---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Verdenscup Kongsberg, langdistanse 2014



Resultater Orientering
Verdenscup Kongsberg, langdistanse
Kongsberg, Buskerud - 8. juni 2014

M21

13 980 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oleksandr Kratov UKR 1:33:16   6:40
2 Hans Gunnar Omdal NOR 1:33:37 +0:21 6:41
3 Magne Dæhli NOR 1:33:47 +0:31 6:42
4 Filip Dahlgren SWE 1:33:58 +0:42 6:43
5 Fabian Hertner SUI 1:34:04 +0:48 6:43
6 Torgeir Nørbech NOR 1:34:25 +1:09 6:45
7 William Lind SWE 1:34:33 +1:17 6:45
8 Daniel Hubmann SUI 1:34:50 +1:34 6:47
9 Olav Lundanes NOR 1:35:33 +2:17 6:50
10 Matthias Kyburz SUI 1:36:24 +3:08 6:53
11 Hector Haines GBR 1:37:01 +3:45 6:56
12 Mikko Sirén FIN 1:38:04 +4:48 7:00
13 Timo Sild EST 1:38:05 +4:49 7:00
14 Carl Godager Kaas NOR 1:38:08 +4:52 7:01
15 Aaro Asikainen FIN 1:39:36 +6:20 7:07
16 Pasi Ikonen FIN 1:40:16 +7:00 7:10
17 Thomas Årstad NOR 1:40:31 +7:15 7:11
18 Tero Föhr FIN 1:42:02 +8:46 7:17
19 Douglas Tullie GBR 1:42:31 +9:15 7:19
20 Andreas Rüedlinger SUI 1:42:32 +9:16 7:20
21 Johan Runesson SWE 1:43:08 +9:52 7:22
22 Albin Ridefelt SWE 1:43:13 +9:57 7:22
23 Toni Saari FIN 1:43:40 +10:24 7:24
24 Yngve Skogstad NOR 1:43:41 +10:25 7:24
25 Håkon Jarvis Westergård NOR 1:44:18 +11:02 7:27
26 Kaspar Hägler SUI 1:45:54 +12:38 7:34
27 Anton Östlin SWE 1:46:41 +13:25 7:37
28 Robert Merl AUT 1:46:59 +13:43 7:39
29 Matthew Speake GBR 1:48:22 +15:06 7:45
30 Søren S Sørensen DEN 1:49:50 +16:34 7:51
31 Olli-Markus Taivainen FIN 1:50:16 +17:00 7:53
32 Raffael Huber SUI 1:51:55 +18:39 8:00
33 Alain Denzler SUI 1:53:16 +20:00 8:06
34 James Tullie GBR 1:56:55 +23:39 8:21
35 Liutauras Bilevicius LTU 1:57:00 +23:44 8:22
36 Pavel Shestakov RUS 1:57:28 +24:12 8:24
37 Alan Cherry GBR 1:57:31 +24:15 8:24
38 Florian Howald SUI 1:58:57 +25:41 8:30
39 Ivan Sirakov BUL 2:01:05 +27:49 8:39
40 Anders Holmberg SWE 2:02:32 +29:16 8:45
41 Christian Bobach DEN 2:03:01 +29:45 8:47
42 Hirokazu Osaki JPN 2:11:22 +38:06 9:23
43 Ross Smith USA 2:31:05 +57:49 10:48
  Oskar Sjöberg SWE diskvalifisert    
  Bojan Blumenstein GER diskvalifisert    
  Rune Olsen DEN brutt    

W21

8 880 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tove Alexandersson SWE 1:10:26   7:55
2 Ida Bobach DEN 1:12:36 +2:10 8:10
3 Mari Fasting NOR 1:13:24 +2:58 8:15
4 Saila Kinni FIN 1:13:33 +3:07 8:16
5 Gøril Rønning Sund NOR 1:15:08 +4:42 8:27
6 Sara Lüscher SUI 1:15:18 +4:52 8:28
7 Sari Anttonen FIN 1:15:52 +5:26 8:32
8 Sofia Haajanen FIN 1:16:08 +5:42 8:34
9 Helena Jansson SWE 1:17:13 +6:47 8:41
10 Tone Wigemyr NOR 1:17:24 +6:58 8:42
11 Julia Gross SUI 1:18:58 +8:32 8:53
12 Nadiya Volynska UKR 1:19:47 +9:21 8:59
13 Henna-Riikka Haikonen FIN 1:19:48 +9:22 8:59
14 Eva Jurenikova CZE 1:20:16 +9:50 9:02
15 Emma Johansson NOR 1:21:45 +11:19 9:12
16 Anastasia Tikhonova RUS 1:21:49 +11:23 9:12
17 Lilian Forsgren SWE 1:22:02 +11:36 9:14
18 Riina Kuuselo FIN 1:22:07 +11:41 9:14
19 Hollie Orr GBR 1:22:09 +11:43 9:15
20 Amélie Chataing FRA 1:24:19 +13:53 9:29
21 Kamilla Olaussen NOR 1:24:25 +13:59 9:30
22 Maria Magnusson SWE 1:24:30 +14:04 9:30
23 Outi Ojanen FIN 1:25:20 +14:54 9:36
24 Anette Baklid NOR 1:27:01 +16:35 9:47
25 Alva Olsson SWE 1:27:13 +16:47 9:49
26 Sabine Hauswirth SUI 1:27:33 +17:07 9:51
27 Ingjerd Myhre NOR 1:27:52 +17:26 9:53
28 Emma Johansson SWE 1:27:55 +17:29 9:54
29 Ida Marie Bjørgul NOR 1:28:43 +18:17 9:59
30 Lina Strand SWE 1:29:06 +18:40 10:02
31 Karolin Ohlsson SWE 1:29:13 +18:47 10:02
32 Evely Kaasiku EST 1:29:40 +19:14 10:05
33 Samantha Saeger USA 1:32:26 +22:00 10:24
34 Louise Oram CAN 1:33:43 +23:17 10:33
35 Laura Vike LAT 1:33:54 +23:28 10:34
36 Helen Palmer GBR 1:34:12 +23:46 10:36
37 Iliana Ilieva BUL 1:34:15 +23:49 10:36
38 Tuulia Viberg FIN 1:34:36 +24:10 10:39
39 Elena Roos SUI 1:35:43 +25:17 10:46
40 Lilly Gross SUI 1:38:47 +28:21 11:07
41 Anastasia Potapenko RUS 1:51:46 +41:20 12:35
42 Cristina Luis USA 2:07:09 +56:43 14:19
  Claire Ward GBR diskvalifisert    
  Inga Kazlauskaite LTU diskvalifisert    
  Marika Teini FIN brutt    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +