Resultater Trondheim Sprintcup 5 - Finale - 2016



Resultater Trondheim Sprintcup, finale, løp 5 av 5
Trondheim, Sør-Trøndelag - 4. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

D -10

1 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nora Halvorsen Freidig 20:06   16:45
2 Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL 24:48 +4:42 20:40
3 Agnes Vatterholm Jernberg Freidig 28:09 +8:03 23:27
  Anna Bellingmo OL Gaula ikke startet    

D11-12

1 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Spets Storhov Freidig 8:40   7:13
2 Una Kittilsen Freidig 9:18 +0:38 7:45
3 Anna Aurora Nolte Freidig 11:42 +3:02 9:45
4 Marita Aske Freidig 12:29 +3:49 10:24
5 Solveig Louise Nissen Freidig 12:37 +3:57 10:30
6 Lina Storler Snøfugl Freidig 13:55 +5:15 11:35
7 Tora Kittilsen Freidig 14:48 +6:08 12:20
8 Juni Pape Skjærvold Freidig 17:09 +8:29 14:17
9 Eira Ausen Fossmark Freidig 21:02 +12:22 17:31
10 Vilde Talgø-Kristiansen Freidig 23:11 +14:31 19:19
  Malin Nordgård Leiren Byåsen IL ikke startet    
  Stine Gilje Hageler Byåsen IL ikke startet    

D13-14

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Haugskott OL Trollelg 19:13   5:39
2 Vilde Lereim Storli Freidig 19:19 +0:06 5:40
3 Ane Malene Kolstad Freidig 23:40 +4:27 6:57
4 Maren Viken Byåsen IL 25:51 +6:38 7:36
5 Silje Marie Nissen Freidig 27:22 +8:09 8:02
6 Tuva Grøtte Wing OK 27:24 +8:11 8:03
7 Mari Eidsmo Freidig 27:52 +8:39 8:11
8 Stine Aune Nidarøst OK 29:50 +10:37 8:46
9 Tale Tannvik Skei Freidig 29:56 +10:43 8:48

D15-16

3 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 15:36   4:35
2 Dina Reitan Freidig 15:38 +0:02 4:35
3 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 19:41 +4:05 5:47
4 Synne Kvamme Wing OK 20:26 +4:50 6:00
5 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 30:06 +14:30 8:51
6 Thea Walseth Malvik IL 32:31 +16:55 9:33
7 Mona Eggen Kongsbak Wing OK 32:51 +17:15 9:39

D17-20

3 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Hoff Hagen NTNUI 16:32   4:51
2 Line Sølberg OL Trollelg 19:50 +3:18 5:50
3 Ella Eriksen Kongsvik Wing OK 24:39 +8:07 7:15
4 Andrine Viken Byåsen IL 29:17 +12:45 8:36
  Malin Sandstad Freidig ikke startet    
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Marie Bakken Sørensen Freidig ikke startet    

D21-

3 400 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Fjellanger NTNUI 15:07   4:26
2 Mai Elin Watson NTNUI 16:49 +1:42 4:56
3 Guro Torpe Frol IL 17:37 +2:30 5:10
4 Hedvig Åstebøl NTNUI 19:26 +4:19 5:42
5 Kajsa Stina Sandstad NTNUI 19:42 +4:35 5:47
6 Elen Katrine Skjerve Frol IL 19:47 +4:40 5:49
7 Jenny Persson Byåsen IL 21:02 +5:55 6:11
8 Line Hovdenak Lyng Nidarøst OK 21:25 +6:18 6:17
9 Marit Schmid OL Trollelg 23:22 +8:15 6:52
10 Marta Ulvensøen NTNUI 24:29 +9:22 7:12
11 Karen Oline Kolstad Freidig 24:37 +9:30 7:14
12 Andrea Vindal Wing OK 24:49 +9:42 7:17
13 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 25:13 +10:06 7:25
14 Gry Granstedt NTNUI 25:55 +10:48 7:37
15 Johanne Rakner NTNUI 27:24 +12:17 8:03
16 Maren Mohagen Hansen NTNUI 27:27 +12:20 8:04
17 Pauline Røstum Bellingmo OL Gaula 27:31 +12:24 8:05
18 Ane Kjerstine Sandstad Frol IL 28:26 +13:19 8:21
19 Sigrid Bratsberg NTNUI 29:49 +14:42 8:46
20 Ingunn Sandbakk NTNUI 32:40 +17:33 9:36

D40

3 400 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torunn Spets Storhov Freidig 16:36   4:52
2 Mari Angell-Petersen Freidig 17:40 +1:04 5:11
3 Gøril Eide Byåsen IL 17:44 +1:08 5:12
4 Kari Ulseth Freidig 19:12 +2:36 5:38
5 Tone Almås IL Leik 23:12 +6:36 6:49
6 Mari Hoff Byåsen IL 23:30 +6:54 6:54
7 Liv Tennes Wing OK 24:05 +7:29 7:05
8 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 26:05 +9:29 7:40
9 Kristin Sølberg IL Leik 34:06 +17:30 10:01
10 Susanna Brynhildsen Wing OK 34:54 +18:18 10:15
  Sigrid Melkild Freidig ikke startet    
  Mari Moseid Freidig ikke startet    

D50

3 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mona J. Mølnvik Freidig 20:02   5:53
2 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 21:29 +1:27 6:19
3 Hilde Forbord Malvik IL 22:22 +2:20 6:34
4 Anne-Lise Bratsberg Wing OK 40:00 +19:58 11:45
  Grete Berge Owren Freidig ikke startet    

D60

3 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Reidun Fallan Smaavik Freidig 35:01   10:17

D70

3 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 22:53   6:43
2 Randi Helland Wing OK 44:44 +21:51 13:09

H -10

1 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Sæther Levin Freidig 12:43   10:35
2 Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 14:13 +1:30 11:50
3 Sofus H Lind Wing OK 14:18 +1:35 11:55
4 Hallvard Hellevik Freidig 14:38 +1:55 12:11
5 Ole Ulseth Sylte Freidig 18:15 +5:32 15:12
6 Jørgen Moseid Ulven Freidig 18:36 +5:53 15:30
7 Kristoffer Lodgaard Byåsen IL 21:36 +8:53 18:00
8 Erlend Grønli Freidig 25:39 +12:56 21:22
9 Rune Hinselwood Freidig 33:42 +20:59 28:05
  Ludvik Storler Snøfugl Freidig diskvalifisert    
  Emil Eidsmo Johansen Freidig ikke startet    

H11-12

1 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sverre Hellevik Freidig 10:57   9:07
2 Erling Austrheim Freidig 11:46 +0:49 9:48
2 Jakob Lundgren Meland Wing OK 11:46 +0:49 9:48
4 Tristan Halvorsen Freidig 12:47 +1:50 10:39
5 Emil Leroyer Freidig 12:56 +1:59 10:46
6 Mads Andre Auran Malvik IL 13:19 +2:22 11:05
7 Sigurd Braathen Wing OK 13:49 +2:52 11:30
8 Vegard Lereim Storli Freidig 14:10 +3:13 11:48
9 Iver Dalsaune Thun Freidig 17:45 +6:48 14:47
10 Kasper Lodgaard Byåsen IL 19:12 +8:15 16:00
11 Johan Bjørkan Byåsen IL 19:18 +8:21 16:05

H13-14

3 400 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Holt Freidig 18:16   5:22
2 Jostein Rø Freidig 22:28 +4:12 6:36
3 Vemund Mølnvik Freidig 22:29 +4:13 6:36
4 Petter Andreas Lona Wing OK 23:30 +5:14 6:54
5 Vegard Ulseth Sylte Freidig 23:39 +5:23 6:57
6 Nikolai Renolen Wing OK 23:47 +5:31 6:59
7 Brage Asplem Freidig 28:21 +10:05 8:20
8 Håkon Høyem Olsen Freidig 29:16 +11:00 8:36
9 Erlend Aune Byåsen IL 31:07 +12:51 9:09
10 William P Walseth Malvik IL 31:11 +12:55 9:10
11 Henrik Braathen Wing OK 32:14 +13:58 9:28
12 Oskar Tangvold Freidig 36:29 +18:13 10:43
13 Mathias Enebak Iversen Freidig 44:01 +25:45 12:56
  Gabriel Callanan Wing OK ikke startet    
  Kasper Sæterhaug Knudsen Freidig ikke startet    

H15-16

3 400 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mats Eidsmo Freidig 14:11   4:10
2 Vegard Kittilsen Freidig 14:39 +0:28 4:18
3 Simen Spets Storhov Freidig 14:45 +0:34 4:20
4 Matias Nissen Freidig 17:31 +3:20 5:09
5 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 17:38 +3:27 5:11
6 Trygve Tegnander Wing OK 22:23 +8:12 6:35
7 Lars Sandstad Freidig 23:38 +9:27 6:57
8 Jonas Vindal Wing OK 25:46 +11:35 7:34
9 Kenneth Kjelaas Malvik IL 26:34 +12:23 7:48
10 Håkon Holstad Freidig 27:21 +13:10 8:02
10 Ådne Skjæveland Jøssing Wing OK 27:21 +13:10 8:02
12 Martin Selmer Freidig 28:14 +14:03 8:18
13 Johannes Langaas Nidarøst OK 32:21 +18:10 9:30
  Jo Even Kolstad Freidig ikke startet    

H17-20

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjetil Mølnvik Freidig 14:40   4:18
2 Oscar Lyngen Frol IL 15:13 +0:33 4:28
3 Mathias Hermstad Freidig 15:55 +1:15 4:40
4 Anders Haugskott OL Trollelg 16:44 +2:04 4:55
5 Jonas Unsgård IL Leik 16:56 +2:16 4:58
6 Johannes K. Midtbø Wing OK 18:36 +3:56 5:28
7 Aleksander Skoglund Freidig 20:11 +5:31 5:56
8 Nils Ola Kvam Freidig 22:10 +7:30 6:31
9 Martin Løvås Nidarøst OK 37:22 +22:42 10:59
  Sivert Bellingmo OL Gaula ikke startet    
  Olav Andreas Remmen OL Trollelg ikke startet    

H21-

3 400 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 11:56   3:30
2 Sindre Johannessen Freidig 12:00 +0:04 3:31
3 Terje Maroni Byåsen IL 12:45 +0:49 3:45
4 Bjørn Lundanes NTNUI 12:50 +0:54 3:46
5 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 13:39 +1:43 4:00
6 Jan Schmid OL Trollelg 14:04 +2:08 4:08
7 Ove Baardsgaard OL Trollelg 14:12 +2:16 4:10
8 Christian Hohl Wing OK 15:24 +3:28 4:31
9 Kristoffer Nesland NTNUI 16:28 +4:32 4:50
10 Sigurd Stenvik Byåsen IL 16:30 +4:34 4:51
11 Roar Skulbørstad OL Trollelg 18:01 +6:05 5:17
12 Øivind Aunøien OK Fjell 18:25 +6:29 5:25
13 Ola Keiserås IL Leik 18:42 +6:46 5:30
14 Arne Johannes Løkken NTNUI 18:54 +6:58 5:33
15 Eirik Marthinsen NTNUI 20:06 +8:10 5:54
16 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 22:16 +10:20 6:32
17 Mattis Holt Freidig 22:20 +10:24 6:34
18 Lars Hol Moholdt Wing OK 23:08 +11:12 6:48
19 Tommy Schmid OL Trollelg 25:53 +13:57 7:36
20 Per-Martin Grønli Flosta IL 29:11 +17:15 8:35
  Hans Aleksander Østhagen Byåsen IL diskvalifisert    

H40

3 400 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pål Kittilsen Freidig 15:13   4:28
2 Petter Andreas Bergh Malvik IL 15:48 +0:35 4:38
3 Jon Røstum OL Gaula 17:43 +2:30 5:12
4 Torgeir Aune Byåsen IL 17:59 +2:46 5:17
5 Arild H Clausen Freidig 19:05 +3:52 5:36
6 Ingebrigt Fuglem Malvik IL 20:29 +5:16 6:01
7 Vegard Hansen OL Trollelg 21:04 +5:51 6:11
8 Eivind Lona Wing OK 22:34 +7:21 6:38
9 Kyrre Auran Malvik IL 22:52 +7:39 6:43
10 Jens Kjetil Mehammer Wing OK 25:32 +10:19 7:30
11 Jan Hage IL Leik 25:33 +10:20 7:30
12 Jon Olaf Olaussen Malvik IL 25:34 +10:21 7:31
13 Øystein Braathen Wing OK 25:36 +10:23 7:31
14 Bernt Brynhildsen Wing OK 25:41 +10:28 7:33
15 Arild Heggeset Freidig 25:42 +10:29 7:33
16 Are Rogstad Nidarøst OK 26:46 +11:33 7:52
17 Stein-Erik Fleten Wing OK 27:22 +12:09 8:02
18 Harald Storrønning Byåsen IL 30:14 +15:01 8:53
19 Gjermund Rø Freidig 31:31 +16:18 9:16
20 Marius Walseth Malvik IL 33:55 +18:42 9:58
  Finn Bjørgum Nidarøst OK diskvalifisert    
  Jon Holstad Freidig ikke startet    

H50

3 400 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 17:03   5:00
2 Dag Ove Tinmannsvik OL Trollelg 20:14 +3:11 5:57
3 Haakon Arnesen Byåsen IL 21:06 +4:03 6:12
4 Øyvind Schjelderup Freidig 21:16 +4:13 6:15
5 Dag Erik Helland Wing OK 22:40 +5:37 6:40
6 Terje Midtbø Wing OK 22:48 +5:45 6:42
7 Øystein Wiggen Byåsen IL 23:10 +6:07 6:48
8 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 26:19 +9:16 7:44
9 Jon Vindal Wing OK 28:01 +10:58 8:14
10 Geir Willumsen Freidig 32:10 +15:07 9:27
  Per Erik Kvam Freidig ikke startet    
  Svein Erik Bratsberg Wing OK ikke startet    
  Bernt Rognes Freidig ikke startet    
  Rolf Helge Røsand Nidarøst OK ikke startet    

H60

3 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Rustad Freidig 27:17   8:01
2 Jens Øystein Gjersvold Nidarøst OK 33:59 +6:42 9:59

H65

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Berger Byåsen IL 26:44   7:51
2 Tor Gjermstad Wing OK 27:20 +0:36 8:02
3 Nils Olav Vennevik Freidig 31:54 +5:10 9:22
4 Steinar Aasvang Wing OK 34:24 +7:40 10:07
  Svein Endre Hove Byåsen IL diskvalifisert    

H70

3 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torleif Stephansen Nidarøst OK 27:58   8:13
2 Magnus Landstad Freidig 29:24 +1:26 8:38
3 Rolf Karset Steinkjer OK 31:43 +3:45 9:19
4 Roar Forbord Malvik IL 42:47 +14:49 12:35
  Thore Sundsetvik OL Trollelg ikke startet    

H75

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Engen Nidarøst OK 29:25   8:39
2 Eigil Sørli Malvik IL 33:51 +4:26 9:57
3 Robert Strøm Wing OK 34:51 +5:26 10:15
4 Tore Brurok Nidarøst OK 35:13 +5:48 10:21
5 Arne Sæterhaug Byåsen IL 39:35 +10:10 11:38

Åpen kort

1 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Oskal Hamar OK 30:51   25:42

H 80-

3 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arnfinn Langeland Byåsen IL 39:00   11:28
2 Arne Kjell Foldvik Nidarøst OK 39:16 +0:16 11:32

Åpen lang

3 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Hegbom Klubbløs 18:19   5:23
2 Asbjørn Midtbø Wing OK 19:18 +0:59 5:40
3 Silje Mordal Ingen 19:58 +1:39 5:52
4 Maj-Lisbet Rønning Freidig 28:13 +9:54 8:17
5 Rune Stræte Wing OK 31:59 +13:40 9:24


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +