Resultater Trondheim Sprintcup, løp 2 - 2014



Resultater Orientering Trondheim Sprintcup, løp 2
Trondheim - 10. april 2014

D -10

1 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Silja Fuglem Malvik IL 21:35   16:36
  Mathea Spets Storhov Freidig 13:55   10:42

D 11-12

1 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mari Eidsmo Freidig 11:28   8:49
2 Ane Malene Kolstad Freidig 12:29 +1:01 9:36
3 Maren Viken Byåsen IL 12:49 +1:21 9:51
4 Silje Marie Nissen Freidig 20:28 +9:00 15:44

D 13-14

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 24:51   8:17
2 Hedda Hoff Hagen Byåsen IL 28:10 +3:19 9:23
3 Sarah Brynhildsen Wing OK 28:40 +3:49 9:33
4 Dina Reitan Freidig 29:58 +5:07 9:59

D 15-16

3 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 21:47   7:15
2 Maria Ulseth Sylte Freidig 22:15 +0:28 7:25
3 Marie Bakken Sørensen Freidig 24:30 +2:43 8:10
4 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 24:37 +2:50 8:12
5 Vera Melkild Freidig 24:40 +2:53 8:13
6 Malin Opøien OL Trollelg 24:53 +3:06 8:17
7 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 25:52 +4:05 8:37
8 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 27:02 +5:15 9:00
9 Line Sølberg IL Leik 27:27 +5:40 9:09
10 Andrine Viken Byåsen IL 30:18 +8:31 10:06
11 Eldrid Bratsberg Wing OK 31:26 +9:39 10:28
12 Martine Klock Fleten Wing OK 41:04 +19:17 13:41

D 17-20

3 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Emma Arnesen Byåsen IL 19:38   6:32
2 Ingeborg Eide Byåsen IL 20:17 +0:39 6:45
3 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 21:13 +1:35 7:04
4 Kristine Klock Fleten Wing OK 24:49 +5:11 8:16
4 Melanie Simpson Wing OK 24:49 +5:11 8:16
6 Andrea Vindal Wing OK 25:09 +5:31 8:23
7 Sigrid Bratsberg Wing OK 26:02 +6:24 8:40
8 Helene Salte Håland NTNUI 34:12 +14:34 11:24
  Åsne Salte Håland NTNUI diskvalifisert    

D 21-

3 000 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 19:17   6:25
2 Britt Ingunn Nydal NTNUI 20:33 +1:16 6:51
3 Jorunn Kvakland NTNUI 20:39 +1:22 6:53
4 Toril Nes NTNUI 21:00 +1:43 7:00
5 Marit Vala NTNUI 21:08 +1:51 7:02
6 Mari Angell-Petersen Freidig 21:25 +2:08 7:08
7 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 22:09 +2:52 7:23
8 Marta Ulvensøen NTNUI 23:04 +3:47 7:41
9 Julie Arnesen NTNUI 23:24 +4:07 7:48
10 Celine Brun Lie Njård 23:26 +4:09 7:48
11 Karoline Dahl Fosby NTNUI 23:28 +4:11 7:49
12 Jenny Persson Byåsen IL 24:00 +4:43 8:00
13 Marit Isachsen Asker Skiklubb 24:09 +4:52 8:03
14 Kjersti Bø Klæbu 24:28 +5:11 8:09
15 Astrid Øyre Slind Oppdal IL 24:58 +5:41 8:19
16 Elise Taylor Spets Frol IL 25:03 +5:46 8:21
17 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 25:22 +6:05 8:27
18 Elise Elvehøy NTNUI 25:42 +6:25 8:34
19 Kaisa Svergja Raumar Orientering 25:59 +6:42 8:39
20 Marianne Dæhli NTNUI 27:12 +7:55 9:04
21 Katharina Rogstad NTNUI 27:15 +7:58 9:05
22 Kristin Høydalsvik Byåsen IL 27:58 +8:41 9:19
23 Tonje Bostad OK Nidarøst 28:44 +9:27 9:34
24 Marianne Løvås OK Nidarøst 29:12 +9:55 9:44
25 Mari Jeanette Pukstad OK Nidarøst 38:45 +19:28 12:55
  Ingvild Bostad OK Nidarøst diskvalifisert    

D 40-

3 000 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torunn Spets Storhov Freidig 22:47   7:35
2 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 23:15 +0:28 7:45
3 Gøril Eide Byåsen IL 23:28 +0:41 7:49
4 Rine Hanssen Byåsen IL 24:39 +1:52 8:13
5 Hilde Forbord Malvik IL 25:31 +2:44 8:30
6 Thorlene Egerton Wing OK 26:24 +3:37 8:48
7 Sigrid Melkild Freidig 26:37 +3:50 8:52
8 Monica Hægstad Stjørdals-Blink Orientering 27:24 +4:37 9:08
9 Tone Almås IL Leik 27:34 +4:47 9:11
10 Margot Bolstad Lynum Freidig 28:10 +5:23 9:23
11 Mari Hoff Byåsen IL 31:19 +8:32 10:26
12 Liv Tennes Wing OK 31:25 +8:38 10:28
13 Kjersti Tannvik Freidig 32:34 +9:47 10:51
14 Wenche Falk-Larsen Malvik IL 32:55 +10:08 10:58
15 Hilde Bellingmo OL Gaula 33:17 +10:30 11:05
16 Susanna Brynhildsen Wing OK 35:22 +12:35 11:47
17 Maj Lisbet Rønning Freidig 35:36 +12:49 11:52
18 Sunnøve Reitan Freidig 43:40 +20:53 14:33

D 50-

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Guri Bjørndal Byåsen IL 25:45   8:35
2 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 27:17 +1:32 9:05
3 Grete Berge Owren Freidig 29:14 +3:29 9:44
4 Ingrid Lien Johnsen Byåsen IL 33:22 +7:37 11:07

D 60-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne-Sofie Gjermstad OK Nidarøst 45:42   15:14

D 65-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunn Kari Hygen Freidig 39:13   13:04

H -10

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Jørgen Aune Byåsen IL 15:17   11:45

H 11-12

1 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Holt Freidig 8:10   6:16
2 Einar Eide Byåsen IL 8:53 +0:43 6:50
3 Erlend Aune Byåsen IL 12:09 +3:59 9:20
4 Nikolai Renolen Wing OK 16:12 +8:02 12:27

H 13-14

3 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Simen Spets Storhov Freidig 19:38   6:32
2 Vegard Kittilsen Freidig 20:23 +0:45 6:47
3 Are Lodgaard Byåsen IL 22:19 +2:41 7:26
4 Kristian Fredrik Lynum Freidig 22:35 +2:57 7:31
5 Mats Eidsmo Freidig 22:38 +3:00 7:32
6 Jo Even Kolstad Freidig 22:50 +3:12 7:36
7 Jonas Grønli Freidig 23:56 +4:18 7:58
8 Lars Sandstad Freidig 25:08 +5:30 8:22
9 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 27:08 +7:30 9:02
10 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 27:38 +8:00 9:12
11 Jonas Vindal Wing OK 28:11 +8:33 9:23
12 Matias Nissen Freidig 28:19 +8:41 9:26
13 Martin Grøntvedt Pedersen Wing OK 32:33 +12:55 10:51
14 Lasse Bernhardsen Malvik IL 32:46 +13:08 10:55
15 Sondre Renå Øien Malvik IL 33:12 +13:34 11:04
16 Øystein Moltumyr Malvik IL 36:25 +16:47 12:08
17 Kenneth Kjelaas Malvik IL 39:56 +20:18 13:18
18 Magnus Pearson Malvik IL 50:16 +30:38 16:45
  Ulrik Harsha Vasseljen Lundbo Wing OK diskvalifisert    
  Martin Selmer Freidig diskvalifisert    

H 15-16

3 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathias Vindal Freidig 18:24   6:08
2 Oskar Spets Storhov Freidig 19:25 +1:01 6:28
3 Jonas Unsgård IL Leik 20:05 +1:41 6:41
4 Mathias Hermstad Freidig 20:36 +2:12 6:52
5 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 21:30 +3:06 7:10
6 Sivert Bellingmo OL Gaula 23:44 +5:20 7:54
7 Birk Gravdahl Wing OK 26:30 +8:06 8:50
8 Emil Aaen Stjørdals-Blink Orientering 33:24 +15:00 11:08

H 17-20

3 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 16:21   5:27
2 Andreas Sølberg OL Trollelg 18:12 +1:51 6:04
3 Asbjørn Midtbø Wing OK 19:29 +3:08 6:29
4 Endre Aaen Stjørdals-Blink Orientering 19:32 +3:11 6:30
5 Arvid Lyngstad Wing OK 19:45 +3:24 6:35
6 Preben Antonsen Byåsen IL 20:43 +4:22 6:54
7 Åsmund Stenvik Byåsen IL 20:49 +4:28 6:56
8 Johannes Løvås Byåsen IL 22:09 +5:48 7:23
9 Ola Keiserås IL Leik 22:52 +6:31 7:37
10 Martin Løvås OK Nidarøst 32:38 +16:17 10:52

H 21-

3 000 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Terje Maroni Byåsen IL 16:18   5:26
2 Olav Johannes Deelstra NTNUI 16:21 +0:03 5:27
3 Jan Schmid OL Trollelg 16:26 +0:08 5:28
4 Bård Nonstad OL Trollelg 16:42 +0:24 5:34
5 Wolfgang Kampel NTNUI 16:55 +0:37 5:38
6 Dag Lofthus NTNUI 16:57 +0:39 5:39
7 Per Wiréhn Byåsen IL 17:13 +0:55 5:44
8 Kjetil Okkenhaug NTNUI 17:20 +1:02 5:46
9 Sverre Turter Sandvold NTNUI 17:49 +1:31 5:56
10 Niklas Profors Varegg Fleridrett 17:59 +1:41 5:59
11 Fredrik Rosenberg NTNUI 18:13 +1:55 6:04
12 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 18:16 +1:58 6:05
13 Terje Faugstad Bjertnes NTNUI 18:27 +2:09 6:09
14 Christian Grønvold NTNUI 18:42 +2:24 6:14
15 Harald Kalager NTNUI 19:02 +2:44 6:20
16 Runar Krognes IL Leik 19:32 +3:14 6:30
17 Roar Skulbørstad OL Trollelg 19:34 +3:16 6:31
18 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 19:45 +3:27 6:35
19 Lars Owren Freidig 19:51 +3:33 6:37
20 Håvard Berget NTNUI 20:03 +3:45 6:41
21 Snorre Hansen Byåsen IL 20:09 +3:51 6:43
22 Klaus Klausen Espedal NTNUI 20:11 +3:53 6:43
23 Eirik Aal NTNUI 20:24 +4:06 6:48
24 Johan Landrø Børsa IL 20:58 +4:40 6:59
25 Halvor Eid Nielsen NTNUI 22:18 +6:00 7:26
26 Tommy Schmid OL Trollelg 23:18 +7:00 7:46
27 Alex Pedersen OL Trollelg 23:19 +7:01 7:46
28 Jesse Smith Klæbu 32:20 +16:02 10:46
  Jochen Mattern NTNUI diskvalifisert    
  Kristian Wollen Steen NTNUI diskvalifisert    

H 40-

3 000 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Svein Erik Bratsberg Wing OK 18:08   6:02
2 Torgeir Aune Byåsen IL 18:22 +0:14 6:07
3 Pål Kittilsen Freidig 18:29 +0:21 6:09
3 Jørgen Tegdan OL Trollelg 18:29 +0:21 6:09
5 Jens Even Storhov Freidig 18:31 +0:23 6:10
6 Jon Røstum OL Gaula 19:12 +1:04 6:24
7 Andreas Sylte Freidig 19:16 +1:08 6:25
8 Øyvind Schjelderup Freidig 19:47 +1:39 6:35
9 Arild H Clausen Freidig 20:45 +2:37 6:55
10 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 20:51 +2:43 6:57
11 Bernt Brynhildsen Wing OK 21:00 +2:52 7:00
12 Christer Jensen Emblem IL 21:05 +2:57 7:01
13 Jens Kjetil Mehammer Wing OK 21:37 +3:29 7:12
14 Vegard Grønli Freidig 21:41 +3:33 7:13
15 Harald Førdedal Wing OK 21:56 +3:48 7:18
16 Brage Keiserås IL Leik 21:58 +3:50 7:19
17 Kyrre Auran Malvik IL 22:02 +3:54 7:20
18 Ingebrigt Fuglem Malvik IL 22:26 +4:18 7:28
19 Jan Hage IL Leik 22:27 +4:19 7:29
20 Rune Stræte Freidig 22:42 +4:34 7:34
21 Harald Storrønning Byåsen IL 23:37 +5:29 7:52
22 Dag Erik Helland Wing OK 24:25 +6:17 8:08
23 Øystein Wiggen Byåsen IL 24:32 +6:24 8:10
24 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 24:34 +6:26 8:11
25 Agnar Renolen Wing OK 24:45 +6:37 8:15
26 Roy Seland Wing OK 24:53 +6:45 8:17
27 Jon Vindal Wing OK 25:29 +7:21 8:29
28 Stein-Erik Fleten Wing OK 25:31 +7:23 8:30
29 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 26:02 +7:54 8:40
30 Arild Heggeset Freidig 28:29 +10:21 9:29

H 50-

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjarne Lien Byåsen IL 20:16   6:45
2 John Svergja Nord-Østerdal OK 20:41 +0:25 6:53
3 Haakon Arnesen Byåsen IL 20:45 +0:29 6:55
4 Geir Owren Freidig 22:04 +1:48 7:21
5 Knut Hagen Byåsen IL 22:35 +2:19 7:31
6 Inge Nørstebø OL Trollelg 23:21 +3:05 7:47
7 Eirik Vefsnmo Byåsen IL 24:12 +3:56 8:04
8 Jonathan Sutcliffe Wing OK 24:34 +4:18 8:11
9 Håvard Eidnes OL Trollelg 24:39 +4:23 8:13
10 Knut Inge Fordal NOTEAM 26:18 +6:02 8:46
11 Helge Eriksen Byåsen IL 26:41 +6:25 8:53
12 Bjørn Erik Johnsen Byåsen IL 28:13 +7:57 9:24
13 Per Olav Johansen TrønderEnergi BIL 33:18 +13:02 11:06
14 Olav Kvittem Freidig 35:57 +15:41 11:59
15 Jan Erik Kofoed OK Nidarøst 36:52 +16:36 12:17
  Geir Paulsen OL Trollelg diskvalifisert    
  Svein Olav Åmot IL Leik diskvalifisert    

H 60-

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helge Rustad Freidig 28:12   9:24
2 Per Hveem NOTEAM 28:40 +0:28 9:33
3 Frank Bjarkø Wing OK 28:50 +0:38 9:36
4 Jens Øystein Gjersvold OK Nidarøst 29:36 +1:24 9:52
5 Rune M Holt Freidig 36:29 +8:17 12:09
  Steinar Aasvang Wing OK diskvalifisert    

H 65-

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Svein Endre Hove Byåsen IL 28:56   9:38
2 Øistein Åsmul OL Trollelg 30:39 +1:43 10:13
3 Tore Kiste OK Nidarøst 31:04 +2:08 10:21
4 Nils Olav Vennevik Freidig 31:50 +2:54 10:36
5 Egil Repvik OL Trollelg 31:53 +2:57 10:37
6 Tom Bugge Byåsen IL 33:55 +4:59 11:18
7 Anders Waage Freidig 34:47 +5:51 11:35

H 70-

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Leif Engen OK Nidarøst 29:01   9:40
2 Knut Skjesol Wing OK 30:25 +1:24 10:08
3 Jardar Sandstad Selbu OK 31:35 +2:34 10:31
4 Leif Røhjell Byåsen IL 33:46 +4:45 11:15
5 Robert Strøm Wing OK 36:39 +7:38 12:13
6 Tore Brurok OK Nidarøst 37:11 +8:10 12:23
  Magnus Landstad Freidig diskvalifisert    

H 75-

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arne Sæterhaug Byåsen IL 31:49   10:36
2 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 32:35 +0:46 10:51
3 Anders Lauglo OL Trollelg 32:38 +0:49 10:52

H 80-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 43:22   14:27

D 17-39 Bedrift

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Paulsen Aarstein OL Trollelg 55:27   18:29


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +