Resultater Vårløpet - Porsgrunn 2016



Resultater Vårløpet
Porsgrunn, Telemark - 3. april 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 200 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 35:21   16:04
  Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 34:42   15:46
  Erik Beitdokken Porsgrunn OL 38:07   17:19
  Sigrid Bruem Porsgrunn OL 31:59   14:32
  Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 37:33   17:04
  Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 38:25   17:27
  Dea Eikedalen Porsgrunn OL 1:03:35   28:54
  Solan Eikedalen Porsgrunn OL 1:03:36   28:54
  Aksel Ervik OK Skeidi 28:30   12:57
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 28:01   12:44
  Sindre Furland Sandefjord OK 28:16   12:50
  Hermine Grønneberg Hedrum OL 50:26   22:55
  Sverre Brun Havenstrøm Skien OK 34:16   15:34
  Kristian Kaupang Lye Larvik OK 25:58   11:48
  Sondre Kornmo Porsgrunn OL 42:33   19:20
  Annika van Raaij Hedrum OL 31:56   14:30
  Ingvild Ringheim Larvik OK 29:38   13:28
  Magnus Sigurdsson Stokke IL 23:38   10:44
  Ludvig Skramdal Hedrum OL 21:09   9:36
  Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 30:14   13:44
  Arvid Wennerstrand Porsgrunn OL 38:53   17:40
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 37:18   16:57
  Håkon Kinn Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Ingrid Kinn Porsgrunn OL diskvalifisert    

 

D -10

2 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Marie Beitdokken Porsgrunn OL 45:35   16:52
  Vilde Aakre Leistad Skien OK 35:07   13:00

 

D 11-12

2 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Serine Dirdal Larvik OK 26:17   9:44
2 Synne Sandven Notodden OL 27:47 +1:30 10:17
3 Iril Ringheim Larvik OK 37:47 +11:30 13:59
4 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 38:04 +11:47 14:05
5 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 45:23 +19:06 16:48

 

D 11-12N

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marlene Skramdal Hedrum OL 20:54   9:30
2 Karoline Fjære Hedrum OL 31:58 +11:04 14:31

 

D 13-14

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 25:42   8:34
2 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 29:54 +4:12 9:58
3 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 33:43 +8:01 11:14
4 Malene Nysæter Skien OK 33:50 +8:08 11:16
5 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 36:45 +11:03 12:15
6 Emma Engehult Notodden OL 40:00 +14:18 13:20

 

D 13-16C

2 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Schjerven Lardal OL 30:38   10:33
2 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 35:47 +5:09 12:20
3 Emilie Johansen Sandefjord OK 36:25 +5:47 12:33
4 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 36:56 +6:18 12:44
5 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 38:14 +7:36 13:11
6 Lise Strøm Sandefjord OK 44:24 +13:46 15:18
7 Emilie Støren Bø OL 52:18 +21:40 18:02
8 Louise Bentsen Malmquist Hedrum OL 55:57 +25:19 19:17
  Alexandra. T.Rognlidalen Sandefjord OK diskvalifisert    

 

D 13-16N

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Bogen Arenth Sturla, IF 29:33   11:49

 

D 15-16

3 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 31:18   8:27
2 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 33:56 +2:38 9:10
3 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 36:04 +4:46 9:44
4 Hanna Nysæter Skien OK 38:46 +7:28 10:28
5 Malin Hauge Hisøy OK 40:46 +9:28 11:01
6 Hanna Johansson Hedrum OL 41:15 +9:57 11:08
7 Sarah Wøllo Kongsberg OL 41:35 +10:17 11:14
8 Anna Meen Porsgrunn OL 43:18 +12:00 11:42
9 Elise Støren Bø OL 47:26 +16:08 12:49
10 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 56:04 +24:46 15:09
  Elise Ausen Porsgrunn OL diskvalifisert    

 

D 17-B

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Hjortland Larvik OK 30:44   10:14
2 Alexandra Wennerstrand Porsgrunn OL 34:13 +3:29 11:24
3 Celine Vik Olsen Larvik OK 34:53 +4:09 11:37
4 Marianne Granum Helsvig Konnerud IL 34:55 +4:11 11:38
5 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 37:28 +6:44 12:29
6 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 39:13 +8:29 13:04
7 Elin Bordøy Hedrum OL 42:17 +11:33 14:05
8 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 44:16 +13:32 14:45
9 Susanne Strøm Hedrum OL 45:19 +14:35 15:06
10 Kristin Johansson Hedrum OL 58:17 +27:33 19:25
11 Rita Raastad Skien OK 58:35 +27:51 19:31
12 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:00:06 +29:22 20:02
13 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 1:01:34 +30:50 20:31

 

D 17-C

2 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lene Meen Porsgrunn OL 31:04   10:42
2 Hege Bakke Porsgrunn OL 33:10 +2:06 11:26
3 Janne Larsen Porsgrunn OL 37:17 +6:13 12:51
4 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 39:26 +8:22 13:35
5 May Nordkvelde Hedrum OL 41:49 +10:45 14:25
6 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 43:38 +12:34 15:02
7 Sissel Bentsen Hedrum OL 1:02:07 +31:03 21:25

 

D 17-20

4 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 31:10   7:47
2 Silje Hauge Hisøy OK 37:27 +6:17 9:21
3 Maria Prestbøen Sandefjord OK 37:39 +6:29 9:24
4 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 37:52 +6:42 9:28
5 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 40:11 +9:01 10:02

 

D 21-

4 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 34:29   7:39
2 Elin Bjerva Larvik OK 34:55 +0:26 7:45
3 Ida Mari Borge Hovi Skien OK 36:56 +2:27 8:12
4 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 39:59 +5:30 8:53
5 Gyri Myhre Skien OK 41:28 +6:59 9:12
6 Anne Marthe Peveri Eiker OL 47:49 +13:20 10:37
7 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 52:17 +17:48 11:37

 

D 40-

3 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 28:51   7:35
2 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 31:56 +3:05 8:24
3 Merete Lysebo Lardal OL 37:54 +9:03 9:58
4 Åse Nysæter Skien OK 43:01 +14:10 11:19
5 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 45:20 +16:29 11:55
6 Trude Nysæter Skien OK 46:33 +17:42 12:15
7 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 51:25 +22:34 13:31
8 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:00:17 +31:26 15:51

 

D 45-

3 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 33:04   8:42
2 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 33:09 +0:05 8:43
3 Kristin Sandven Notodden OL 36:32 +3:28 9:36
4 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 37:26 +4:22 9:51
5 Ida Vår Dirdal Larvik OK 38:11 +5:07 10:02
6 Hege Melby Lardal OL 39:33 +6:29 10:24
7 Kristin Bruserud OL Trollo 41:20 +8:16 10:52
8 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 42:25 +9:21 11:09
9 Mona Bakke Porsgrunn OL 48:00 +14:56 12:37
10 Astrid Brevik Stokke IL 49:08 +16:04 12:55
11 Stine Arntzen Sandefjord OK 49:34 +16:30 13:02
12 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 51:37 +18:33 13:35
13 Katrine van Raaij Hedrum OL 1:04:10 +31:06 16:53

 

D 50-

3 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 37:35   10:09
2 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 37:54 +0:19 10:14
3 Heidi Schatvet Notodden OL 39:32 +1:57 10:41
4 Anniken Ausen Porsgrunn OL 41:10 +3:35 11:07
5 Jane Rødder Kongsberg OL 1:23:58 +46:23 22:41

 

D 55-

3 700 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Hovi Skien OK 37:33   10:08
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 38:31 +0:58 10:24
3 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 45:30 +7:57 12:17
4 Kerstin Elisabeth Aas Porsgrunn OL 48:12 +10:39 13:01
5 Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn 51:18 +13:45 13:51
6 Lena Hammer Vestre Akers SK 1:01:37 +24:04 16:39

 

D 60-

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Kjemperud Eiker OL 38:24   12:48
2 Inger Nergaard Stokke IL 47:54 +9:30 15:58
3 Helga Peveri Eiker OL 55:56 +17:32 18:38

 

D 65-

3 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Lunde Drangedal OL 43:27   14:29
2 Karin Kittilsen Stokke IL 45:41 +2:14 15:13
3 Margareta Brynhildsen Stokke IL 50:37 +7:10 16:52
4 Marit Odden Drangedal OL 1:08:18 +24:51 22:46

 

D 70-

3 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 37:40   12:33
2 May Helene Hansen Sandefjord OK 51:14 +13:34 17:04
3 Eli Jorid Klovning Porsgrunn OL 58:05 +20:25 19:21
4 Henny Helgeland Reinhold Drangedal OL 58:28 +20:48 19:29
5 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:04:31 +26:51 21:30

 

D 75-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 49:10   16:23

 

H -10

2 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Gaute Nysæter Skien OK 29:25   10:53
  Ole Magnus Stormyr IL Hauken 59:49   22:09
  Birk Bjaadal Winberg OK Skeidi 58:05   21:30

 

H 11-12

2 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Theodor Bjørk Sandefjord OK 22:17   8:15
2 Magnus Brodin Porsgrunn OL 24:33 +2:16 9:05
3 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 27:39 +5:22 10:14
4 Eivind Bogen Arenth Sturla, IF 29:04 +6:47 10:45
5 Brage Eikås Sandefjord OK 32:19 +10:02 11:58
6 Henrik Omlid Johansen Larvik OK 33:16 +10:59 12:19
7 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 36:09 +13:52 13:23
8 Christian Filip Selbo Malmquist Hedrum OL 38:14 +15:57 14:09
9 Adrian Hagen Porsgrunn OL 1:10:49 +48:32 26:13

 

H 11-12N

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bendik Schia Løe Notodden OL 23:34   10:42
2 Martin Dybvik Stokke IL 23:41 +0:07 10:45
3 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 28:09 +4:35 12:47

 

H 13-14

3 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 20:35   6:51
2 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 23:32 +2:57 7:50
3 Iver Ringheim Larvik OK 25:37 +5:02 8:32
4 Viljan van Raaij Hedrum OL 25:42 +5:07 8:34
5 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 25:49 +5:14 8:36
6 Åsmund Slokvik Notodden OL 26:31 +5:56 8:50
7 Henrik R Holt Hedrum OL 28:06 +7:31 9:22
8 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 29:45 +9:10 9:55
9 Jonas Eikås Sandefjord OK 29:59 +9:24 9:59
10 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 34:27 +13:52 11:29
11 Kristoffer Fjære Hedrum OL 36:28 +15:53 12:09
12 Martin Ausen Porsgrunn OL 38:08 +17:33 12:42

 

H 13-16C

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erik Rønhovde Frostmo Stokke IL 28:53   9:57
2 Hallgeir Brevik Stokke IL 54:05 +25:12 18:38

 

H 15-16

4 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 30:11   7:32
2 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 33:13 +3:02 8:18
3 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 34:26 +4:15 8:36
4 Skjalg Nysæter Skien OK 36:01 +5:50 9:00
5 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 37:09 +6:58 9:17
6 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 38:23 +8:12 9:35
7 Even Gravningen Stokke IL 38:41 +8:30 9:40
8 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 39:12 +9:01 9:48
9 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 40:42 +10:31 10:10
10 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 40:43 +10:32 10:10
11 Audun Brevik Stokke IL 44:50 +14:39 11:12

 

H 15-16B

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 30:27   10:09
2 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 34:22 +3:55 11:27

 

H 17-B

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom Saga Skien OK 27:41   9:13
2 Morten Andresen OK Skeidi 29:55 +2:14 9:58
3 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 34:00 +6:19 11:20
4 Ronny Ervik OK Skeidi 36:35 +8:54 12:11
5 Torbjørn Bogen Sturla, IF 40:08 +12:27 13:22
6 Leif Håkon Leistad Skien OK 45:23 +17:42 15:07

 

H 17-C

2 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 27:44   9:33
2 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 31:06 +3:22 10:43
3 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 34:36 +6:52 11:55
4 Arnfinn Sørum Skien OK 43:10 +15:26 14:53
5 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 43:32 +15:48 15:00
6 Jørn Langerud Porsgrunn OL 49:38 +21:54 17:06
7 Espen Bruem Porsgrunn OL 54:51 +27:07 18:54
8 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 55:19 +27:35 19:04

 

H 17-20

5 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 31:43   5:59
2 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 32:37 +0:54 6:09
3 Sindre R Holt Hedrum OL 32:55 +1:12 6:12
4 Herman Aarstrand Kirste Skien OK 33:25 +1:42 6:18
5 Tobias Kristensen Larvik OK 37:06 +5:23 7:00
6 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 37:18 +5:35 7:02
7 Joar Gjerdahl Konnerud IL 39:40 +7:57 7:29
8 Simon Nysæter Skien OK 41:28 +9:45 7:49
9 Fredrik Polland OK Skeidi 42:55 +11:12 8:05
10 Jarle Lysnes Hedrum OL 47:02 +15:19 8:52
11 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 52:53 +21:10 9:58
  Ole Flaatten OK Skeidi diskvalifisert    

 

H 21-

5 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 27:47   5:14
2 Thomas Nipen Nydalens SK 33:22 +5:35 6:17
3 Frode Nysæter Skien OK 34:00 +6:13 6:24
4 Dag Steinar Ragvin Bø OL 35:07 +7:20 6:37
5 Steinar Lande Bø OL 36:12 +8:25 6:49
6 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 39:03 +11:16 7:22
7 Helge Gisholt OK Skeidi 40:52 +13:05 7:42
8 Harald Hovi Skien OK 41:00 +13:13 7:44
9 Øyvind Hylleseth Skien OK 41:20 +13:33 7:47
10 Fredrik Raastad Skien OK 42:25 +14:38 8:00
11 Harald Kvisli Notodden OL 44:04 +16:17 8:18
12 Åsmund Hasaas OK Skeidi 44:53 +17:06 8:28
13 Magnus Johnsson IK Grane Arendal Orientering 46:18 +18:31 8:44
14 Robert Fredriksen Notodden OL 46:31 +18:44 8:46
15 Hans-Petter Eikedalen Porsgrunn OL 47:52 +20:05 9:01
16 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 49:47 +22:00 9:23
  Carl Henrik Bjørseth OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

 

H 40-

4 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Frøyd Larvik OK 33:09   7:22
2 Sturle Furland Sandefjord OK 35:08 +1:59 7:48
3 Jørgen Fjære Hedrum OL 37:18 +4:09 8:17
4 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 42:04 +8:55 9:20
5 Thomas Brodin Porsgrunn OL 43:12 +10:03 9:36
6 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 44:18 +11:09 9:50
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 51:56 +18:47 11:32

 

H 45-

4 500 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gisle Nysæter Skien OK 31:03   6:54
2 Øyvind Flaatten OK Skeidi 31:22 +0:19 6:58
3 Trond Gjelstad Sandefjord OK 31:24 +0:21 6:58
4 Christian Jomaas Fossum IF 33:25 +2:22 7:25
5 Tore Ulleland Porsgrunn OL 37:09 +6:06 8:15
6 Anders Kristian Holt Hedrum OL 37:30 +6:27 8:20
7 Morten Hamre IL Hauken 37:48 +6:45 8:24
8 Rune Engehult Notodden OL 38:50 +7:47 8:37
9 Bjørn Polland OK Skeidi 38:56 +7:53 8:39
10 Pål Winberg OK Skeidi 39:02 +7:59 8:40
11 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 40:10 +9:07 8:55
12 Espen Johnsen Hedrum OL 44:02 +12:59 9:47
13 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 44:34 +13:31 9:54
14 Atle Wøllo Kongsberg OL 46:11 +15:08 10:15
15 Roger Wisth Larvik OK 47:45 +16:42 10:36
16 Dan Egil Ljådal Porsgrunn OL 57:59 +26:56 12:53
17 Bjørn Lie Porsgrunn OL 1:02:56 +31:53 13:59
  Øyvind Støren Bø OL diskvalifisert    

 

H 50-

4 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 31:55   7:58
2 Petter Løe Notodden OL 32:28 +0:33 8:07
3 Terje Bakke Porsgrunn OL 34:16 +2:21 8:34
4 Roar Nilsen Sandefjord OK 36:45 +4:50 9:11
5 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 37:36 +5:41 9:24
6 Snorre Frydenlund Sturla, IF 40:03 +8:08 10:00
7 Bjørn Richard Kirste Skien OK 41:23 +9:28 10:20
8 Roger Lysnes Hedrum OL 42:43 +10:48 10:40
9 Per Einar Strøm Hedrum OL 51:29 +19:34 12:52

 

H 55-

3 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inge Glittum OK Skeidi 31:59   8:25
2 Espen Raastad Skien OK 34:09 +2:10 8:59
3 Åge-Geir Skatter Notodden OL 42:12 +10:13 11:06

 

H 60-

3 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 27:06   7:19
2 Per Furuheim Skien OK 32:37 +5:31 8:48
3 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 34:33 +7:27 9:20
4 Per Chr. Hagen Bø OL 35:13 +8:07 9:31
5 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 35:17 +8:11 9:32
6 Ketil Berge Vestre Akers SK 39:31 +12:25 10:40
7 Hugo Christensen Notodden OL 41:18 +14:12 11:09
8 Olav Nipen IL Tyrving 43:33 +16:27 11:46
9 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 48:48 +21:42 13:11
10 Dag Kristensen OK Skeidi 53:40 +26:34 14:30
11 Jan Bøhle OL Trollo 59:26 +32:20 16:03

 

H 65-

3 700 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 36:56   9:58
2 Runar Kittilsen Stokke IL 37:28 +0:32 10:07
3 Atle Remme Porsgrunn OL 39:08 +2:12 10:34
4 Paul Skjaker Hadeland OL 40:57 +4:01 11:04
5 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 46:32 +9:36 12:34
6 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 47:58 +11:02 12:57
7 Arnulf Rulnes Notodden OL 55:51 +18:55 15:05
8 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 57:27 +20:31 15:31
9 Martin Nauf Hedrum OL 1:04:27 +27:31 17:25
  Jiri Urvalek Porsgrunn OL diskvalifisert    

 

H 70-

3 000 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rolf Gjølberg Larvik OK 32:08   10:42
2 Helge Fossheim Hedrum OL 32:41 +0:33 10:53
3 Henning Gaarder Konnerud IL 32:56 +0:48 10:58
4 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 36:14 +4:06 12:04
5 Odd Aure Drangedal OL 37:22 +5:14 12:27
6 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 37:38 +5:30 12:32
7 Lars Martin Gjein Stokke IL 38:02 +5:54 12:40
8 Ronald Bjerva Drangedal OL 38:06 +5:58 12:42
9 Roar Løken Sandefjord OK 41:36 +9:28 13:52
10 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 43:27 +11:19 14:29
11 Carl Ove Berg OK Skeidi 44:04 +11:56 14:41
12 Arne Lande Bø OL 49:35 +17:27 16:31
13 Magnar Øvreås Botne SK 51:37 +19:29 17:12
  Ragnar Hillestad Lardal OL diskvalifisert    

 

H 75-

3 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øystein Andersen Larvik OK 34:30   11:30
2 Anton Lomme Hedrum OL 41:40 +7:10 13:53
3 Magnar Reppesgård Hedrum OL 42:09 +7:39 14:03
4 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 42:25 +7:55 14:08
5 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 42:52 +8:22 14:17
6 Helge Halvorsen Larvik OK 54:42 +20:12 18:14
7 Egil Ronæss Porsgrunn OL 57:32 +23:02 19:10
  Steinar Ruud Konnerud IL diskvalifisert    
  Ronald Malcolm Larvik OK diskvalifisert    

 

H 80-

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 44:39   14:53


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +