Resultater Verdenscup Sobotka - Mellomdistanse 2016



Resultater Verdenscup Sobotka - Mellomdistanse
Sobotka, Polen - 30. april 2016

Arrangementstype: Orientering

Men

6 500 m, 120 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Olav Lundanes NOR 35:19   5:26
2 Carl Godager Kaas NOR 36:28 +1:09 5:36
3 Albin Ridefelt SWE 36:33 +1:14 5:37
4 Johan Runesson SWE 36:40 +1:21 5:38
5 Gustav Bergman SWE 36:48 +1:29 5:39
6 Magne Daehli NOR 37:21 +2:02 5:44
7 Eskil Kinneberg NOR 37:27 +2:08 5:45
8 Ruslan Glibov UKR 37:32 +2:13 5:46
8 Florian Howald SUI 37:32 +2:13 5:46
10 Andreas Kyburz SUI 37:46 +2:27 5:48
11 Andrey Khramov RUS 37:59 +2:40 5:50
12 Oleksandr Kratov UKR 38:02 +2:43 5:51
13 Aaro Asikainen FIN 38:23 +3:04 5:54
14 Gernot Kerschbaumer AUT 38:30 +3:11 5:55
14 Matthias Kyburz SUI 38:30 +3:11 5:55
16 Soren Bobach DEN 38:35 +3:16 5:56
17 William Lind SWE 38:51 +3:32 5:58
18 Vojtech Kral CZE 39:04 +3:45 6:00
19 Daniel Hubmann SUI 39:16 +3:57 6:02
20 Christoph Meier SUI 39:29 +4:10 6:04
21 Jonas Vytautas Gvildys LTU 39:30 +4:11 6:04
22 Denys Shcherbakov UKR 39:47 +4:28 6:07
23 Milos Nykodym CZE 39:50 +4:31 6:07
24 Martin Regborn SWE 39:54 +4:35 6:08
25 Baptiste Rollier SUI 39:56 +4:37 6:08
25 Ralph Street GBR 39:56 +4:37 6:08
27 Leonid Novikov RUS 39:58 +4:39 6:08
27 Jan Petrzela CZE 39:58 +4:39 6:08
29 Jonas Leandersson SWE 40:01 +4:42 6:09
30 Wojciech Kowalski POL 40:02 +4:43 6:09
31 Emil Svensk SWE 40:09 +4:50 6:10
32 Oskar Sjoeberg SWE 40:19 +5:00 6:12
33 Jan Prochazka CZE 40:22 +5:03 6:12
33 Pavlo Ushkvarok UKR 40:22 +5:03 6:12
35 Anton Johansson SWE 40:28 +5:09 6:13
36 Lauri Sild EST 40:29 +5:10 6:13
37 Miika Kirmula FIN 40:33 +5:14 6:14
38 Edgars Bertuks LAT 40:34 +5:15 6:14
39 Marten B Bostrom FIN 40:46 +5:27 6:16
40 Andreu Blanes ESP 40:47 +5:28 6:16
41 Jarkko Huovila FIN 40:57 +5:38 6:18
42 Martins Sirmais LAT 41:02 +5:43 6:18
43 Fredric Portin FIN 41:13 +5:54 6:20
44 Borger Melsom NOR 41:15 +5:56 6:20
45 Matthew Speake GBR 41:17 +5:58 6:21
46 Antonio Martinez Perez ESP 41:20 +6:01 6:21
47 Dmitrii Nakonechnyi RUS 41:24 +6:05 6:22
48 Daniel Hajek CZE 41:25 +6:06 6:22
49 Bartosz Pawlak POL 41:30 +6:11 6:23
50 Jan Sedivy CZE 41:36 +6:17 6:24
51 Alan Cherry GBR 41:41 +6:22 6:24
52 Timo Sild EST 41:51 +6:32 6:26
53 Valentin Novikov RUS 41:53 +6:34 6:26
54 Mikko Siren FIN 42:03 +6:44 6:28
55 Sander Vaher EST 42:05 +6:46 6:28
56 Andris Jubelis LAT 42:28 +7:09 6:32
57 Miika Suominen FIN 42:33 +7:14 6:32
58 Florian Schneider SUI 42:42 +7:23 6:34
58 Martynas Tirlikas LTU 42:42 +7:23 6:34
60 Rudolfs Zernis LAT 42:44 +7:25 6:34
61 Alain Denzler SUI 42:46 +7:27 6:34
62 Guy Sabo ISR 42:51 +7:32 6:35
63 Helmut Gremmel AUT 42:56 +7:37 6:36
64 Toni Saari FIN 43:01 +7:42 6:37
65 Matthias Reiner AUT 43:09 +7:50 6:38
66 Dmitrii Poliakov RUS 43:11 +7:52 6:38
67 Riccardo Scalet ITA 43:24 +8:05 6:40
68 Robert Merl AUT 43:29 +8:10 6:41
69 Hector Haines GBR 43:44 +8:25 6:43
70 Sergey Dobrynin RUS 43:52 +8:33 6:44
71 Kenny Kivikas EST 44:12 +8:53 6:48
71 Arturs Paulins LAT 44:12 +8:53 6:48
73 Algirdas Bartkevicius LTU 44:13 +8:54 6:48
74 Aleksander Bernaciak POL 44:19 +9:00 6:49
75 Andreas Rueedlinger SUI 44:22 +9:03 6:49
76 William Gardner GBR 44:32 +9:13 6:51
77 Aleksei Alekseyonok BLR 44:34 +9:15 6:51
78 Thomas Natvig Arstad NOR 44:42 +9:23 6:52
79 Mate Baumholczer HUN 44:45 +9:26 6:53
80 Ross Morrison NZL 45:09 +9:50 6:56
81 Michal Olejnik POL 45:17 +9:58 6:58
82 Mateusz Wenslaw POL 45:20 +10:01 6:58
83 Kuba Dragowski POL 45:50 +10:31 7:03
84 Michal Krajcik SVK 46:20 +11:01 7:07
85 Kristo Heinmann EST 46:23 +11:04 7:08
86 Tomas Musinsky SVK 47:01 +11:42 7:14
87 Toby Scott NZL 47:02 +11:43 7:14
88 Magnus Dewett DEN 47:09 +11:50 7:15
89 Tim Robertson NZL 47:17 +11:58 7:16
90 Thor Noerskov DEN 47:38 +12:19 7:19
91 Aron Bako HUN 48:09 +12:50 7:24
91 Daniel Fehervari HUN 48:09 +12:50 7:24
93 Alasdair McLeod GBR 48:57 +13:38 7:31
94 Franz Glaner AUT 49:05 +13:46 7:33
95 Philipp Mueller GER 49:12 +13:53 7:34
95 Jaka Piltaver SLO 49:12 +13:53 7:34
97 Peter Mizur SVK 50:02 +14:43 7:41
98 Davis Dislers LAT 50:12 +14:53 7:43
99 Levente Tugyi HUN 50:21 +15:02 7:44
100 Vladyslav Laskarzhevsky UKR 50:33 +15:14 7:46
101 Dmitry Krapivko BLR 50:44 +15:25 7:48
102 Pavol Bukovac SVK 51:12 +15:53 7:52
103 Ilya Belianka BLR 51:44 +16:25 7:57
104 Pavel Krasko BLR 51:55 +16:36 7:59
105 Nitsan Yasur ISR 52:09 +16:50 8:01
106 Bjoern Cederberg DEN 52:29 +17:10 8:04
107 Jeremy Genar BEL 53:11 +17:52 8:10
108 Ats Sonajalg EST 53:46 +18:27 8:16
109 Aliaksandr Khodan BLR 55:03 +19:44 8:28
110 Hakon Jarvis Westergard NOR 56:11 +20:52 8:38
111 Gregory Ahlswede USA 57:03 +21:44 8:46
112 Andrea Seppi ITA 57:44 +22:25 8:52
113 Giacomo Barbone USA 59:57 +24:38 9:13
114 Itay Manor ISR 1:01:28 +26:09 9:27
115 Andrej Borstnik SLO 1:02:10 +26:51 9:33
116 Marvin Goericke GER 1:04:24 +29:05 9:54
  Moritz Doellgast GER mispunched    
  Matthias Groell AUT mispunched    
  Matthias Kretzschmar GER mispunched    
  Jon Aukrust Osmoen NOR mispunched    

Women

5 400 m, 90 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Helena Jansson SWE 38:31   7:07
2 Tove Alexandersson SWE 38:33 +0:02 7:08
3 Svetlana Mironova RUS 39:59 +1:28 7:24
4 Merja Rantanen FIN 40:09 +1:38 7:26
5 Venla Harju FIN 40:14 +1:43 7:27
6 Maja Alm DEN 40:22 +1:51 7:28
7 Denisa Kosova CZE 40:23 +1:52 7:28
8 Julia Gross SUI 40:55 +2:24 7:34
9 Ida Marie Naess Bjoergul NOR 41:13 +2:42 7:37
10 Dana Safka Brozkova CZE 41:30 +2:59 7:41
11 Emma Johansson SWE 41:33 +3:02 7:41
12 Rahel Friederich SUI 41:55 +3:24 7:45
13 Emma Johansson NOR 41:59 +3:28 7:46
14 Saila Kinni FIN 42:01 +3:30 7:46
15 Anastasia Rudnaya RUS 42:08 +3:37 7:48
16 Ursula Kadan AUT 42:17 +3:46 7:49
17 Sabine Hauswirth SUI 42:24 +3:53 7:51
18 Yulia Novikova RUS 42:44 +4:13 7:54
19 Hollie Orr GBR 42:49 +4:18 7:55
20 Adela Indrakova CZE 42:51 +4:20 7:56
21 Nadiya Volynska UKR 43:06 +4:35 7:58
22 Anna Bachman SWE 43:26 +4:55 8:02
23 Anastasia Denisova BLR 43:28 +4:57 8:02
24 Judith Wyder SUI 43:30 +4:59 8:03
25 Sari Anttonen FIN 43:34 +5:03 8:04
26 Jo Shepherd GBR 43:36 +5:05 8:04
27 Lilian Forsgren SWE 43:38 +5:07 8:04
27 Alva Olsson SWE 43:38 +5:07 8:04
29 Natalya Efimova RUS 43:47 +5:16 8:06
30 Elena Roos SUI 43:48 +5:17 8:06
31 Lina Strand SWE 43:52 +5:21 8:07
32 Fanni Gyurko HUN 43:59 +5:28 8:08
33 Annika Rihma EST 44:14 +5:43 8:11
34 Natalia Vinogradova RUS 44:40 +6:09 8:16
35 Sanni Kivela FIN 44:57 +6:26 8:19
36 Aleksandra Hornik POL 45:01 +6:30 8:20
37 Signe Klinting DEN 45:08 +6:37 8:21
38 Silje Ekroll Jahren NOR 45:16 +6:45 8:22
38 Michaela Omova CZE 45:16 +6:45 8:22
40 Jessica Tullie GBR 45:21 +6:50 8:23
41 Vendula Horcickova CZE 45:34 +7:03 8:26
42 Adelka Jakobova CZE 46:34 +8:03 8:37
43 Kerstin Ullmann SUI 46:39 +8:08 8:38
44 Lizzie Ingham NZL 46:43 +8:12 8:39
45 Miia Niittynen FIN 46:47 +8:16 8:39
46 Irina Nyberg RUS 47:02 +8:31 8:42
47 Laura Ramstein AUT 47:14 +8:43 8:44
48 Tekle Emilija Gvildyte LTU 47:20 +8:49 8:45
49 Inna Somova RUS 47:27 +8:56 8:47
50 Ildiko Szerencsi HUN 47:33 +9:02 8:48
51 Olga Sluta UKR 47:39 +9:08 8:49
52 Ingjerd Myhre NOR 47:56 +9:25 8:52
53 Anja Arbter AUT 47:58 +9:27 8:52
54 Evely Kaasiku EST 48:11 +9:40 8:55
54 Lisa Schubnell SUI 48:11 +9:40 8:55
56 Hanna Wisniewska POL 48:22 +9:51 8:57
57 Ewa Gwozdz POL 48:31 +10:00 8:59
58 Jolanta Kolosinska POL 48:45 +10:14 9:01
59 Nicole Scalet ITA 49:04 +10:33 9:05
60 Maja Morawska POL 50:01 +11:30 9:15
61 Weronika Cych POL 50:42 +12:11 9:23
62 Lone Karin Brochmann NOR 50:56 +12:25 9:25
63 Anina Brunner SUI 51:25 +12:54 9:31
64 Miri Thrane Oedum DEN 52:15 +13:44 9:40
65 Caroline Gjotterup DEN 52:25 +13:54 9:42
66 Kerstin Uiboupin EST 52:30 +13:59 9:43
67 Patricia Nieke GER 52:44 +14:13 9:45
68 Anna Dvorianskaia RUS 52:54 +14:23 9:47
69 Andrine Benjaminsen NOR 53:05 +14:34 9:49
70 Tatsiana Zhuravleva BLR 53:57 +15:26 9:59
71 Irina Lapitskaya BLR 54:33 +16:02 10:06
72 Kirsten Strain GBR 55:06 +16:35 10:12
73 Anna Nilsson Simkovics AUT 55:16 +16:45 10:14
74 Mojca Flerin SLO 55:37 +17:06 10:17
75 Regina Bertoti HUN 55:46 +17:15 10:19
76 Patricia Siegert GER 56:30 +17:59 10:27
77 Kaste Rutkauskaite LTU 56:54 +18:23 10:32
78 Aksana Buyakova BLR 57:42 +19:11 10:41
79 Olena Pitirimova UKR 58:44 +20:13 10:52
80 Filomena Kovacs HUN 58:50 +20:19 10:53
81 Natallia Hryshanava BLR 59:35 +21:04 11:02
82 Sigrid Ruul EST 1:00:03 +21:32 11:07
83 Eleonora Donadini ITA 1:00:29 +21:58 11:12
84 Kristina Krajcikova SVK 1:00:45 +22:14 11:15
85 Liudmila Skinder BLR 1:01:26 +22:55 11:22
86 Eneja Osterman SLO 1:03:18 +24:47 11:43
87 Maiki Jaadmaa EST 1:03:46 +25:15 11:48
  Sofia Haajanen FIN mispunched    
  Sara Hagstrom SWE mispunched    
  Marika Teini FIN mispunched    
  Nikoline Ekeberg Schjerve NOR did not start    
  Catherine Taylor GBR did not start


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +