Resultater Vårløpet Porsgrunn 2017



Resultater Vårløpet
Porsgrunn, Telemark - 23. april 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 220 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ida Almvik IL Hauken 40:39   18:18
0 Josephine Bjørk Sandefjord OK 37:31   16:53
0 Elise Nauf Borgersen Hedrum OL 32:41   14:43
0 Fredrik Nauf Borgersen Hedrum OL 32:27   14:37
0 Alexander G. Dybvik Stokke IL 37:17   16:47
0 Jens G. Dybvik Stokke IL 37:13   16:45
0 Christopher David Eriksen Larvik OK 40:24   18:11
0 Kaja Holte Fjeldstad Porsgrunn OL 39:41   17:52
0 Sindre Furland Sandefjord OK 19:01   8:33
0 Daniella Gjone Sandefjord OK 23:18   10:29
0 Hermine Grønneberg Hedrum OL 40:38   18:18
0 Eirik Brokeland Holst Porsgrunn OL 29:40   13:21
0 Nicolai Johannessen OK Skeidi 30:05   13:33
0 Gaute Johansson Henden Hedrum OL 38:12   17:12
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 38:19   17:15
0 Kristian Kaupang Lye Larvik OK 19:59   9:00
0 Kristine Naustdal OK Skeidi 19:49   8:55
0 Trym Naustdal OK Skeidi 30:00   13:30
0 Felix A. Ramirez Porsgrunn OL 35:20   15:54
0 Othilie Kvilhaug Skavhellen Botne SK 23:21   10:31
0 Arvid Wennerstrand Porsgrunn OL 38:50   17:29
0 Ingrid Aarhus Kinn Porsgrunn OL 32:00   14:24
0 Karoline Nordgård Notodden OL 30:18   13:38
0 Vidar Wennerstrand Porsgrunn OL 49:05 +8:26 22:06

D -10

2 050 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Dea Eikedalen Porsgrunn OL 49:09   23:58

D 11-12

2 050 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Serine Kierulf Dirdal Larvik OK 18:02   8:47
2 Vilde Aakre Leistad Skien OK 20:01 +1:59 9:45
3 Synne Sandven Notodden OL 22:04 +4:02 10:45
4 Annika van Raaij Hedrum OL 25:43 +7:41 12:32
5 Isabel Aaltvedt Ramirez Porsgrunn OL 38:28 +20:26 18:45
6 Julie Kristensen Porsgrunn OL 42:22 +24:20 20:40
7 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 50:10 +32:08 24:28

D 11-12N

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Faya Khoury Larvik OK 28:34   12:52

D 13-14

2 570 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 20:11   7:51
2 Une Holtermann Porsgrunn OL 21:13 +1:02 8:15
3 Emma Engehult Notodden OL 26:34 +6:23 10:20
4 Eline Schjerven Lardal OL 27:47 +7:36 10:48
5 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 36:34 +16:23 14:13
6 Ingvild Johnsen Hedrum OL 37:42 +17:31 14:40
7 Kristin Nordgård Notodden OL 39:43 +19:32 15:27
8 Anne Beitdokken Porsgrunn OL 39:49 +19:38 15:29
9 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 42:28 +22:17 16:31

D 13-16C

2 090 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marlene Skramdal Hedrum OL 32:14   15:25

D 13-16N

2 270 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Haga Hedrum OL 31:53   14:02
2 Silje Hagen Drangedal OL 53:56 +22:03 23:45

D 15-16

3 200 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 36:00   11:15
2 Elise Støren Bø OL 39:20 +3:20 12:17
3 Frida Daler Stokke IL 44:20 +8:20 13:51
4 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 46:17 +10:17 14:27
5 Malene Nysæter Skien OK 49:29 +13:29 15:27
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 49:36 +13:36 15:30
7 Hanna Johansson Hedrum OL 49:52 +13:52 15:35

D 17-B

2 570 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Aaltvedt Porsgrunn OL 25:24   9:52
2 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 32:31 +7:07 12:39
3 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 33:02 +7:38 12:51
4 Gry Aakre Skien OK 33:27 +8:03 13:00
5 Rita Raastad Skien OK 33:34 +8:10 13:03
6 Celine Vik Olsen Larvik OK 33:36 +8:12 13:04
7 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 37:07 +11:43 14:26
8 Elin Bordøy Hedrum OL 39:02 +13:38 15:11
9 Elin Slokvik Notodden OL 42:28 +17:04 16:31
10 Susanne Strøm Hedrum OL 49:41 +24:17 19:19

D 17-C

2 090 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 May-Britt Skramdal Hedrum OL 33:44   16:08
2 Kristin Johansson Hedrum OL 34:36 +0:52 16:33
3 Heidi Eriksen Larvik OK 34:52 +1:08 16:40
4 Anne Marie Koren Halvorsen OK Skeidi 38:31 +4:47 18:25
5 Kristin Repstad Storemyr IL Hauken 47:06 +13:22 22:32
6 Gro Hagen Drangedal OL 51:36 +17:52 24:41
7 Gunn Ingeborg Kval-Engstad Skien OK 1:09:52 +36:08 33:25

D 17-N

2 270 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunn Marit Sand Hagen Drangedal OL 54:25   23:58

D 17-20

3 270 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 27:23   8:22
2 Anna Meen Porsgrunn OL 32:58 +5:35 10:04
3 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 38:56 +11:33 11:54
4 Hanna Nysæter Skien OK 39:54 +12:31 12:12
  Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 21-

3 580 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Mari Borge Hovi Skien OK 34:56   9:45
2 Pernille Nauf Hedrum OL 49:35 +14:39 13:51

D 40-

3 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 38:04   11:53
2 Mona Holte Porsgrunn OL 41:34 +3:30 12:59
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 43:20 +5:16 13:32
4 Line-Susanne K. Skavhellen Botne SK 51:57 +13:53 16:14
5 Elin Gravningen Stokke IL 55:12 +17:08 17:15
6 Wenche Eikås Sandefjord OK 1:04:02 +25:58 20:00

D 45-

3 200 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 41:59   13:07
2 Kristin Sandven Notodden OL 43:50 +1:51 13:41
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 47:00 +5:01 14:41
4 Åse Nysæter Skien OK 47:29 +5:30 14:50
5 Stine Arntzen Sandefjord OK 49:24 +7:25 15:26
6 Mona Bakke Porsgrunn OL 1:01:43 +19:44 19:17
7 Trude Nysæter Skien OK 1:04:59 +23:00 20:18
8 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:20:38 +38:39 25:11

D 50-

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 39:51   13:17
2 Ida Vår Dirdal Larvik OK 46:53 +7:02 15:37

D 55-

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 33:39   11:13
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 35:07 +1:28 11:42
3 Gro Pedersen OK Skeidi 45:31 +11:52 15:10
4 Turid Vongraven Skien OK 59:05 +25:26 19:41
5 Lena Hammer Vestre Akers SK 1:03:57 +30:18 21:19
6 Kerstin Elisabeth Aas Porsgrunn OL 1:09:49 +36:10 23:16

D 60-

2 290 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Herum OK Skeidi 41:58   18:19
2 Tonny Lindquist OK Skeidi 45:11 +3:13 19:43

D 65-

2 290 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 1:26:46   37:53
  Rakel Øren Sandefjord OK brutt    

D 70-

2 290 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 43:16   18:53
2 May Helene Hansen Sandefjord OK 48:24 +5:08 21:08
3 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:12:49 +29:33 31:47
  Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL brutt    

D 80-

2 290 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Tirill Liby Seip OK Skeidi diskvalifisert    

H -10

2 050 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 37:26   18:15
0 Magnus Sigurdsson Stokke IL 21:02   10:15
0 Torben Eikedalen Porsgrunn OL 1:00:19   29:25
0 Tollef Tjentland Lardal OL 33:41   16:25
0 Rasmus Engehult Notodden OL 29:05   14:11

H 11-12

2 050 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriel Gjone Sandefjord OK 21:06   10:17
2 Martin Dybvik Stokke IL 24:08 +3:02 11:46
3 Gaute Nysæter Skien OK 25:04 +3:58 12:13
4 Brage Eikås Sandefjord OK 25:07 +4:01 12:15
5 Niclas Gunnerød Stokke IL 27:58 +6:52 13:38
6 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 32:56 +11:50 16:03

H 11-12N

2 220 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ludvig Skramdal Hedrum OL 25:06   11:18
  Adrian Hagen Porsgrunn OL brutt    

H 13-14

2 570 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 25:21   9:51
2 Ola Meen Porsgrunn OL 28:33 +3:12 11:06
3 Hallvard Tjentland Lardal OL 30:25 +5:04 11:50
4 Magnus Brodin Porsgrunn OL 32:29 +7:08 12:38
5 Theodor Bjørk Sandefjord OK 33:27 +8:06 13:00
6 Martin Ausen Porsgrunn OL 38:22 +13:01 14:55
7 Benjamin Gjone Sandefjord OK 38:23 +13:02 14:56
8 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 39:03 +13:42 15:11

H 13-16N

2 270 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bendik Schia Løe Notodden OL 22:21   9:50

H 15-16

3 270 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 26:20   8:03
2 Iver Ringheim Larvik OK 28:09 +1:49 8:36
3 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 30:50 +4:30 9:25
4 Even Gravningen Stokke IL 31:19 +4:59 9:34
5 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 34:05 +7:45 10:25
6 Jonas Eikås Sandefjord OK 34:09 +7:49 10:26
7 Åsmund Slokvik Notodden OL 36:46 +10:26 11:14
  Jakob Schia Løe Notodden OL brutt    
  Viljan van Raaij Hedrum OL brutt    

H 15-16B

2 570 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Wergeland Aas Skien OK 36:38   14:15

H 17-B

2 570 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ludvig Johnsen Hedrum OL 30:26   11:50
2 Jens Petter W Aas Skien OK 31:12 +0:46 12:08
3 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 32:06 +1:40 12:29
4 Aleksander Koren Halvorsen OK Skeidi 32:11 +1:45 12:31
5 Kent Morgan Storemyr IL Hauken 51:00 +20:34 19:50
  Jon Åge Stakvik Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 17-C

2 090 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arnfinn Sørum Skien OK 42:52   20:30
  Oskar Straume Drangedal OL diskvalifisert    

H 17-20

3 940 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 26:27   6:42
2 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 30:36 +4:09 7:45
3 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 32:47 +6:20 8:19
4 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 33:51 +7:24 8:35
5 Skjalg Nysæter Skien OK 36:57 +10:30 9:22
6 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 39:01 +12:34 9:54
7 Simon Nysæter Skien OK 41:54 +15:27 10:38
8 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 1:05:40 +39:13 16:40

H 21-

3 940 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Gisholt OK Skeidi 29:40   7:31
2 Dag Steinar Ragvin Bø OL 29:57 +0:17 7:36
3 Steinar Lande Bø OL 32:04 +2:24 8:08
4 Jørn Sundby Larvik OK 34:13 +4:33 8:41
5 Øyvind Hylleseth Skien OK 35:18 +5:38 8:57
6 Runar Torpe Lien Porsgrunn OL 36:21 +6:41 9:13
7 Erling Grammeltvedt OK Skeidi 40:25 +10:45 10:15
8 Harald Hovi Skien OK 40:28 +10:48 10:16
9 Hans-Petter Eikedalen Porsgrunn OL 46:59 +17:19 11:55

H 40-

3 580 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Rune Lie OK Skeidi 43:47   12:13
2 Eirik Skavhellen Botne SK 55:20 +11:33 15:27
3 Thomas Brodin Porsgrunn OL 1:01:20 +17:33 17:07
  Lars Ole Thunold Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 45-

3 580 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gisle Nysæter Skien OK 27:32   7:41
2 Øyvind Flaatten OK Skeidi 32:21 +4:49 9:02
3 Anders Kristian Holt Hedrum OL 34:24 +6:52 9:36
4 Rune Engehult Notodden OL 34:59 +7:27 9:46
5 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 35:15 +7:43 9:50
6 Sturle Furland Sandefjord OK 35:52 +8:20 10:01
7 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 38:05 +10:33 10:38
8 Jens Tjentland Lardal OL 38:54 +11:22 10:51
9 Anders Holst Porsgrunn OL 40:07 +12:35 11:12
10 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 45:37 +18:05 12:44
11 Øyvind Støren Bø OL 45:54 +18:22 12:49
12 Bjørn Lie Porsgrunn OL 51:28 +23:56 14:22
13 Tom Kristensen Larvik OK 52:18 +24:46 14:36
14 Jørn Langerud Porsgrunn OL 54:36 +27:04 15:15
15 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 54:57 +27:25 15:20
16 Espen Johnsen Hedrum OL 55:30 +27:58 15:30
17 Eelco van Raaij Hedrum OL 57:52 +30:20 16:09
18 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:03:25 +35:53 17:42
  Frode Nysæter Skien OK diskvalifisert    
  Atle Borgersen Hedrum OL diskvalifisert    

H 50-

3 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roger Lysnes Hedrum OL 30:47   9:24
2 Petter Løe Notodden OL 31:00 +0:13 9:28
3 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 31:29 +0:42 9:37
4 Bjørn Polland OK Skeidi 32:44 +1:57 10:00
5 Inge Glittum OK Skeidi 32:51 +2:04 10:02
6 Tom Aasrum Hedrum OL 33:16 +2:29 10:10
7 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 36:08 +5:21 11:02
8 Bjørn Richard Kirste Skien OK 39:17 +8:30 12:00
9 Terje Bakke Porsgrunn OL 41:16 +10:29 12:37
10 Per Einar Strøm Hedrum OL 53:19 +22:32 16:18
  Arve Glittum OK Skeidi diskvalifisert    

H 55-

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Espen Raastad Skien OK 36:35   11:25
2 Harald Omland Skien OK 43:21 +6:46 13:32

H 60-

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Chr. Hagen Bø OL 30:25   10:08
2 Ketil Berge Vestre Akers SK 35:11 +4:46 11:43
3 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 43:17 +12:52 14:25
4 Even Tore Steinsholt Lardal OL 43:36 +13:11 14:32
5 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 43:47 +13:22 14:35
6 Tron Solberg OK Skeidi 49:42 +19:17 16:34
7 Øivind Pedersen OK Skeidi 54:50 +24:25 18:16

H 65-

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 32:41   10:53
2 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 35:33 +2:52 11:51
3 Atle Remme Porsgrunn OL 37:15 +4:34 12:25
4 Hogne Kjærås Andebu IL 41:12 +8:31 13:44
5 Eilef Landsverk Skien OK 1:06:10 +33:29 22:03
  Hugo Christensen Notodden OL brutt    
  Jiri Urvalek Porsgrunn OL brutt    

H 70-

2 290 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 27:34   12:02
2 Kjell Meen Porsgrunn OL 27:54 +0:20 12:11
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 31:12 +3:38 13:37
4 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 33:46 +6:12 14:44
5 Arne Lande Bø OL 39:03 +11:29 17:03
6 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 41:41 +14:07 18:12
7 Jørgen Kvilhaug Botne SK 42:19 +14:45 18:28
8 Roar Løken Sandefjord OK 58:52 +31:18 25:42
  Ronald Bjerva Drangedal OL brutt    

H 75-

2 290 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øystein Andersen Larvik OK 39:25   17:12
2 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 1:12:44 +33:19 31:45
  Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK brutt    

H 80-

2 290 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 38:34   16:50
2 Arne Lie Stokke IL 49:54 +11:20 21:47

Direkte A

3 580 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Aarhus Kinn Porsgrunn OL 41:41   11:38
2 Eirik Larsen Skien OK 45:45 +4:04 12:46
3 Silje B. Hovi Skien OK 1:17:53 +36:12 21:45

Direkte B

2 570 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Sæterdal Skien OK 37:55   14:45
2 Trond Foss Sandefjord OK 44:20 +6:25 17:15


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +