Resultater UngdomsBirken - Gutter 14 år - 2016




Resultater UngdomsBirken - 15 km, klassisk
Sjusjøen til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 13. mars 2016


Klasse Gutter 14 år - Uoffisiell liste

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 33030 Audun Nordaas Strandbygda il 39:11,6
2 33044 Andreas Aune Aakerli Heimdal Ski 39:12,7
3 33002 Aleksander Holmboe Bærums Verk og Hauger IF 39:12,9
4 33008 Nikolai Holmboe Bærums Verk og Hauger IF 39:13,2
5 33058 Lukas Jordbru Larvik ski 39:20,4
6 33029 Lars Håkonsen Botne Skiklubb 39:36,0
7 33048 Torbjørn Rolstad LØRENSKOG SKIKLUBB 39:36,8
8 33021 Sivert Granheim Utleira IL Ski 39:39,7
9 33023 Halvor Dybdahl Njård 39:42,8
10 33050 Even Hemma Brøttum IL 39:51,0
11 33009 Ola Spigseth Nes Ski 39:54,0
12 33022 Magnus Sørbø Gjerstad IL 39:58,7
13 33063 Tarjei Nesheim Bærums skiklub 40:05,7
14 33070 Johannes Flaaten Moss skiklubb 40:08,1
15 33067 Nils Bergström   40:15,3
16 33047 Martin Grape Fladby Bærums verk og Hauger skiklubb 40:15,9
17 33016 Vegard Thon Etnedal Skilag 40:16,0
18 33007 Petter Bakken LynSki 40:19,6
19 33322 Vegard Aarstad Oppegård 40:22,6
20 33054 Johannes Staune-Mittet Lillehammer skiklubb 40:24,7
21 33032 Kasper Engeset IL Jardar 40:25,8
22 33052 Magnus Morgenlie Skei Kjelsås IL 40:29,5
23 33059 Alfred Vestvik Thieme Rælingen skiklubb 40:31,3
24 33041 Bjarte Bjertnæs Jevnaker IF ski 40:37,3
25 33061 Filip Meo Røa IL 40:37,5
26 33040 Sebastian Helgheim Haslum IL Ski 40:40,2
27 33028 Jesper Skaug Kvelde Ski 41:10,7
28 33160 Armann Saastad Haugan Lyn Ski 41:11,9
29 33064 Simen Fritzner Gjelleråsen 41:15,7
30 33069 Simen Aaberg Skar Dikemark IF 41:16,2
31 33004 Jacob S. Verdenius Tolga IL 41:19,5
32 33042 Amund Aalvik Nanset Ski 41:20,5
33 33027 Brage Buseth Hammerstad   41:21,7
34 33049 Halfdan Baumann HEMING IL 41:24,2
35 33065 Oskar Lunde Ragnhildsløkken Vind IL 41:27,5
36 33035 Magnus M. Stensby Hamar SK 41:27,6
37 33140 Petter Dehli Fraser Il Heming 41:29,0
38 33093 Lars Lybekk Bertelrud Bagn IL 41:29,2
39 33079 Anders Amdal Røa IL 41:31,1
40 33013 Torjus Asak Vind IL 41:36,6
41 33170 Vetle Holvik   41:37,8
42 33112 Trym Danielsen Lyn Ski 41:41,5
43 33243 Felix Tobiasson Reinemo Bækkelagets spk 41:44,2
44 33056 Eivind Stenvold Årvoll IL 41:49,2
45 33220 Oscar Singsaas Magnussen Bærum Skiklubb 41:56,5
46 33230 Markus Mæland Oseberg Skilag 41:57,6
47 33254 Syvert Senumstad Oddersjaa Ssk 42:00,3
48 33051 Torodd Klausen If Birkebeineren 42:01,5
49 33001 Jonathan Hustuft Kvelde IL, SKI 42:02,2
50 33131 Sebastian Fjell HeminIL 42:04,4
51 33316 Andreas Østensen Søre Ål IL 42:05,3
52 33017 Erlend Andersen Åslia skilag 42:05,9
53 33011 Simon Moosmayer Holmen IF 42:08,0
54 33026 Anders Høiås If Birkebeineren 42:13,3
55 33060 Simen Engevik Stord IL 42:16,7
56 33341 Njaal Lundemo Aakvik   42:18,2
57 33294 Sigurd Tveter Holmen IF - Langrenn 42:18,3
58 33039 Sigurd Mjølstad-Svendsen Gjøvik skiklubb 42:19,3
59 33045 Isak Skari Berger Lillehammer Skiklub 42:32,6
60 33037 Jonas Hylen Kvikne IL Ski 42:42,4
61 33043 Henrik Vandvik Tørstad Oppegård IL 42:44,8
62 33018 Danis Brguljak Årvoll IL 43:01,3
63 33031 Albert Berget IL Skrim Ski 43:03,9
64 33213 Martinius Lie-Petterson Haslum langrenn 43:07,4
65 33231 Sebastian Risan Nakken Molde og omegn IF 43:13,4
66 33005 Trygve Solberg Aarstad Bekkelaget sportsklubb 43:14,2
67 33068 Halvor Nordhagen   43:22,5
68 33289 Christoffer Torkilsrud Frogner IL 43:26,7
69 33034 Marius Rønningen Skaug Svarstad Il Ski 43:33,7
70 33003 Stian Grønli   43:36,4
71 33247 Knut Andreas Rugsland Holmen IF 43:39,2
72 33014 Jonas Carlsson Stora Tuna IK SK 43:46,6
73 33055 Kornelius Kriszat-Løvfald Lyn Ski 43:47,8
74 33012 Felix Moe Heming 43:49,7
75 33019 Simen Olsen Kirkevik Ottestad IL Ski 43:50,7
76 33211 Jonas Lefdal Fana langrenn og skiskyting 43:53,2
77 33038 Jakob Gløersen Fredrikstad Skiklubb 43:57,1
78 33046 Phillihp Granaas Bjerke Konnerud IL 43:58,2
79 33135 Magnus Flesjø Røa IL 43:58,7
80 33088 Nikolai Hansen Bakken   44:00,5
81 33036 Fredrik Owren Lillehammer Skiklub 44:08,7
82 33342 August Myrvold Solør Ski / Kjellmyra il 44:17,0
83 33024 Oskar Myrvang Olsen IL Runar 44:17,1
84 33298 Andreas Øyen Tøraasen Folldal IF 44:18,8
85 33161 Herman Glede Hauge Njård 44:19,6
86 33147 Henrik Glomnes Holmen IF Langrenn 44:19,8
87 33078 Herman Alvær Nordhordland Skiklubb 44:20,6
88 33264 Halvard Myhra Solberg Oseberg Skilag 44:33,4
89 33251 Kristoffer Sagli   44:34,1
90 33201 Elias Kvalevaag-Holm MjøsSki 44:34,2
91 33162 Herman Hegge-Samuelsen Kjelsås IL 44:36,7
92 33066 Magnus Spilsberg Gjøvik skiklubb 44:39,7
93 33165 Even Hjelmås Molden Gran IL 44:40,1
94 33119 Sander Engdahl Torvikbukt IL 44:40,2
95 33033 Martin Lyngstad Lyngstad & Omegn IL 44:41,3
96 33278 Vemund Svergja   44:42,9
97 33275 Kristian Sveen Hamar Skiklubb 44:47,5
98 33148 Tobias Mellembråten Grøan Høybråten og Stovner 44:47,9
99 33267 Knut Steckmest Njård 44:48,9
100 33104 Oskar Guddal Breivik Markane IL 44:49,1
101 33237 Trym Olafsen Rustad IL 44:54,9
102 33102 Erik Brandt Domnarvets Goif 44:59,1
103 33259 Haakon Jensson Skregelid   45:00,1
104 33202 Emil Kvalheim Otterdal Nes Ski 45:02,4
105 33010 Herman Storm Segtnan Moss skiklubb 45:11,9
106 33295 Eivind Tømmerberg Fossum IF 45:12,2
107 33253 Markus Sellevoll Oppegård IL 45:15,2
108 33146 Eskil Linge Glomnes Valldal IL 45:23,9
109 33323 Joachim langtangen Aas Svarstad Ski 45:27,1
110 33310 Magnus Wæhre Asker Skiklubb 45:27,6
111 33324 Sivert Aasdalen Kjelsås IL Ski 45:32,5
112 33204 Ole-Magnus Kvernvolden Ottestad Ski 45:34,4
113 33285 Sander Teisbekk ROS IL 45:37,0
114 33106 Iver Brovold Midtsundstad Vaaler IF/Team Solør Ski 45:40,8
115 33302 Christopher O Valøy Heming 45:41,5
116 33296 Sander Tømmerberg Fossum IF 45:44,3
117 33053 Herman Byfuglien Ulsrud Gjøvik skiklubb 45:46,5
118 33163 Mats Hellerud Jevnaker Ski 45:49,8
119 33344 Oliver Nergaard Åslia skilag 45:50,3
120 33179 Jesper Andreas Haakonsen Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 45:51,4
121 33229 Jakob Myntevik Gjerdrum IL 45:51,5
122 33292 Jostein Tullander Rustad IL 45:55,8
123 33372 Christian Friis Rud Fossum IF 46:01,1
124 33101 Viktor Bostad Gjøvik skiklubb 46:01,6
125 33074 Sivert Ahlquist Kjelsås IL 46:07,3
126 33203 Thor Herman Kvamme Søre Ål IL 46:07,3
127 33138 Lavrans Fossen Moelven IL/Team Sjusjøen 46:08,0
128 33096 Vebjørn Blom-Hagen Haslum IL 46:11,3
129 33334 Tobias Ramsberg   46:18,7
130 33277 Torjus Svenneby Båstad IL Ski 46:18,8
131 33252 Olav Brandstorp Sanden Holmen IF 46:19,7
132 33240 jonas petterson Østre Toten Skilag 46:34,9
133 33250 Petter Sagen Strandbygda Ski 46:38,4
134 33305 Bendik Vereide Stårheim 46:39,5
135 33086 Gaute Arnegard Fjellet IL 46:41,2
136 33393 Jostein Melaaen IL ROS 46:41,2
137 33291 Eskil Troneng Skoppum Ski 46:45,5
138 33256 Oskar Lockert Skjold Bjerke IL 46:45,7
139 33015 Johannes Willassen   46:52,0
140 33307 Henrik Wahlstrøm HEMING IL 46:55,8
141 33376 Kristian Østermann HEMING IL 46:58,5
142 33177 Jens Høie Rustad IL 47:00,5
143 33155 Martinius Hage Gunnerød   47:00,8
144 33184 Nicolai Jacobsen Røa IL 47:02,0
145 33156 Sander Hagen Dfi ski 47:02,2
146 33283 Amund Marinus Sørensen Fossum IF 47:12,9
147 33124 Lars Fauchald Østre Toten Skilag 47:17,6
148 33105 Vebjørn Brendlien Innstranden 47:18,4
149 33315 Sindre Økern Frogner IL ski 47:21,2
150 33190 William Lien Karlsen Heming 47:21,7
151 33075 Köpman Albin Stora Tuna SK 47:25,0
152 33225 Erik Mjølnerød Tistedalen Fl 47:30,3
153 33091 Lars Klavenes Berg Oseberg 47:31,0
154 33290 Sindre Torvik Rustad 47:35,5
155 33103 Simen Bratteng Gjelleråsen Ski 47:41,1
156 33006 Bjørn Lindvik Stubrud Søre Ål IL 47:44,7
157 33238 Jens Opstad Kjelsås IL 47:47,8
158 33214 Mathias Lillehagen Aure IL 47:48,7
159 33114 Henrik Falkenberg Dokset   47:51,4
160 33244 Endre Rondeel Drøbak-Frogn Ski 47:51,5
161 33375 Erik  Nässelqvist   47:52,5
162 33181 Jens Nikolai Haakaas   48:01,4
163 33185 Joakim Wilkens Jernberg Kjelsås IL 48:02,8
164 33258 Stian Røhne Skofteland LynSki 48:03,3
165 33083 Markus Johan Andresen Kjelsås IL 48:04,7
166 33269 Petter Stige Asker Skiklubb 48:08,8
167 33145 Oskar Gisleberg Gran IL 48:15,8
168 33224 Martin Mills-Andersen Rælingen skiklubb 48:21,2
169 33142 Lars Petter Frydenlund Fremstad Gjøvik skiklubb 48:22,2
170 33192 Mikkel Katla Haslum IL 48:26,2
171 33273 Christian Hermansen Sveen Åsen IL 48:26,7
172 33136 Henrik Willumsen Flugstad Bærums Verk og Hauger IF 48:27,5
173 33234 Eirik Nydal Høybråten og Stovner IL 48:28,6
174 33139 Ole Jakob Frankrig   48:31,4
175 33263 Sindre  Solbakken Bjereke il ski 48:37,0
176 33081 Alexander Amundsen Lørenskog if 48:42,3
177 33313 Magnus Ødegaard Njård 48:43,5
178 33195 Magnus Klevenberg Gjøvik skiklubb 48:46,1
179 33336 Jon Tomter Brøttum il/Team Sjusjøen 48:46,8
180 33260 Simen Hauglum Slettene Drøbak/Frogn IL Ski 48:46,9
181 33084 Matias  Angard Kjelsås IL 48:47,8
182 33339 Oskar Jæger Bentzen Haugsbygd Ski 48:58,3
183 33113 Mats Dokken Vikersund Langrenn 48:59,3
184 33111 Erlend Børli Haslum IL 49:05,4
185 33020 Ole Andreas Saxegaard Klund Fredrikstad SK 49:05,7
186 33141 Ferdinand Fremming Heming 49:06,0
187 33212 ole martin Levernes Næroset IL 49:08,3
188 33173 Daniel Husdal   49:12,0
189 33133 Jens Flakstad Vold Lyn Ski 49:12,8
190 33183 Axel Ivan Rustad IL 49:13,4
191 33301 Mathias August Myhrstad Valhovd Holmen IF Langrenn 49:15,0
192 33246 Halvor Rudningen Hemsedal ski 49:15,2
193 33159 Johannes Halvorsen Lyn Ski 49:17,3
194 33219 Jørgen Nordvold Lunde Åslia skilag 49:17,4
195 33309 Gard Woxholt Årvoll IL 49:20,3
196 33132 Lasse Bakken Fjellstad Ringebu-Fåvang skiklubb 49:24,2
197 33274 Johan Akseli Sveen Ullensaker skiklubb 49:27,3
198 33076 Sondre Albrigtsen Lillehammer skiklubb 49:30,6
199 33099 Kristian Borg Sørskogbygda 49:37,8
200 33134 Elias Flasnes Åslia skilag 49:40,5
201 33152 Carl Johan Gutzkow Heming 49:50,3
202 33343 Melkior Nergaard Åslia skilag 50:02,9
203 33325 Jens Kålås Abrahamsen IL Runar 50:05,5
204 33191 Andreas Kastel Gjerdrum IL 50:17,6
205 33328 Vegard Brobakken Snertingdal If Ski 50:20,2
206 33241 magnus petterson Østre Toten Skilag 50:34,5
207 33306 Odin Høie Vollum MjøsSki 50:35,3
208 33172 Magnus Sparre Hovet TRY IL 50:37,5
209 33281 Marius Sætre Rustad IL 50:38,8
210 33257 Ådne Skjærstein Bærums Skiklubb 50:38,9
211 33261 Tobias Slaatto Geilo IL 50:39,2
212 33025 Magnus Nesheim Vikersund Langrenn 50:40,3
213 33331 Tore Herman  FIØinsrud Kirkebøen Tistedal FL 50:40,6
214 33321 Audun Randsted Aanstad Ringebu-Fåvang SK 50:40,9
215 33268 Vetle Steina Raufoss Il langrenn 50:41,4
216 33115 Mathias Sagdal Egeberg Skedsmo Skiklubb 50:41,5
217 33345 Åsmund Fodstad Bredesen Østre Toten Skilag 50:42,4
218 33125 Magnus Knutsen Fauskerud Lismarka Skilag 50:48,8
219 33378 Aksel  Wennersgaard   50:49,1
220 33077 Benjamin Alnæs   50:56,0
221 33288 Jørgen Tobiassen   50:57,8
222 33209 Didrik Larssen Bockmann Holeværingen 51:01,3
223 33228 Endre Myhre Dikemark Idrettsforening 51:12,8
224 33223 Jørgen Nøkleby Melling Holeværingen IL 51:19,7
225 33082 Tobias Andersen Skimt 51:20,1
226 33327 André Brobakken Snertingdal IF- Ski 51:29,9
227 33107 Fredrik Bruun Vollen Ungdomslag 51:30,2
228 33215 Sverre Andreas Loso Lommedalen IL 51:32,6
229 33242 Eskil Lykke Refsgaard Trøsken IL 51:33,3
230 33217 Magnus Lund Nittedal IL 51:33,9
231 33094 Håvard Aaseth Besseberg   51:37,0
232 33144 Eirik Furseth BVHIF 51:37,2
233 33314 Lars Øderud Vatne Bækkelaget SK 51:37,2
234 33129 Ivar Fjeld Lom il 51:38,0
235 33265 Petter Solberg Gjelleråsen Ski 51:38,4
236 33300 Simen Undseth Røa IL 51:40,6
237 33236 Theo Salinas Odegard Rustad IL 51:55,7
238 33150 Markus Gudim Kjelsås IL 51:57,4
239 33311 Sondre Ytterbø Asker Sk 51:57,6
240 33117 Imbrikt Elgevasslien Folldal IF 52:02,2
241 33153 Johan Gylseth Kjelsås Langrenn 52:04,6
242 33169 Nicolas Holmgren LØRENSKOG SKIKLUBB 52:08,1
243 33176 Amund Høiby Åsmarka IL /Team Sjusjøen 52:18,6
244 33167 Torjus Holen Vågå IL 52:22,8
245 33262 Sune Raknes Sogstad Gjøvik skiklubb 52:26,8
246 33279 Embret Svestad- Bårdseng Bækkelaget 52:29,4
247 33330 Bordal Even MjøsSki 52:46,1
248 33085 Henrik Anker-Nilssen Nesodden IF Ski 52:48,6
249 33317 Henrik Østerhus Gjøvik skiklubb 52:51,5
250 33332 Tobias Dilling Gomo Oppegård 52:55,0
251 33208 Even Mogens Langseth Nittedal IL 52:55,4
252 33164 Einar Fjeld Helsør Skedsmo Skiklubb 52:55,8
253 33335 Sondre Skredderberget Bjerke IL 53:00,9
254 33151 Håvard Gundersen Eidsvold Værks Skiklub 53:01,5
255 33248 Marlon Rustad Bekkelaget SK 53:04,3
256 33193 Iver Kjelsaas søkedalen if 53:05,0
257 33126 Ådne Finset Nesodden IF - Ski 53:06,3
258 33287 Jørgen Thorud Lyn Ski 53:07,2
259 33379 Richard Birkeland Tøndel Koll 53:08,7
260 33299 Eirik Ulfsbøl   53:09,7
261 33149 Jacob Grøgaard Bærums Verk og Hauger Idrettsforening 53:10,1
262 33171 Sebastian Horn Skedsmo Skiklubb 53:11,5
263 33182 Ole Sofus Haakaas Båstad IL Ski 53:13,8
264 33178 Jesper Vigtel Hølland Haslum IL 53:27,3
265 33098 Marius Borch   53:35,4
266 33276 Jens Svenkerud Vaaler IF/Solør Ski 53:38,1
267 33218 Nils Henrik Hoelfeldt Lund Øvrevoll Hosle 53:40,3
268 33280 Marius Synstnes Lom il. 53:41,0
269 33227 Vemund Moe Lom il 53:41,4
270 33303 Boaz van der Schaaf   53:47,7
271 33266 Andre Milanes Stavran Heggedal IL 54:14,8
272 33338 Jon Strand Snertingdal If Ski 54:19,3
273 33318 Eirik Thunshelle Øvstedal Kjelsås IL 54:19,3
274 33116 Ole Jakob Høgaas Eide   54:42,0
275 33249 Mads Skårås Røskeland Njård 54:44,4
276 33123 Alexander Johan Stubberud Evensen   55:06,8
277 33270 Sander Stoltenberg Haslum IL - Ski 55:19,7
278 33168 Benjamin Jarinn Holm Haslum IL 55:28,9
279 33100 Bernhard Bors   55:48,0
280 33120 Hans Jørgen Søiland Eriksen Gjerdrum IL 55:48,3
281 33282 Anders Tivert Sølvberg Lyn Ski 55:54,6
282 33210 Herman Lau Rendalen Idrettslag 55:56,0
283 33187 Didrik Juvet-Opstad Lyn Ski 56:00,0
284 33186 Sondre Jordheim LØRENSKOG SKIKLUBB 56:27,4
285 33118 Lukas Ellingsen Lyn Ski 56:28,0
286 33157 Sondre Zahl Hagen Njård 56:48,9
287 33337 Mathias Sirevåg Vik Strømmen og Lillestrøm 56:49,9
288 33174 Magnus Ferdinand Vivaldi Huuse Bækkelaget SK 56:55,1
289 33087 Magnus Bakken Nittedal 57:00,1
290 33196 Max Kopp-Alfheim Rustad IL 57:08,0
291 33110 Oskar B. Bukve Vollen 57:08,2
292 33080 Alexander Danai Amland VUL SKI 57:08,3
293 33207 Emil Tobias Langhus Bye Bækkelaget SK 57:28,8
294 33205 Eilev Kvaale Heggedal IL 57:48,8
295 33095 Axel Bjørnsgaard Lenndin Søre-ål skiklubb 57:49,5
296 33128 Henrik Fjeld Rustad IL 58:00,0
297 33090 Johannes  Bekkevold Skedsmo Skiklubb 58:02,8
298 33233 Magnus Ninive Raufoss Il langrenn 58:32,8
299 33271 Mats Nordhagen Storsveen Sørskogbygda IL 58:39,4
300 33284 Anders Magnus Søvik Skimt Langrenn 58:39,5
301 33235 Jonas Nyhagen Rogne il 58:42,9
302 33206 Lars Kørra Kjellmyra IL 59:06,7
303 33200 Simen Roko Krogstie Kjellmyra IL 59:09,4
304 33326 Filip Andre Amundsen Skarnes il / team odal 59:23,1
305 33286 David Thorkildsen Vollen skiklubb vul 59:28,6
306 33293 Eskil Tveiten IL Viljar/Vossalangrenn 59:47,5
307 33143 Gard Frengstad   59:51,1
308 33189 Henrik Karlsen Rælingen skiklubb 1:00:43,4
309 33092 Sander Berger Trøgstad skiklubb 1:00:45,6
310 33175 Christopher Gulbrandsen Høe Ullensaker skiklubb 1:00:55,0
311 33374 Sokrates Kjølner Roterud IL 1:01:08,2
312 33380 Vilhelm Tysseland Koll 1:01:16,9
313 33130 Håkon Fjeldstad Sørkedalen Idrettsforening 1:02:00,7
314 33199 Mats Kristoffersen Sørkedalens IF 1:02:08,9
315 33158 Erik Boye Halvorsen Bjørndal IF Ski 1:02:09,5
316 33222 Tobias Woldseth Maurnes Bærum Skiklubb 1:02:21,7
317 33377 Angelo Gabriel Mag-Isa Østre Toten Skilag 1:02:30,8
318 33340 Simen Kleiven VESTRINGEN IL 1:02:32,4
319 33221 August Matre Kjelsås IL 1:03:55,7
320 33312 Sigurd Ødegård Batnfjord IL 1:06:31,6
321 33121 Per Anders Eriksen Folldal IF 1:08:41,9
322 33198 Markus Kristoffersen Sørkedalens IF 1:09:48,3
323 33109 Bjørnar Narvesen Bråthen Magnor UL 1:11:02,4
324 33154 August Gøbel Nordstrand If 1:24:44,8


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +