Resultater UngdomsBirken - Gutter 14 år - 2017



Resultater UngdomsBirken - 15 km, klassisk
Sjusjøen til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 12. mars 2017


Klasse Gutter 14 år - Uoffisiell liste

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 33060 Eirik Nordbø   40:17,4
2 33071 Magnus Næsset IL Skrim 40:18,0
3 33048 Olaus Oserud Bentzen Gjerdrum IL 40:27,8
4 33003 Vebjørn Salte Håland Kverneland Ski 40:31,5
5 33022 Jørgen B Dyrdahl Berger Il 40:32,0
6 33139 Per Strand Hagenes Sandnes IL 40:32,1
7 33026 Even Thorvaldsen Ottestad Ski 40:42,7
8 33024 Morten Kjetså Otra Il 40:46,4
9 33200 Hans Lossius Oddersjaa 40:47,3
10 33050 Arthur H Klavenes Runar IL 40:47,4
11 33014 Vebjørn Hovdejord Heddal IL 41:02,5
12 33004 Even Linderud Hernes IL 41:02,8
13 33069 Erik Øfstedal Sjåstad/Vestre Lier IL 41:28,1
14 33023 Edward Aarstad Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 41:34,0
15 33042 Fredrik Sjøholt Bækkelaget SK 41:52,5
16 33030 Elias Stoknes Røa IL 41:53,3
17 33054 Oscar Pladsen Gussiås Røa IL 41:53,9
18 33032 Jostein Henri  Liland IL Runar Ski 42:09,3
19 33033 Jonas Myhr Asker Skiklubb 42:15,5
20 33040 Andreas Lerø Fossum IF 42:16,1
21 33211 Torgeir Mæhlumsveen Byåsen IL 42:16,1
22 33041 Martin Røland Jensen Sande Sportsklubb 42:16,6
23 33056 Jonathan Wærdahl Eriksen Heming IL/Team Liggeunderlaget 42:16,8
24 33049 Eikil Elias Aasbø   42:16,8
25 33039 Isak Leknes Frey Bærums skiklub 42:17,2
26 33156 Mathias Holbæk Vindbjart 42:18,4
27 33070 Henrik E. Farstadvoll Rustad il/if frøy 42:18,6
28 33038 Kristian Borge-Moe Botne SK 42:18,8
29 33027 simen lundem Trøsken IL 42:21,2
30 33065 Thomas Mollestad Oddersjaa 42:25,6
31 33313 Ola Løvlien Lillehammer Skiklub 42:35,0
32 33029 Eirik Linderud Hernes IL 42:37,4
33 33006 Jakob Lundby Østre Toten Skilag 42:37,7
34 33182 Magnus Gunnes Kozar Njård 42:51,1
35 33046 Kristian Fremstad Nanset IF Ski 42:52,0
36 33185 Henrik Kvennås Byåsen IL 42:53,5
37 33018 Andreas Sørsdal Sande Sportsklubb 42:55,7
38 33312 Jørgen Evensen Lund Vind IL 42:56,3
39 33057 Sebastian Rød Feragen Tynset IF 42:58,3
40 33031 Anders Mørdre Davidsen Fossum IF 42:59,5
41 33319 Vemund Wangen Lillehammer Skiklub 42:59,9
42 33002 Ola Aurmo   43:01,0
43 33001 Simen Gammelmo Svea skilag 43:13,8
44 33067 Marcus Holter Larsen Asker Skiklubb 43:15,8
45 33053 Peder Elias Nordseth Snertingdal IF Ski 43:17,0
46 33035 Johannes Galåen Kjelsås 43:17,3
47 33034 Sondre Bøygard Konnerud IL 43:22,2
48 33005 Iver Synstnes Hole   43:26,1
49 33298 Torjus Aspesletten   43:30,8
50 33094 Sindre Høisæter Brattlien Nittedal 43:32,5
51 33066 Henrik Jevanord Moelven IL 43:32,7
52 33062 Andreas Heierstad Ivrig Il 43:33,0
53 33092 Torje Strand Bjørnaa Lillehammer Skiklub 43:34,4
54 33044 Gard Laeskogen HOLEVÆRINGE SKI 43:35,7
55 33256 Sigurd Sundal Åslia skilag 43:38,8
56 33051 Jonas Solberg Bjerkreim 43:40,2
57 33133 Emil Gråbøl-Undersrud Lyn Ski 43:40,7
58 33036 Per Ingvar Tollehaug Vestfossen IF 43:40,8
59 33336 Magnus Five Skedsmo Skiklubb 43:44,2
60 33017 Vegard Ranestad Hamar Skiklubb 43:55,6
61 33020 Sondre Martinsen Nesodden IF 43:56,5
62 33037 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 43:57,2
63 33013 Kristian Valla IL Skrim 44:06,6
64 33064 Marcus Thunestveit  Andersen Oppegård IL 44:07,1
65 33303 Erik Munch-Finne   44:07,4
66 33093 Thomas Blom Imås Ski 44:09,2
67 33266 Eirik Sørbråten Skedsmo Skiklubb 44:10,0
68 33327 Sjur Holm Grøneng Lillehammer skiklubb 44:15,8
69 33271 Oskar Tjeldflåt Kvabein Sandnes IL 44:16,6
70 33252 Casper Stenstadvold Fossum IF 44:19,9
71 33297 Stein Aas Stræte Haugsbygd IF 44:21,5
72 33052 Imre Sagbakken Myrland Raufoss Il langrenn 44:22,1
73 33043 Andreas Sletten Tormod Skilag 44:23,5
74 33097 Bård Brun Eidsvold verks skiklub 44:33,0
75 33021 Erik Ola Jorde Asker Skiklubb 44:33,6
76 33059 Casper Jacobsen Furum Holmen IF - Langrenn 44:33,7
77 33011 Ask Grøtan Wang Haslum IL 44:34,0
78 33320 Sondre Østervold Vindbjart Ski 44:34,1
79 33008 Linus Jensen Lyn Ski 44:34,4
80 33007 Tinus Bergh Pedersen Oseberg Skilag 44:34,6
81 33009 Audun Nesheim Hægeland Rustad IL 44:36,0
82 33343 Fredrik Borbe Sørkedalens IF 44:37,1
83 33149 Joakim Solberg Hernes Nes Ski 44:39,3
84 33058 Mathias Myran Eidsvold Værks Skiklub 44:43,3
85 33157 Halvard Holen Gjelleråsen Ski 44:45,3
86 33089 Markus August Berthet HEMING IL 44:46,9
87 33100 Anders Bærheim Nittedal IL 44:50,4
88 33274 Kristoffer Pettersen Trålim Lyn Ski 44:52,1
89 33152 Teodor Mo Hjelseth Kjelsås IL 44:52,3
90 33015 Sivert Laderud Berge Svea 44:56,9
91 33159 Wictor Holme Kjelsås 44:58,7
92 33270 Eigil Thørud LØRENSKOG SKIKLUBB 44:59,1
93 33330 Bendik Kalland Magnor UL 44:59,8
94 33344 marius gaden Brøttum IL, Team Sjusjøen 45:02,0
95 33265 Brage Sømoen Vang skiløperforening 45:03,0
96 33176 Anders Jøntvedt kjeldsås 45:03,7
97 33115 Eivind Fougner Kjelsås IL 45:06,9
98 33010 Jo Mallaug Lom il 45:12,6
99 33028 Eivind Nyberg Kjelsås 45:19,5
100 33289 Felix Petersen Wiggen Fossum 45:23,3
101 33137 Einar Gundersen Rognerud Vaaler IF 45:25,6
102 33083 Brage Behrns Magnor UL 45:37,4
103 33095 Simen Brekke Heming 45:40,2
104 33143 Brage Dybendahl Hartz Kjelsås 45:41,8
105 33136 Jan Ronny Abusland  Gulbrandsen Imås IL 45:43,6
106 33073 Morten Almaas Lyn Ski 45:44,5
107 33223 Daniel Azagra Næss Kjelsås IL 45:45,3
108 33278 Sander Stensrud Tyribakken Nesbyen IL 45:45,7
109 33232 Sondre Grasbekk Pedersen Gjelleråsen Ski 45:45,7
110 33333 Erik Solbjør Granli IL 45:46,6
111 33201 August Andre Lukkassen Røa Langrenn 45:47,0
112 33045 Eirik Bueno Lindmoen Raufoss 45:47,1
113 33302 Robin Mikkelsen Hovden sportsklubb 45:54,7
114 33077 Ulrik Andersen Røa IL 45:56,9
115 33324 Ludvig Baksjøberget Vang Skiløperforening 45:57,0
116 33061 Thomas Indergård   45:57,9
117 33339 Even Mobrenna Disenå il / Team Odal 45:58,5
118 33349 Casper Dege Simonsen Fossum IF 46:00,1
119 33121 Erlend Gløgård Stensrud Nittedal IL 46:03,1
120 33169 Henrik Ousbey Haare IL Skrim 46:05,2
121 33138 Niklas Hafsten Lyn Ski 46:08,2
122 33192 William Lie-Johansen Haugsbygd IF Ski 46:14,2
123 33019 Tord Sølvberg IL Veten 46:20,4
124 33197 Mats Lindaas Strandbygda il 46:20,9
125 33107 Frikk Engebråten Røa IL 46:21,0
126 33144 Esten Hansen-Møllerud Hauen Alvdal IL 46:21,1
127 33078 Mathias Hille Arnesen Høybråten og Stovner 46:30,7
128 33247 Tobias Schøning Røa IL 46:34,5
129 33076 Sebastian Andersen   46:35,5
130 33110 Magnus Fauske Byaasen Skiklub 46:36,5
131 33231 Mikkel Pedersen Høybråten og Stovner IL 46:40,0
132 33203 Tørres Lutnæs Rustad IL 46:40,3
133 33307 Eskil Tarud Tormod Skilag 46:41,0
134 33301 Syver Klophus Gran IL 46:41,4
135 33141 Simon Hannestad Kjelsås 46:41,8
136 33244 Mathias Rørstad Fossum IF 46:42,7
137 33329 Pelle Horn Johannessen Holmen IF 46:43,4
138 33175 Vetle Lysne Johansen Bagn IL 46:45,5
139 33174 Philip Georg Johansen Trysilgutten 46:46,0
140 33154 Jonas Hoelsveen Raufoss Il langrenn 46:47,7
141 33226 Håkon Ophus Bækkelagets SK 47:00,0
142 33113 Trym Fjøsne-Hexeberg   47:00,8
143 33240 Oliver Ruden Høybråten og Stovner IL 47:01,1
144 33305 Jim Andre Sandal Åslia skilag 47:02,3
145 33280 Kasper Bakken Ulseth Kjelsås 47:04,7
146 33352 Aksel  Ødegård Imås Ski 47:14,7
147 33213 Vemund Mølnvik Byaasen Skiklub 47:15,2
148 33188 Anders Håvard Larsen Kjelsås 47:18,3
149 33277 Ulrik Tvedt Gjerdrum IL 47:23,0
150 33198 Håkon Linner Tronsrud Nord-Odal IL 47:23,1
151 33106 Eirik Enbusk Nesodden IF 47:24,0
152 33249 Emil Skogheim Åslia skilag 47:24,4
153 33187 Oscar  Langslet Ivrig Il 47:25,8
154 33124 Andreas Grimerud Moelven IL 47:29,0
155 33128 Anders Grøgaard Fossum IF 47:30,2
156 33120 Leo Korn Gjessing Asker Skiklubb 47:30,9
157 33177 Jesper Jørgensen Fossum 47:34,7
158 33075 Jonas Brufladt Amundsen Kjelsås IL 47:35,1
159 33105 Magnus Elstad Gjerdrum 47:41,8
160 33170 Philip Jacobsen Fossum IF 47:46,1
161 33135 Gard Gulbrandsen Heming 47:48,0
162 33315 Haakon Stene Fossum IF 47:48,2
163 33181 Omund Lysne Kolsrud Flåværingen IL 47:49,0
164 33131 Oskar  Grøtte Røstad Gjerdrum 47:50,6
165 33214 Kristian Natvig IK Koll 47:56,0
166 33238 Nils Nordsæter Resell Byåsen IL 47:58,6
167 33163 Alex Hovland-Sunde Konnerud IL 48:05,3
168 33209 Joachim Dalen Motzfeldt Njård 48:05,4
169 33142 Henrik Emil Hansen Kjelsås 48:05,8
170 33237 Matias Nalum Rakkestad Kjelsås IL 48:06,5
171 33119 Fabian Nikolai Gjessing Holmen-if 48:06,6
172 33047 Hans Peder Bergland Mysen if ski 48:10,5
173 33262 Truls Korsmo Sæther Bærums verk 48:14,2
174 33153 Joachim Hoel Heming 48:14,8
175 33282 Sondre Røyne Valle Gjøvik skiklubb 48:15,9
176 33296 Eivind Øvergård Åsen IL 48:16,1
177 33314 Ådne Stadsvoll Søre Ål IL 48:17,1
178 33284 Abraham Sandvin Vogelsang Koll Ski 48:17,8
179 33311 Sivert Gullikstad Søre Ål IL 48:18,4
180 33224 Iver Leirmo Nås Eide IL 48:21,1
181 33162 Andreas Svindland  Hovde Rustad IL 48:22,4
182 33207 Tage Kulset Merakerås Byaasen Skiklub 48:27,1
183 33357 Mats Tønder Hansteen   48:28,2
184 33235 Andreas Pjåka Haugsbygd IF 48:29,2
185 33079 Adrian Arntsen Sandvold Holeværingen 48:30,1
186 33326 Joakim Dalen Vaaler IF 48:30,5
187 33325 Nikolai Gylthe Berget Vang Skiløperforening 48:31,2
188 33193 Gard Lindby Røa 48:32,2
189 33205 Trygve Bye Løken Øvrevoll Hosle IL 48:33,4
190 33346 Håkon Tveraaen Torvbråten   48:37,9
191 33084 Endre Beitmyren Gjøvik skiklubb 48:41,4
192 33337 Eirik Wang Johansen Kjelsås IL 48:42,6
193 33259 Oskar Udjus Svartdahl Haslum IL 48:44,5
194 33293 Even Ødegaard ØHIL 48:48,5
195 33130 Vetle Grønvik Ekra Byaasen Skiklubb 48:49,0
196 33080 Ole Marius Arvesen Moen Sportsklubb 48:49,9
197 33081 Andreas Askjer Oseberg Skilag 48:50,2
198 33255 Martin Straumsheim Fossum IF 48:52,4
199 33222 Oskar Sagstuen Nysæther Furnes SLF 48:53,5
200 33248 Torstein Skattebo Sør-Fron IL - ski 48:54,9
201 33114 Torbjørn Fladby-Karterud Skedsmo Skiklubb 48:55,5
202 33281 Anders Utkvitne Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 48:55,5
203 33341 Sigve Lunde Soldal IL Skrim 48:59,0
204 33355 Herman Gromsrud Gjelleråsen IL 48:59,4
205 33096 Trym Brennsæter Eidsvol Værks Skiklub 49:00,5
206 33206 Tobias Mattson Koll IL 49:00,9
207 33242 Sondre Røkenes Bækkelagets SK 49:02,8
208 33210 Kasper Mustad Juell Koll IL 49:03,5
209 33087 Emil Øfsti Berg-Jacobsen Asker Skiklubb 49:06,0
210 33268 Andreas Tasken Koll IL 49:06,4
211 33220 Ola Nyland Nordbygda ski/Leeds United 49:07,0
212 33099 Sander Buen-Bjørsnøs IL Skrim 49:10,1
213 33171 Didrik Røssum Jensen Hakadal IL 49:11,7
214 33117 Adam Giæver Bærums Verk & Hauger IF 49:13,6
215 33191 Sondre Leer Lommedalen 49:16,2
216 33234 Markus E. Pichler Høybråten og Stovner IL 49:17,7
217 33189 Sebastian Robles Larsen Rustad Langrenn 49:20,3
218 33123 Ole Anders Granlund Egge Moen Spk 49:21,3
219 33085 Simen Beck Bentsen Kjellmyra 49:22,9
220 33304 Henrik Ness Oppegård IL 49:25,2
221 33212 Christian Møller Nes Ski 49:27,4
222 33172 Sander Jensen Roterud IL 49:33,7
223 33300 Arne Magnus Holter   49:34,4
224 33146 Einar Haugøy DIF/Team Eid 49:42,3
225 33272 Ulrik Tollefsen Åsen IL 49:58,2
226 33246 iver schjetne Lommedalen 50:01,3
227 33173 Magnus Johannessen Moelven IL/Team Sjusjøen 50:02,0
228 33102 Mathias Brenna Christophersen Røa IL 50:02,5
229 33140 Stian Hage-Nilsen If Birkebeineren 50:03,4
230 33257 Jørgen Halstenstad Sundquist Gjelleråsen IF 50:10,0
231 33321 Håkon Mathias Dalen Øverhaug Hamar Skiklubb 50:10,4
232 33166 Alexander Hustad   50:13,1
233 33316 Casper Thomsen Svea skilag 50:14,8
234 33167 Erling Braathen Hynne Gjerdrum IL 50:15,8
235 33158 Ole Holmboe Hakadal IL 50:20,8
236 33118 Tobias Gjerde Haslum IL 50:21,4
237 33317 Teodor Undrum   50:26,7
238 33150 Jon Arne Herskedal Eide IL 50:27,0
239 33243 Fredrik Rønnestad Hollingsæter Molde og Omeng IF 50:29,2
240 33338 Magnus Frium Laurendz Vollen Ungdomslag 50:29,6
241 33132 Simen Andre  Grøtterud Furnes Skiløperforening 50:29,7
242 33250 Eilif Bildøy Sollien Lommedalens IL 50:31,1
243 33204 Markus Løken Vallset Il 50:33,7
244 33088 Fabian Berntzen Holmen IF Langrenn 50:34,6
245 33332 Henrik Selbæk Søre Ål IL 50:37,9
246 33208 Martin Mobråthen Gjerdrum IL 50:38,2
247 33279 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 50:40,0
248 33348 Marius Fjeld Hansen Spydeberg IL 50:40,7
249 33218 Johan Eide Nordlien Holmen IF 50:43,0
250 33116 Stian Kristoffer Fronth-Pedersen Bækkelagets SK 50:48,1
251 33148 Henrik Hennum Sjåstad/Vestre Lier IL 50:49,5
252 33287 Luca Stabæk Wenaas   50:50,1
253 33236 Jon Presthus Nordbygda/Løten Ski 50:52,2
254 33342 Stian Måseide  Sørlie Gjerdrum Idrettslag 50:54,5
255 33233 Alfred Pethon Røa IL 50:55,9
256 33258 Erlend Svalbjørg Lyn Ski 51:00,6
257 33221 Jesper Nyman IFK Skövde SK 51:02,5
258 33263 Birk F. Sætnan Øvrevoll Hosle IL 51:06,7
259 33101 Sindre Riiser Christensen Holmen IF - Ski 51:12,8
260 33283 Leonard Hjelme Vickery Kjelsås 51:22,0
261 33074 Gustav Amundsen Halmsås & Omegn 51:24,0
262 33168 Henrik Haakenaasen Lyn Ski 51:24,0
263 33225 Mathias Olsen Katnosa Svea skilag 51:28,0
264 33229 Sindre Overen IL Kolbukameratene 51:31,8
265 33127 Truls Klepp Grytnes IL Ivrig 51:36,1
266 33228 Mads Oterholt Gjerdrum 51:58,7
267 33109 Erik Huuse Farmen Lillehammer Skiklub 51:59,9
268 33285 Lars Wallin Snertingdal If Ski 52:13,0
269 33215 Aleksander Nilsen Rustad IL 52:20,7
270 33291 Henrik Woldene Øvrevoll Hosle IL 52:26,6
271 33216 Sander Njærheim Tjønndal Røa IL 52:35,4
272 33179 Sindre Kjæreng Røa IL 52:35,5
273 33254 Sindre Stordalen Engan IL Beveren 52:40,5
274 33219 Magnus Ursin Nygaard Haslum IL 52:50,8
275 33261 Stian Sæther Vallset 52:56,1
276 33309 Lucas Aaland Fet skiklubb 53:04,9
277 33331 Kristian Kongsli Tormod Skilag 53:08,2
278 33308 Fredrik Wold Oppegård 53:11,0
279 33164 Henrik Marcelius Huser Gjerdrum IL 53:13,1
280 33275 Nikolay Wesenberg Tulka Holmen IF Langrenn 53:18,8
281 33108 Adrian Falch Bækkelaget ski 53:24,5
282 33290 Erland Wingar-Elnes Jevnaker IF - Ski 53:26,3
283 33086 Rolf Andreas Berg Kjelsås IL 53:27,1
284 33269 Elia Thorvik   53:28,5
285 33286 Åsmund Angard Wefling Søre Ål IL 53:29,7
286 33251 Jacob Tagholdt Sortevik Røa IL 53:35,0
287 33134 Isak Graarud Kjelsås IL 53:42,5
288 33322 Jesper Aaslund Fet Skiklubb 53:48,8
289 33104 Amund Dugstad Lyn Ski 53:56,6
290 33126 Fredrik Grongstad IL Skrim Ski 54:00,9
291 33068 Sebastian Kirkedam Larsen Tistedalen Fl 54:11,1
292 33276 Tinius Tunga Haugsbygd 54:22,1
293 33147 Sebastian Hellstrøm Gjerdrum 54:32,1
294 33165 Jakob Huso Hemsedal IL 54:37,0
295 33350 Jonas Aarseth   54:41,5
296 33288 Thomas Krogh Wetterhus Vollen Ski 54:41,8
297 33199 Jørgen Brenna Loennechen Bærums Verk og Hauger IF 54:51,3
298 33334 Sindre Grøv Svensen Søre Ål IL 55:14,2
299 33112 Trond Finsrudlien VESTRINGEN IL 55:43,3
300 33161 Jonas Hordvei   55:55,6
301 33217 Einar Norbye Koll 55:56,5
302 33318 Gaute Vodal   56:01,2
303 33351 Lars Bryhn Vallset Il 56:03,2
304 33184 Emil Rostoft Kristjansson Koll IL 56:13,4
305 33347 Edvard Christian Wiik Dahl Røa 56:17,8
306 33196 Gaute Lindaas Strandbygda il 56:18,5
307 33180 Jatin Singh Kodial Oseberg Skilag 56:27,1
308 33145 Albert Hauger-Johannessen ØHIL 56:39,5
309 33090 Jonas Bertheussen Gjerdrum 56:49,8
310 33295 Felix Østby Holmen langrenn 57:40,9
311 33183 Emil Åseth Kristiansen Vallset Il 57:48,6
312 33194 Ludvik Lindgren Grov   57:52,0
313 33253 Ola Johan Stoltenberg LØRENSKOG SKIKLUBB 57:57,3
314 33195 Theodor Lindtveit Strandbygda Ski 58:31,6
315 33328 Kristian Holemark Hønefoss skiskytterklubb 58:34,8
316 33239 Sondre Roset Veten IL 58:41,2
317 33122 Albert Haugen Gran Lyn Ski 58:53,6
318 33227 Sindre Opstad   59:26,4
319 33202 Sebastian Lunheim Øti 59:56,7
320 33340 August Nordbotten Lyn Ski 1:01:03,2
321 33299 Henrik Stenersen Gjestad Hønefoss skiskytterklubb 1:02:19,5
322 33155 Magnus Hoelsveen Jevnaker IF ski 1:03:29,4
323 33310 Martinius Gran Kolbukameratene IL 1:05:24,1
324 33245 Øystein Skirbekk Sagmoen Strandbygda Ski 1:05:38,4
325 33230 Isak Pay Holmen Langrenn/TeamPaySki 1:09:34,9
326 33363 Christian H. Kårvik   1:22:47,9


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +