Resultater Verdenscup Davos - Sprint - Prolog - Menn 2018



Resultater Verdenscup Davos - Sprint, prolog, fri - Menn
Davos, Sveits - 15. desember 2018

Arrangementstype: Langrenn

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 21 KLAEBO Johannes Hoesflot 1996 NOR 2:22.39 0.00 0.00
2 23 CHANAVAT Lucas 1994 FRA 2:22.75 +0.36 3.03
3 19 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 2:24.15 +1.76 14.83
4 8 BRANDSDAL Eirik 1986 NOR 2:24.60 +2.21 18.62
5 9 FOSSLI Sondre Turvoll 1993 NOR 2:24.78 +2.39 20.14
6 31 TAUGBOEL Haavard Solaas 1993 NOR 2:25.44 +3.05 25.70
7 27 JAY Renaud 1991 FRA 2:26.11 +3.72 31.35
8 2 THORN Viktor 1996 SWE 2:26.31 +3.92 33.04
9 18 RETIVYKH Gleb 1991 RUS 2:26.36 +3.97 33.46
10 22 VUORINEN Lauri 1995 FIN 2:26.36 +3.97 33.46
11 29 SCHAAD Roman 1993 SUI 2:26.54 +4.15 34.97
12 14 KROGH Finn Haagen 1990 NOR 2:26.86 +4.47 37.67
13 10 HALFVARSSON Calle 1989 SWE 2:26.87 +4.48 37.76
14 11 SKAR Sindre Bjoernestad 1992 NOR 2:26.91 +4.52 38.09
15 13 GROS Baptiste 1990 FRA 2:27.04 +4.65 39.19
16 7 MAEKI Joni 1995 FIN 2:27.06 +4.67 39.36
17 16 HAMILTON Simeon 1987 USA 2:27.15 +4.76 40.12
18 6 HEDIGER Jovian 1990 SUI 2:27.24 +4.85 40.87
19 43 FURGER Roman 1990 SUI 2:27.37 +4.98 41.97
20 44 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 2:27.52 +5.13 43.23
21 63 BERGSTROEM Martin 1992 SWE 2:28.20 +5.81 48.96
22 12 STADAAS Kasper 1994 NOR 2:28.25 +5.86 49.39
23 20 VORANAU Aliaksandr 1990 BLR 2:28.26 +5.87 49.47
24 15 HAKOLA Ristomatti 1991 FIN 2:28.27 +5.88 49.55
25 51 CLUGNET James 1996 GBR 2:28.35 +5.96 50.23
26 38 SIMENC Miha 1995 SLO 2:28.53 +6.14 51.75
27 3 SOBAKAREV Andrey 1996 RUS 2:28.63 +6.24 52.59
28 39 NOVAK Michal 1996 CZE 2:28.78 +6.39 53.85
29 36 STAREGA Maciej 1990 POL 2:28.94 +6.55 55.20
30 4 BOLSHUNOV Alexander 1996 RUS 2:29.00 +6.61 55.71

31 41 BOLGER Kevin 1993 USA 2:29.02 +6.63 55.87
32 30 BALDAUF Dominik 1992 AUT 2:29.12 +6.73 56.72
33 28 YOUNG Andrew 1992 GBR 2:29.34 +6.95 58.57
34 25 PENTSINEN Anssi 1986 FIN 2:29.42 +7.03 59.25
35 45 CHAUVIN Valentin 1995 FRA 2:29.49 +7.10 59.84
36 5 SVENSSON Oskar 1995 SWE 2:29.50 +7.11 59.92
37 17 HARVEY Alex 1988 CAN 2:29.59 +7.20 60.68
38 37 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 2:29.64 +7.25 61.10
39 40 KILP Marko 1993 EST 2:29.79 +7.40 62.36
40 66 TAMMJARV Karel 1989 EST 2:29.87 +7.48 63.04
41 32 PERSSON Anton 1995 SWE 2:29.96 +7.57 63.80
42 34 MIYAZAWA Hiroyuki 1991 JPN 2:30.17 +7.78 65.57
43 26 JYLHAE Martti 1987 FIN 2:30.18 +7.79 65.65
43 33 KRASNOV Andrey 1994 RUS 2:30.18 +7.79 65.65
43 35 ARNAULT Clement 1990 FRA 2:30.18 +7.79 65.65
46 53 TIBERGHIEN Jean 1995 FRA 2:30.21 +7.82 65.90
47 69 OLEX Max 1989 GER 2:30.30 +7.91 66.66
48 1 JOUVE Richard 1994 FRA 2:30.58 +8.19 69.02
49 50 PETUKHOV Alexey 1983 RUS 2:30.61 +8.22 69.27
49 57 SELLER Ludek 1995 CZE 2:30.61 +8.22 69.27
51 76 STEINER Cédric 1995 SUI 2:30.77 +8.38 70.62
52 24 PETERSON Teodor 1988 SWE 2:30.91 +8.52 71.80
53 52 VALJAS Len 1988 CAN 2:30.98 +8.59 72.39
54 48 STADLOBER Luis 1991 AUT 2:31.01 +8.62 72.65
55 80 HOESLI Corsin 1992 SUI 2:31.25 +8.86 74.67
56 49 YAKIMUSHKIN Ivan 1996 RUS 2:31.57 +9.18 77.36
57 73 KINDSCHI Joeri 1986 SUI 2:31.61 +9.22 77.70
58 61 BERTOLINA Mirco 1991 ITA 2:31.89 +9.50 80.06
59 84 PECHOUSEK Jan 1997 CZE 2:32.07 +9.68 81.58
60 68 SHIELDS Andy 1991 CAN 2:32.35 +9.96 83.94

61 42 KAESER Erwan 1992 SUI 2:32.47 +10.08 84.95
62 71 BIELER Livio 1993 SUI 2:32.50 +10.11 85.20
63 56 ASTAPENKA Yury 1990 BLR 2:32.53 +10.14 85.46
64 86 RIEBLI Janik 1998 SUI 2:32.57 +10.18 85.79
65 55 HELLWEGER Michael 1996 ITA 2:33.09 +10.70 90.17
66 47 LAMPIC Janez 1996 SLO 2:33.22 +10.83 91.27
67 64 MIKKONEN Juho 1990 FIN 2:33.33 +10.94 92.20
67 79 MATOSSI Livio 1997 SUI 2:33.33 +10.94 92.20
69 58 GROSS Lukas 1995 GER 2:33.44 +11.05 93.12
70 54 BURY Kamil 1995 POL 2:33.46 +11.07 93.29
71 74 BAUMANN Jonas 1990 SUI 2:33.47 +11.08 93.38
72 60 KLIMIN Olzhas 1996 KAZ 2:33.48 +11.09 93.46
73 78 BURY Dominik 1996 POL 2:33.49 +11.10 93.55
74 59 CHEBOTKO Nikolay 1982 KAZ 2:33.70 +11.31 95.32
75 65 VOLOTKA Denis 1985 KAZ 2:33.89 +11.50 96.92
76 82 ROOS Henri 1998 EST 2:33.99 +11.60 97.76
77 62 BORTSOV Konstantin 1995 KAZ 2:34.86 +12.47 105.09
78 95 RIESSLE Fabian 1990 GER 2:35.02 +12.63 106.44
79 67 KLEE Beda 1996 SUI 2:35.08 +12.69 106.95
80 72 PFAEFFLI Gian Flurin 1996 SUI 2:35.13 +12.74 107.37
81 46 TRITSCHER Bernhard 1988 AUT 2:35.43 +13.04 109.90
81 85 KORGE Kaarel Kasper 1996 EST 2:35.43 +13.04 109.90
83 70 GABRIELLI Giacomo 1996 ITA 2:35.96 +13.57 114.36
84 77 CHANLOUNG Mark 1995 THA 2:36.24 +13.85 116.72
85 75 BIEDERMANN Michael 1996 LIE 2:37.80 +15.41 129.87
86 87 POPARaul Mihai 1997 ROU 2:38.99 +16.60 139.90
87 92 HAMMER Simon 1994 SUI 2:39.57 +17.18 144.79
88 91 PEPENE Paul Constantin 1988 ROU 2:39.65 +17.26 145.46
89 81 DANUSER Marius 1992 SUI 2:39.68 +17.29 145.71
90 96 RYDZEK Johannes 1991 GER 2:39.75 +17.36 146.30

91 88 VIYACHEV Nikolay 1998 BUL 2:40.00 +17.61 148.41
92 90 HOGIU Petrica 1991 ROU 2:42.33 +19.94 168.05
93 89 POLLOCK Mark 1992 AUS 2:43.50 +21.11 177.91
94 94 DE CAMPO Seve 1998 AUS 2:46.14 +23.75 200.15
95 93 BURTON Liam 1998 AUS 2:51.44 +29.05 244.82
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
83 BIKSE Indulis 1995 LAT