Resultater Verdenscup Lillehammer - Skiathlon - Menn 2017



Resultater Verdenscup Lillehammer - Skiathlon, 15 km klassisk + 15 km fri teknikk, menn
Lillehammer, Oppland - 3. desember 2017

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points WC Points
 1  1 KLAEBO Johannes Hoesflot  1996  NOR   1:16:47.1     0.00  100.00
 2  7 SUNDBY Martin Johnsrud  1984  NOR   1:16:48.4  +1.3  0.40  80.00
 3  3 HOLUND Hans Christer  1989  NOR   1:16:53.9  +6.8  2.07  60.00
 4  13 KRUEGER Simen Hegstad  1993  NOR   1:16:58.0  +10.9  3.31  50.00
 5  4 MANIFICAT Maurice  1986  FRA   1:16:58.4  +11.3  3.43  45.00
 6  8 HARVEY Alex  1988  CAN   1:17:00.2  +13.1  3.98  40.00
 7  9 NISKANEN Iivo  1992  FIN   1:17:03.3  +16.2  4.92  36.00
 8  6 CHERVOTKIN Alexey  1995  RUS   1:17:24.8  +37.7  11.46  32.00
 9  17 USTIUGOV Sergey  1992  RUS   1:17:29.3  +42.2  12.82  29.00
 10  12 BOLSHUNOV Alexander  1996  RUS   1:17:46.7  +59.6  18.11  26.00
 11  15 HELLNER Marcus  1985  SWE   1:17:46.9  +59.8  18.17  24.00
 12  26 RICKARDSSON Daniel  1982  SWE   1:17:59.8  +1:12.7  22.09  22.00
 13  18 MUSGRAVE Andrew  1990  GBR   1:18:50.7  +2:03.6  37.56  20.00
 14  24 LARKOV Andrey  1989  RUS   1:18:50.9  +2:03.8  37.62  18.00
 15  20 GAILLARD Jean Marc  1980  FRA   1:19:08.1  +2:21.0  42.85  16.00
 16  29 YOSHIDA Keishin  1987  JPN   1:19:37.5  +2:50.4  51.78  15.00
 17  14 HALFVARSSON Calle  1989  SWE   1:19:42.3  +2:55.2  53.24  14.00
 18  28 DE FABIANI Francesco  1993  ITA   1:19:42.5  +2:55.4  53.30  13.00
 19  36 KERSHAW Devon  1982  CAN   1:19:46.8  +2:59.7  54.61  12.00
 20  48 BJORNSEN Erik  1991  USA   1:19:47.0  +2:59.9  54.67  11.00
 21  31 BOEGL Lucas  1990  GER   1:19:52.3  +3:05.2  56.28  10.00
 22  38 SKAR Sindre Bjoernestad  1992  NOR   1:19:54.7  +3:07.6  57.01  9.00
 23  37 SVEEN Simen Andreas  1988  NOR   1:19:55.6  +3:08.5  57.28  8.00
 24  30 PARISSE Clement  1993  FRA   1:20:15.5  +3:28.4  63.33  7.00
 25  42 LAPIERRE Jules  1996  FRA   1:20:15.8  +3:28.7  63.42  6.00
 26  41 BACKSCHEIDER Adrien  1992  FRA   1:20:22.8  +3:35.7  65.55  5.00
 27  52 PEPENE Paul Constantin  1988  ROU   1:20:23.0  +3:35.9  65.61  4.00
 28  49 HOFFMAN Noah  1989  USA   1:20:24.9  +3:37.8  66.18  3.00
 29  40 ERIKSSON Gustav  1991  SWE   1:20:37.6  +3:50.5  70.04  2.00
 30  67 KATZ Andreas  1988  GER   1:20:56.8  +4:09.7  75.88  1.00
 31  10 POLTORANIN Alexey  1987  KAZ   1:21:00.9  +4:13.8  77.12  0.00
 32  34 VITSENKO Alexey  1990  RUS   1:21:08.4  +4:21.3  79.40  0.00
 33  65 EINARSSON Snorri Eythor  1986  ISL   1:21:14.9  +4:27.8  81.38  0.00
 34  16 BESSMERTNYKH Alexander  1986  RUS   1:21:35.8  +4:48.7  87.73  0.00
 35  57 OJANSIVU Antti  1993  FIN   1:21:42.0  +4:54.9  89.61  0.00
 36  39 PATTERSON Scott  1992  USA   1:21:43.2  +4:56.1  89.98  0.00
 37  27 GLOEERSEN Anders  1986  NOR   1:21:59.0  +5:11.9  94.78  0.00
 38  44 STENSHAGEN Mattis  1996  NOR   1:21:59.5  +5:12.4  94.93  0.00
 39  35 NOECKLER Dietmar  1988  ITA   1:22:09.4  +5:22.3  97.94  0.00
 40  21 SALVADORI Giandomenico  1992  ITA   1:22:09.6  +5:22.5  98.00  0.00
 41  47 DOBLER Jonas  1991  GER   1:22:09.6  +5:22.5  98.00  0.00
 42  25 BURMAN Jens  1994  SWE   1:22:13.3  +5:26.2  99.13  0.00
 43  32 LEHTONEN Lari  1987  FIN   1:22:21.7  +5:34.6  101.68  0.00
 44  51 HOEL Johan  1994  NOR   1:22:33.6  +5:46.5  105.29  0.00
 45  45 ESTEVE ALTIMIRAS Irineu  1996  AND   1:22:46.0  +5:58.9  109.06  0.00
 46  63 NOVAK Michal  1996  CZE   1:23:12.9  +6:25.8  117.24  0.00
 47  46 LENTING Akira  1990  JPN   1:23:19.8  +6:32.7  119.33  0.00
 48  56 TAMMJARV Karel  1989  EST   1:23:26.3  +6:39.2  121.31  0.00
 49  11 KROGH Finn Haagen  1990  NOR   1:23:27.7  +6:40.6  121.73  0.00
 50  33 BING Thomas  1990  GER   1:23:28.9  +6:41.8  122.10  0.00
 51  54 RANKEL Raido  1990  EST   1:23:29.0  +6:41.9  122.13  0.00
 52  55 JENSSEN Jan Thomas  1996  NOR   1:24:11.0  +7:23.9  134.89  0.00
 53  58 KENNEDY Russell  1991  CAN   1:24:17.8  +7:30.7  136.96  0.00
 54  53 KILLICK Graeme  1989  CAN   1:24:28.4  +7:41.3  140.18  0.00
 55  62 DANIELSSON Filip  1996  SWE   1:24:29.6  +7:42.5  140.54  0.00
 56  19 CALDWELL Patrick  1994  USA   1:24:30.1  +7:43.0  140.70  0.00
 57  60 NARUSE Kaichi  1988  JPN   1:24:36.4  +7:49.3  142.61  0.00
 58  66 FELLNER Adam  1993  CZE   1:24:38.4  +7:51.3  143.22  0.00
 59  59 ZELGER Stefan  1995  ITA   1:26:04.2  +9:17.1  169.29  0.00
 60  70 JOHNSGAARD Knute  1992  CAN   1:26:36.1  +9:49.0  178.98  0.00
 61  64 KNOP Petr  1994  CZE   1:26:59.4  +10:12.3  186.06  0.00
Lapped
 62  72 ENTEMAKE Maowulietibieke  1996  CHN         0.00
 63  71 WANG Qiang  1993  CHN         0.00
Did not finish
   69 SMITH Callum  1992  GBR         0.00
   68 WESTGAARD Thomas Hjalmar  1995  IRL         0.00
   61 JESPERSEN Chris Andre  1983  NOR         0.00
   50 KITTILAE Kusti  1981  FIN         0.00
   43 TARANTOLA Damien  1991  FRA         0.00
   23 DYRHAUG Niklas  1987  NOR         0.00
   22 ROETHE Sjur  1988  NOR         0.00
   5 HEIKKINEN Matti  1983  FIN         0.00
   2 TOENSETH Didrik  1991  NOR         0.00