Resultater Trondheim Sprintcup 5 - 2015



Resultater Trondheim Sprintcup, løp 5 av 5 - Finale
Trondheim - 6. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D13-14

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 21:38   7:43  
2 Vilde Lereim Storli Freidig 30:05 +8:27 10:44  
3 Maren Viken Byåsen IL 30:53 +9:15 11:01  
4 Mona Eggen Kongsbak Wing OK 45:20 +23:42 16:11  
5 Stine Myhr Amundsen Wing OK 49:28 +27:50 17:40  
6 Stine Aune Nidarøst OK 49:32 +27:54 17:41  
7 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 50:43 +29:05 18:06  
8 Ingvild Lauvstad Sunde Wing OK 54:50 +33:12 19:35  
  Tale Tannvik Skei Freidig ikke startet      

H13-14

2 800 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Spets Storhov Freidig 16:18   5:49  
2 Vegard Kittilsen Freidig 17:34 +1:16 6:16  
3 Lars Sandstad Freidig 17:42 +1:24 6:19  
4 Jo Even Kolstad Freidig 20:21 +4:03 7:16  
5 Jonas Grønli Freidig 21:32 +5:14 7:41  
6 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 21:51 +5:33 7:48  
7 Jonas Vindal Wing OK 23:36 +7:18 8:25  
8 Håkon Holstad Freidig 26:28 +10:10 9:27  
9 Jostein Rø Freidig 26:30 +10:12 9:27  
10 Tormod Kristian Geving Freidig 28:08 +11:50 10:02  
11 Matias Nissen Freidig 29:35 +13:17 10:33  
12 Mikkel Holt Freidig 29:39 +13:21 10:35  
13 Erik Hagen Berg Wing OK 30:15 +13:57 10:48  
14 Gabriel Callanan Wing OK 31:14 +14:56 11:09  
15 Tobias Gundersen Nidarøst OK 31:46 +15:28 11:20  
16 Nikolai Renolen Wing OK 33:13 +16:55 11:51  
17 Øystein Moltumyr Malvik IL 33:17 +16:59 11:53  
18 Einar Eide Byåsen IL 34:11 +17:53 12:12  
19 Johannes Langaas Nidarøst OK 34:48 +18:30 12:25  
20 Kenneth Kjelaas Malvik IL 38:13 +21:55 13:38  
21 Albert Odin Klæbo Drevdal Wing OK 42:19 +26:01 15:06  
22 Mathias Enebak Iversen Freidig 59:00 +42:42 21:04  
  Trygve Annar Næss Wing OK diskvalifisert      
  Jens Husby Malvik IL diskvalifisert      
  Brage Asplem Freidig ikke startet      

D15-16

2 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 18:10   6:29  
2 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 20:22 +2:12 7:16  
3 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 20:40 +2:30 7:22  
4 Vera Melkild Freidig 22:19 +4:09 7:58  
5 Andrine Viken Byåsen IL 30:21 +12:11 10:50  
6 Martine Klock Fleten Wing OK 31:10 +13:00 11:07  
6 Ella Eriksen Kongsvik Wing OK 31:10 +13:00 11:07  
8 Ingrid Wanvik Krogstadmo Selbu OK 31:53 +13:43 11:23  
9 Dina Reitan Freidig 33:58 +15:48 12:07  
10 Anna Renolen Wing OK 36:40 +18:30 13:05  
11 Sarah Brynhildsen Wing OK 36:56 +18:46 13:11  
12 Marte Myhr Amundsen Wing OK 39:16 +21:06 14:01  
  Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering diskvalifisert      

H15-16

2 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Oskar Spets Storhov Freidig 15:35   5:33  
2 Mathias Vindal Freidig 16:01 +0:26 5:43  
3 Mathias Hermstad Freidig 17:46 +2:11 6:20  
4 Kristian Fredrik Lynum Freidig 17:57 +2:22 6:24  
5 Mats Eidsmo Freidig 17:58 +2:23 6:25  
6 Are Lodgaard Byåsen IL 21:34 +5:59 7:42  
7 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 28:25 +12:50 10:08  
8 Martin Selmer Freidig 29:33 +13:58 10:33  
9 Ådne Skjæveland Jøssing Wing OK 59:29 +43:54 21:14  
  Even Svegård Bye Byåsen IL diskvalifisert      

D17-20

2 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emma Arnesen Byåsen IL 17:48   6:21  
2 Frida Sæther Freidig 18:23 +0:35 6:33  
3 Malin Sandstad Freidig 19:05 +1:17 6:48  
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 20:21 +2:33 7:16  
5 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 20:41 +2:53 7:23  
6 Line Sølberg OL Trollelg 23:26 +5:38 8:22  
7 Kristine Klock Fleten Wing OK 23:40 +5:52 8:27  
8 Karen Oline Kolstad Freidig 25:32 +7:44 9:07  
9 Ingeborg Eide Byåsen IL 27:05 +9:17 9:40  
10 Ingrid Ytterhus Byåsen IL 28:48 +11:00 10:17  
11 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 29:04 +11:16 10:22  
12 Sigrid Bratsberg Wing OK 32:24 +14:36 11:34  
13 Eldrid Bratsberg Wing OK 35:10 +17:22 12:33  
  Heidi Jensen NTNUI ikke startet      
  Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL ikke startet      

H17-20

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 18:19   6:32  
2 Endre Aaen Stjørdals-Blink Orientering 19:11 +0:52 6:51  
3 Adrian Opheim Freidig 20:51 +2:32 7:26  
4 Arvid Lyngstad Wing OK 21:03 +2:44 7:31  
5 Andreas Alvem NTNUI 22:48 +4:29 8:08  
5 Johannes K. Midtbø Wing OK 22:48 +4:29 8:08  
7 Ola Keiserås IL Leik 24:40 +6:21 8:48  
8 Birk Gravdahl Wing OK 25:01 +6:42 8:56  
9 Brage Jørum Byåsen IL 26:16 +7:57 9:22  
  Kjetil Mølnvik Freidig ikke startet      
  Asbjørn Midtbø Wing OK ikke startet      

D21

2 800 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Fjellanger NTNUI 17:04   6:05  
2 Aurora Fossøy NTNUI 21:53 +4:49 7:48  
3 Line Hovdenak Stenersen Nidarøst OK 21:56 +4:52 7:50  
4 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 22:42 +5:38 8:06  
5 Jenny Persson Byåsen IL 23:06 +6:02 8:15  
6 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 25:03 +7:59 8:56  
7 Gunhild Rogne Halland NTNUI 26:22 +9:18 9:25  
8 Lisbeth Voll NTNUI 27:54 +10:50 9:57  
9 Anne berit Engebakken Vingelen IL 29:00 +11:56 10:21  
10 Marte Fallbakken Berge NTNUI 30:24 +13:20 10:51  
11 Karoline Dahl Fosby NTNUI 31:20 +14:16 11:11  
12 Christine Sandvold NTNUI 32:06 +15:02 11:27  
13 Sina Blix Prestmo Wing OK 32:11 +15:07 11:29  
14 Karine Hagesæther Foss NTNUI 35:13 +18:09 12:34  
  Anette Kleppestø NTNUI diskvalifisert      
  Elen Katrine Skjerve NTNUI ikke startet      
  Marit Vala NTNUI ikke startet      
  Mai Elin Watson NTNUI ikke startet      

H21

2 800 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 13:55   4:58  
2 Terje Maroni Byåsen IL 14:26 +0:31 5:09  
3 Mattis Holt Freidig 15:31 +1:36 5:32  
4 Jan Schmid OL Trollelg 16:27 +2:32 5:52  
5 Ove Baardsgaard OL Trollelg 16:34 +2:39 5:55  
6 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 17:03 +3:08 6:05  
7 Hans Aleksander Østhagen Byåsen IL 18:22 +4:27 6:33  
8 Niklas Profors NTNUI 18:35 +4:40 6:38  
9 Roar Skulbørstad OL Trollelg 20:15 +6:20 7:13  
10 Anders Estenstad IL Leik 21:17 +7:22 7:36  
11 Snorre Hansen Byåsen IL 21:22 +7:27 7:37  
12 Eirik Marthinsen NTNUI 21:37 +7:42 7:43  
13 Helmer Volden Wing OK 22:30 +8:35 8:02  
14 Robert Gjære Nyhus OK Fjell 22:55 +9:00 8:11  
15 Sindre Johannessen Freidig 23:23 +9:28 8:21  
16 Jonas Klausen Espedal NTNUI 24:23 +10:28 8:42  
17 Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK 25:50 +11:55 9:13  
18 Lars Owren Freidig 26:02 +12:07 9:17  
19 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 26:04 +12:09 9:18  
20 Terje Faugstad Bjertnes NTNUI 26:20 +12:25 9:24  
21 Petter Andreas Bergh Malvik IL 26:24 +12:29 9:25  
22 Åsmund Skomedal NTNUI 26:26 +12:31 9:26  
23 Sondre Gullord NTNUI 26:27 +12:32 9:26  
24 Markus Glad NTNUI 26:31 +12:36 9:28 Last ned GPS-spor i gpx-format
25 Tommy Schmid OL Trollelg 28:37 +14:42 10:13  
26 Erik Frøseth Verdal OK 30:56 +17:01 11:02  
  Kristoffer Nesland NTNUI diskvalifisert      
  Halvor Eid Nielsen NTNUI diskvalifisert      
  Fredrik Steinsvik NTNUI ikke startet      
  Mads Fornes NTNUI ikke startet      
  Gaute Nepstad NTNUI ikke startet      

D40

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torunn Spets Storhov Freidig 20:15   7:13  
2 Mona J. Mølnvik Freidig 23:42 +3:27 8:27  
3 Hilde Forbord Malvik IL 25:14 +4:59 9:00  
4 Liv Tennes Wing OK 25:46 +5:31 9:12  
5 Kristin Sølberg IL Leik 29:27 +9:12 10:31  
6 Sigrid Melkild Freidig 31:19 +11:04 11:11  
7 Tone Almås IL Leik 33:02 +12:47 11:47  
  Mari Hoff Byåsen IL diskvalifisert      
  Gøril Eide Byåsen IL ikke startet      
  Gro Sandstad Eidsmo Freidig ikke startet      
  Kjersti Tannvik Freidig ikke startet      

H40

2 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tomas Eidsmo Freidig 16:20   5:50  
2 Brage Keiserås IL Leik 21:53 +5:33 7:48  
3 Jan Hage IL Leik 23:48 +7:28 8:30  
4 Øystein Wiggen Byåsen IL 25:35 +9:15 9:08  
5 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 27:02 +10:42 9:39  
6 Arild H Clausen Freidig 27:22 +11:02 9:46  
7 Ingebrigt Fuglem Malvik IL 29:46 +13:26 10:37  
8 Rune Stræte Wing OK 30:17 +13:57 10:48  
9 Arild Heggeset Freidig 32:49 +16:29 11:43  
10 Geir Arne Kjønstad NTNUI 35:33 +19:13 12:41  
11 Øystein Husby Malvik IL 37:11 +20:51 13:16  
  Bjørnar Lynum Freidig diskvalifisert      
  Jon Holstad Freidig ikke startet      

D50

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Rine Hanssen Byåsen IL 23:11   8:16  
2 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 27:32 +4:21 9:50  
3 Ingrid Lien Johnsen Byåsen IL 29:28 +6:17 10:31  
4 Hilde Haugskott OL Trollelg 38:26 +15:15 13:43  
  Åse Rita Ellingsen Wing OK ikke startet      
  Turid Arnesen Byåsen IL ikke startet      

H50

2 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjarne Lien Byåsen IL 18:28   6:35  
2 Svein Erik Bratsberg Wing OK 19:47 +1:19 7:03  
3 Haakon Arnesen Byåsen IL 23:14 +4:46 8:17  
4 Knut Hagen Byåsen IL 23:20 +4:52 8:20  
5 Dag Stenersen Nidarøst OK 23:33 +5:05 8:24  
6 Svein Olav Åmot IL Leik 23:46 +5:18 8:29  
7 Eirik Vefsnmo Byåsen IL 27:04 +8:36 9:40  
8 Bjørn Erik Johnsen Byåsen IL 28:44 +10:16 10:15  
9 Kjell Maroni Byåsen IL 31:02 +12:34 11:05  
10 Geir Willumsen Freidig 37:55 +19:27 13:32  

D60

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ruth Schmid OL Trollelg 33:44   12:02  
2 Reidun Fallan Smaavik Freidig 34:15 +0:31 12:13  
3 Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK 43:48 +10:04 15:38  

H60

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Frank Bjarkø Wing OK 33:04   11:48  
2 Rune M Holt Freidig 36:22 +3:18 12:59  

D70

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Katharina Mo Berge Freidig 40:28   14:27  
2 Randi Helland Wing OK 44:00 +3:32 15:42  

H70

2 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Leif Engen Nidarøst OK 33:33   11:58  
2 Robert Strøm Wing OK 37:43 +4:10 13:28  
3 Finn Faye Knudsen OL Trollelg 42:12 +8:39 15:04  
4 Tore Brurok Nidarøst OK 43:49 +10:16 15:38  
  Torleif Stephansen Nidarøst OK diskvalifisert      
  Roar Forbord Malvik IL diskvalifisert      

D11-12

1 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mari Eidsmo Freidig 10:14   6:01  
2 Mathea Spets Storhov Freidig 10:49 +0:35 6:21  
3 Ane Malene Kolstad Freidig 12:08 +1:54 7:08  
4 Astrid Oline Rinnan Green Wing OK 12:41 +2:27 7:27  
5 Ella Fiskum Ness Freidig 15:06 +4:52 8:52  
6 Silje Marie Nissen Freidig 15:08 +4:54 8:54  
7 Anna Aurora Nolte Freidig 19:28 +9:14 11:27  
  Silje Skaufel Simensen Freidig diskvalifisert      
  Frid Sverresdotter Ekseth Freidig ikke startet      

H11-12

1 700 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vemund Mølnvik Freidig 11:15   6:37  
2 Kasper Sæterhaug Knudsen Freidig 11:44 +0:29 6:54  
3 Petter Andreas Lona Wing OK 11:48 +0:33 6:56  
3 Håkon Høyem Olsen Freidig 11:48 +0:33 6:56  
5 Emil Grønli Freidig 12:07 +0:52 7:07  
6 Vetle Grønvik Ekra Freidig 13:23 +2:08 7:52  
7 Alfred Gilje Sanne Freidig 15:05 +3:50 8:52  
8 Jakob Lundgren Meland Wing OK 15:53 +4:38 9:20  
9 Emil Leroyer Freidig 16:21 +5:06 9:37  
10 OLa Garstad Pettersen Freidig 23:58 +12:43 14:05  
  August Maske Freidig diskvalifisert      
  Iver Dalsaune Thun Freidig diskvalifisert      
  Ola Garstad Pettersen Freidig ikke startet      

H65

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Steinar Aasvang Wing OK 28:45   10:16  
2 Anders Waage Freidig 29:09 +0:24 10:24  
3 Rolf Karset Steinkjer OK 32:30 +3:45 11:36  
  Harald Lauglo OL Trollelg diskvalifisert      

H75

2 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jardar Sandstad Selbu OK 34:48   12:25  
2 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 38:50 +4:02 13:52  
3 Henry Sundsetvik OL Trollelg 43:34 +8:46 15:33  
  Gunnar Østerbø Freidig diskvalifisert      
  Anders Lauglo OL Trollelg diskvalifisert      

H80

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arne Kjell Foldvik Nidarøst OK 38:33   13:46  
  Paul Forseth OL Trollelg diskvalifisert      

D-10

1 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Ingrid Myhr Amundsen Wing OK 17:18   10:10  
  Eir Sverresdotter Ekseth Freidig 19:33   11:30  
  Nora Halvorsen Freidig 20:28   12:02  
  Tora Kittilsen Freidig 14:58   8:48  
  Una Kittilsen Freidig 14:55   8:46  
  Maria Strømdal Wik Freidig 22:23   13:10  
  Solveig Louise Nissen Freidig diskvalifisert      

H-10

1 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Lars Endreseth Baasland Freidig 15:23   9:02  
  Andreas Bruun Rui Freidig 15:25   9:04  
  Vegard Lereim Storli Freidig 14:03   8:15  
  Kristoffer Strømdal Wik Freidig 11:10   6:34  
  Tristan Halvorsen Freidig diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +