Resultater Vaulens Juleløp 2016



Resultater Vaulens Juleløp
Stavanger, Rogaland - 26. desember 2016

Arrangementstype: Orientering

Damer - kort løype

2 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) 29:01   12:05
2 Ingeborg Wathne Sandnes IL (Rogaland) 34:52 +5:51 14:31
3 Kristin Sydnes Risa Stavanger Orienteringsklubb 38:37 +9:36 16:05
4 Møyfrid Larsen Stavanger Orienteringsklubb 57:55 +28:54 24:07
5 Annette Gillebo NOTEAM 1:14:20 +45:19 30:58
6 Solveig Mæland Ålgård Orientering 1:14:30 +45:29 31:02
  Aase Sveinsvoll NOTEAM diskvalifisert    

Damer - mellomlang løype

3 400 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trine Bolstad Ganddal IL 33:04   9:43
2 Silje Thorsen Borthen JWC BIL 33:25 +0:21 9:49
3 Lise Isachsen NOTEAM 35:19 +2:15 10:23
4 Guro Klausen Stavanger Orienteringsklubb 38:39 +5:35 11:22
5 Nora Svendsen Ganddal IL 39:33 +6:29 11:37
6 Liv-Grete Obrestad Vaulen Orienteringsklubb 39:42 +6:38 11:40
7 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 40:18 +7:14 11:51
8 Barbro Sandal Ganddal IL 42:33 +9:29 12:30
9 Anne Marie Gausel Ganddal IL 43:26 +10:22 12:46
10 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 43:27 +10:23 12:46
11 Grethe Stokland Ganddal IL 44:02 +10:58 12:57
12 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 44:40 +11:36 13:08
13 Mariann Sveinsvoll Ganddal IL 48:05 +15:01 14:08
14 Kristin Skadsem Ganddal IL 49:15 +16:11 14:29
15 Anna Taksdal Ganddal IL 49:59 +16:55 14:42
16 Keth Berggraf Statoil BIL 50:37 +17:33 14:53
17 Ingrid O. Foss Stavanger kommune BIL 52:23 +19:19 15:24
18 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 54:17 +21:13 15:57
19 Emma Sydnes Risa Stavanger Orienteringsklubb 59:16 +26:12 17:25
20 Elise Sydnes Risa Stavanger Orienteringsklubb 59:22 +26:18 17:27
21 Brit Vivian Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:00:26 +27:22 17:46
22 Synnøva Gausel NOTEAM 1:01:33 +28:29 18:06
23 Marianne Steinkopf Johnsen Aftenbladet BIL 1:12:31 +39:27 21:19
24 Gro Mariero Totland Stavanger Orienteringsklubb 1:31:24 +58:20 26:52
  Lene Fikstvedt NOTEAM diskvalifisert    

Damer - lang løype

5 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 201 U1 Ukjent løper201 NOTEAM 38:44   7:18
2 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 48:05 +9:21 9:04
3 Silje Skorve Skarpeid Ganddal IL 48:49 +10:05 9:12
4 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 49:55 +11:11 9:25
5 Vibeke Lamark Ganddal IL 49:57 +11:13 9:25
6 Hilde Nordbø Riska Orienteringsklubb 51:09 +12:25 9:39
7 Siri Cecilie Løken Ganddal IL 51:54 +13:10 9:47
8 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 55:04 +16:20 10:23
9 Helen Lomeland Ålgård Orientering 55:13 +16:29 10:25
10 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 55:55 +17:11 10:33
11 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:02:27 +23:43 11:46

Herrer - kort løype

2 400 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
2 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 27:52   11:36
3 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 31:10 +3:18 12:59
4 211921 U1 Ukjent løper211921 NOTEAM 34:43 +6:51 14:27
5 Eirik Watthne Sandnes IL (Rogaland) 35:04 +7:12 14:36
6 Bjørnar Sydnes Risa Stavanger Orienteringsklubb 38:28 +10:36 16:01
6 Arild Svihus Ganddal IL 38:28 +10:36 16:01
8 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 43:01 +15:09 17:55
9 Helge Storhaug NOTEAM 55:07 +27:15 22:57
10 Tor Arne Ulfeng NOTEAM 59:15 +31:23 24:41
11 Arild Pfluger Hundeide Sandnes IL (Rogaland) 1:06:45 +38:53 27:48
12 Sverre Vareberg Stavanger Orienteringsklubb 1:22:27 +54:35 34:21
  Vetle Gillebo NOTEAM diskvalifisert    

Herrer - mellomlang løype

3 400 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Ekrheim NOTEAM 28:07   8:16
2 Asgeir Bell Stavanger Orienteringsklubb 30:31 +2:24 8:58
3 Kjell Svihus Ganddal IL 33:45 +5:38 9:55
4 Ole Petter Haukaas Stavanger Orienteringsklubb 34:17 +6:10 10:05
4 Helge Risa Stavanger Orienteringsklubb 34:17 +6:10 10:05
6 39833 U1 Ukjent løper39833 NOTEAM 34:43 +6:36 10:12
7 Øystein Dahle NOTEAM 35:13 +7:06 10:21
8 Bjarne Gimre Ganddal IL 35:22 +7:15 10:24
9 Morten Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 35:47 +7:40 10:31
10 Tor Geir Espedal Ganddal IL 36:01 +7:54 10:35
11 Harald Jansen Stavanger Orienteringsklubb 36:24 +8:17 10:42
12 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 37:34 +9:27 11:02
13 Øyvind Lamark Ganddal IL 37:46 +9:39 11:06
14 Arnfinn Rømuld Sandnes IL (Rogaland) 37:48 +9:41 11:07
15 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 37:49 +9:42 11:07
16 Arvid Thorsen Aftenbladet BIL 38:27 +10:20 11:18
17 Paul Andreas Paulsen Stavanger Orienteringsklubb 38:29 +10:22 11:19
18 Per Ingar Hadland Ganddal IL 38:30 +10:23 11:19
19 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 38:34 +10:27 11:20
20 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 38:45 +10:38 11:23
21 Gudmund Gausel NOTEAM 38:50 +10:43 11:25
22 Leif Gunnar Wikene NOTEAM 39:20 +11:13 11:34
23 Per Frode Sandal Ganddal IL 39:43 +11:36 11:40
24 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 40:10 +12:03 11:48
25 Arne Østensen Stavanger Orienteringsklubb 40:16 +12:09 11:50
26 Geu Amundsen NOTEAM 40:35 +12:28 11:56
27 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 40:47 +12:40 11:59
28 Tore Tvedt Stavanger Orienteringsklubb 41:13 +13:06 12:07
29 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 41:24 +13:17 12:10
30 Kjell M. Langvik Stavanger Orienteringsklubb 42:17 +14:10 12:26
31 Terje Helland NOTEAM 42:27 +14:20 12:29
32 Øivind Hansen Ganddal IL 42:31 +14:24 12:30
33 Knut Skjæveland Ganddal IL 42:45 +14:38 12:34
34 Sindre Ekrheim Bergens TF 43:05 +14:58 12:40
35 Anders Fossan NOTEAM 43:28 +15:21 12:47
36 Raymond B Pettersen Ålgård Orientering 43:50 +15:43 12:53
37 Ole Auklend NOTEAM 44:10 +16:03 12:59
38 André Sirevåg NOTEAM 45:53 +17:46 13:29
39 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 45:57 +17:50 13:30
40 Kristian Frafjord Haarr Ganddal IL 46:05 +17:58 13:33
41 Jørgen Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 46:46 +18:39 13:45
42 Øivind Berggraf Statoil BIL 47:14 +19:07 13:53
43 Roger Nyseth NOTEAM 47:24 +19:17 13:56
44 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 47:39 +19:32 14:00
45 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 48:26 +20:19 14:14
46 Per Marthon Mæland Aftenbladet BIL 53:58 +25:51 15:52
47 Sverre Dørheim NOTEAM 54:06 +25:59 15:54
48 Eigil Sørli Malvik IL 54:20 +26:13 15:58
49 Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 57:17 +29:10 16:50
50 Svein Eliassen Stavanger Orienteringsklubb 57:40 +29:33 16:57
51 Kjell Gjersdal Stavanger Orienteringsklubb 1:01:25 +33:18 18:03
52 John Gran Abrahamsen Stavanger Orienteringsklubb 1:09:57 +41:50 20:34
  Thor Kjell Dørheim NOTEAM diskvalifisert    
  Arne Magne Handeland Sandnes kommune BIL diskvalifisert    
  Tore Karlsen Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    
  Jan Inge Lunde Ganddal IL diskvalifisert    
  Sjur Gausel .Lactdal Modicac NOTEAM diskvalifisert    
  99118 U1 Ukjent løper99118 NOTEAM ikke startet    

Herrer - lang løype

5 300 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Garsrud Tvedt Ås-NMBU Orientering 34:14   6:27
2 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 36:49 +2:35 6:56
3 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 40:40 +6:26 7:40
4 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 40:46 +6:32 7:41
5 Per Olav Haarr Ganddal IL 40:48 +6:34 7:41
6 Nils John Vestøl Stavanger Orienteringsklubb 40:54 +6:40 7:43
7 Paul Terje Haarr Ganddal IL 42:34 +8:20 8:01
8 Otte Omdal Ganddal IL 44:06 +9:52 8:19
9 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 44:46 +10:32 8:26
10 Trond Lamark Ganddal IL 45:48 +11:34 8:38
11 Inge Løland NOTEAM 46:05 +11:51 8:41
12 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 46:49 +12:35 8:50
13 Pål H. Gjerden Stavanger Orienteringsklubb 47:27 +13:13 8:57
14 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 47:31 +13:17 8:57
15 Harry Breiland Ålgård Orientering 48:06 +13:52 9:04
16 Erling Mauland Ganddal IL 49:09 +14:55 9:16
17 Kjell Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 50:23 +16:09 9:30
18 Ove Oaland Ganddal IL 53:32 +19:18 10:06
19 Rune Hatle Avinor Sola BIL 54:06 +19:52 10:12
20 Magnus Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 55:03 +20:49 10:23
21 Otto Alsnes Sandnes IL (Rogaland) 55:54 +21:40 10:32
22 Øistein Haaland Statoil BIL 57:01 +22:47 10:45
23 Lars Bergersen Statoil BIL 57:12 +22:58 10:47
24 Jakob Karlsen Ganddal IL 1:00:07 +25:53 11:20
25 Terje Helland NOTEAM 1:00:52 +26:38 11:29
26 Johannes Skjæveland Eide Stavanger Orienteringsklubb 1:02:33 +28:19 11:48
  Trond Birkeland NOTEAM diskvalifisert    
  39770 U1 Ukjent løper39770 NOTEAM diskvalifisert    

Nybegynnerløype

2 000 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 21:04   10:32
2 Katarina Harestad Haukaas Stavanger Orienteringsklubb 25:37 +4:33 12:48
3 Aslak Watne Sandnes IL (Rogaland) 36:13 +15:09 18:06
  Veslemøy og Vilde Farseth Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

Herrer - Ekstra lang

6 900 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Klausen Espedal NTNUI 39:43   5:45
2 Jon Duncan Sandnes IL (Rogaland) 41:05 +1:22 5:57
3 Sjur Obrestad Gabrielsen Vaulen Orienteringsklubb 42:30 +2:47 6:09
4 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 43:39 +3:56 6:19
5 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 45:26 +5:43 6:35
6 Fredrik Omdal Ganddal IL 45:52 +6:09 6:38
7 Torbjørn Brandsæter NOTEAM 46:12 +6:29 6:41
8 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 47:25 +7:42 6:52
9 Oddvar Taksdal Ganddal IL 47:35 +7:52 6:53
10 Lars Drage Stavanger Orienteringsklubb 47:43 +8:00 6:54
11 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 47:48 +8:05 6:55
12 Frode Nebell NOTEAM 49:15 +9:32 7:08
13 Per Ivar Stokland Ganddal IL 50:12 +10:29 7:16
14 Jostein Løvås NOTEAM 50:32 +10:49 7:19
15 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 51:51 +12:08 7:30
16 Øystein Amundrud Stavanger Orienteringsklubb 1:01:17 +21:34 8:52
17 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 1:02:45 +23:02 9:05
18 Erik Storaas Byåsen IL 1:11:04 +31:21 10:17
19 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:12:34 +32:51 10:31
20 John Breiland NOTEAM 1:30:26 +50:43 13:06
21 Simen Aamodt NTNUI 1:33:18 +53:35 13:31
  Fredrik Sandal Ganddal IL diskvalifisert    
  Amund Garsrud Tvedt Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

Damer - Ekstra lang

6 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 50:52   7:22
2 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 59:35 +8:43 8:38
3 Nina Karlsen Nydalens SK 1:00:24 +9:32 8:45
4 Anne Garsrud Stavanger Orienteringsklubb 1:01:05 +10:13 8:51
5 Kristin Åstebøl Byåsen IL 1:12:42 +21:50 10:32
6 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:31:21 +40:29 13:14


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +