Resultater Tour de Trondheim - Dag 3 - 2016



Resultater Tour de Trondheim, dag 3
Trondheim, Sør-Trøndelag - 18. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 100 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Jens Anton Andresen Malvik IL 30:54   14:42
  Eystein Aske Freidig 29:50   14:12
  Finn Einar Brandsen Malvik IL 26:43   12:43
  Erlend Grønli Freidig 21:15   10:07
  Mathias Leroyer Freidig 15:11   7:13
  Linus Fossum Malmring Freidig 52:55   25:11
  Dagfinn Stenvik Byåsen IL 24:27   11:38
  Ole Ulseth Sylte Freidig 21:12   10:05
  Melanie Simpson Wing OK diskvalifisert    
  Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL ikke startet    
  Kristoffer Lodgaard Byåsen IL ikke startet    
  Maia Ruano Strand Wing OK ikke startet    

D -10

2 100 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid Wollan Benum Byåsen IL 21:05   10:02
  Marie Wollan Benum Byåsen IL 18:28   8:47
  Nora Halvorsen Freidig 21:28   10:13
  Maja Sæterhaug Knudsen Freidig 21:01   10:00

D 11-12

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Oline Rinnan Green Wing OK 25:28   9:05
2 Tora Kittilsen Freidig 26:37 +1:09 9:30
3 Una Kittilsen Freidig 27:46 +2:18 9:55
4 Solveig Louise Nissen Freidig 29:00 +3:32 10:21
5 Guro Schjølberg Tynset IF 31:33 +6:05 11:16
6 Maria Strømdal Wik Freidig 32:05 +6:37 11:27
7 Marita Aske Freidig 35:23 +9:55 12:38
8 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 40:17 +14:49 14:23
  Malin Nordgård Leiren Byåsen IL ikke startet    
  Mathea Spets Storhov Freidig ikke startet    

D 13-14

4 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Lereim Storli Freidig 40:39   9:27
2 Frida Haugskott OL Trollelg 47:47 +7:08 11:06
3 Mari Eidsmo Freidig 53:17 +12:38 12:23
4 Ane Malene Kolstad Freidig 56:20 +15:41 13:06
5 Mabel Ovedie Herskedal Amundsen Freidig 1:06:20 +25:41 15:25
6 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 1:07:45 +27:06 15:45
7 Maren Viken Byåsen IL 1:26:01 +45:22 20:00
8 Silje Marie Nissen Freidig 1:30:43 +50:04 21:05

D 15-16

4 700 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 44:53   9:32
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 46:35 +1:42 9:54
3 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 46:43 +1:50 9:56
4 Tale Strand Kongsberg OL 57:18 +12:25 12:11
5 Andrea Ranvik Konnerud IL 1:08:01 +23:08 14:28
6 Dina Reitan Freidig 1:09:59 +25:06 14:53
7 Synne Marie Kvamme Wing OK 1:10:05 +25:12 14:54
8 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:10:15 +25:22 14:56
9 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:10:40 +25:47 15:02
10 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 1:18:30 +33:37 16:42
11 Kamilla Lome Hamar OK 1:19:38 +34:45 16:56
12 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 1:21:30 +36:37 17:20
13 Mona Eggen Kongsbak Wing OK 2:02:32 +1:17:39 26:04
14 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 2:27:54 +1:43:01 31:28

D 15-20 B

4 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Lauvstad Sunde Wing OK 1:34:21   21:56

D 17-

7 100 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Sandstad Freidig 1:21:54   11:32
2 Line Sølberg OL Trollelg 1:21:55 +0:01 11:32
3 Mari Angell-Petersen Freidig 1:24:55 +3:01 11:57
4 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 1:26:28 +4:34 12:10
5 Ragnhild Eide Byåsen IL 1:26:34 +4:40 12:11
6 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:26:55 +5:01 12:14
7 Gøril Rønning Sund Frol IL 1:36:39 +14:45 13:36
8 Marit Schmid OL Trollelg 1:38:24 +16:30 13:51
9 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:55:27 +33:33 16:15
10 Vibeke Falck Holte Freidig 1:56:10 +34:16 16:21
11 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 2:02:45 +40:51 17:17
12 Andrine Viken Byåsen IL 2:16:22 +54:28 19:12
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Selma Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet    
  Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    
  Kristin Åstebøl Byåsen IL ikke startet    

D 17-A kort

4 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Forbord Malvik IL 58:11   14:32
2 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 1:02:06 +3:55 15:31
  Kristin Jæger Oppsal Orientering ikke startet    

D 40-

4 700 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Melkild Freidig 55:10   11:44
2 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 55:37 +0:27 11:50
3 Gøril Eide Byåsen IL 1:06:44 +11:34 14:11
4 Kari Ulseth Freidig 1:09:00 +13:50 14:40
5 Eirin Lodgaard Byåsen IL 1:13:32 +18:22 15:38
6 Mai Iren Almås IL Leik 1:24:57 +29:47 18:04

D 50-

4 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Madslien Nydalens SK 49:35   10:32
2 Randi Jensen Frol IL 1:00:52 +11:17 12:57
3 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 1:03:53 +14:18 13:35
4 Tove Heimdal Konnerud IL 1:05:19 +15:44 13:53
  Karin Galaaen Selbu OK ikke startet    
  Rine Hanssen Byåsen IL ikke startet    
  Mona J. Mølnvik Freidig ikke startet    
  Trine Sunnset Melhus IL ikke startet    

D 60-

4 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stina Elfving Byåsen IL 1:11:40   17:55

D 70-

4 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torid Kvaal Freidig 1:12:32   18:08

H -10

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Vebjørn Berg-Hansen Byåsen IL 16:17   7:45
  Alf Petter Lynum Freidig 22:36   10:45

H 11-12

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 18:13   6:30
2 Tristan Halvorsen Freidig 22:46 +4:33 8:07
3 Emil Leroyer Freidig 23:01 +4:48 8:13
4 Magne Guttvik Wing OK 23:33 +5:20 8:24
5 Emil Grønli Freidig 27:57 +9:44 9:58
6 Sigurd Vatn Frol IL 32:46 +14:33 11:42
7 Vegard Lereim Storli Freidig 36:34 +18:21 13:03
8 Erling Austrheim Freidig 38:43 +20:30 13:49
  Kasper Lodgaard Byåsen IL diskvalifisert    

H 13-14

4 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Alstad Frol IL 33:43   7:50
2 Mikkel Holt Freidig 43:29 +9:46 10:06
3 Jostein Rø Freidig 53:09 +19:26 12:21
4 Vemund Mølnvik Freidig 54:44 +21:01 12:43
5 Petter Andreas Lona Wing OK 56:37 +22:54 13:10
6 Tormod Kristian Geving Freidig 57:23 +23:40 13:20
7 Antonius Herskedal Amundsen Freidig 59:40 +25:57 13:52
8 Vegard Ulseth Sylte Freidig 1:00:46 +27:03 14:07
9 Vetle Grønvik Ekra Freidig 1:02:45 +29:02 14:35
10 Kasper Sæterhaug Knudsen Freidig 1:04:22 +30:39 14:58
11 August Maske Freidig 1:15:34 +41:51 17:34
  Lars Erik Uglemsmo Selbu OK ikke startet    

H 15-16

7 100 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Jonsson Nydalens SK 58:15   8:12
2 Simen Spets Storhov Freidig 59:38 +1:23 8:23
3 Mats Eidsmo Freidig 1:01:05 +2:50 8:36
4 Kristian Fredrik Lynum Freidig 1:08:18 +10:03 9:37
5 Aslak Heimdal Konnerud IL 1:10:03 +11:48 9:51
6 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:11:41 +13:26 10:05
7 Jo Even Kolstad Freidig 1:12:54 +14:39 10:16
8 Vegard Kittilsen Freidig 1:17:48 +19:33 10:57
9 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:18:10 +19:55 11:00
10 Are Lodgaard Byåsen IL 1:23:49 +25:34 11:48
11 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 1:26:30 +28:15 12:10
12 Lars Sandstad Freidig 1:28:31 +30:16 12:28
13 Håkon Holstad Freidig 1:36:50 +38:35 13:38
14 Jonas Grønli Freidig 1:36:52 +38:37 13:38
15 Matias Nissen Freidig 1:38:11 +39:56 13:49
16 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 1:43:13 +44:58 14:32
17 Elias Bergset IL Veten 1:53:32 +55:17 15:59
18 Kenneth Kjelaas Malvik IL 1:57:22 +59:07 16:31
19 Johannes Langaas Nidarøst OK 2:37:47 +1:39:32 22:13

H 17-

10 000 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 1:13:41   7:22
2 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 1:18:25 +4:44 7:50
3 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:21:05 +7:24 8:06
4 Tomas Eidsmo Freidig 1:29:37 +15:56 8:57
5 Oskar Andrén OK Tisaren 1:30:06 +16:25 9:00
6 Håvard Eidsmo Freidig 1:34:03 +20:22 9:24
7 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 1:38:36 +24:55 9:51
8 Ola Keiserås IL Leik 1:45:37 +31:56 10:33
9 Mathias Hermstad Freidig 1:47:02 +33:21 10:42
10 Sigurd Stenvik Byåsen IL 1:47:03 +33:22 10:42
11 Kjetil Mølnvik Freidig 1:48:16 +34:35 10:49
12 Lars Løseth Harstad OL 1:48:27 +34:46 10:50
13 Adrian Opheim Freidig 1:50:47 +37:06 11:04
14 Anders Haugskott OL Trollelg 1:55:45 +42:04 11:34
15 Roar Skulbørstad OL Trollelg 1:56:58 +43:17 11:41
16 Magnus Gjersvold Haug Freidig 1:57:38 +43:57 11:45
17 Lauri Similä NTNUI 1:58:39 +44:58 11:51
18 Scott Macody Lund NTNUI 2:08:43 +55:02 12:52
19 Stig Magnar Løvås Freidig 2:08:48 +55:07 12:52
20 Adam Georgsson Karlskrona SOK 2:14:11 +1:00:30 13:25
21 Vegard Line NTNUI 2:15:28 +1:01:47 13:32
22 Sverre Bang Støeng Hamar OK 2:23:11 +1:09:30 14:19
23 Johannes K. Midtbø Wing OK 2:23:48 +1:10:07 14:22
  Lars Owren Freidig diskvalifisert    
  Mattis Holt Freidig brutt    
  Kjetil Okkenhaug Molde og Omegn IF brutt    
  Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering ikke startet    
  Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering ikke startet    
  Anders Felde Olaussen Halden SK ikke startet    
  Oscar Lyngen Frol IL ikke startet    
  Elias T. Mølnvik Fossum IF ikke startet    
  Tommy Schmid OL Trollelg ikke startet    
  Brynjar Larssen Bakken NTNUI ikke startet    
  Per Didrik Nonstad Wing OK ikke startet    
  Yngve Skogstad Frol IL ikke startet    
  Mathias Vindal Freidig ikke startet    

H 17-A kort

4 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Ivar Skinderhaug Wing OK 1:08:09   14:30

H 40-

7 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 54:13   7:38
2 Pål Kittilsen Freidig 1:06:12 +11:59 9:19
3 Gunnar Vatn Frol IL 1:13:15 +19:02 10:19
4 Arild H Clausen Freidig 1:14:45 +20:32 10:31
5 Ingebrigt Fuglem Malvik IL 1:17:59 +23:46 10:59
6 Bernt Brynhildsen Wing OK 1:19:09 +24:56 11:08
7 Robert Otterlei Byåsen IL 1:30:10 +35:57 12:41
8 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 1:36:32 +42:19 13:35
9 Espen Fyhn Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:43:48 +49:35 14:37
10 Eivind Lona Wing OK 1:49:27 +55:14 15:24
  Harald Storrønning Byåsen IL diskvalifisert    
  Jan Hage IL Leik ikke startet    
  Bjørnar Lynum Freidig ikke startet    
  Olle Malmring Freidig ikke startet    

H 50-

5 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 45:10   8:12
2 Jan-Hugo Hanssen IL BUL-Tromsø 49:41 +4:31 9:02
3 Rune Stræte Wing OK 53:09 +7:59 9:39
4 Ingar Hals Sogndal IL 53:57 +8:47 9:48
5 Frode Haugskott OL Trollelg 56:54 +11:44 10:20
6 Jon Iver Bakken Nydalens SK 57:40 +12:30 10:29
7 Knut Hagen Byåsen IL 57:50 +12:40 10:30
8 Dag Stenersen Nidarøst OK 1:01:12 +16:02 11:07
9 Øystein Wiggen Byåsen IL 1:02:00 +16:50 11:16
10 Anders Bergset IL Veten 1:02:23 +17:13 11:20
11 Håvard Eidnes OL Trollelg 1:06:23 +21:13 12:04
12 Svein Rosland Hope IL 1:07:21 +22:11 12:14
13 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 1:09:05 +23:55 12:33
14 Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering 1:12:11 +27:01 13:07
15 Geir Paulsen OL Trollelg 1:39:05 +53:55 18:00
  Stein Ivar Foss Melhus IL ikke startet    
  Jon Vindal Wing OK ikke startet    

H 60-

4 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Angell-Petersen Freidig 54:55   11:41
2 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 58:18 +3:23 12:24
3 Frank Bjarkø Wing OK 58:32 +3:37 12:27
4 Nils Olav Vennevik Freidig 1:21:36 +26:41 17:21
  Jostein Alvestad Wing OK ikke startet    

H 70-

4 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roar Forbord Malvik IL 52:26   13:06
2 Gunnar Østerbø Freidig 54:23 +1:57 13:35
3 Magnus Landstad Freidig 58:33 +6:07 14:38
4 Henry Sundsetvik OL Trollelg 1:21:09 +28:43 20:17
  Thore Sundsetvik OL Trollelg ikke startet    

Direkte A

5 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Sandquist Klubbløs 52:43   9:35
2 Sigurd Melsom Fossum IF 53:15 +0:32 9:40
3 Haakon Arnesen Byåsen IL 59:31 +6:48 10:49
4 Jérôme Soulard Klubbløs 1:05:38 +12:55 11:56
5 Helge Eriksen Byåsen IL 1:06:31 +13:48 12:05
6 Torgeir Strand Fana IL 1:08:13 +15:30 12:24
7 Harald Oftedal Freidig 1:08:49 +16:06 12:30
8 Lene Therese Myrland Notodden OL 1:13:37 +20:54 13:23
9 Gunnhild Oftedal Freidig 1:19:03 +26:20 14:22
10 Anthony Bossard Klubbløs 1:19:29 +26:46 14:27

Direkte B

4 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arild Heggeset Freidig 54:26   12:39
2 Kari Tønset Guttvik Wing OK 55:32 +1:06 12:54
3 Lars Halvorsen Freidig 57:24 +2:58 13:20
4 Inger Anne Ryen Wing OK 1:08:31 +14:05 15:56
5 Rudolf Schmid OL Trollelg 1:10:15 +15:49 16:20
6 Rune M. Holt Freidig 1:18:38 +24:12 18:17
7 Mari Hoff Byåsen IL 1:23:11 +28:45 19:20
8 Gro Ellegaard Vang OL 1:34:45 +40:19 22:02
9 Ingeborg Gurine Kraft Stjørdals-Blink Orientering 1:47:53 +53:27 25:05
  Geir Schølberg Tynset IF diskvalifisert    
  Are Rogstad Nidarøst OK diskvalifisert    
  Nelly Maske Freidig brutt    

Direkte C

2 800 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Arne Guttvik Wing OK ikke startet    

Student

4 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Mo Vaadal NTNUI 42:23   9:51
2 Katrine Lodgaard Østmarka OK 1:12:22 +29:59 16:49
  Gunhild Kristine Johansen Asker Skiklubb ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +