Resultater Vasaloppet - Ski Classics 8 - Menn 2018



Resultater Vasaloppet - Visma Ski Classics 8 - Menn - 90 km, klassisk
Sälen til Mora, Sverige - 4. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Andre Vasa-resultater 2018 i egne oppslag
* Kun eliteløpere (Visma Ski Classics)Kvinner Elite - Menn Elite
* Kun norske løpere: Kvinner - Menn
* Mellomtider: Smågan - Mångsboderna - Risberg - Evertsberg - Oxberg - Hökberg - Eldris

Menn Elite (Visma Ski Classics)

# first name last name country team time
1 Andreas Nygaard NOR Team Santander 4:24:36.8
2 Bob Impola SWE Team Serneke 4:24:39.6+(2.8)
3 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 4:24:40.4+(3.6)
4 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 4:24:41.4+(4.6)
5 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 4:24:41.5+(4.7)
6 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 4:24:41.7+(4.9)
7 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 4:24:42.4+(5.6)
8 Anders Aukland NOR Team Santander 4:24:42.7+(5.9)
9 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 4:24:42.8+(6.0)
10 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 4:24:42.9+(6.1)
11 Oskar Kardin SWE Team Santander 4:24:43.3+(6.5)
12 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 4:24:44.1+(7.3)
13 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 4:24:44.1+(7.3)
14 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 4:24:44.4+(7.6)
15 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 4:24:44.7+(7.9)
16 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 4:24:46.8+(10.0)
17 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 4:24:47.0+(10.2)
18 Johan Lövgren SWE Team Igne 4:24:48.4+(11.6)
19 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 4:24:55.9+(19.1)
20 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 4:26:48.3+(2:11.5)
21 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 4:27:29.8+(2:53.0)
22 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 4:27:53.6+(3:16.8)
23 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:27:56.3+(3:19.5)
24 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 4:28:28.6+(3:51.8)
25 Klas Nilsson SWE Team Igne 4:28:28.7+(3:51.9)
26 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 4:28:29.7+(3:52.9)
27 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 4:28:30.1+(3:53.3)
28 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 4:28:30.7+(3:53.9)
28 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 4:28:30.7+(3:53.9)
30 Dan Moberg SWE   4:28:32.5+(3:55.7)
31 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 4:28:37.5+(4:00.7)
32 Anders Svanebo SWE   4:28:38.9+(4:02.1)
33 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 4:28:47.1+(4:10.3)
34 Jens Eriksson SWE Team Tynell 4:28:59.0+(4:22.2)
35 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 4:29:09.7+(4:32.9)
36 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 4:29:11.4+(4:34.6)
37 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 4:29:49.3+(5:12.5)
38 Hannes Boström SWE   4:29:59.0+(5:22.2)
39 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 4:29:59.9+(5:23.1)
40 Erik Melin Söderström SWE Team Forever Nordic 4:30:00.3+(5:23.5)
41 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 4:30:02.8+(5:26.0)
42 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:30:05.4+(5:28.6)
43 Johannes Eklöf SWE   4:30:06.9+(5:30.1)
44 John Kristian Dahl NOR Team Koteng 4:30:34.8+(5:58.0)
45 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 4:30:47.3+(6:10.5)
46 Rikard Tynell SWE Team Tynell 4:31:10.0+(6:33.2)
47 Markus Jönsson SWE   4:31:22.2+(6:45.4)
48 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:31:25.4+(6:48.6)
49 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 4:31:38.2+(7:01.4)
50 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 4:31:38.9+(7:02.1)
51 Ragnar Koffeld NOR   4:31:54.2+(7:17.4)
52 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 4:32:28.6+(7:51.8)
53 Kristoffer Nielsen NOR Skigo XC Team 4:33:17.6+(8:40.8)
54 Jerry Ahrlin SWE Team Tynell 4:33:21.5+(8:44.7)
55 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 4:33:29.6+(8:52.8)
56 Max Hauke AUT   4:33:29.9+(8:53.1)
57 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 4:33:30.7+(8:53.9)
58 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 4:33:44.9+(9:08.1)
59 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 4:34:10.6+(9:33.8)
60 Anders Høst NOR Team Serneke 4:34:14.2+(9:37.4)