---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Vestfold 2-dagers 2014 - dag 1



Resultater Orientering Vestfold 2-dagers, dag 1
Larvik/Sandefjord, Vestfold - 5. april 2014

N-åpen

1 590 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Isabel Aaltvedt Ramirez Porsgrunn OL 25:05   15:46
  Oskar Baklid Konnerud IL 17:03   10:43
  Børge Nilsen Berg Fossum IF 23:33   14:48
  Elise Nilsen Berg Fossum IF 26:18   16:32
  Mats Olsen Bye Modum OL 19:20   12:09
  Serine Dirdal Larvik OK 16:43   10:30
  Martin G. Dybvik Stokke IL 39:19   24:43
  Ask  Felland Fossum IF 23:41   14:53
  Niclas Gunnerød Stokke IL 24:46   15:34
  Anders Hasaas Klavenes Sandefjord OK 15:49   9:56
  Henrik Kaiser IF Sturla 23:47   14:57
  Martin Kaiser IF Sturla 19:45   12:25
  Tora Kittilsen Freidig 18:18   11:30
  Una Kittilsen Freidig 17:07   10:45
  Mathilde Kristensen Stokke IL 29:45   18:42
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 28:53   18:09
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 19:45   12:25
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 21:55   13:47
  Ole Magnus Storemyr IL Hauken 1:14:50   47:03
  Jon Strand Kongsberg OL 25:44   16:11
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 18:54   11:53
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 22:37   14:13
  Johanna Kristensen Stokke IL ikke startet    

D -10

2 170 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Birgit Clausen Larvik OK 25:50   11:54
  Ingeborg Eikås Sandefjord OK 23:33   10:51
  Karoline Fjære Hedrum OL 37:28   17:15
  Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 13:56   6:25
  Ylva Klausen IF Sturla 26:35   12:15

D 11-12

2 270 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 19:44   8:41
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 19:58 +0:14 8:47
  Konstanse Moholth Kongsberg OL diskvalifisert    
  Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL diskvalifisert    
  Iselin Sørensen IF Sturla ikke startet    

D 11-12N

2 170 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eline Schjerven Lardal OL 15:51   7:18
2 Mina Schjerven Lardal OL 16:18 +0:27 7:30

D 13-14

2 880 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 22:13   7:42
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 24:04 +1:51 8:21
3 Hanne Vassend Porsgrunn OL 24:34 +2:21 8:31
4 Helene Eger Kongsberg OL 26:54 +4:41 9:20
5 Anna Meen Porsgrunn OL 28:04 +5:51 9:44
6 Tale Strand Kongsberg OL 28:28 +6:15 9:53
7 Andrea Ranvik Konnerud IL 29:09 +6:56 10:07
8 Sarah Wøllo Kongsberg OL 30:30 +8:17 10:35
9 Andrea Vanebo Kongsberg OL 31:24 +9:11 10:54
10 Hanna Johansson Hedrum OL 31:33 +9:20 10:57
11 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 32:15 +10:02 11:11
12 Ingrid Hasaas Fossum IF 33:08 +10:55 11:30
13 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 34:17 +12:04 11:54
14 Elise Ausen Porsgrunn OL 36:58 +14:45 12:50
15 Anniken Ranvik Konnerud IL 39:38 +17:25 13:45
16 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:01:18 +39:05 21:17

D 13-16C

2 840 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Susanne Strøm Hedrum OL 37:22   13:09
  Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL ikke startet    

D 13-16N

2 240 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristina B. Pettersen Sandefjord OK 23:10   10:20
2 Ylva Aasestad Hedrum OL 26:39 +3:29 11:53

D 15-16

4 510 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 40:43   9:01
2 Maria Prestbøen Sandefjord OK 42:49 +2:06 9:29
3 Aurora Moholth Kongsberg OL 44:38 +3:55 9:53
4 Emilie Westin Porsgrunn OL 48:04 +7:21 10:39
5 Julie Nærestad Vegårshei IL 48:08 +7:25 10:40
6 Kristin Smeby Kongsberg OL 49:47 +9:04 11:02
7 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 49:58 +9:15 11:04
8 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 51:07 +10:24 11:20
9 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 53:31 +12:48 11:51
10 Martine Gustavsen Sandefjord OK 54:58 +14:15 12:11
11 Fride Sørensen IF Sturla 55:23 +14:40 12:16
12 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:00:20 +19:37 13:22
13 Linn Hege Roso Lardal OL 1:02:11 +21:28 13:47
14 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:02:19 +21:36 13:49
15 Katrine Gjestrum Hedrum OL 1:18:55 +38:12 17:29
  Karine Vestøl Vegårshei IL brutt    
  Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL ikke startet    
  Mathea Strøm Grønn Hedrum OL ikke startet    

D 17-A kort

3 910 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Wenseth Kure Bø OL 45:10   11:33
2 Ingrid Tronshaug Stokke IL 48:38 +3:28 12:26
3 Lenka Westin Porsgrunn OL 50:03 +4:53 12:48
4 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:02:51 +17:41 16:04
5 Viil Søyland IF Sturla 1:05:07 +19:57 16:39
6 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:08:05 +22:55 17:24
7 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 1:11:37 +26:27 18:18

D 17-C

2 840 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 27:09   9:33
2 Pernille Nauf Hedrum OL 28:42 +1:33 10:06
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 32:02 +4:53 11:16
4 Lene Meen Porsgrunn OL 33:49 +6:40 11:54
5 Lise Eide Porsgrunn OL 35:20 +8:11 12:26
6 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 36:40 +9:31 12:54
7 Rita Raastad Skien OK 37:32 +10:23 13:12
8 Annemarie Ranvik Konnerud IL 39:42 +12:33 13:58
9 Rita Kirste Skien OK 44:03 +16:54 15:30
10 Hilde Moholth Kongsberg OL 44:10 +17:01 15:33
11 Inger Anne Heggernes Hedrum OL 44:28 +17:19 15:39
12 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 51:01 +23:52 17:57

D 17-N

2 240 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anna Dehmer Modum OL 42:01   18:45

D 17-18

5 090 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tonje Vassend Porsgrunn OL 43:56   8:37
2 Julie Hjortland Larvik OK 44:26 +0:30 8:43
3 Siri Moholth Kongsberg OL 57:06 +13:10 11:13
4 Lovise Fremstad Larvik OK 1:01:15 +17:19 12:02
5 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:06:39 +22:43 13:05
6 Hanna E. Andersen Eiker OL 1:15:20 +31:24 14:48
  Martine Topstad OL Tønsberg og omegn ikke startet    

D 19-

5 090 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Runa Fremstad Larvik OK 43:09   8:28
2 Elin Bjerva Larvik OK 44:06 +0:57 8:39
3 Kristine Berglia Eiker OL 44:09 +1:00 8:40
4 Lone Brochmann Bækkelagets SK 44:20 +1:11 8:42
5 Kristine Fjeldbo NTNUI 45:53 +2:44 9:00
6 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 47:44 +4:35 9:22
7 Ane Baldishol Brevig Røyken OL 49:11 +6:02 9:39
8 Elin-Kristin Hem NTNUI 50:05 +6:56 9:50
9 Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK 55:14 +12:05 10:51
10 Eirin Haugen Eiker OL 57:09 +14:00 11:13
11 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 59:23 +16:14 11:40
12 Line Drange Ruud Asker Skiklubb 1:03:10 +20:01 12:24
13 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 1:09:21 +26:12 13:37

D 35-

4 510 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 53:00   11:45
2 Mona Holte Porsgrunn OL 58:58 +5:58 13:04
3 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:06:01 +13:01 14:38
4 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:06:41 +13:41 14:47

D 40-

4 510 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 41:47   9:15
2 Milda Øhlckers IL Tyrving 43:27 +1:40 9:38
3 Liv Schjerven Lardal OL 43:48 +2:01 9:42
4 May Ingela Hope Modum OL 49:23 +7:36 10:56
5 Grethe B Clausen Larvik OK 49:28 +7:41 10:58
6 Kari R Holt Hedrum OL 58:08 +16:21 12:53
7 Sara T. Mathisen Porsgrunn OL 59:46 +17:59 13:15
8 Kristin Eger Kongsberg OL 59:59 +18:12 13:18
9 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:44:01 +1:02:14 23:03
  Isa Heggedal Konnerud IL ikke startet    
  Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK ikke startet    

D 45-

3 910 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Heidi Arnesen Freidig 36:22   9:18
2 Hilde Vassend Porsgrunn OL 41:37 +5:15 10:38
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 42:26 +6:04 10:51
4 Ida Vår Dirdal Larvik OK 43:30 +7:08 11:07
5 Aud Ellen Brevik IF Sturla 43:39 +7:17 11:09
6 Kristin Maukon Muren Asker Skiklubb 44:36 +8:14 11:24
7 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 45:16 +8:54 11:34
8 Tove Heimdal Konnerud IL 46:21 +9:59 11:51
9 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 55:59 +19:37 14:19
10 Kristin Sørensen IF Sturla 58:40 +22:18 15:00
  Jane Rødder Kongsberg OL ikke startet    

D 50-

3 420 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 33:20   9:44
2 Veslemøy Solberg Konnerud IL 37:07 +3:47 10:51
3 Kjersti Skantze IL Tyrving 42:26 +9:06 12:24
4 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 44:28 +11:08 13:00
5 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 45:11 +11:51 13:12
6 Gro Ellegaard Hamar OK 52:53 +19:33 15:27

D 55-

3 420 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Berge IL Tyrving 36:50   10:46
2 Helga Haverstad Lierbygda OL 40:45 +3:55 11:54
3 Turid Rustand Olsen Kongsberg OL 49:24 +12:34 14:26
4 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 51:22 +14:32 15:01

D 60-

2 940 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 31:13   10:37
2 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 34:09 +2:56 11:36
3 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 34:24 +3:11 11:42
4 Inger Nergaard Stokke IL 47:42 +16:29 16:13
5 Elisabeth Rød Andebu IL 48:49 +17:36 16:36
6 Anne Marit Nauf Hedrum OL 48:58 +17:45 16:39
7 Kari Berg Larvik OK 1:02:54 +31:41 21:23
  Randi Hansen Arnadal IL ikke startet    

D 65-

2 940 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 32:05   10:54
2 Margareta Brynhildsen Stokke IL 41:09 +9:04 13:59
3 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 41:37 +9:32 14:09
4 Astrid Lunde Drangedal OL 45:45 +13:40 15:33
5 Anne Karin Jørgensen Lia IL 46:49 +14:44 15:55
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 50:37 +18:32 17:12
7 Sidsel Sandelien  Heming Orientering 1:05:11 +33:06 22:10

D 70-

2 350 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eli Klovning Porsgrunn OL 32:49   13:57
2 Liv Horntvedt IL Imås 33:33 +0:44 14:16
3 Margith Reppesgård Hedrum OL 33:36 +0:47 14:17
4 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 40:40 +7:51 17:18
5 Torunn Hege Frøvoll IF Sturla 1:01:00 +28:11 25:57
  Elin Dahlen Ringerike OL diskvalifisert    
  Birgitte Bekkelund Røyken OL ikke startet    

D 75-

2 350 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 26:23   11:13
2 Inger E. Vamnes Hamar OK 33:15 +6:52 14:08
3 Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL 46:29 +20:06 19:46
4 Tirill Liby Seip OK Skeidi 52:19 +25:56 22:15

H -10

2 170 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 24:03   11:04
  Theodor Bjørk Sandefjord OK 16:29   7:35
  Brage Eikås Sandefjord OK 20:22   9:23
  Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb 24:39   11:21
  Bendik Schia Løe Notodden OL 21:50   10:03
  Ola Meen Porsgrunn OL 20:25   9:24
  Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 32:06   14:47

H 11-12

2 270 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Henrik R Holt Hedrum OL 17:18   7:37
2 Johan Eger Kongsberg OL 17:51 +0:33 7:51
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 18:11 +0:53 8:00
4 Lukas Klausen IF Sturla 18:48 +1:30 8:16
5 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 19:25 +2:07 8:33
6 August Syrdal Øen Heming Orientering 19:50 +2:32 8:44
7 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 20:00 +2:42 8:48
8 Jonas Eikås Sandefjord OK 21:59 +4:41 9:41
9 Kristoffer Fjære Hedrum OL 22:14 +4:56 9:47
10 Martin Ausen Porsgrunn OL 22:51 +5:33 10:03
10 Halvor Løken Kongsberg OL 22:51 +5:33 10:03
12 Jonas Hasaas Fossum IF 23:11 +5:53 10:12
13 Snorre Slokvik Notodden OL 24:51 +7:33 10:56
14 Åsmund Slokvik Notodden OL 25:10 +7:52 11:05
15 Birk F. Sætnan Fossum IF 27:34 +10:16 12:08

H 11-12N

2 170 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Syver Søyland Kjerkol IF Sturla 22:51   10:31

H 13-14

2 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 22:44   7:53
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 23:19 +0:35 8:05
3 Vegard Kittilsen Freidig 24:39 +1:55 8:33
4 Jakob Schia Løe Notodden OL 28:49 +6:05 10:00
5 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 36:49 +14:05 12:47
6 Even Gravningen  Stokke IL 39:00 +16:16 13:32
7 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 49:15 +26:31 17:06

H 13-16C

2 840 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Slokvik Notodden OL 26:10   9:12
2 Brynjel Heggernes Hedrum OL 28:12 +2:02 9:55

H 13-16N

2 240 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marius Sæther Mydland Hedrum OL 31:21   13:59
2 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 34:39 +3:18 15:28

H 15-16

5 090 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ole Flaatten OK Skeidi 40:34   7:58
2 Sturla Frydenlund IF Sturla 41:17 +0:43 8:06
3 Tobias Kristensen Larvik OK 41:45 +1:11 8:12
4 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 42:46 +2:12 8:24
5 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 45:32 +4:58 8:56
6 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 46:57 +6:23 9:13
7 Jens Didrik Berg Larvik OK 52:24 +11:50 10:17
8 Tord Strand Kongsberg OL 52:26 +11:52 10:18
9 Gard Dahlen Kongsberg OL 59:10 +18:36 11:37
10 Håkon Lund Kongsberg OL 1:00:33 +19:59 11:53
11 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:05:15 +24:41 12:49
12 Robin Thorkildsen Hedrum OL 1:16:02 +35:28 14:56
  Jørgen Baklid Konnerud IL diskvalifisert    
  John Kristian Repstad Storemyr IL Hauken ikke startet    

H 17-A kort

4 510 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ola Lesteberg Kongsberg OL 40:58   9:05
2 Mindaugas Lukauskas Fossum IF 42:24 +1:26 9:24
3 Olav Hasaas Fossum IF 45:48 +4:50 10:09
4 Sindre Eia Holtung OL Trollo 50:20 +9:22 11:09
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 52:25 +11:27 11:37
6 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 52:46 +11:48 11:41
7 Børge Styrvold Porsgrunn OL 54:36 +13:38 12:06
  Iver Sørensen IF Sturla diskvalifisert    
  DanEgil Ljådal IL Hauken ikke startet    

H 17-C

2 840 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tommy Sæter Kongsberg OL 29:41   10:27
2 Jan Lazor Modum OL 30:00 +0:19 10:33
3 Knut Bjerknes Røyken OL 32:02 +2:21 11:16
4 Kenneth Dybvik Stokke IL 33:14 +3:33 11:42
5 Trond Ceeberg Andebu IL 40:03 +10:22 14:06
  Jakub Rak Modum OL diskvalifisert    

H 17-N

2 240 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurdur Freyr Sigurdson Stokke IL 32:10   14:21
2 Kjell Gjølberg Hedrum OL 1:08:56 +36:46 30:46

H 17-18

5 440 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 38:01   6:59
2 Audun Heimdal Konnerud IL 41:46 +3:45 7:40
3 Karl Fremstad Kongsberg OL 42:44 +4:43 7:51
4 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 46:15 +8:14 8:30
5 Einar Lund Kongsberg OL 48:41 +10:40 8:56
6 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:07:28 +29:27 12:24
7 Herman Kirste Skien OK 1:13:08 +35:07 13:26
  Jørgen Wingerei Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL brutt    
  Einar Lofthus Hamar OK ikke startet    

H 19-

5 440 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn Orientering 37:53   6:57
2 Martin Hoset NTNUI 39:23 +1:30 7:14
3 Jørn Sundby Larvik OK 39:58 +2:05 7:20
4 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 42:43 +4:50 7:51
5 Trygve Olsen NTNUI 43:34 +5:41 8:00
6 Jonatan Aronsson OK Tisaren 44:36 +6:43 8:11
7 Jørgen Frøyd Larvik OK 48:07 +10:14 8:50
8 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 53:10 +15:17 9:46
9 Erik Feyling Haare Konnerud IL 53:12 +15:19 9:46
10 Robert Fredriksen Notodden OL 1:08:12 +30:19 12:32
  Niklas Gustafsson OK Tisaren diskvalifisert    

H 35-

5 090 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Fjære Hedrum OL 49:47   9:46

H 40-

5 090 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pål Kittilsen Freidig 38:12   7:30
2 Gisle Nysæter Skien OK 38:49 +0:37 7:37
3 Morten Fismen Fossum IF 45:41 +7:29 8:58
4 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 46:35 +8:23 9:09
5 Tor Ringstad Hedrum OL 52:57 +14:45 10:24
6 Atle Strøm Hedrum OL 54:54 +16:42 10:47
7 Tom Kristensen Larvik OK 58:53 +20:41 11:34
8 Ingar Aasestad Hedrum OL 1:04:24 +26:12 12:39
9 Anders Gustafsson IF Sturla 1:06:40 +28:28 13:05
10 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:33:07 +54:55 18:17
  Knut Jostein Sætnan Fossum IF diskvalifisert    

H 45-

4 510 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Odd Strand Kongsberg OL 33:04   7:19
2 Helge Gisholt OK Skeidi 33:55 +0:51 7:31
3 Syver Løken Kongsberg OL 33:58 +0:54 7:31
4 Dag Ausen Porsgrunn OL 34:51 +1:47 7:43
5 Øyvind Flaatten OK Skeidi 35:20 +2:16 7:50
6 Knut Erling Øen Heming Orientering 35:52 +2:48 7:57
7 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 37:19 +4:15 8:16
8 Bjørnar Olsrød Stokke IL 38:13 +5:09 8:28
9 Lars Baklid Konnerud IL 39:16 +6:12 8:42
10 Svein Granerud Asker Skiklubb 39:45 +6:41 8:48
11 Jørn Myrland Notodden OL 44:37 +11:33 9:53
12 Ian Ringheim OL Trollo 46:57 +13:53 10:24
13 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 48:14 +15:10 10:41
14 Roger Lysnes Hedrum OL 48:34 +15:30 10:46
15 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 49:37 +16:33 11:00
16 Atle Wøllo Kongsberg OL 54:13 +21:09 12:01
17 Bjørn Richard Kirste Skien OK 54:58 +21:54 12:11
18 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 56:32 +23:28 12:32
19 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 57:58 +24:54 12:51
20 Espen Johnsen Hedrum OL 1:00:19 +27:15 13:22
21 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:07:27 +34:23 14:57

H 50-

4 510 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Leif Eriksson Modum OL 35:26   7:51
2 Onno Verberne OL Toten-Troll 35:43 +0:17 7:55
3 Gjermund Røren Eiker OL 35:44 +0:18 7:55
4 Erlend Slokvik Nydalens SK 36:53 +1:27 8:10
5 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 37:48 +2:22 8:22
6 Torgeir Strandhagen Røyken OL 39:36 +4:10 8:46
7 Lars Fremstad Larvik OK 39:41 +4:15 8:47
8 Espen Raastad Skien OK 42:32 +7:06 9:25
9 Roar Grande Kongsberg OL 46:40 +11:14 10:20
10 Gunnar Hope Modum OL 47:43 +12:17 10:34
11 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 50:44 +15:18 11:14
12 Roar Bye Modum OL 51:19 +15:53 11:22
13 Jan Muren Asker Skiklubb 52:43 +17:17 11:41
14 Arne Kristensen Stokke IL 52:47 +17:21 11:42
15 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 54:16 +18:50 12:01
16 Harald Berge Løten o-lag 54:58 +19:32 12:11
17 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:03:46 +28:20 14:08
18 Trond Ivar Tømmervold Hamar OK 1:03:47 +28:21 14:08
19 Arild Storheim Kongsberg OL 1:13:04 +37:38 16:12
  Petter Løe Notodden OL diskvalifisert    
  Donald Skantze IL Tyrving diskvalifisert    
  Sven Ohrvik Konnerud IL diskvalifisert    
  Snorre Frydenlund IF Sturla diskvalifisert    
  Kolbjørn Kasin Kongsberg OL diskvalifisert    
  Bjørn Baklid Konnerud IL brutt    

H 55-

3 910 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 28:58   7:24
2 Rune Berge IL Tyrving 34:38 +5:40 8:51
3 Morten Dåsnes Ringerike OL 39:40 +10:42 10:08
4 Morten Aaltvedt Porsgrunn OL 41:00 +12:02 10:29

H 60-

3 420 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 27:00   7:53
2 Per Chr. Hagen Bø OL 30:37 +3:37 8:57
3 Are Eriksen Oslostudentenes IK 31:26 +4:26 9:11
4 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 33:31 +6:31 9:48
5 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 33:44 +6:44 9:51
6 Hugo Christensen Notodden OL 35:50 +8:50 10:28
7 Martin Nauf Hedrum OL 37:17 +10:17 10:54
8 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 38:07 +11:07 11:08
9 Terje Ludvigsen Larvik OK 38:16 +11:16 11:11
10 Per Øhlckers IL Tyrving 38:37 +11:37 11:17
11 Elling Aakre Andebu IL 38:46 +11:46 11:20
12 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 41:27 +14:27 12:07
13 Sveinung Rekaa Notodden OL 42:29 +15:29 12:25
14 Hans Lyder Haare Konnerud IL 44:54 +17:54 13:07

H 65-

3 420 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Geir Høsteland Botne SK 34:40   10:08
2 Atle Remme Porsgrunn OL 35:57 +1:17 10:30
3 Torgeir Sundby OK Skeidi 36:25 +1:45 10:38
4 Ragnar Hillestad Lardal OL 36:44 +2:04 10:44
5 Helge Revhaug Ringerike OL 37:16 +2:36 10:53
6 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 38:09 +3:29 11:09
7 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 39:05 +4:25 11:25
8 Jørgen Holmboe IL Tyrving 39:34 +4:54 11:34
9 Paul Skjaker Hadeland OL 39:48 +5:08 11:38
10 Runar Kittilsen Stokke IL 40:01 +5:21 11:42
11 John Ivar Kjellevold Modum OL 42:50 +8:10 12:31
12 Rolf Gjølberg Larvik OK 43:24 +8:44 12:41
13 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 48:07 +13:27 14:04
14 Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL 48:29 +13:49 14:10
15 Henning Gaarder Konnerud IL 52:04 +17:24 15:13

H 70-

2 940 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 30:30   10:22
2 Carl-Ove Berg OK Skeidi 31:39 +1:09 10:45
3 Kjell Røkke IL Tyrving 32:28 +1:58 11:02
4 Per Øystein Andersen Larvik OK 33:14 +2:44 11:18
5 Einar Hem Lillomarka OL 34:01 +3:31 11:34
6 Bjørn Sandelien Heming Orientering 36:06 +5:36 12:16
7 Anton Lomme Hedrum OL 37:19 +6:49 12:41
8 Tormod Dahlen Ringerike OL 39:51 +9:21 13:33
9 Gunnar Olsen IL Imås 40:12 +9:42 13:40
10 Egil Ronæss Porsgrunn OL 40:26 +9:56 13:45
11 Kåre Nilsen Sandefjord TIF 43:56 +13:26 14:56
12 Thorolf Trolsrud Botne SK 44:21 +13:51 15:05
13 Svein Thorsen Sandefjord TIF 51:37 +21:07 17:33
  Lars Magne Klovning Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Ronald Bjerva Drangedal OL diskvalifisert    

H 75-

2 940 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Egner Heming Orientering 34:22   11:41
2 Finn Åge Østern Kongsberg OL 38:26 +4:04 13:04
3 Elling Frøvoll IF Sturla 38:59 +4:37 13:15
4 Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn 40:16 +5:54 13:41
5 Magnar Reppesgård Hedrum OL 43:27 +9:05 14:46
6 Knut Kjemhus Kongsberg OL 45:18 +10:56 15:24
7 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 46:11 +11:49 15:42
8 Tor Drage Haugerud IF 47:11 +12:49 16:02
9 Ronald Malcolm Larvik OK 56:19 +21:57 19:09
10 Odd Gunbjørnsen Konnerud IL 1:13:08 +38:46 24:52
  Helge Halvorsen Larvik OK ikke startet    

H 80-

2 350 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 36:49   15:40
2 Einar Larsen IF Sturla 37:00 +0:11 15:44
  Brynjar Røgeberg Sandefjord TIF diskvalifisert    

Åpen Lang Lett

3 980 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helga M. Backer Asker Skiklubb 38:45   9:44
2 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 40:01 +1:16 10:03
3 Håkon Pettersen Sandefjord OK 43:20 +4:35 10:53
4 Lillian Berge Sandefjord OK 45:47 +7:02 11:30

Åpen Kort Lett

2 240 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nina Klausen IF Sturla 33:39   15:01
2 Mona Dalegaard Løken Kongsberg OL 38:22 +4:43 17:07
3 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 39:18 +5:39 17:32

Direkte A

4 510 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 35:36   7:53
2 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 41:24 +5:48 9:10
3 Andreas Hem Sandefjord OK 52:41 +17:05 11:40
  Truls Fjeldstad Porsgrunn OL brutt  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +