Resultater Våronnløpet - KM Hedmark og Oppland, mellomdistanse 2014



Resultater Orientering
Våronnløpet - KM Hedmark og Oppland, mellomdistanse
Toten, Oppland - 10. mai 2014

N-åpen

1 500 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Oskar Walter Andersen Toten-Troll, OL 17:14   11:29
  Henrik Berg Gjø-Vard OL 28:58   19:18
  Julie Blien Lunderseter IL 35:08   23:25
  Magnus Svaland Dale Vallset/Stange, OL 35:40   23:46
  Vilde Fjeldly Gjø-Vard OL 30:22   20:14
  Amund Flaskerud Toten-Troll, OL 24:32   16:21
  Hanna Lerche Fodstad Gjø-Vard OL 24:01   16:00
  Anne Frøisland Vang OL 30:00   20:00
  Jeppe August Grundtvig Gjø-Vard OL 24:06   16:04
  Eline Kravdal Gjø-Vard OL 28:27   18:58
  Even Lien Gjø-Vard OL 20:06   13:24
  Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 41:13   27:28
  Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 41:22   27:34
  Even Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 31:31   21:00
  Embret Brekke Røhnebæk Hamar OK 27:08   18:05
  Tage Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 31:40   21:06
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 28:41   19:07
  Nikolai Teslo Hadeland OL 26:22   17:34
  Sivert Isak Torseth Gjø-Vard OL 32:48   21:52
  Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll ikke startet    

D -10

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Marie Kravdal Gjø-Vard OL 16:20   9:36

D 11-12

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berthe Teslo Hadeland OL 47:52   19:56
2 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 1:28:35 +40:43 36:54

D 11-12N

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Astrid Rognstad Hadeland OL 18:44   11:01
2 Janne Seierstad Raufoss IL Orientering 20:56 +2:12 12:18

D 13-14

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lotte Sølvsberg Noren Hamar OK 27:56   9:58
2 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 31:25 +3:29 11:13
3 Mari Robøle Lien Hamar OK 31:44 +3:48 11:20
4 Emma Ryen Hamar OK 39:19 +11:23 14:02
5 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 43:22 +15:26 15:29
6 Synne Solberg Gjø-Vard OL 44:12 +16:16 15:47
7 Ingvild Snuggerud Gjø-Vard OL 1:24:44 +56:48 30:15
8 Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL 1:29:43 +1:01:47 32:02
9 Erna Marie Tøfting Bakke Gjø-Vard OL 1:36:44 +1:08:48 34:32
  Kamilla Lome Hamar OK ikke startet    
  Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL ikke startet    

D 13-16C

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanna Gjerdingen Hadeland OL 42:24   17:40
2 Silje Ballangrud Raufoss IL Orientering 1:15:33 +33:09 31:28

D 13-16N

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Dorthe B Seierstad Raufoss IL Orientering 32:56   14:19

D 15-16

3 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Agnethe Hasli Synnfjell OK 31:40   10:12
2 Guro Skari Berger Lillehammer OK 40:29 +8:49 13:03
3 Guro Karlsen Lillehammer OK 41:09 +9:29 13:16
4 Sigrid Snuggerud Gjø-Vard OL 44:18 +12:38 14:17
5 Marte Bjørke Sollien Toten-Troll, OL 1:01:26 +29:46 19:49
  Anine Lome Hamar OK diskvalifisert    
  Janne Cummins Raufoss IL Orientering brutt    

D 17-20

3 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Evine Westli Andersen Løten o-lag 36:10   9:16
2 Sigrid Bjørgen Hamar OK 39:56 +3:46 10:14
3 Kristine Fjeld Ringsaker OK 44:54 +8:44 11:30
4 Nora Hui Andersen Hamar OK 51:41 +15:31 13:15
5 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 52:59 +16:49 13:35
6 Kristine Strande Raufoss IL Orientering 1:41:24 +1:05:14 26:00

D 21-

4 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 37:53   8:36
2 Valborg Madslien Lillehammer OK 47:00 +9:07 10:40
3 Helén Persson Finspångs SOK 51:05 +13:12 11:36
4 Hildegunn Lindstad Toten-Troll, OL 1:02:51 +24:58 14:17

D 35-

3 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristine Sollien Flaskerud Toten-Troll, OL 45:42   11:43
2 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 47:38 +1:56 12:12
3 Lisbeth Halvorsen Vang OL 50:10 +4:28 12:51
4 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 59:23 +13:41 15:13
5 Eivor Stensrud Raufoss IL Orientering 1:12:02 +26:20 18:28
6 Kjersti Andresen Hadeland OL 1:14:17 +28:35 19:02

D 45-

3 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 36:01   10:00
2 Line Asplin Grundtvig Gjø-Vard OL 39:02 +3:01 10:50
3 Anita Østgård Olsen Løten o-lag 42:11 +6:10 11:43
4 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 42:14 +6:13 11:43
5 Anita Stenseth Synnfjell OK 46:33 +10:32 12:55
6 Hege Solerød Gjø-Vard OL 47:23 +11:22 13:09
7 Kjersti Vestengen Hamar OK 51:32 +15:31 14:18
8 Hege Heiberg Hadeland OL 55:42 +19:41 15:28
9 Gunnhild Ljones Hamar OK 1:24:38 +48:37 23:30

D 55-

3 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lis Dæhli Løten o-lag 36:49   11:52
2 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 38:09 +1:20 12:18
3 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 39:15 +2:26 12:39
4 Barbro Falck-Ytter Gjø-Vard OL 53:07 +16:18 17:08
5 Tove Bakken Lillehammer OK 53:49 +17:00 17:21
6 Bente Grøndalen Hamar OK 1:09:04 +32:15 22:16

D 65-

2 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 40:39   15:38
2 Tea Forberg Rond OL 43:14 +2:35 16:37
3 Marith Brekke Hamar OK 44:36 +3:57 17:09
4 Inger Johanne Ruud Hamar OK 45:40 +5:01 17:33
5 Berit Saxhaug Raumar Orientering 46:04 +5:25 17:43
  Kirsten Bakke Gjø-Vard OL diskvalifisert    

H -10

1 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Christian Funderud Wedum Lillehammer OK 20:09   11:51
  Jo Randar Holmøy Hadeland OL 30:29   17:55
  Lukas Kort Os IL 18:29   10:52
  Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 16:05   9:27
  Iver Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 23:12   13:38
  Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 23:32   13:50
  Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 18:18   10:45

H 11-12

2 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sune Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 34:00   14:10
2 Even Bordal Ringsaker OK 34:34 +0:34 14:24
3 Mats Lindaas Elverum OK 35:30 +1:30 14:47
4 Sondre Robøle Lien Hamar OK 38:10 +4:10 15:54
5 Martin Reinemo Hamar OK 49:21 +15:21 20:33

H 11-12N

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Kvamme Toten-Troll, OL 13:46   8:05
2 Gaute Lindaas Elverum OK 36:55 +23:09 21:42

H 13-14

2 800 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 22:54   8:10
2 Ole Johan Bråten Vang OL 26:55 +4:01 9:36
3 Njaal Ellegaard Melby Hamar OK 26:56 +4:02 9:37
4 Eskil Frøisland Vang OL 27:27 +4:33 9:48
5 Jakob Mo Toten-Troll, OL 30:33 +7:39 10:54
6 Andreas Bjørgen Vallset/Stange, OL 30:53 +7:59 11:01
7 Jostein Svaland Dale Vallset/Stange, OL 33:13 +10:19 11:51
8 Jon Magnus Smestad Toten-Troll, OL 35:44 +12:50 12:45
9 Even Karlsen Lillehammer OK 35:51 +12:57 12:48
10 Elias Øhman Gjø-Vard OL 36:25 +13:31 13:00
11 Johan Storebakken Hamar OK 45:23 +22:29 16:12
12 Kasper Hoel Toten-Troll, OL 54:37 +31:43 19:30
  Jostein Karlsen Lillehammer OK diskvalifisert    
  Even Lindaas Elverum OK diskvalifisert    

H 15-16

3 600 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 27:58   7:46
2 Johannes Bordal Ringsaker OK 31:51 +3:53 8:50
3 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 38:10 +10:12 10:36
4 Sverre Narum Vallset/Stange, OL 39:37 +11:39 11:00
5 Thomas Kort Os IL 41:07 +13:09 11:25
6 Martin Nordvi Grue IL 42:24 +14:26 11:46
7 Sigurd Gjerdingen Hadeland OL 46:36 +18:38 12:56
8 Jonas Mo Toten-Troll, OL 47:22 +19:24 13:09
9 Per Ivar Reinemo Hamar OK 54:32 +26:34 15:08
  Håvard Hovde Ringsaker OK diskvalifisert    
  Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK diskvalifisert    

H 17-20

4 400 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Einar Lofthus Hamar OK 36:08   8:12
2 Simen Bordal Ringsaker OK 38:16 +2:08 8:41
3 Henrik Bordal Ringsaker OK 39:23 +3:15 8:57
4 Asbjørn Olsen Løten o-lag 40:19 +4:11 9:09
5 Sverre Bang Støeng Hamar OK 42:02 +5:54 9:33
6 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 43:30 +7:22 9:53
7 Even Børresen Hamar OK 46:40 +10:32 10:36
8 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 48:20 +12:12 10:59
9 Krister Hovde Ringsaker OK 48:52 +12:44 11:06
10 Matias Sølvsberg Noren Hamar OK 51:34 +15:26 11:43
11 Andreas Bjørke Sollien Toten-Troll, OL 1:28:21 +52:13 20:04

H 21-

4 600 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marius Øie Løten o-lag 32:42   7:06
2 Jan Ola Pedersen Vang OL 34:51 +2:09 7:34
3 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 36:08 +3:26 7:51
4 Kenneth Bilstad Vang OL 37:08 +4:26 8:04
5 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 38:20 +5:38 8:20
6 Roar Haug Hadeland OL 41:20 +8:38 8:59
7 Kim André Sveen Hadeland OL 43:01 +10:19 9:21
8 Jostein Haug Vallset/Stange, OL 43:18 +10:36 9:24
9 Jacob Westerberg Finspångs SOK 44:41 +11:59 9:42
10 Einar Teslo Hadeland OL 1:13:43 +41:01 16:01
  Petter Skedsmo Hadeland OL ikke startet    
  Arne Saxhaug Raumar Orientering ikke startet    

H 35-

4 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 45:01   10:13
2 Gerard Kort Os IL 46:31 +1:30 10:34
3 Peter Lerche Raadal Gjø-Vard OL 47:42 +2:41 10:50
4 Arnstein Dale Vallset/Stange, OL 51:07 +6:06 11:37
5 Even Erlien Gjø-Vard OL 59:42 +14:41 13:34
6 Jo-Are Nordli Eriksen Gjø-Vard OL 1:23:51 +38:50 19:03
7 Espen Torseth Gjø-Vard OL 1:36:52 +51:51 22:00

H 45-

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Are Strandlie Gjø-Vard OL 31:55   8:11
2 Gudbrand Lien Hamar OK 34:57 +3:02 8:57
3 Ole Inge Rismoen Brandval/Kongsvinger OK 37:14 +5:19 9:32
4 Terje Gudbrandsen Hamar OK 38:01 +6:06 9:44
5 Øivind Frøisland Vang OL 40:21 +8:26 10:20
6 Stein Arne Negård Vang OL 42:14 +10:19 10:49
7 Erik Slettum Gjø-Vard OL 54:50 +22:55 14:03
8 Leif Anders Strande Raufoss IL Orientering 57:25 +25:30 14:43
9 Tore Lindaas Elverum OK 58:17 +26:22 14:56
10 Øystein Melby Hamar OK 1:05:50 +33:55 16:52
11 Ole Christian Bang Hamar OK 1:22:05 +50:10 21:02
  Arne Arnesen Hamar OK brutt    

H 55-

3 600 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Dæhli Løten o-lag 28:43   7:58
2 Trond Olsen Løten o-lag 28:59 +0:16 8:03
3 Arild Nordsveen Ringsaker OK 30:00 +1:17 8:20
4 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 30:53 +2:10 8:34
5 Bjørn Steinbekken Odal OL - Orientering 32:39 +3:56 9:04
6 Frode Hjorth Hamar OK 33:31 +4:48 9:18
7 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 35:50 +7:07 9:57
8 Stein Nordvi Elverum OK 37:02 +8:19 10:17
9 Kjell Magne Nordvi Grue IL 37:09 +8:26 10:19
10 Knut Malmo Ringsaker OK 39:05 +10:22 10:51
11 Ole Hans Øie Løten o-lag 41:08 +12:25 11:25
12 Herman Bakke Løten o-lag 47:44 +19:01 13:15
13 Erik Grøndalen Hamar OK 49:25 +20:42 13:43
14 Roar Sætaberget Lunderseter IL 49:59 +21:16 13:53
15 Kjell Joar Rognstad Lillehammer OK 1:00:14 +31:31 16:43
  Tore Nilsen Elverum OK diskvalifisert    

H 65-

3 100 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 27:18   8:48
2 Helge Revhaug Ringerike OL 29:52 +2:34 9:38
3 Knut Skjeset Vang OL 30:17 +2:59 9:46
4 Einar Lund Hamar OK 30:23 +3:05 9:48
5 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 30:30 +3:12 9:50
6 John Birger Skansen Rudsbygd IL 33:20 +6:02 10:45
7 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 34:11 +6:53 11:01
8 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 34:34 +7:16 11:09
9 Knut Sterten Gjø-Vard OL 39:21 +12:03 12:41
10 Lars Saxhaug Raumar Orientering 39:54 +12:36 12:52
11 Ole Nashoug Vang OL 40:16 +12:58 12:59
12 Terje Malm Hamar OK 40:47 +13:29 13:09
13 Knut Fjæstad Hamar OK 42:41 +15:23 13:46
14 Paul Skjaker Hadeland OL 45:30 +18:12 14:40
15 Harald Brekke Hamar OK 50:20 +23:02 16:14
16 Bjørn Eriksrud Raufoss IL Orientering 53:32 +26:14 17:16
17 Kåre Østgård Vallset/Stange, OL 59:11 +31:53 19:05
18 Harald Bakke Gjø-Vard OL 1:03:07 +35:49 20:21
  Håkon Halvorsen Elverum OK ikke startet    

H 75-

2 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jon Vegard Lunde Lillehammer OK 44:29   17:06
2 Iver Rognstad Hadeland OL 44:50 +0:21 17:14
3 Hans Ruud Hamar OK 45:07 +0:38 17:21
4 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 46:27 +1:58 17:51
5 Bjørn Myhrmoen Rond OL 53:34 +9:05 20:36
6 Willy Johansen Ringsaker OK 53:56 +9:27 20:44
7 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:02:20 +17:51 23:58

D 17N

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tiril Reksnes Hadeland OL 30:19   13:10
2 Sonja Snuggerud Gjø-Vard OL 32:19 +2:00 14:03

D 17C

2 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Skogsrud Vallset/Stange, OL 32:01   13:20
2 Anne Marie Stenberg Hamar OK 37:11 +5:10 15:29
3 Elin Lauritsen Hamar OK 38:12 +6:11 15:55
4 Ingrid Byfuglien Synnfjell OK 43:31 +11:30 18:07

H 17C

2 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Haugen Ringsaker OK 29:34   12:19
2 Øystein Snuggerud Gjø-Vard OL 30:55 +1:21 12:52
3 Arne Tømta Raumar Orientering 38:44 +9:10 16:08


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +