Resultater Tunevannet Rundt 2016



Resultater Tunevannet Rundt
Sarpsborg, Østfold - 16. oktober 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen (2km)

2 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 1:07:57   33:58
0 Kaisa Albertine Martinusen NOTEAM 52:39   26:19
0 Ivar M. Eliasen Sarpsborg OL 34:14   17:07
0 Frida Martiniussen NOTEAM 49:55   24:57
0 Maria Mervik Eidal NOTEAM 49:48   24:54
0 Magnus Mevik Eidal NOTEAM 29:20   14:40
0 Pål-Steinar Pedersen Kure Sarpsborg OL 36:28   18:14
0 Jeremias Ryste Odden Sarpsborg OL 33:46   16:53
0 Sander Ryste Odden Sarpsborg OL 24:32   12:16
0 Lars Jørgen Stordal OL Tønsberg og omegn 1:07:47   33:53
0 Jens Vonen Svae Sarpsborg OL 28:47   14:23
0 Selma Åseim-Eriksen NOTEAM 49:52   24:56
0 Ludvig Åsheim-Eriksen Sarpsborg OL 29:19   14:39

D/H17- (15 km)

13 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Espen Fiskum Halden SK 1:34:28   6:59
2 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 1:34:51 +0:23 7:01
3 Jon Pedersen Halden SK 1:39:33 +5:05 7:22
4 Øyvind Helgerud Halden SK 1:40:52 +6:24 7:28
5 Emil Jönsson IL Tyrving 1:49:42 +15:14 8:07
6 Sindre R Holt Hedrum OL 1:49:57 +15:29 8:08
7 Erlend Brendstuen Halden SK 1:51:06 +16:38 8:13
8 Thomas Bedin Indre Østfold OK 1:55:20 +20:52 8:32
9 Are Wigaard Oppsal Orientering 2:02:25 +27:57 9:04
10 Mark Purkis Halden SK 2:09:29 +35:01 9:35
11 Sigurd Myhre Andreassen Halden SK 2:12:17 +37:49 9:47
12 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 2:21:43 +47:15 10:29
13 Ola Holt OK Tyr 2:59:39 +1:25:11 13:18

D/H-16 (10 km)

10 600 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 1:15:58   7:10
2 Niels Christian Hellerud Halden SK 1:16:47 +0:49 7:14
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 1:20:28 +4:30 7:35
4 Odin Sæther Fredrikstad SK 1:25:21 +9:23 8:03
5 Kristian Østermann Heming Orientering 1:28:18 +12:20 8:19
6 Peter Gisholt Fossum IF 1:29:11 +13:13 8:24
7 Ferdinand Fremming Heming Orientering 1:31:25 +15:27 8:37
8 Christopher Ladim OK Moss 1:31:26 +15:28 8:37
8 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 1:31:26 +15:28 8:37
10 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:36:50 +20:52 9:08
11 August Syrdal Øen Heming Orientering 1:41:52 +25:54 9:36
12 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 1:45:19 +29:21 9:56
13 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 1:49:19 +33:21 10:18
14 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 1:49:36 +33:38 10:20
15 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 1:51:32 +35:34 10:31
16 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 2:09:05 +53:07 12:10

D/H17- (10 km)

10 600 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 1:13:21   6:55
2 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:14:58 +1:37 7:04
3 Thomas Lie Fredrikstad SK 1:16:06 +2:45 7:10
4 Øyvind Stokseth Halden SK 1:16:23 +3:02 7:12
5 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 1:16:36 +3:15 7:13
6 Nils Petter Fremming Heming Orientering 1:25:17 +11:56 8:02
7 Christian Reusch Heming Orientering 1:25:19 +11:58 8:02
8 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:25:45 +12:24 8:05
9 Øystein Østermann Heming Orientering 1:26:10 +12:49 8:07
10 Tore Bjørnerød OK Moss 1:27:14 +13:53 8:13
11 Jan Granstedt Halden SK 1:27:22 +14:01 8:14
12 Arild Kirkerød Sarpsborg OL 1:27:27 +14:06 8:15
13 Svein Melby Sarpsborg OL 1:27:28 +14:07 8:15
14 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 1:27:41 +14:20 8:16
15 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:27:51 +14:30 8:17
16 Knut Erling Øen Heming Orientering 1:28:32 +15:11 8:21
17 Ane Næsset Ramtvedt IL Tyrving 1:31:34 +18:13 8:38
18 Sture Ottesen Indre Østfold OK 1:32:10 +18:49 8:41
19 Erik Rytter Jakobsen OK Moss 1:33:00 +19:39 8:46
20 Magne Sæther Fredrikstad SK 1:34:05 +20:44 8:52
21 Øyvind Løken OK Moss 1:34:22 +21:01 8:54
22 Donatas Kontautas OK Moss 1:34:26 +21:05 8:54
23 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:34:48 +21:27 8:56
24 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 1:36:59 +23:38 9:08
25 Hallvard Koren OK Moss 1:37:01 +23:40 9:09
25 Ove Martinsen Hauketo IF 1:37:01 +23:40 9:09
27 Asle Sagli Gudim Indre Østfold OK 1:37:13 +23:52 9:10
28 Kjetil Karlsen OK Moss 1:37:24 +24:03 9:11
29 Morten Due Måren OK 1:37:33 +24:12 9:12
30 Rune Blågestad Indre Østfold OK 1:37:42 +24:21 9:13
31 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1:37:50 +24:29 9:13
32 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:39:31 +26:10 9:23
33 Einar Gisholt Fossum IF 1:41:58 +28:37 9:37
34 Espen Bekhus Fredrikstad SK 1:43:33 +30:12 9:46
35 Fredrik Larsen Indre Østfold OK 1:44:41 +31:20 9:52
36 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 1:45:11 +31:50 9:55
37 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:45:14 +31:53 9:55
38 Anne Elisabeth Ramtvedt Sarpsborg OL 1:45:19 +31:58 9:56
39 Morten Kongsberg IL Tyrving 1:45:26 +32:05 9:56
40 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:45:29 +32:08 9:57
41 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 1:45:32 +32:11 9:57
42 Christian Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:46:07 +32:46 10:00
43 Per Osen Vestre Akers SK 1:46:11 +32:50 10:01
44 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:46:30 +33:09 10:02
45 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:47:00 +33:39 10:05
46 Dag Brenås Varteig OL 1:48:21 +35:00 10:13
47 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:49:17 +35:56 10:18
48 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:49:24 +36:03 10:19
49 Einar Kristian Lunde Varteig OL 1:49:32 +36:11 10:20
50 Rune S. Nielsen Indre Østfold OK 1:49:41 +36:20 10:20
51 Trygve Leivestad Sarpsborg OL 1:54:32 +41:11 10:48
52 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:58:15 +44:54 11:09
53 Dag Syversen Sarpsborg OL 2:00:35 +47:14 11:22
54 Sven Simonsen Fredrikstad SK 2:06:55 +53:34 11:58
55 Kristin Grindstad Sarpsborg OL 2:08:38 +55:17 12:08
56 Øystein Jensen Sarpsborg OL 2:09:11 +55:50 12:11
57 Even Woldstad Hanssen Eiker OL 2:18:04 +1:04:43 13:01
  Frank Løwengreen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Daniel Oliversen Trøsken IL diskvalifisert    

D/H-16 (5 km)

5 500 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Reusch Heming Orientering 42:38   7:45
2 Alfred Bjørnerød OK Moss 43:20 +0:42 7:52
3 Hanna Andersen Heming Orientering 43:22 +0:44 7:53
4 Sondre Ladim OK Moss 43:31 +0:53 7:54
5 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 43:45 +1:07 7:57
6 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 46:53 +4:15 8:31
7 Jonas Krogh Oppsal Orientering 47:04 +4:26 8:33
8 Malene Jebsen Heming Orientering 47:14 +4:36 8:35
9 Karoline Bjørnerød OK Moss 47:17 +4:39 8:35
10 Marie Hansen Sarpsborg OL 49:08 +6:30 8:56
11 Sivert Poppe Fredrikstad SK 50:42 +8:04 9:13
12 Theodor Lier Indre Østfold OK 53:08 +10:30 9:39
13 Maya Arnesen Heming Orientering 53:32 +10:54 9:44
14 Thomas Blomkvist Fredrikstad SK 55:25 +12:47 10:04
15 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 56:13 +13:35 10:13
16 Elida Sagli Gudim Indre Østfold OK 56:18 +13:40 10:14
17 Live Østvold Heming Orientering 56:28 +13:50 10:16
18 Ella Berstad Heming Orientering 56:40 +14:02 10:18
19 Eline Bryne Heming Orientering 1:01:12 +18:34 11:07
20 Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering 1:01:15 +18:37 11:08
21 Birk Felland Sætnan Fossum IF 1:02:06 +19:28 11:17
22 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 1:11:40 +29:02 13:01
22 Nina Pedersen Sarpsborg OL 1:11:40 +29:02 13:01
24 Even Lunde Varteig OL 1:19:51 +37:13 14:31

D/H17- (5 km)

5 500 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Næsset Ramtvedt Oslostudentenes IK 44:54   8:09
2 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 44:59 +0:05 8:10
3 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 47:09 +2:15 8:34
4 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 47:22 +2:28 8:36
5 Tore Grønlund Moen Gimle IF 47:50 +2:56 8:41
6 Are Eriksen Oslostudentenes IK 47:56 +3:02 8:42
7 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 48:09 +3:15 8:45
8 Ole Ingesen Sarpsborg OL 50:57 +6:03 9:15
9 Harald Lundhaug OK Moss 52:04 +7:10 9:28
10 Bente Line Indre Østfold OK 52:38 +7:44 9:34
11 Bent Galborgen Indre Østfold OK 52:57 +8:03 9:37
12 Helena Åsberg Sarpsborg OL 55:12 +10:18 10:02
13 Ingrid Tronshaug Stokke IL 55:23 +10:29 10:04
14 Egil Syverstad Trøsken IL 55:27 +10:33 10:04
15 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 55:56 +11:02 10:10
16 Heidi Børstad Sarpsborg OL 56:14 +11:20 10:13
17 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 57:33 +12:39 10:27
18 Øivind Berget Sarpsborg OL 59:31 +14:37 10:49
19 Tov Arne Bondal Notodden OL 1:00:25 +15:31 10:59
20 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 1:01:23 +16:29 11:09
21 Ole Jørgen Hommeren Trøsken IL 1:01:32 +16:38 11:11
22 Anne Sørum Ringsaker OK 1:01:34 +16:40 11:11
23 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 1:04:55 +20:01 11:48
24 Roar Bjordal Oppsal Orientering 1:05:03 +20:09 11:49
25 Marit Nandrup Pettersen Indre Østfold OK 1:05:06 +20:12 11:50
26 Pål Hellerud Halden SK 1:08:15 +23:21 12:24
27 Siri Pedersen Sarpsborg OL 1:08:24 +23:30 12:26
28 Petter Fure Oppsal Orientering 1:09:23 +24:29 12:36
29 Trygve Fosse Gimle IF 1:11:38 +26:44 13:01
30 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1:13:41 +28:47 13:23
31 Inger Nergaard Stokke IL 1:17:57 +33:03 14:10
32 Grete Berntsen Måren OK 1:20:29 +35:35 14:38
33 Harald Wibye OK Moss 1:39:19 +54:25 18:03
34 Ina Blågestad Indre Østfold OK 1:41:05 +56:11 18:22
34 Anne Lise Nyengen Indre Østfold OK 1:41:05 +56:11 18:22

D/H-16 (3,5 km)

2 200 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fridtjof Reusch Heming Orientering 16:34   7:31
2 Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 17:35 +1:01 7:59
3 Jesper Vonen Svae Sarpsborg OL 17:37 +1:03 8:00
4 Karen Skauge Heming Orientering 18:09 +1:35 8:15
5 Håkon Kopperud Knutsen Gimle IF 20:35 +4:01 9:21
5 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 20:35 +4:01 9:21
7 Ingrid Grønlund Moen Gimle IF 20:38 +4:04 9:22
8 Julie Heyerdahl Rødsten Heming Orientering 20:57 +4:23 9:31
9 Martin Kindem Gimle IF 21:23 +4:49 9:43
10 Victoria Lunde Andersen Sarpsborg OL 28:46 +12:12 13:04
11 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 50:20 +33:46 22:52
12 Julie Brenås Varteig OL 50:24 +33:50 22:54
  Andrine K. S. Edvardsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Hannah Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert    

D/H17- (3,5km)

2 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Thrane Knutsen Gimle IF 21:25   9:44
2 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 25:16 +3:51 11:29
3 Viesturs Kerans Fredrikstad SK 26:18 +4:53 11:57
4 Alexander Rødsten Heming Orientering 30:51 +9:26 14:01
5 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 50:06 +28:41 22:46


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +