---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Verdenscup Spania, mellomdistanse 2014



Resultater Orientering Verdenscup, mellomdistanse
Spania - 6. april 2014

nb! Uoffisielle live-resultater!

Damer

# Name Club Start 3.3 km 4.7 km Finish  
1 Lena Eliasson SWEDEN 12:55:00 24:44 (1) 34:55 (1) 36:10 (1) +00:00
2 Anastasiya Tikhonova RUSSIAN FEDERATION 12:15:00 26:20 (3) 35:23 (2) 36:38 (2) +00:28
3 Helena Jansson SWEDEN 12:41:00 26:16 (2) 35:35 (3) 36:56 (3) +00:46
4 Maria Magnusson SWEDEN 12:01:00 26:36 (5) 35:51 (4) 37:15 (4) +01:05
5 Lilian Forsgren SWEDEN 12:05:00 26:26 (4) 36:05 (5) 37:16 (5) +01:06
6 Sara Luescher SWITZERLAND 13:01:00 27:11 (6) 36:20 (6) 37:38 (6) +01:28
7 Tessa Hill UNITED KINGDOM 12:13:00 28:29 (12) 37:20 (8) 38:36 (7) +02:26
8 Nadiya Volynska UKRAINE 12:53:00 27:12 (7) 37:14 (7) 38:39 (8) +02:29
9 Vanessa Round AUSTRALIA 11:41:00 27:21 (8) 37:31 (9) 38:50 (9) +02:40
10 Karolin Ohlsson SWEDEN 11:23:00 27:34 (10) 37:50 (11) 38:56 (10) +02:46
11 Karoliina Sundberg FINLAND 11:29:00 28:35 (15) 37:57 (12) 39:11 (11) +03:01
12 Olha Panchenko UKRAINE 11:59:00 28:31 (14) 37:57 (12) 39:14 (12) +03:04
13 Outi Ojanen FINLAND 12:39:00 28:13 (11) 37:44 (10) 39:15 (13) +03:05
14 Nataliya Vinogradova RUSSIAN FEDERATION 11:39:00 28:40 (17) 38:07 (14) 39:33 (14) +03:23
15 Amélie Chataing FRANCE 12:51:00 29:14 (19) 38:25 (15) 39:45 (15) +03:35
16 Lina Strand SWEDEN 11:33:00 28:38 (16) 38:45 (16) 40:05 (16) +03:55
17 Tove Alexandersson SWEDEN 12:29:00 29:52 (23) 39:00 (17) 40:11 (17) +04:01
18 Ida Marie Næss Bjørgul NORWAY 12:03:00 28:30 (13) 39:15 (18) 40:35 (18) +04:25
19 Marjo Liikanen FINLAND 12:57:00 29:42 (21) 39:29 (19) 40:51 (19) +04:41
20 Liis Johanson ESTONIA 12:37:00 30:09 (25) 39:41 (20) 41:01 (20) +04:51
21 Irina Nyberg RUSSIAN FEDERATION 12:31:00 29:02 (18) 40:22 (21) 41:39 (21) +05:29
22 Lilly Gross SWITZERLAND 12:19:00 30:10 (26) 40:33 (24) 41:46 (22) +05:36
23 Marttiina Joensuu FINLAND 11:09:00 31:14 (28) 40:30 (23) 41:52 (23) +05:42
24 Sari Anttonen FINLAND 11:43:00 29:56 (24) 40:29 (22) 41:57 (24) +05:47
25 Paulina Faron POLAND 12:09:00 31:22 (29) 40:39 (25) 42:02 (25) +05:52
26 Riina Kuuselo FINLAND 11:47:00 29:51 (22) 40:57 (26) 42:19 (26) +06:09
27 Esther Gil Brotons SPAIN 12:35:00 30:40 (27) 40:58 (27) 42:31 (27) +06:21
28 Alva Olsson SWEDEN 11:11:00 31:22 (29) 41:29 (29) 42:40 (28) +06:30
29 Mari Fasting NORWAY 12:43:00 27:25 (9) 41:23 (28) 42:44 (29) +06:34
30 Franziska Doerig SWITZERLAND 11:55:00 31:26 (31) 41:56 (30) 43:13 (30) +07:03
31 Ausrine Kutkaite LITHUANIA 12:17:00 32:21 (34) 42:30 (31) 43:52 (31) +07:42
32 Tatiyana Rozova RUSSIAN FEDERATION 11:45:00 31:51 (32) 42:56 (32) 44:22 (32) +08:12
33 Ona Ràfols Perramon SPAIN 11:57:00 32:31 (35) 43:13 (33) 44:37 (33) +08:27
34 Mariana Moreira PORTUGAL 12:21:00 32:44 (36) 43:29 (34) 44:59 (34) +08:49
35 Evely Kaasiku ESTONIA 12:11:00 29:27 (20) 43:36 (35) 45:16 (35) +09:06
36 Anastasiia Potapenko RUSSIAN FEDERATION 11:19:00 32:56 (37) 43:56 (36) 45:22 (36) +09:12
37 Anna Serrallonga Arqués SPAIN 12:45:00 33:00 (39) 44:23 (37) 45:47 (37) +09:37
38 Galina Vinogradova RUSSIAN FEDERATION 12:27:00 34:34 (46) 44:24 (38) 45:50 (38) +09:40
39 Liga Arniece LATVIA 12:33:00 34:18 (43) 44:31 (39) 46:02 (39) +09:52
40 Vera Alvarez PORTUGAL 11:31:00 32:20 (33) 44:48 (40) 46:21 (40) +10:11
41 Ulrika Uotila FINLAND 12:23:00 35:35 (50) 45:04 (41) 46:28 (41) +10:18
42 Raquel Costa PORTUGAL 11:27:00 33:18 (41) 45:12 (42) 46:40 (42) +10:30
43 Elo Saue ESTONIA 11:37:00 34:43 (47) 46:24 (44) 47:42 (43) +11:32
44 Marion Aebi SWITZERLAND 12:07:00 33:33 (42) 46:15 (43) 47:44 (44) +11:34
45 Fanni Gyurko HUNGARY 12:25:00 35:06 (48) 46:27 (45) 48:02 (45) +11:52
46 Mirjam Hellmueller SWITZERLAND 11:13:00 32:57 (38) 46:41 (46) 48:22 (46) +12:12
47 Anna Morawska POLAND 11:25:00 34:18 (43) 47:05 (47) 48:30 (47) +12:20
48 Eva Kabáthová CZECH REPUBLIC 12:59:00 37:13 (51) 48:14 (48) 49:41 (48) +13:31
49 Daria Lajn POLAND 12:49:00 39:18 (52) 48:18 (49) 49:43 (49) +13:33
50 Sigrid Ruul ESTONIA 11:21:00 34:26 (45) 50:03 (50) 51:30 (50) +15:20
51 Violeta Feliciano Sanjuan SPAIN 11:17:00 35:31 (49) 52:56 (51) 54:50 (51) +18:40
52 Natalia Gurchenkova RUSSIAN FEDERATION 11:07:00 42:23 (54) 53:52 (52) 55:25 (52) +19:15
53 Ludmila Fuster Arion SPAIN 11:05:00 42:28 (55) 55:13 (53) 56:45 (53) +20:35
54 Kerstin Burnett CANADA 12:47:00 40:55 (53) 55:28 (54) 57:13 (54) +21:03
55 Alicia Cobo Caballero SPAIN 11:53:00 48:18 (57) 63:57 (56) 65:42 (55) +29:32
- Svetlana Mironova RUSSIAN FEDERATION 11:49:00     dns  
- Henna-Riikka Haikonen FINLAND 11:15:00     dns  
- Catherine Taylor UNITED KINGDOM 11:51:00     mp  
- Kine Hallan Steiwer NORWAY 11:03:00 33:00 (39)   mp  
- Kseniya Popova UNITED STATES 11:35:00 45:22 (56) 57:55 (55) mp

Herrer
 

# Name Club Start 5.1 km 6.8 km Finish  
1 Oleksandr Kratov UKRAINE 12:34:00 33:45 (2) 41:30 (1) 42:15 (1) +00:00
2 Daniel Hubmann SWITZERLAND 12:38:00 33:42 (1) 41:39 (2) 42:28 (2) +00:13
3 Timo Sild ESTONIA 11:44:00 33:52 (4) 42:05 (4) 42:52 (3) +00:37
4 Baptiste Rollier SWITZERLAND 12:50:00 34:53 (7) 42:40 (5) 43:24 (4) +01:09
5 Anders Holmberg SWEDEN 11:26:00 34:43 (6) 42:43 (6) 43:30 (5) +01:15
6 Magne Daehli NORWAY 12:46:00 33:45 (2) 42:47 (7) 43:31 (6) +01:16
7 Gustav Bergman SWEDEN 12:52:00 35:50 (11) 43:12 (8) 43:57 (7) +01:42
8 Ionut Alin Zinca ROMANIA 13:08:00 35:34 (9) 43:20 (9) 44:10 (8) +01:55
9 Filip Dahlgren SWEDEN 12:32:00 36:03 (13) 43:45 (10) 44:34 (9) +02:19
10 Janis Kums LATVIA 11:42:00 35:58 (12) 44:09 (11) 44:57 (10) +02:42
11 Pasi Ikonen FINLAND 13:28:00 35:35 (10) 44:12 (12) 45:03 (11) +02:48
12 Jonas Leandersson SWEDEN 12:14:00 35:16 (8) 44:30 (13) 45:18 (12) +03:03
13 Kiril Nikolov BULGARIA 13:00:00 36:06 (14) 44:35 (15) 45:23 (13) +03:08
14 Raffael Huber SWITZERLAND 11:56:00 36:18 (15) 44:33 (14) 45:24 (14) +03:09
15 Johan Runesson SWEDEN 12:44:00 36:19 (16) 44:38 (16) 45:30 (15) +03:15
16 Eskil Kinneberg NORWAY 11:50:00 36:42 (18) 44:47 (17) 45:39 (16) +03:24
17 Martinš Sirmais LATVIA 13:16:00 36:52 (21) 44:54 (18) 45:40 (17) +03:25
18 Denys Scherbakov UKRAINE 13:06:00 37:36 (23) 45:23 (19) 46:14 (18) +03:59
19 Ivan Sirakov BULGARIA 12:30:00 37:47 (28) 45:32 (20) 46:19 (19) +04:04
20 Oskari Liukkonen FINLAND 12:22:00 37:00 (22) 45:36 (21) 46:21 (20) +04:06
21 Albin Ridefelt SWEDEN 11:46:00 36:48 (19) 45:48 (22) 46:44 (21) +04:29
22 Hector Haines UNITED KINGDOM 13:10:00 37:53 (30) 46:03 (23) 46:54 (22) +04:39
23 Pavlo Ushkvarok UKRAINE 12:16:00 37:46 (25) 46:17 (24) 47:06 (23) +04:51
24 Florian Schneider SWITZERLAND 11:22:00 38:45 (36) 46:41 (26) 47:26 (24) +05:11
= Arturs Paulinš LATVIA 11:48:00 38:36 (34) 46:43 (27) 47:26 (=) +05:11
26 Pavel Shestakov RUSSIAN FEDERATION 11:54:00 38:20 (33) 46:40 (25) 47:34 (26) +05:19
27 Aaro Asikainen FINLAND 12:42:00 37:44 (24) 46:45 (28) 47:36 (27) +05:21
28 Jonas Mathys SWITZERLAND 13:14:00 38:43 (35) 46:56 (29) 47:42 (28) +05:27
29 Anton Ostlin SWEDEN 11:30:00 36:48 (19) 46:58 (30) 47:47 (29) +05:32
30 Edgars Bertuks LATVIA 12:40:00 38:53 (38) 47:00 (31) 47:52 (30) +05:37
31 Ross Morrison NEW ZEALAND 13:20:00 37:46 (25) 47:09 (33) 47:56 (31) +05:41
32 Antonio Martínez Pérez SPAIN 11:58:00 37:50 (29) 47:02 (32) 47:57 (32) +05:42
= Bartosz Pawlak POLAND 13:02:00 38:08 (31) 47:10 (34) 47:57 (=) +05:42
34 Andris Jubelis LATVIA 12:20:00 38:52 (37) 47:33 (35) 48:17 (34) +06:02
35 Adam Chloupek CZECH REPUBLIC 13:04:00 39:32 (42) 47:37 (36) 48:25 (35) +06:10
36 Øystein Kvaal Østerbø NORWAY 12:56:00 38:16 (32) 47:38 (37) 48:28 (36) +06:13
37 Gaute Hallan Steiwer NORWAY 11:20:00 36:31 (17) 47:46 (38) 48:41 (37) +06:26
38 Andreu Blanes Reig SPAIN 13:12:00 38:53 (38) 48:13 (40) 49:00 (38) +06:45
39 Lauri Sild ESTONIA 12:36:00 37:46 (25) 48:06 (39) 49:08 (39) +06:53
40 Luis Nogueira de la Muela SPAIN 13:26:00 39:24 (41) 48:20 (41) 49:09 (40) +06:54
41 Kaspar Haegler SWITZERLAND 12:24:00 39:37 (43) 48:36 (42) 49:24 (41) +07:09
42 Artem Panchenko UKRAINE 12:10:00 39:19 (40) 48:51 (43) 49:44 (42) +07:29
43 Alain Denzler SWITZERLAND 12:00:00 40:00 (45) 48:53 (44) 49:49 (43) +07:34
44 Daniel Hájek CZECH REPUBLIC 13:18:00 39:43 (44) 49:10 (45) 50:00 (44) +07:45
45 Javier Ruiz de la Herrán Pidal SPAIN 11:52:00 40:18 (46) 49:11 (46) 50:08 (45) +07:53
46 Tiago Romão PORTUGAL 12:54:00 40:50 (47) 49:42 (47) 50:39 (46) +08:24
47 Ruslan Glibov UKRAINE 11:36:00 42:01 (50) 50:14 (48) 51:08 (47) +08:53
48 Olli-Markus Taivainen FINLAND 12:26:00 42:12 (52) 50:56 (49) 51:51 (48) +09:36
49 Biel Ràfols Perramon SPAIN 11:24:00 41:25 (49) 51:00 (50) 51:56 (49) +09:41
50 Marc Serrallonga Arqués SPAIN 11:16:00 42:07 (51) 51:01 (51) 51:57 (50) +09:42
51 Christoph Meier SWITZERLAND 11:12:00 42:32 (54) 51:02 (52) 51:59 (51) +09:44
52 Tiago Gingão Leal PORTUGAL 12:08:00 43:05 (55) 51:46 (53) 52:35 (52) +10:20
53 Martin Poklop CZECH REPUBLIC 12:02:00 43:07 (56) 52:22 (54) 53:15 (53) +11:00
54 Tamas Bogya ROMANIA 11:28:00 43:38 (58) 52:32 (55) 53:24 (54) +11:09
55 Tomáš Kubelka CZECH REPUBLIC 11:38:00 41:20 (48) 52:58 (56) 53:53 (55) +11:38
56 Simion Suciu ROMANIA 12:28:00 43:57 (59) 53:31 (57) 54:27 (56) +12:12
57 Michal Hubácek CZECH REPUBLIC 12:06:00 43:26 (57) 54:13 (58) 55:11 (57) +12:56
58 Oleksandr Asmolov UKRAINE 11:40:00 44:15 (60) 54:37 (59) 55:35 (58) +13:20
59 Rafael Miguel PORTUGAL 12:04:00 45:29 (61) 55:06 (60) 56:04 (59) +13:49
60 Roman Nazarov RUSSIAN FEDERATION 13:30:00 42:23 (53) 55:18 (61) 56:19 (60) +14:04
61 Dmitry Nakonechny RUSSIAN FEDERATION 12:58:00 45:52 (62) 55:51 (62) 57:00 (61) +14:45
62 Sergei Rjabõskin ESTONIA 11:14:00 47:04 (64) 56:30 (63) 57:26 (62) +15:11
63 Rafal Podzinski POLAND 12:18:00 46:57 (63) 57:19 (64) 58:22 (63) +16:07
64 François Van der Ouderaa BELGIUM 12:48:00 48:12 (65) 57:46 (65) 58:34 (64) +16:19
65 Ivan Potylitsyn RUSSIAN FEDERATION 11:32:00 48:18 (66) 59:50 (66) 60:51 (65) +18:36
66 Mårten Boström FINLAND 11:34:00 50:18 (67) 61:01 (67) 62:11 (66) +19:56
67 Greg Ahlswede UNITED STATES 12:12:00 51:51 (68) 61:32 (68) 62:32 (67) +20:17
68 Paulo Franco PORTUGAL 11:18:00 55:40 (69) 67:14 (69) 68:26 (68) +26:11
- Philippe Adamski FRANCE 13:24:00     dns  
- Jerker Lysell SWEDEN 13:22:00 34:18 (5) 41:58 (3) mp


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +