Resultater Trondheim Sprintcup, løp 1 - 2014



Resultater Orientering Trondheim Sprintcup, løp 1
Trondheim - 3. april 2014

nb! Løpet ble gjennomført som sprintstafett

DH 13-16

11 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Freidig 2       42:58    
  1. Oskar Spets Storhov 12:55 3 +0:23 12:55 3 +0:23
  2. Dina Reitan 16:06 6 +3:35 29:01 6 +1:52
  3. Mats Eidsmo 13:57 1   42:58 1  
2 Freidig 6       43:06   +0:08
  1. Simen Spets Storhov 13:06 7 +0:34 13:06 7 +0:34
  2. Vera Melkild 15:51 5 +3:20 28:57 5 +1:48
  3. Kristian Fredrik Lynum 14:09 2 +0:12 43:06 2 +0:08
3 Freidig 4       43:53   +0:55
  1. Adrian Opheim 13:01 6 +0:29 13:01 6 +0:29
  2. Marie Bakken Sørensen 15:24 3 +2:53 28:25 3 +1:16
  3. Lars Sandstad 15:28 4 +1:31 43:53 3 +0:55
4 Stjørdals-Blink Orientering 1       44:11   +1:13
  1. Ole Wanvik Haugen 12:56 4 +0:24 12:56 4 +0:24
  2. Ane Nielsen Solberg 15:48 4 +3:17 28:44 4 +1:35
  3. Maiken Økern Hågård 15:27 3 +1:30 44:11 4 +1:13
5 Freidig 7       46:28   +3:30
  1. Jo Even Kolstad 14:38 8 +2:06 14:38 8 +2:06
  2. Kjetil Mølnvik 12:31 1   27:09 1  
  3. Hedda Hoff Hagen 19:19 8 +5:22 46:28 5 +3:30
6 Freidig 5       47:16   +4:18
  1. Mathias Hermstad 12:57 5 +0:25 12:57 5 +0:25
  2. Malin Sandstad 18:06 9 +5:35 31:03 8 +3:54
  3. Jonas Grønli 16:13 6 +2:16 47:16 6 +4:18
7 Freidig 3       47:18   +4:20
  1. Håvard Eidsmo 12:32 1   12:32 1  
  2. Pernille Opheim 17:46 8 +5:15 30:18 7 +3:09
  3. Vegard Kittilsen 17:00 7 +3:03 47:18 7 +4:20
8 Freidig 1       50:19   +7:21
  1. Mathias Vindal 12:40 2 +0:08 12:40 2 +0:08
  2. Maria Ulseth Sylte 15:08 2 +2:37 27:48 2 +0:39
  3. Martin Selmer 22:31 10 +8:34 50:19 8 +7:21
9 Byåsen IL 1       51:14   +8:16
  1. Are Lodgaard 15:50 9 +3:18 15:50 9 +3:18
  2. Emilie Liabakk Eriksen 19:12 10 +6:41 35:02 9 +7:53
  3. Petter Liabakk Eriksen 16:12 5 +2:15 51:14 9 +8:16
10 Wing OK 1       58:01   +15:03
  1. Jonas Vindal 18:02 10 +5:30 18:02 10 +5:30
  2. Anna Renolen 20:08 11 +7:37 38:10 10 +11:01
  3. Martin Grøntvedt Pedersen 19:51 9 +5:54 58:01 10 +15:03
11 Wing OK 2       1:05:36   +22:38
  1. Sarah Brynhildsen 23:03 11 +10:31 23:03 11 +10:31
  2. Birk Gravdahl 17:19 7 +4:48 40:22 11 +13:13
  3. Vegard Tørum Haugerud 25:14 11 +11:17 1:05:36 11 +22:38

 

DH 17

33 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Frol IL 2       44:40    
  1. Carl Petter Lyngen 14:11 2 +0:03 14:11 2 +0:03
  2. Øystein Haug 14:53 1   29:04 1  
  3. Gøril Rønning Sund 15:36 8 +1:19 44:40 1  
2 Freidig 1       46:30   +1:50
  1. Hanne Sandstad 16:09 16 +2:01 16:09 16 +2:01
  2. Mattis Holt 15:28 4 +0:35 31:37 5 +2:33
  3. Sindre Johannessen 14:53 2 +0:36 46:30 2 +1:50
3 NTNUI 69       47:30   +2:50
  1. Anna Ulvensøen 16:09 16 +2:01 16:09 16 +2:01
  2. Rasmus Rørholt Theisen 15:08 2 +0:15 31:17 3 +2:13
  3. Magne Jutulstad 16:13 10 +1:56 47:30 3 +2:50
4 Byåsen IL 1       48:43   +4:03
  1. Per Wiréhn 15:51 10 +1:43 15:51 10 +1:43
  2. Marte Hoff Hagen 18:35 10 +3:42 34:26 12 +5:22
  3. Terje Maroni 14:17 1   48:43 4 +4:03
5 NTNUI 12       48:45   +4:05
  1. Jan Andreas Edstrøm 14:16 4 +0:08 14:16 4 +0:08
  2. Maren Mohagen Hansen 19:25 14 +4:32 33:41 11 +4:37
  3. Halvor Eid Nielsen 15:04 3 +0:47 48:45 5 +4:05
6 NTNUI 20       48:47   +4:07
  1. Marta Ulvensøen 16:21 20 +2:13 16:21 20 +2:13
  2. Harald Kalager 15:43 5 +0:50 32:04 6 +3:00
  3. Sverre Turter Sandvold 16:43 12 +2:26 48:47 6 +4:07
7 NTNUI 10       49:30   +4:50
  1. Erik Gustafsson 15:48 9 +1:40 15:48 9 +1:40
  2. Linn Hokholt 17:06 6 +2:13 32:54 8 +3:50
  3. Håvar Birkeland Stormoen 16:36 11 +2:19 49:30 7 +4:50
8 NTNUI 1       49:47   +5:07
  1. Torkil Eide Solstad 14:11 2 +0:03 14:11 2 +0:03
  2. Martine Åstebøl 18:46 12 +3:53 32:57 9 +3:53
  3. Adrian Opheim 16:50 14 +2:33 49:47 8 +5:07
9 OL Trollelg 1       50:46   +6:06
  1. Andreas Sølberg 14:45 8 +0:37 14:45 8 +0:37
  2. Ingrid Marie Dromnes 20:53 16 +6:00 35:38 13 +6:34
  3. Trond Einar Moen Pedersli 15:08 4 +0:51 50:46 9 +6:06
10 Freidig 2       51:19   +6:39
  1. Mari Angell-Petersen 18:33 21 +4:25 18:33 21 +4:25
  2. Jens Even Storhov 17:12 7 +2:19 35:45 14 +6:41
  3. Tomas Eidsmo 15:34 7 +1:17 51:19 10 +6:39
11 NTNUI 19       51:22   +6:42
  1. Erlend Nydal 15:58 12 +1:50 15:58 12 +1:50
  2. Britt Ingunn Nydal 19:57 15 +5:04 35:55 15 +6:51
  3. Hallvard Moian Nydal 15:27 6 +1:10 51:22 11 +6:42
12 NTNUI 7       52:07   +7:27
  1. Christian Grønvold 14:23 6 +0:15 14:23 6 +0:15
  2. Toril Nes 18:29 9 +3:36 32:52 7 +3:48
  3. Siri Selvig 19:15 17 +4:58 52:07 12 +7:27
13 NTNUI 13       52:25   +7:45
  1. Gjermund Olsen 16:13 19 +2:05 16:13 19 +2:05
  2. Ingvild Maalen-Johansen 20:57 19 +6:04 37:10 18 +8:06
  3. Olav Johannes Delstra 15:15 5 +0:58 52:25 13 +7:45
14 NTNUI 99       53:02   +8:22
  1. Øyvind Enger 14:25 7 +0:17 14:25 7 +0:17
  2. Fredrik Steinsvik 18:35 10 +3:42 33:00 10 +3:56
  3. Rannveig Jørgensen 20:02 18 +5:45 53:02 14 +8:22
15 NTNUI 32       53:39   +8:59
  1. Dag Lofthus 14:20 5 +0:12 14:20 5 +0:12
  2. Kjetil Okkenhaug 15:19 3 +0:26 29:39 2 +0:35
  3. Katharina Rogstad 24:00 24 +9:43 53:39 15 +8:59
16 Stjørdals-Blink Orientering 1       53:40   +9:00
  1. Endre Aaen 15:58 12 +1:50 15:58 12 +1:50
  2. Sigrid Wanvik Haugen 20:54 17 +6:01 36:52 16 +7:48
  3. Birgit Økern Jensen 16:48 13 +2:31 53:40 16 +9:00
17 Freidig 3       54:35   +9:55
  1. Andreas Sylte 16:00 14 +1:52 16:00 14 +1:52
  2. Torunn Spets Storhov 20:56 18 +6:03 36:56 17 +7:52
  3. Vegard Grønli 17:39 15 +3:22 54:35 17 +9:55
18 Frol IL 3       55:08   +10:28
  1. Johan Asphjell Bjørnaas 14:08 1   14:08 1  
  2. Mathilde Rundhaug 17:17 8 +2:24 31:25 4 +2:21
  3. Elise Taylor Spets 23:43 23 +9:26 55:08 18 +10:28
19 Byåsen IL 2       58:35   +13:55
  1. Bjarne Lien 19:05 22 +4:57 19:05 22 +4:57
  2. Jenny Persson 23:48 22 +8:55 42:53 23 +13:49
  3. Øyvind Wiggen 15:42 9 +1:25 58:35 19 +13:55
20 Wing OK 2       59:26   +14:46
  1. Asbjørn Midtbø 16:10 18 +2:02 16:10 18 +2:02
  2. Kristine Klock Fleten 25:28 24 +10:35 41:38 20 +12:34
  3. Arvid Lyngstad 17:48 16 +3:31 59:26 20 +14:46
21 Wing OK 3       1:01:58   +17:18
  1. Svein Erik Bratsberg 15:51 10 +1:43 15:51 10 +1:43
  2. Andrea Vindal 21:45 20 +6:52 37:36 19 +8:32
  3. Christian Hohl 24:22 25 +10:05 1:01:58 21 +17:18
22 NTNUI 2       1:02:19   +17:39
  1. Trygve Olsen 16:08 15 +2:00 16:08 15 +2:00
  2. Elise Elvehøy 25:33 25 +10:40 41:41 21 +12:37
  3. Elin-Kristin Hem 20:38 20 +6:21 1:02:19 22 +17:39
23 Freidig 5       1:02:39   +17:59
  1. Vibeke Falck 23:12 24 +9:04 23:12 24 +9:04
  2. Jostein Mårdalen 18:53 13 +4:00 42:05 22 +13:01
  3. Rune Stræte 20:34 19 +6:17 1:02:39 23 +17:59
24 IL Leik 1       1:07:14   +22:34
  1. Ingebrigt Eid 21:05 23 +6:57 21:05 23 +6:57
  2. Line Sølberg 24:32 23 +9:39 45:37 25 +16:33
  3. Ola Keiserås 21:37 21 +7:20 1:07:14 24 +22:34
25 Wing OK 1       1:08:51   +24:11
  1. Thorlene Egerton 23:16 26 +9:08 23:16 26 +9:08
  2. Jonathan Sutcliffe 22:16 21 +7:23 45:32 24 +16:28
  3. Melanie Simpson 23:19 22 +9:02 1:08:51 25 +24:11
26 Byåsen IL 3       1:14:53   +30:13
  1. Geir Arne Lodgaard 23:12 24 +9:04 23:12 24 +9:04
  2. Kristin Høydalsvik 27:04 26 +12:11 50:16 26 +21:12
  3. Øystein Wiggen 24:37 27 +10:20 1:14:53 26 +30:13
27 Wing OK 4       1:26:13   +41:33
  1. Frank Bjarkø 26:23 27 +12:15 26:23 27 +12:15
  2. Per Olav Johansen 35:14 27 +20:21 1:01:37 27 +32:33
  3. Frank Bjarkø 24:36 26 +10:19 1:26:13 27 +41:33
  OK Nidarøst 1       diskvalifisert    
  1. Tonje Bostad 23:58 0 +9:50 diskvalifisert    
  2. Ingvild Bostad 32:23 0 +17:30 diskvalifisert    
  3. inaktiv     diskvalifisert    
  Varegg Fleridrett 1       diskvalifisert    
  1. Kristine Fjellanger 16:16 0 +2:08 diskvalifisert    
  2. Niklas Profors 15:59 0 +1:06 diskvalifisert    
  3. inaktiv     diskvalifisert    
  Frol IL 1       diskvalifisert    
  1. Ulf Forseth Indgaard 14:13 0 +0:05 diskvalifisert    
  2. Jørgen Fiskum diskvalifisert     diskvalifisert    
  3. inaktiv     diskvalifisert    
  Freidig 4       diskvalifisert    
  1. Solveig Angell-Petersen 22:52 0 +8:44 diskvalifisert    
  2. Arild H Clausen diskvalifisert     diskvalifisert    
  3. Øyvind Schjelderup 19:30 0 +5:13 diskvalifisert    
  Freidig 6       diskvalifisert    
  1. Sigrid Melkild 24:47 0 +10:39 diskvalifisert    
  2. Arild Heggeset 24:38 0 +9:45 diskvalifisert    
  3. Andreas E. Nordstrand diskvalifisert     diskvalifisert    
  Byåsen IL 4       diskvalifisert    
  1. Knut Hagen diskvalifisert     diskvalifisert    
  2. Hanne Vefsnmo 21:24 0 +6:31 diskvalifisert    
  3. Otto Richard Eide 20:21 0 +6:04 diskvalifisert    

 

DH 50

5 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 Byåsen IL 1       1:06:51    
  1. Eirik Vefsnmo 20:34 2 +0:03 20:34 2 +0:03
  2. Nina-Beate Liabakk 23:12 2 +0:03 43:46 2 +0:06
  3. Bjørn Berger 23:05 1   1:06:51 1  
2 Freidig 1       1:08:44   +1:53
  1. Bernt Rognes 20:31 1   20:31 1  
  2. Tore Angell-Petersen 23:09 1   43:40 1  
  3. Grete Berge Owren 25:04 2 +1:59 1:08:44 2 +1:53
3 Byåsen IL 2       1:21:21   +14:30
  1. Guri Bjørndal 23:30 4 +2:59 23:30 4 +2:59
  2. Svein Hove 29:39 4 +6:30 53:09 4 +9:29
  3. Tom Bugge 28:12 3 +5:07 1:21:21 3 +14:30
4 Freidig 2       1:27:56   +21:05
  1. Olav Kvittem 24:32 5 +4:01 24:32 5 +4:01
  2. Helge Rustad 26:45 3 +3:36 51:17 3 +7:37
  3. Gunn Kari Hygen 36:39 4 +13:34 1:27:56 4 +21:05
5 Wing OK 1       1:40:57   +34:06
  1. Terje Midtbø 21:52 3 +1:21 21:52 3 +1:21
  2. Robert Strøm 39:38 5 +16:29 1:01:30 5 +17:50
  3. Åse Rita Ellingsen 39:27 5 +16:22 1:40:57 5 +34:06

 

Mix

17 startende deltakere
Plass Navn Ettid Etpl Etdiff Tid Vpl Diff
1 OL Trollelg 3       38:34    
  1. Hallvard Seim Grøvlen 11:37 1   11:37 1  
  2. Olav Andreas Remmen 15:31 4 +1:52 27:08 3 +0:33
  3. Ove Baardsgaard 11:26 1   38:34 1  
2 IL Leik 1       40:04   +1:30
  1. Anders Estenstad 12:51 3 +1:14 12:51 3 +1:14
  2. Morten Rikstaddal 13:53 2 +0:14 26:44 2 +0:09
  3. Runar Krognes 13:20 4 +1:54 40:04 2 +1:30
3 NTNUI 1       40:11   +1:37
  1. Halvor Lund 12:56 4 +1:19 12:56 4 +1:19
  2. Pål Ellingsen 13:39 1   26:35 1  
  3. Ivar Marthinusen 13:36 5 +2:10 40:11 3 +1:37
4 OL Trollelg 4       40:32   +1:58
  1. Jan Schmid 12:31 2 +0:54 12:31 2 +0:54
  2. Anders Haugskott 15:09 3 +1:30 27:40 4 +1:05
  3. Roar Skulbørstad 12:52 3 +1:26 40:32 4 +1:58
5 OL Trollelg 6       46:29   +7:55
  1. Tommy Schmid 14:14 7 +2:37 14:14 7 +2:37
  2. Vegard Hansen 16:37 5 +2:58 30:51 5 +4:16
  3. Alex Pedersen 15:38 8 +4:12 46:29 5 +7:55
6 IL Leik 2       49:39   +11:05
  1. Brage Keiserås 14:05 6 +2:28 14:05 6 +2:28
  2. Tone Almås 19:35 6 +5:56 33:40 6 +7:05
  3. Jan Hage 15:59 9 +4:33 49:39 6 +11:05
7 OL Trollelg 7       50:56   +12:22
  1. Frode Haugskott 13:19 5 +1:42 13:19 5 +1:42
  2. Thea Jondum 23:11 14 +9:32 36:30 8 +9:55
  3. Kristian Stensrud 14:26 6 +3:00 50:56 7 +12:22
8 Malvik IL 2       51:53   +13:19
  1. Ingebrigt Fuglem 14:14 7 +2:37 14:14 7 +2:37
  2. Ludvig Williams Strømsnes 22:15 13 +8:36 36:29 7 +9:54
  3. Kyrre Auran 15:24 7 +3:58 51:53 8 +13:19
9 Malvik IL 3       52:50   +14:16
  1. Roar Forbord 18:05 11 +6:28 18:05 11 +6:28
  2. Kenneth Kjelaas 22:01 12 +8:22 40:06 13 +13:31
  3. Nicholas Morgan 12:44 2 +1:18 52:50 9 +14:16
10 OL Trollelg 5       54:06   +15:32
  1. Geir Paulsen 14:15 9 +2:38 14:15 9 +2:38
  2. Paul Forseth 23:19 15 +9:40 37:34 10 +10:59
  3. Håvard Eidnes 16:32 10 +5:06 54:06 10 +15:32
11 Malvik IL 1       57:55   +19:21
  1. Hilde Forbord 18:17 12 +6:40 18:17 12 +6:40
  2. Emil Kristoffer Auran 20:00 7 +6:21 38:17 11 +11:42
  3. Lars Erik Strømsnes 19:38 12 +8:12 57:55 11 +19:21
12 Freidig 2       1:01:04   +22:30
  1. Anders Waage 18:22 13 +6:45 18:22 13 +6:45
  2. Magnus Landstad 20:48 9 +7:09 39:10 12 +12:35
  3. Jacob Hygen 21:54 14 +10:28 1:01:04 12 +22:30
13 IL Leik 3       1:01:06   +22:32
  1. Svein Olav Åmot 15:47 10 +4:10 15:47 10 +4:10
  2. Ole Gunnar Sølberg 20:57 11 +7:18 36:44 9 +10:09
  3. Erik Foss 24:22 15 +12:56 1:01:06 13 +22:32
14 Freidig 1       1:02:39   +24:05
  1. Nils Olav Vennevik 22:15 15 +10:38 22:15 15 +10:38
  2. Øistein Åsmul 20:55 10 +7:16 43:10 14 +16:35
  3. Frode Stensrud 19:29 11 +8:03 1:02:39 14 +24:05
15 OK Nidarøst 1       1:06:31   +27:57
  1. Arne Kjell Foldvik 25:14 16 +13:37 25:14 16 +13:37
  2. Tore Kiste 20:45 8 +7:06 45:59 16 +19:24
  3. Leif Engen 20:32 13 +9:06 1:06:31 15 +27:57
16 OL Trollelg 2       1:08:16   +29:42
  1. Anders Lauglo 19:34 14 +7:57 19:34 14 +7:57
  2. Henry Sundsetvik 23:57 16 +10:18 43:31 15 +16:56
  3. Stig Arild Haugskott 24:45 16 +13:19 1:08:16 16 +29:42
  OK Nidarøst 2       diskvalifisert    
  1. Kristian J. Fougner 17:38 0 +6:01 diskvalifisert    
  2. Anne-Sofie Gjermstad 30:49 0 +17:10 diskvalifisert    
  3. Randi Kiste diskvalifisert     diskvalifisert

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +