Resultater Vårløpet Kolbotn 2019



Resultater Vårløpet
Kolbotn, Akershus - 4. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 820 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Linde Tonjer Nydalens SK fullført    
  Maren Aurora Andersson Noteam fullført    
  Maren Aurora Andersson Noteam fullført    
  Jonas Conradi Fossum IF fullført    
  Odin Schei Danevad Ås-NMBU Orientering fullført    
  Lea Haug Ås-NMBU Orientering fullført    
  Isabelle Hopsnes Fossum IF fullført    
  Julie Økern Hågård Konnerud IL fullført    
  Kristine Klaveness Fossum IF fullført    
  Sigurd Klokk-Hassel fullført    
  Harald Lilledahl Fossum IF fullført    
  Karsten Martinsen Konnerud IL fullført    
  Henni Meland-Tangen Bækkelagets SK fullført    
  Eline Pedersen OK Moss fullført    
  Mia Pedersen OK Moss fullført    
  Ulrik Juveli Pedersen Oppsal Orientering fullført    
  Marion Lie Redalen OK Moss fullført    
  Sigrun Refsnes Kolbotn og Skimt OL fullført    
  Solveig Refsnes Kolbotn og Skimt OL fullført    
  Heine Solbrekke Revhaug Kolbotn og Skimt OL fullført    
  Linnea Rustad Måren OK fullført    
  Oskar Stene Nydalens SK fullført    
  Amalie Tonjer Nydalens SK fullført    
  Annika Næss-Ulseth Heming Orientering ikke startet    
  Martina Vågsnes Oppsal Orientering ikke startet    

D 9-10

2 030 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Julia Meland-Tangen Bækkelagets SK 29.29   14.31

D 11-12

2 120 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Scheele Nydalens SK 14.45   6.57
2 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 20.14 +5.29 9.32
3 Silje Andresen Skotte Fossum IF 24.04 +9.19 11.21
4 Charlotte Hopsnes Fossum IF 27.04 +12.19 12.46
5 Åse Lurås Oppsal Orientering 43.27 +28.42 20.29
  Tuva Wilkens Jernberg Nydalens SK ikke startet    

D 13-14

3 480 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Scheele Nydalens SK 31.16   8.59
2 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 33.19 +2.03 9.34
3 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 33.38 +2.22 9.39
4 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 33.41 +2.25 9.40
5 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 33.55 +2.39 9.44
6 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 34.26 +3.10 9.53
7 Signe Holo Fossum IF 35.16 +4.00 10.08
8 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 37.29 +6.13 10.46
9 Sofia Øhlckers Tyrving IL 38.01 +6.45 10.55
10 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 38.35 +7.19 11.05
11 Ingrid Johansen-Barli Oppsal Orientering 39.26 +8.10 11.19
12 Mari Aarseth Nydalens SK 42.26 +11.10 12.11
13 Pauline Myklebust IL Koll 45.27 +14.11 13.03
14 Gunde Tumelionis Fossum IF 48.29 +17.13 13.55
15 Sara Martini Asker Skiklubb 50.25 +19.09 14.29
16 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 50.32 +19.16 14.31
17 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 55.03 +23.47 15.49
18 Helene Margarethe Kristensen Heming Orientering 57.07 +25.51 16.24
19 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 58.04 +26.48 16.41
20 Mari Kalleson Oppsal Orientering 1.00.00 +28.44 17.14
21 Ingrid Stigen Byggland Høydalsmo IL 1.02.39 +31.23 18.00
22 Emilie Rehn Kolbotn og Skimt OL 1.11.05 +39.49 20.25
  Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 15-16

4 470 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alva Marika Niklasson Kolbotn og Skimt OL 39.36   8.51
2 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 41.48 +2.12 9.21
3 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 42.08 +2.32 9.25
4 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 45.33 +5.57 10.11
5 Linnea Holst Tyrving IL 47.04 +7.28 10.31
6 Hanna Rehn Kolbotn og Skimt OL 48.15 +8.39 10.47
7 Marie Saugestad Nydalens SK 48.59 +9.23 10.57
8 Eileen Bjanes Tyrving IL 50.26 +10.50 11.16
9 Ida Marie Flågen Heming Orientering 50.36 +11.00 11.19
10 Kajsa Meyer Larsson Tyrving IL 50.46 +11.10 11.21
11 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 51.45 +12.09 11.34
12 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 52.55 +13.19 11.50
13 Noor Dirro-Helu Måren OK 54.43 +15.07 12.14
14 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 54.45 +15.09 12.14
15 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 56.58 +17.22 12.44
16 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 57.11 +17.35 12.47
17 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 58.01 +18.25 12.58
18 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 58.56 +19.20 13.11
19 Ella Berstad Heming Orientering 1.04.38 +25.02 14.27
20 Frida Solsrud Nydalens SK 1.07.27 +27.51 15.05
21 Selma Tørudbakken Jendal Fossum IF 1.13.55 +34.19 16.32
  Aurora Wilkens Jernberg Nydalens SK diskvalifisert    
  Luciana Maria Svads Måren OK ikke startet    
  Pia Young Vik Nydalens SK ikke startet    

D 17-18

5 720 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tina Kalleson Oppsal Orientering 52.21   9.09
2 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 54.59 +2.38 9.36
3 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 56.58 +4.37 9.57
4 Stella Holmboe Tyrving IL 1.00.21 +8.00 10.33
5 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1.09.18 +16.57 12.06
6 Iris Holst Tyrving IL 1.11.19 +18.58 12.28
7 Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL 1.29.09 +36.48 15.35
8 Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL 1.51.09 +58.48 19.25
  Hanna Eckhardt Andersen Heming Orientering ikke startet    
  Mina Jørgensen Tyrving IL ikke startet    
  Ingrid Solheim Undeberget Oppsal Orientering ikke startet    

D 40-

5 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dana B. Stene Nydalens SK 55.19   10.26
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1.00.27 +5.08 11.24

D 45-

4 540 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Milda Øhlckers Tyrving IL 50.43   11.10
2 Audrun Utskarpen IL GeoForm 52.37 +1.54 11.35
3 Katrine Bakke Fossum IF 56.24 +5.41 12.25
4 Maiken Skirstad Mo Nydalens SK 1.07.24 +16.41 14.50
5 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 1.12.52 +22.09 16.02
6 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1.19.09 +28.26 17.26
  Guro Harstad Heming Orientering ikke startet    
  Marit Inngjerdingen Heming Orientering ikke startet    

D 50-

4 540 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 43.50   9.39
2 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 47.34 +3.44 10.28
3 Marianne Njåstein Tyrving IL 47.38 +3.48 10.29
4 Nora Skauen Tyrving IL 53.07 +9.17 11.41
5 Anne Madslien Nydalens SK 1.00.24 +16.34 13.18
6 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1.02.20 +18.30 13.43
7 Anne-Grete Austad Raumar Orientering 1.03.03 +19.13 13.53
8 Åshild Flatebakken Tyrving IL 1.03.26 +19.36 13.58
9 Lotta Myhre IL Koll 1.14.23 +30.33 16.23
10 Maria Persson Asker Skiklubb 1.28.17 +44.27 19.26
  Kathrine Lunøe Nydalens SK ikke startet    

D 55-

4 260 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tove Strand Måren OK 43.56   10.18
2 Toril Hallan Lillomarka OL 44.18 +0.22 10.23
3 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 46.22 +2.26 10.53
4 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 49.40 +5.44 11.39
5 Kjersti Skantze Tyrving IL 51.13 +7.17 12.01
6 Anne Berit Eid Nydalens SK 52.41 +8.45 12.22
7 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 55.49 +11.53 13.06
8 Trude Fixdal IL Koll 58.47 +14.51 13.47
9 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 59.02 +15.06 13.51
10 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 1.00.21 +16.25 14.10
11 Sharon Broadwell IL GeoForm 1.00.56 +17.00 14.18
12 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 1.06.40 +22.44 15.38
13 Anne Margit Bratten Måren OK 1.21.04 +37.08 19.01
14 Anna Göhlman Tyrving IL 1.27.07 +43.11 20.26
  Anne Dahl Nydalens SK ikke startet    

D 60-

3 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 41.42   10.58
2 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 45.20 +3.38 11.55
3 Grete Berge Owren Freidig 48.16 +6.34 12.42
4 Wenche Hultgreen Tyrving IL 48.19 +6.37 12.42
5 Anne Sørum Indre Østfold OK 56.47 +15.05 14.56
6 Randi Nilstad Tyrving IL 1.00.13 +18.31 15.50
7 Grete Berntsen Måren OK 1.11.40 +29.58 18.51

D 65-

2 860 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Bakken Måren OK 1.03.08   22.04

D 70-

2 860 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Lindløv OK Moss 48.26   16.56
2 Kjersti Tho Stabæk IF 50.47 +2.21 17.45
3 Sidsel Sandelien Heming Orientering 1.10.57 +22.31 24.48
4 Unn Ellefsen Tyrving IL 1.12.38 +24.12 25.23
  Aud I Spjelkavik Tyrving IL diskvalifisert    

D 75-

2 530 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 49.25   19.31
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 1.00.49 +11.24 24.02
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1.24.48 +35.23 33.31

D 80-

2 530 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 40.51   16.08
2 Unni Drage Haugerud IF 54.31 +13.40 21.32

H 9-10

2 030 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Jo Bogstrand Ingvaldsen Nittedal OL 24.48   12.13
  Jørgen Holm Jøsang Måren OK 24.15   11.56
  Ole Jacob Myklebust IL Koll 16.48   8.16
  Simen Ånensen Oppsal Orientering 18.05   8.54
  Iver Aarseth Nydalens SK ikke startet    

H 11-12

2 120 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Viktor Meland-Tangen Bækkelagets SK 19.26   9.10
2 Magnus Friedhelm Klaveness Måren OK 23.06 +3.40 10.53
3 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 23.41 +4.15 11.10
4 Sigurd Olaisen Kolbotn og Skimt OL 25.41 +6.15 12.06
5 Benjamin Buhler Måren OK 26.35 +7.09 12.32
6 Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 36.17 +16.51 17.06
  Sigurd Øvrebø Myrvold Heming Orientering diskvalifisert    
  Ask Felland Sætnan Fossum IF ikke startet    

H 13-14

4 010 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Anders Niklasson Kolbotn og Skimt OL 31.38   7.53
2 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 36.34 +4.56 9.07
3 Håvard Eik Raumar Orientering 41.42 +10.04 10.23
4 Martin Christoffer Borg IL Koll 42.04 +10.26 10.29
5 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 47.39 +16.01 11.52
6 Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 49.37 +17.59 12.22
7 Erlend Otterlei Østmarka OK 50.01 +18.23 12.28
8 Mathias Linløkken Østmarka OK 58.39 +27.01 14.37
9 Sigurd Hobøl Oppsal Orientering 1.01.16 +29.38 15.16
10 Tobias Tronbøl Lium IL Koll 1.01.21 +29.43 15.17
11 Gabriel Solem Oppsal Orientering 1.02.00 +30.22 15.27
12 Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering 1.02.16 +30.38 15.31
13 Andreas Sandernes Østmarka OK 1.02.30 +30.52 15.35
14 Erlend Bakke Fossum IF 1.20.09 +48.31 19.59
15 Henrik Nyberg Asker Skiklubb 1.21.54 +50.16 20.25
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    
  Jonas Hicken IL Koll diskvalifisert    
  Eskil Brænden Lillomarka OL diskvalifisert    
  Johannes Salvesen-Lunde IL Koll diskvalifisert    
  Anders Næss-Ulseth Heming Orientering ikke startet    
  Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK ikke startet    

H 15-16

5 540 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 40.17   7.16
2 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 41.37 +1.20 7.30
3 Christian Fredrik Borg IL Koll 43.21 +3.04 7.49
4 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 44.18 +4.01 7.59
5 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 44.28 +4.11 8.01
6 Jonas Myhr Asker Skiklubb 45.39 +5.22 8.14
7 Anders Håvard Larsen Nydalens SK 46.28 +6.11 8.23
8 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 46.45 +6.28 8.26
9 Philip Lehmann Romøren Fossum IF 46.53 +6.36 8.27
10 Sigurd Rødnes Oppsal Orientering 49.47 +9.30 8.59
11 Eirik Vie Strisland Fossum IF 50.00 +9.43 9.01
12 Sindre Vie Strisland Fossum IF 51.01 +10.44 9.12
13 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 51.53 +11.36 9.21
14 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 52.59 +12.42 9.33
15 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 54.01 +13.44 9.45
16 Jakob Rastad Asker Skiklubb 55.26 +15.09 10.00
17 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1.00.34 +20.17 10.55
18 Jonas Aarseth Nydalens SK 1.01.46 +21.29 11.08
19 Vilmer Nyberg Asker Skiklubb 1.05.35 +25.18 11.50
20 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 1.17.04 +36.47 13.54
21 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1.25.04 +44.47 15.21
  Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Gaute Bergan Nydalens SK ikke startet    
  Birk Felland Sætnan Fossum IF ikke startet    
  Henrik Woldene Fossum IF ikke startet    

H 17-18

6 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 45.18   7.04
2 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 47.17 +1.59 7.23
3 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 49.14 +3.56 7.41
4 Marius Bakke Fossum IF 52.59 +7.41 8.16
5 August Syrdal Øen Heming Orientering 56.28 +11.10 8.49
6 Martin Birkelund Asker Skiklubb 57.22 +12.04 8.57
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF ikke startet    

H 40-

7 490 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bo Engdahl IL Koll 57.15   7.38
2 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 59.51 +2.36 7.59
3 Sindre Langaas Nydalens SK 1.00.35 +3.20 8.05
4 Thomas Bedin Indre Østfold OK 1.03.25 +6.10 8.28
5 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 1.07.59 +10.44 9.04
6 Håkon Meland-Tangen Bækkelagets SK 1.11.33 +14.18 9.33
7 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1.18.09 +20.54 10.26
8 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1.22.36 +25.21 11.01
  Sindre Valsgård Indre Østfold OK ikke startet    

H 45-

6 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øyvind Stene Nydalens SK 47.00   7.20
2 Harald Bakke Fossum IF 48.56 +1.56 7.38
3 Håvard Hågård Konnerud IL 52.24 +5.24 8.11
4 Asgeir Lium Fet OL 55.57 +8.57 8.44
5 Bjørn Hauge Nydalens SK 58.12 +11.12 9.05
6 Pål Sommerhein Fossum IF 58.35 +11.35 9.09
7 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 58.53 +11.53 9.12
8 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 1.07.12 +20.12 10.30
9 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1.18.12 +31.12 12.13
10 Trond Retteraasen Indre Østfold OK 1.50.49 +1.03.49 17.18
  Ståle Heitmann Fossum IF diskvalifisert    
  Olav Hasaas Fossum IF ikke startet    
  Morten Mosland Oppsal Orientering ikke startet    
  Knut Jostein Sætnan Fossum IF ikke startet    

H 50-

5 720 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 42.08   7.21
2 Tore Hoff Tyrving IL 45.05 +2.57 7.52
3 Christian Grotnes Tyrving IL 47.32 +5.24 8.18
4 Jon Iver Bakken Nydalens SK 48.00 +5.52 8.23
5 Arild Andresen Fossum IF 48.03 +5.55 8.24
6 Knut Erling Øen Heming Orientering 50.00 +7.52 8.44
7 Stein H. Hagen Fossum IF 50.12 +8.04 8.46
8 Rolf Hustvedt Oppsal Orientering 51.25 +9.17 8.59
9 Morten Heir Fossum IF 51.29 +9.21 9.00
10 Kimme Arnesen Heming Orientering 51.39 +9.31 9.01
11 Frode Strisland Fossum IF 52.20 +10.12 9.08
12 Guttorm Egge IL GeoForm 53.13 +11.05 9.18
13 Rolv Anders Systad Lyn Ski 55.34 +13.26 9.42
14 Vemund Kongsnes Østmarka OK 59.25 +17.17 10.23
15 Jon Solsrud Nydalens SK 1.02.49 +20.41 10.58
16 Stein Mella Oppsal Orientering 1.03.40 +21.32 11.07
17 Anders Flågen Heming Orientering 1.03.50 +21.42 11.09
18 Ole Petter Haugen Nydalens SK 1.11.59 +29.51 12.35
19 Erik Borg IL Koll 1.16.56 +34.48 13.26
  Nils Bergan Nydalens SK ikke startet    
  Einar Lunøe Nydalens SK ikke startet    
  Øyvind Schjelderup Wing OK ikke startet    

H 55-

5 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 40.58   7.43
2 Øystein Holo Fossum IF 41.41 +0.43 7.51
3 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 45.31 +4.33 8.35
4 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 49.24 +8.26 9.19
5 Tore Kjølseth Nydalens SK 50.26 +9.28 9.30
6 Håkon Jendal Fossum IF 51.51 +10.53 9.46
7 Johan Lunde IL Koll 52.34 +11.36 9.55
8 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 52.36 +11.38 9.55
9 Stig Heir Asker Skiklubb 55.41 +14.43 10.30
10 Trond Holter Måren OK 58.38 +17.40 11.03
11 Kristian Kalager Asker Skiklubb 59.24 +18.26 11.12
12 Terje Henriksen Asker Skiklubb 59.58 +19.00 11.18
13 Tormod Bøe Fossum IF 1.04.11 +23.13 12.06
14 Terje Næss Fossum IF 1.05.09 +24.11 12.17
15 Per Ole Dahlsrud Nydalens SK 1.05.14 +24.16 12.18
16 Torkjel Nesheim Tyrving IL 1.05.27 +24.29 12.20
17 Øyvind Helmersen Fet OL 1.07.25 +26.27 12.43
  Peer Stiansen Nydalens SK ikke startet    

H 60-

4 540 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sören Jonsson Nydalens SK 38.46   8.32
2 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 39.59 +1.13 8.48
3 Morten Due Måren OK 40.14 +1.28 8.51
4 Hallvard Fjær Lillomarka OL 40.25 +1.39 8.54
5 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 40.59 +2.13 9.01
6 Petter Gullikstad Røros IL 42.30 +3.44 9.21
7 Kjell Markset IL Koll 43.27 +4.41 9.34
8 Leif S. Thingsrud Østmarka OK 43.34 +4.48 9.35
9 Sture Ottesen Indre Østfold OK 44.26 +5.40 9.47
10 Geir Owren Freidig 46.24 +7.38 10.13
11 Per Kristian Ekeberg Tyrving IL 46.35 +7.49 10.15
12 Per Schanche Asker Skiklubb 46.36 +7.50 10.15
13 Alf Pettersen Tyrving IL 46.51 +8.05 10.19
14 Reidar Fossum Asker Skiklubb 47.40 +8.54 10.29
15 Jon Lahlum IL GeoForm 51.55 +13.09 11.26
16 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 53.40 +14.54 11.49
17 Roy Gjerding OK Moss 1.02.23 +23.37 13.44
18 Bo Emilsson Oppsal Orientering 1.15.06 +36.20 16.32
19 Jan Sveen Raumar Orientering 1.16.30 +37.44 16.51
20 Don Skantze Tyrving IL 1.32.23 +53.37 20.20

H65-

4 260 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ola Brox OL Toten-Troll 40.22   9.28
2 Vidar Berteig IL GeoForm 41.13 +0.51 9.40
3 Are Eriksen Oslostudentenes IK 41.33 +1.11 9.45
4 Petter Næss Oppsal Orientering 44.11 +3.49 10.22
5 Morten Johannessen Røyken OL 48.05 +7.43 11.17
6 Per Øhlckers Tyrving IL 49.46 +9.24 11.40
7 Gisle Nordahl Due Måren OK 52.43 +12.21 12.22
8 Stein Turtumøygard Måren OK 55.16 +14.54 12.58
9 Jon Fredriksen Hauketo IF 57.10 +16.48 13.25
10 Leif Roger Hultgreen Ringerike OL 1.14.07 +33.45 17.23

H 70-

3 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 39.46   10.27
2 Nils-Petter Wiik Driv IL 39.48 +0.02 10.28
3 Peter Klaveness Måren OK 39.55 +0.09 10.30
4 Kjell Winther Oppsal Orientering 40.27 +0.41 10.38
5 John Thomas Petersen Nittedal OL 45.34 +5.48 11.59
6 Helge Lye Tyrving IL 48.22 +8.36 12.43
7 Hasse Bergstrøm Tyrving IL 48.58 +9.12 12.53
8 Tore Aaberg Indre Østfold OK 50.59 +11.13 13.25
9 Knut G Karlsen Heming Orientering 51.41 +11.55 13.36
10 Bjørn Spjelkavik Tyrving IL 1.02.47 +23.01 16.31
11 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 1.08.58 +29.12 18.08
12 Trond Wettergreen Driv IL 1.09.03 +29.17 18.10

H 75-

2 860 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 35.01   12.14
2 Trond Feiring Hamar OK 37.17 +2.16 13.02
3 Bjørn Sandelien Heming Orientering 40.39 +5.38 14.12
4 Knut Lindløv OK Moss 41.26 +6.25 14.29
5 Roar Bjordal Oppsal Orientering 43.55 +8.54 15.21
6 Thor Palmgren Halden SK 44.39 +9.38 15.36
7 Ronald Bjerva Drangedal OL 47.46 +12.45 16.42
8 Jon C. Fougner Heming Orientering 50.41 +15.40 17.43
9 Øystein Madsen Haugerud IF 52.59 +17.58 18.31
10 Åsmund Jahr Driv IL 1.00.56 +25.55 21.18

H 80-

2 530 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Egner Heming Orientering 48.52   19.18
2 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 1.20.39 +31.47 31.52
3 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1.26.50 +37.58 34.19
4 Per Meiland Lommedalens IL 1.27.51 +38.59 34.43

Utvikling N

2 030 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Kajsa Harstad Arntsen Heming Orientering ikke startet    

Utvikling C

2 120 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Betina Arnesen Fredrikstad SK 38.19   18.04
  Casper Eckmann Aronsen Nittedal OL 45.07   21.16
  Trym Bruvik Måren OK 33.26   15.46
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 34.30   16.16
  Erlend Bjerknes Fagerlid Måren OK 19.24   9.09
  Henrik Harstad Kolbotn og Skimt OL 34.29   16.15
  Kristoffer Børke Sætaberget Vang OL 26.48   12.38
  Theo Winsents Sæter Nydalens SK 31.32   14.52

Utvikling B

3 480 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1.05.36   18.51
  Ingrid Lurås Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 19-

6 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 56.46   8.52
2 Maria Jonsson Nydalens SK 57.00 +0.14 8.54
3 Marion Aebi Tyrving IL 57.38 +0.52 9.00
4 Linn Hokholt Tyrving IL 58.14 +1.28 9.05
5 Dagrun Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 58.59 +2.13 9.12
6 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 1.12.37 +15.51 11.20
  Marit Isachsen Asker Skiklubb ikke startet    

H 19-

7 490 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 50.56   6.48
2 Per Melander Often Nydalens SK 53.35 +2.39 7.09
3 Haakon Ingvaldsen Nittedal OL 57.17 +6.21 7.38
4 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 58.33 +7.37 7.49
5 Lars Owren Freidig 59.34 +8.38 7.57
6 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 1.00.51 +9.55 8.07
7 Morten Nilstad Pettersen Tyrving IL 1.01.00 +10.04 8.08
8 Truls Hestengen Oppsal Orientering 1.01.54 +10.58 8.15
9 Anders Storbraten Bækkelagets SK 1.02.36 +11.40 8.21
10 Morten Fredh OK Moss 1.15.19 +24.23 10.03
11 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1.17.23 +26.27 10.19
  Audun Bergan Nydalens SK ikke startet    
  Vegard Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Stefan Ring OK Löftan ikke startet    

N2-åpen

2 030 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Stian Lillegård Lillomarka OL 42.18   20.50
  Leanna Slettvoll Kolbotn og Skimt OL 37.36   18.31
  Julia Malathi Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 29.16   14.25
  Aksel Eide-Fredriksen Kamp/Vestheim IF 56.14   27.42
  Odd Eide-Fredriksen Kamp/Vestheim IF 56.06   27.38
  Amalie Birkelund Asker Skiklubb 32.39   16.05
  Andrea Kongsberg Tyrving IL 23.56   11.47
  Maria Kongsberg Tyrving IL 23.52   11.45
  Sigurd Revhaug Kolbotn og Skimt OL 19.16   9.29
  Helene Harstad Kolbotn og Skimt OL 19.13   9.27
  Temesgen Haileselassie Bane NOR BIL Oslo 49.32   24.24

C-åpen

3 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb 33.32   10.49
2 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 53.35 +20.03 17.17
3 Kristine Romøren Fossum IF 1.04.26 +30.54 20.47
4 Hilde Myhrvold Fossum IF 1.17.02 +43.30 24.50
5 Tine Furre Noteam 1.27.14 +53.42 28.08
5 Tine Furre Noteam 1.27.14 +53.42 28.08
7 Martin Aasen Wright Oppsal Orientering 1.37.56 +1.04.24 31.35
  Iselin Hermo Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Trygve Myhrvold Fossum IF ikke startet    
  Martin Aasen Wright Oppsal Orientering ikke startet    

B-åpen

3 250 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Christian Holst Tyrving IL 30.31   9.23
2 Zsuzsa Fey Tyrving IL 30.53 +0.22 9.30
3 Morten Kongsberg Tyrving IL 31.48 +1.17 9.47
4 Per Kaarby Overtoppen IL 32.25 +1.54 9.58
5 Pål Winsents Nydalens SK 32.44 +2.13 10.04
6 Endre Mella Oppsal Orientering 33.49 +3.18 10.24
7 Harald Volden JIL Hamar 34.15 +3.44 10.32
8 Sigrun Nygård Bane NOR BIL Oslo 35.15 +4.44 10.50
9 Haakon Dolven Asker Skiklubb 35.38 +5.07 10.57
10 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 36.09 +5.38 11.07
11 Selma Størmer-Antonsen Nydalens SK 36.16 +5.45 11.09
12 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 36.40 +6.09 11.16
13 Sverre Sandernes Østmarka OK 37.03 +6.32 11.24
14 Erik Grøndalen JIL Hamar 37.24 +6.53 11.30
15 Kristoffer Øhlckers Tyrving IL 38.10 +7.39 11.44
16 Anders Bruvik Måren OK 38.59 +8.28 11.59
17 Bente Hopsnes Fossum IF 39.39 +9.08 12.12
18 Ingunn Schei Ås-NMBU Orientering 42.30 +11.59 13.04
19 Sigrun Tytlandsvik Bane NOR BIL Oslo 44.04 +13.33 13.33
20 Gunnhild Lurås Oppsal Orientering 46.19 +15.48 14.15
21 Harald Aulie IL Koll 48.41 +18.10 14.58
22 Jane Karine Helmersen Fet OL 49.23 +18.52 15.11
23 Heidi Meyer Midtun JIL Trondheim 49.41 +19.10 15.17
24 Kenneth Eik Raumar Orientering 49.49 +19.18 15.19
25 Helena Granberg Østmarka OK 53.40 +23.09 16.30
26 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 54.37 +24.06 16.48
27 Linda Fredh OK Moss 56.17 +25.46 17.19
28 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 57.31 +27.00 17.41
29 Ole Johnny Braathen Stasjonskameratene 58.22 +27.51 17.57
30 Torgeir Årøen Ås-NMBU Orientering 1.01.01 +30.30 18.46
31 Lindis Meland-Tangen Bækkelagets SK 1.02.03 +31.32 19.05
32 Kidus Abiy Girma IL Koll 1.06.44 +36.13 20.32
33 Joakim Vigemyr Kolbotn og Skimt OL 1.30.22 +59.51 27.48
  Vera Halsaa Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Håvard Grønli Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Pål Myklebust IL Koll diskvalifisert    
  Kjetil Jacobsen Hamar OK ikke startet    

A-åpen

4 800 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Hanslien Bakken NTNUI 33.49   7.02
2 Jon Pedersen OK Moss 34.55 +1.06 7.16
3 Odin Tellesbø Østmarka OK 35.36 +1.47 7.25
4 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 36.24 +2.35 7.35
5 Martin Schalli Bekkelaget 38.03 +4.14 7.55
6 Arne Bujordet JIL Kristiansand 38.16 +4.27 7.58
7 Felix Breitschadel Bekkelaget 40.42 +6.53 8.28
8 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 40.46 +6.57 8.29
9 Ingunn Weltzien Tyrving IL 41.03 +7.14 8.33
10 Øystein Rastad Asker Skiklubb 41.24 +7.35 8.37
11 Kristian Ruud Bækkelagets SK 42.21 +8.32 8.49
12 Dyre Martin Gulbrandsen Bane NOR BIL Oslo 43.07 +9.18 8.58
13 Henning Spjelkavik Tyrving IL 43.16 +9.27 9.00
14 Ole Ingesen Bane NOR BIL Oslo 45.38 +11.49 9.30
15 Audun Bjerknes Måren OK 45.46 +11.57 9.32
16 Tore Myhrvold Fossum IF 46.30 +12.41 9.41
17 Steinar Danielsen Bane NOR BIL Oslo 47.54 +14.05 9.58
18 Bjørn Martini Asker Skiklubb 48.40 +14.51 10.08
19 Vegard Line Nydalens SK 49.10 +15.21 10.14
20 Trond Cato Martinsen JIL Oslo 51.07 +17.18 10.38
21 Jan Sævig Noteam 51.19 +17.30 10.41
21 Jan Sævig Noteam 51.19 +17.30 10.41
23 Øystein Kildahl Østmarka OK 51.44 +17.55 10.46
24 Magne Brænden Lillomarka OL 51.57 +18.08 10.49
25 Espen Wigaard Oppsal Orientering 52.18 +18.29 10.53
26 Marie Rygh Holten Nydalens SK 52.57 +19.08 11.01
27 Julie Berteig Fossum IF 53.45 +19.56 11.11
28 Line Hagman Bekkelaget 54.23 +20.34 11.19
29 Karen Bjergaard Nydalens SK 54.29 +20.40 11.21
30 Øystein Rodem Nydalens SK 54.58 +21.09 11.27
31 Christopher Schive Bane NOR BIL Oslo 55.00 +21.11 11.27
32 Paul Solheim Bane NOR BIL Oslo 55.02 +21.13 11.27
33 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 55.35 +21.46 11.34
34 Martin Andresen Skotte Fossum IF 56.41 +22.52 11.48
35 Ram Rayamajhi Oppsal Orientering 58.02 +24.13 12.05
36 Lea-Rebekka Tonjer Nydalens SK 58.50 +25.01 12.15
37 Tore Voss Fagervold Bane NOR BIL Oslo 58.51 +25.02 12.15
38 Helge Grenager Solheim Oppsal Orientering 1.00.49 +27.00 12.40
39 Fredrik Saugestad Nydalens SK 1.01.20 +27.31 12.46
40 Jan Åsmund Sætaberget JIL Hamar 1.04.59 +31.10 13.32
41 Erling Hobøl JIL Oslo 1.05.02 +31.13 13.32
42 Lars Klyve Oppsal Orientering 1.05.16 +31.27 13.35
43 Uno Hangslien Noteam 1.05.27 +31.38 13.38
43 Uno Hangslien Noteam 1.05.27 +31.38 13.38
45 Lars Leiren Kolbotn og Skimt OL 1.05.31 +31.42 13.38
46 Sven Tonjer Tyrving IL 1.05.47 +31.58 13.42
47 Vegar Arnesen Flytoget 1.07.53 +34.04 14.08
48 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1.08.57 +35.08 14.21
49 Espen Jernberg Nydalens SK 1.09.32 +35.43 14.29
50 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1.09.37 +35.48 14.30
51 Frode Vigemyr Kolbotn og Skimt OL 1.09.54 +36.05 14.33
52 Joachim Lindstad JIL Oslo 1.16.50 +43.01 16.00
53 Jan Henrik Nilsen Oppsal Orientering 1.17.36 +43.47 16.10
54 Rolf Berg Nydalens SK 1.18.56 +45.07 16.26
55 Camilla Stridsklev Tyrving IL 1.19.33 +45.44 16.34
56 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1.20.43 +46.54 16.48
57 Michael Eckmann Jensen Nittedal OL 1.23.56 +50.07 17.29
58 Roger Amundsen JIL Oslo 1.24.24 +50.35 17.35
59 Stine Austad Raumar Orientering 1.31.06 +57.17 18.58
60 Øyvind Stensby Bane NOR BIL Oslo 1.41.42 +1.07.53 21.11
61 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1.42.24 +1.08.35 21.20
62 Stanislav Pika Bane NOR BIL Oslo 1.45.48 +1.11.59 22.02
63 Tore Telstad Bane NOR BIL Oslo 1.47.37 +1.13.48 22.25
64 Frank Martinsen Bane NOR BIL Oslo 2.52.26 +2.18.37 35.55
  Ragnhild Sævig Nowteam diskvalifisert    
  Matias Klingsholm Noteam diskvalifisert    
  Matias Klingsholm Noteam diskvalifisert    
  Vegard Tørstad JIL Oslo diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +