Resultater Våronnløpet 2015



Resultater Våronnløpet
Toten, Oppland - 16. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 300 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 15:46   12:07
  Selma Bekkelund Gjø-Vard OL 19:12   14:46
  Julie Brien Lunderseter IL 22:52   17:35
  Eskil Brobakken Snertingdal IF Orientering 14:48   11:23
  Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 13:06   10:04
  Gaute Radmann Espeseth Gjø-Vard OL 10:49   8:19
  Amund Flaskerud OL Toten-Troll 12:30   9:36
  Even Fougner Snertingdal IF Orientering 14:51   11:25
  Emina Liné Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 35:00   26:55
  Isabel Elin Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 26:33   20:25
  Arja Martine Hellebust Snertingdal IF Orientering 21:07   16:14
  Aksel Holmen Snertingdal IF Orientering 14:54   11:27
  Therese Holmen Snertingdal IF Orientering 21:07   16:14
  Johannes Høie Gjø-Vard OL 24:51   19:06
  Signe Drogseth Høie Gjø-Vard OL 20:23   15:40
  Eline Kravdal Gjø-Vard OL 26:36   20:27
  Even Lien Gjø-Vard OL 9:33   7:20
  Markus Lunden OL Toten-Troll 21:13   16:19
  Rikke Lunden OL Toten-Troll 21:01   16:10
  Ylva Slotnes Lyshaug Snertingdal IF Orientering 19:28   14:58
  Einar Lønstad Juul Gjø-Vard OL 17:05   13:08
  Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 13:34   10:26
  Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 18:21   14:06
  Even Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 12:16   9:26
  Oda Olstad-Hamar Gjø-Vard OL 18:10   13:58
  Tage Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 13:00   10:00
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 15:20   11:47
  Amund Hagberg Solum Rond OL 21:50   16:47
  Karen Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 20:09   15:30
  Anne Marte Telstø Etnedal IL 17:00   13:04
  Øyvind Telstø Etnedal IL 17:01   13:05
  Nikolai Teslo Hadeland OL 20:21   15:39
  Sivert Isak Torseth Gjø-Vard OL 28:27   21:53
  Ole Petter Visted-Hansen Gjø-Vard OL 20:12   15:32

D -10

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Marie Kravdal Gjø-Vard OL 16:23   9:06

D 11-12

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 14:48   8:13
2 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 15:52 +1:04 8:48
3 Emma Visted-Hansen Gjø-Vard OL 18:24 +3:36 10:13
4 Live Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 19:37 +4:49 10:53
5 Oda Sørlie Nydalens SK 22:35 +7:47 12:32
6 Hannah Mans Nydalens SK 28:35 +13:47 15:52

D 11-12N

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Birgitte Simensen Scheie Lillehammer OK diskvalifisert    

D 13-14

3 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 28:29   9:11
2 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 55:29 +27:00 17:53
3 Berthe Teslo Hadeland OL 57:32 +29:03 18:33

D 13-16N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ella Skoglund IL Veten 23:03   13:33

D 15-16

2 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 23:10   9:39
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 27:01 +3:51 11:15
3 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 27:07 +3:57 11:17
4 Synne Solberg Gjø-Vard OL 43:38 +20:28 18:10
5 Johanne Klynderud Sundfør Lillehammer OK 44:21 +21:11 18:28
6 Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL 1:06:36 +43:26 27:45

D 17-

4 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 39:12   8:54
2 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 39:25 +0:13 8:57
3 Valborg Madslien Lillehammer OK 45:14 +6:02 10:16
4 Hildegunn Lindstad OL Toten-Troll 1:02:13 +23:01 14:08

D 17-N

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vibeke Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 17:00   10:00
2 Tina Bjørnstad Raumar Orientering 38:14 +21:14 22:29

D 40-

3 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 40:59   10:30
2 Lisbeth Gråv Vang OL 42:32 +1:33 10:54
3 Hege Solerød Gjø-Vard OL 45:17 +4:18 11:36
4 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 47:10 +6:11 12:05
5 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 48:40 +7:41 12:28
6 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 52:39 +11:40 13:30
7 Eli Ringstad Lien Gjø-Vard OL 59:56 +18:57 15:22
8 Kari Klynderud Sundfør Lillehammer OK 1:00:18 +19:19 15:27
9 Berit Bergset IL Veten 1:06:48 +25:49 17:07

D 50-

3 700 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tone Bakken Lillomarka OL 43:35   11:46
2 Anne Sørum Ringsaker OK 45:13 +1:38 12:13
3 Hege Heiberg Hadeland OL 1:01:37 +18:02 16:39
4 Tove Bakken Lillehammer OK 1:06:54 +23:19 18:04
  Mari Hernandez OL Toten-Troll diskvalifisert    

D 60-

3 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 36:23   11:44
2 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 40:02 +3:39 12:54
3 Marit Tyldum Rudsbygd IL 53:56 +17:33 17:23
4 Berit Saxhaug Raumar Orientering 1:04:00 +27:37 20:38
5 Berit Eskerud Lillehammer OK 1:25:07 +48:44 27:27

D 70-

2 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tea Forberg Rond OL 37:31   15:37
2 Inger E. Vamnes Hamar OK 40:20 +2:49 16:48
3 Elin Dahlen Ringerike OL 42:29 +4:58 17:42
4 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 43:54 +6:23 18:17
  Marith Brekke Hamar OK brutt    

H -10

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Iver Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 23:23   12:59
  Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 27:32   15:17

H 11-12

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 13:59   7:46
2 Lars Lien Gjø-Vard OL 15:36 +1:37 8:40
3 Anders Taraldsen Lillehammer OK 18:21 +4:22 10:11
4 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 18:29 +4:30 10:16
5 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 22:57 +8:58 12:45
  Harald Haanes Strandlie Gjø-Vard OL diskvalifisert    

H 11-12N

1 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 11:30   8:50
2 Lars Wallin Snertingdal IF Orientering 12:44 +1:14 9:47
3 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 12:48 +1:18 9:50

H 13-14

3 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sune Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 26:10   8:26
  Jakob Mo OL Toten-Troll diskvalifisert    

H 13-16C

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Magnus Smestad OL Toten-Troll 25:30   11:05
2 Kasper Hoel OL Toten-Troll 27:46 +2:16 12:04

H 13-16N

1 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andre Brobakken Snertingdal IF Orientering 11:44   6:54
2 Jon Strand Snertingdal IF Orientering 13:35 +1:51 7:59
3 Anders Kvamme Felde Snertingdal IF Orientering 15:34 +3:50 9:09

H 15-16

3 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 30:35   7:50
2 Eskil Frøisland Vang OL 34:17 +3:42 8:47
3 Sverre Narum OL Vallset/Stange 37:42 +7:07 9:40
4 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 40:12 +9:37 10:18

H 17-

5 300 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 34:39   6:32
2 Kenneth Bilstad Vang OL 40:41 +6:02 7:40
3 Vetle Christiansen Raumar Orientering 41:11 +6:32 7:46
4 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 41:57 +7:18 7:54
5 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 45:12 +10:33 8:31
6 Petter Skedsmo Hadeland OL 46:07 +11:28 8:42
7 Håvard Telstø Etnedal IL 49:42 +15:03 9:22
8 Gjermund Røren Eiker OL 49:44 +15:05 9:23
9 Marius Øie Løten o-lag 50:59 +16:20 9:37
10 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 51:21 +16:42 9:41
11 Steinar Lyshaug Snertingdal IF Orientering 52:57 +18:18 9:59
12 Arne Saxhaug Raumar Orientering 1:01:30 +26:51 11:36
13 Jonas Mo OL Toten-Troll 1:02:18 +27:39 11:45
14 Jo-Are Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 1:10:17 +35:38 13:15
  Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL brutt    

H 17-N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roy Holm Raufoss IL Orientering 19:50   11:40

H 40-

4 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kai Solum Rond OL 37:16   8:28
2 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 38:12 +0:56 8:40
3 Martin Øhman Gjø-Vard OL 38:58 +1:42 8:51
4 Sigmund Hansen Gjø-Vard OL 44:21 +7:05 10:04
5 Kristian Lund Lidköpings Vintersportklubb 44:38 +7:22 10:08
6 Vemund Kongsnes Østmarka OK 47:00 +9:44 10:40
7 Even Erlien Gjø-Vard OL 51:53 +14:37 11:47
8 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 54:35 +17:19 12:24
9 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 55:45 +18:29 12:40
10 Einar Teslo Hadeland OL 55:59 +18:43 12:43
11 Tormod Kleppa Lillehammer OK 1:02:52 +25:36 14:17

H 50-

4 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 40:10   9:07
2 Øyvind Sørlie Hadeland OL 46:23 +6:13 10:32
3 Stein Arne Negård Vang OL 46:25 +6:15 10:32
4 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 46:28 +6:18 10:33
5 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 48:51 +8:41 11:06
6 John Hofoss Hadeland OL 1:02:26 +22:16 14:11
7 Erik Slettum Gjø-Vard OL 1:02:51 +22:41 14:17
8 Tor Strand Raumar Orientering 1:04:05 +23:55 14:33
9 Kjell Joar Rognstad Lillehammer OK 1:11:50 +31:40 16:19

H 60-

3 900 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Are Eriksen Oslostudentenes IK 34:05   8:44
2 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 34:55 +0:50 8:57
3 Helge Revhaug Ringerike OL 40:20 +6:15 10:20
4 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 43:02 +8:57 11:02
5 Per Osen Vestre Akers SK 43:33 +9:28 11:10
6 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 47:29 +13:24 12:10
7 Odd Gundersen Eidsvoll OL 51:08 +17:03 13:06
8 Roar Sætaberget Lunderseter IL 53:54 +19:49 13:49
9 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 55:15 +21:10 14:10
10 John Birger Skansen Rudsbygd IL 57:42 +23:37 14:47
  Lars Saxhaug Raumar Orientering diskvalifisert    

H 70-

3 100 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Høiås Vang OL 34:56   11:16
2 Tormod Dahlen Ringerike OL 37:06 +2:10 11:58
3 Jon Tyldum Rudsbygd IL 38:56 +4:00 12:33
4 Willy Johansen Ringsaker OK 45:24 +10:28 14:38
5 Bjørn Myhrmoen Rond OL 50:05 +15:09 16:09
6 Harald Brekke Hamar OK 1:01:10 +26:14 19:43
7 Arne Strandlie Gjø-Vard OL 1:05:43 +30:47 21:11
8 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 1:13:41 +38:45 23:46

D 15-20B

3 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erna Marie Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 47:31   15:19
2 Marte Bjørke Sollien OL Toten-Troll 49:51 +2:20 16:04
3 Janne Cummins Raufoss IL Orientering 55:16 +7:45 17:49

H 15-20B

3 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Bjørke Sollien OL Toten-Troll 42:58   13:51
2 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 46:26 +3:28 14:58

D 17C

2 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celine Visted Gjø-Vard OL 28:00   10:46
2 Hanne Holmen Snertingdal IF Orientering 30:09 +2:09 11:35
3 Hilde Brobakken Snertingdal IF Orientering 32:07 +4:07 12:21
4 Anne Sørlien Gjø-Vard OL 35:40 +7:40 13:43
5 Maren Sogstad Gjø-Vard OL 38:18 +10:18 14:43

H 17C

2 600 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Gøran Kletthagen Snertingdal IF Orientering 21:34   8:17
2 Erik Haugen Ringsaker OK 26:57 +5:23 10:21
3 Øystein Snuggerud Gjø-Vard OL 28:15 +6:41 10:51
4 Olav Bakken Lillomarka OL 30:36 +9:02 11:46
5 Knut Andersen Løten o-lag 39:05 +17:31 15:01
6 Einar Sogstad Gjø-Vard OL 59:33 +37:59 22:54
  Roar Skoglund IL Veten diskvalifisert    
  Espen Torseth Gjø-Vard OL brutt  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +