Resultater Verdenscup Québec - Sprint - Prolog - Menn 2017



Resultater Verdenscup Québec - Sprint, prolog, fri teknikk, menn
Québec, Canada - 17. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  16 KLAEBO Johannes Hoesflot  1996  NOR   2:39.44     0.00
 2  6 KROGH Finn Haagen  1990  NOR   2:42.87  +3.43  25.82
 3  23 CHANAVAT Lucas  1994  FRA   2:43.17  +3.73  28.07
 4  17 HARVEY Alex  1988  CAN   2:43.58  +4.14  31.16
 5  12 PELLEGRINO Federico  1990  ITA   2:43.95  +4.51  33.94
 6  13 IVERSEN Emil  1991  NOR   2:45.38  +5.94  44.71
 7  29 GROS Baptiste  1990  FRA   2:45.51  +6.07  45.68
 8  2 PETERSON Teodor  1988  SWE   2:45.57  +6.13  46.14
 9  26 YOUNG Andrew  1992  GBR   2:45.64  +6.20  46.66
 10  28 JOUVE Richard  1994  FRA   2:46.05  +6.61  49.75
 11  15 HELLNER Marcus  1985  SWE   2:46.14  +6.70  50.43
 12  33 JOENSSON Emil  1985  SWE   2:46.26  +6.82  51.33
 13  25 HAKOLA Ristomatti  1991  FIN   2:46.30  +6.86  51.63
 14  11 SKAR Sindre Bjoernestad  1992  NOR   2:46.89  +7.45  56.07
 15  30 HEDIGER Jovian  1990  SUI   2:46.90  +7.46  56.15
 16  24 HAMILTON Simeon  1987  USA   2:46.96  +7.52  56.60
 17  22 COLOGNA Dario  1986  SUI   2:47.16  +7.72  58.10
 18  4 LARKOV Andrey  1989  RUS   2:47.36  +7.92  59.61
 19  3 GOLBERG Paal  1990  NOR   2:47.57  +8.13  61.19
 20  5 DYRHAUG Niklas  1987  NOR   2:47.73  +8.29  62.39
 21  19 MUSGRAVE Andrew  1990  GBR   2:47.84  +8.40  63.22
 22  18 KRUEGER Simen Hegstad  1993  NOR   2:48.49  +9.05  68.11
 23  35 FURGER Roman  1990  SUI   2:48.53  +9.09  68.41
 24  27 VALJAS Len  1988  CAN   2:48.72  +9.28  69.84
 25  47 LOCKE Julien  1993  CAN   2:48.83  +9.39  70.67
 26  32 STAREGA Maciej  1990  POL   2:49.31  +9.87  74.28
 27  20 MANIFICAT Maurice  1986  FRA   2:49.32  +9.88  74.36
 28  36 COCKNEY Jesse  1989  CAN   2:49.34  +9.90  74.51
 29  38 THORN Viktor  1996  SWE   2:49.39  +9.95  74.89
 30  43 THOMPSON Bob  1991  CAN   2:49.39  +9.95  74.89
 31  31 NEWELL Andrew  1983  USA   2:49.47  +10.03  75.49
 32  44 JOHANSSON Martin  1984  SWE   2:49.87  +10.43  78.50
 33  37 BJORNSEN Erik  1991  USA   2:50.37  +10.93  82.26
 34  45 MORGAN Cole  1994  USA   2:51.33  +11.89  89.49
 35  41 SHIELDS Andy  1991  CAN   2:51.45  +12.01  90.39
 36  46 KENNEDY Russell  1991  CAN   2:51.57  +12.13  91.29
 37  52 BAUMANN Jonas  1990  SUI   2:51.91  +12.47  93.85
 38  40 KERSHAW Devon  1982  CAN   2:51.92  +12.48  93.93
 39  1 TOENSETH Didrik  1991  NOR   2:51.96  +12.52  94.23
 40  34 MIYAZAWA Hiroyuki  1991  JPN   2:51.97  +12.53  94.31
 41  39 JOHNSGAARD Knute  1992  CAN   2:52.12  +12.68  95.43
 42  53 KASHIWABARA Nobuhito  1988  JPN   2:52.17  +12.73  95.81
 43  71 BACKSCHEIDER Adrien  1992  FRA   2:52.53  +13.09  98.52
 44  21 GAILLARD Jean Marc  1980  FRA   2:52.79  +13.35  100.48
 45  8 NISKANEN Iivo  1992  FIN   2:52.90  +13.46  101.30
 46  7 ROETHE Sjur  1988  NOR   2:53.06  +13.62  102.51
 47  55 PALMER-CHARRETTE Evan  1994  CAN   2:53.23  +13.79  103.79
 48  14 HEIKKINEN Matti  1983  FIN   2:53.27  +13.83  104.09
 49  48 JAUHOJAERVI Sami  1981  FIN   2:53.38  +13.94  104.92
 50  61 CALDWELL Patrick  1994  USA   2:53.43  +13.99  105.29
 51  9 HOLUND Hans Christer  1989  NOR   2:53.45  +14.01  105.44
 52  49 SALVADORI Giandomenico  1992  ITA   2:53.77  +14.33  107.85
 53  51 FOSTER Joey  1996  CAN   2:53.78  +14.34  107.93
 54  50 DOBLER Jonas  1991  GER   2:53.90  +14.46  108.83
 55  65 YOSHIDA Keishin  1987  JPN   2:53.95  +14.51  109.21
 56  62 SMITH Callum  1992  GBR   2:54.04  +14.60  109.88
 57  57 GELSO Matthew Phillip  1988  USA   2:54.25  +14.81  111.47
 58  66 PATTERSON Scott  1992  USA   2:54.37  +14.93  112.37
 59  10 BESSMERTNYKH Alexander  1986  RUS   2:54.65  +15.21  114.48
 60  42 NOECKLER Dietmar  1988  ITA   2:55.23  +15.79  118.84
 61  63 HEGMAN John  1994  USA   2:55.32  +15.88  119.52
 62  67 GREGG Brian  1984  USA   2:55.36  +15.92  119.82
 63  73 LENTING Akira  1990  JPN   2:55.49  +16.05  120.80
 64  56 KILLICK Graeme  1989  CAN   2:55.83  +16.39  123.36
 65  69 BOEGL Lucas  1990  GER   2:55.85  +16.41  123.51
 66  54 LEHTONEN Lari  1987  FIN   2:56.05  +16.61  125.01
 67  59 BING Thomas  1990  GER   2:56.21  +16.77  126.22
 68  75 PARISSE Clement  1993  FRA   2:56.97  +17.53  131.94
 69  60 LUSTGARTEN Benjamin  1992  USA   2:57.49  +18.05  135.85
 70  68 NORRIS David  1990  USA   2:58.60  +19.16  144.20
 71  58 IZQUIERDO-BERNIER Ricardo  1995  CAN   2:59.97  +20.53  154.52
 72  74 MCKEEVER Brian  1979  CAN   3:00.51  +21.07  158.58
 73  64 HOFFMAN Noah  1989  USA   3:01.00  +21.56  162.27
 74  70 WILLIAMS Gareth  1997  CAN   3:02.13  +22.69  170.77
 75  72 NOTZ Florian  1992  GER   3:05.59  +26.15  196.81
 76  76 RAJACK Mark  1981  TTO   3:50.43  +1:10.99  534.30


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +