Resultater Vestfold 2-dagers 2014 - dag 2



Resultater Orientering Vestfold 2-dagers, dag 2
Larvik/Sandefjord, Vestfold - 6. april 2014

N-åpen

1 480 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Isabel Aaltvedt Ramirez Porsgrunn OL 20:05   13:34
  Elise Nilsen Berg Fossum IF 27:34   18:37
  Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 21:39   14:37
  Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 14:33   9:49
  Audun Clausen Larvik OK 14:37   9:52
  Alexander Granum Helsvig Nydalens SK 15:40   10:35
  Nora Christine Hansen Røyken OL 15:10   10:14
  Anders Hasaas Klavenes Sandefjord OK 17:33   11:51
  Tora Kittilsen Freidig 18:27   12:27
  Una Kittilsen Freidig 16:10   10:55
  Johanna Kristensen Stokke IL 16:52   11:23
  Mathilde Kristensen Stokke IL 16:50   11:22
  Thea Land Konnerud IL 22:44   15:21
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 28:34   19:18
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 16:42   11:17
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 13:22   9:01
  Ingvild Ringheim Larvik OK 34:45   23:28
  Iril Ringheim Larvik OK 17:48   12:01
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 18:27   12:27
  Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 11:38   7:51
  Magnus Sigurdson Stokke IL 21:42   14:39
  Henrik Stormyr IL Hauken 31:45   21:27
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 20:54   14:07
  Ask Felland Sætnan Fossum IF diskvalifisert    

D -10

1 540 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Serine Dirdal Larvik OK 16:05   10:26
  Karoline Fjære Hedrum OL 26:09   16:58
  Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 11:14   7:17
  Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 22:07   14:21
  Annika van Raaij Hedrum OL 30:42   19:56
  Marie Nysæter Skien OK ikke startet    

D 11-12

2 130 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 20:35   9:39
2 Petra Hoveid Asker Skiklubb 24:40 +4:05 11:34
3 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 28:35 +8:00 13:25
4 Konstanse Moholth Kongsberg OL 34:21 +13:46 16:07
5 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 34:23 +13:48 16:08
6 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 34:42 +14:07 16:17

D 11-12N

1 540 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 21:14   13:47
2 Helle Haugstuen Hedrum OL 23:09 +1:55 15:01
2 Ingvild Johnsen Hedrum OL 23:09 +1:55 15:01
4 Ingrid E. Norshus Stokke IL 31:26 +10:12 20:24

D 13-14

3 040 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 25:56   8:31
2 Jenny Baklid Konnerud IL 27:18 +1:22 8:58
3 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 29:51 +3:55 9:49
4 Anna Meen Porsgrunn OL 33:48 +7:52 11:07
5 Marlin Haavengen Kongsberg OL 35:13 +9:17 11:35
6 Ingrid Hasaas Fossum IF 35:17 +9:21 11:36
7 Helene Eger Kongsberg OL 35:45 +9:49 11:45
8 Hanna Nysæter Skien OK 35:58 +10:02 11:49
9 Anniken Ranvik Konnerud IL 37:10 +11:14 12:13
10 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 37:54 +11:58 12:28
11 Sarah Wøllo Kongsberg OL 37:56 +12:00 12:28
12 Elise Ausen Porsgrunn OL 40:06 +14:10 13:11
13 Andrea Ranvik Konnerud IL 40:48 +14:52 13:25
14 Andrea Vanebo Kongsberg OL 42:54 +16:58 14:06
15 Hanna Johansson Hedrum OL 47:57 +22:01 15:46
  Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL ikke startet    

D 13-16C

2 250 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helle Brathagen Larvik OK 27:56   12:24
2 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 36:20 +8:24 16:08
3 Susanne Strøm Hedrum OL 37:05 +9:09 16:28
4 Gunvor Aurora Masvik Larvik OK 37:32 +9:36 16:40
5 Ragnhild Marie Kristensen Stokke IL 41:03 +13:07 18:14
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 42:22 +14:26 18:49
7 Camilla Larsen Hedrum OL 48:54 +20:58 21:44
8 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 1:05:29 +37:33 29:06

D 15-16

4 790 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 49:56   10:25
2 Maria Prestbøen Sandefjord OK 51:07 +1:11 10:40
3 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 56:28 +6:32 11:47
4 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 56:47 +6:51 11:51
5 Aurora Moholth Kongsberg OL 58:08 +8:12 12:08
6 Emilie Westin Porsgrunn OL 58:34 +8:38 12:13
7 Julie Nærestad Vegårshei IL 58:44 +8:48 12:15
8 Sandra Bjørnemo Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:05:52 +15:56 13:45
9 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:08:11 +18:15 14:14
10 Linn Hege Roso Lardal OL 1:10:35 +20:39 14:44
11 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:17:36 +27:40 16:12
12 Martine Gustavsen Sandefjord OK 1:19:15 +29:19 16:32
13 Katrine Gjestrum Hedrum OL 1:20:39 +30:43 16:50
  Kristin Smeby Kongsberg OL diskvalifisert    
  Marit Melby Jacobsen Lardal OL brutt    
  Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL brutt    
  Mathea Strøm Grønn Hedrum OL ikke startet    
  Karine Vestøl Vegårshei IL ikke startet    

D 17-A kort

3 770 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Belinda Østvik Jørandli Gjø-Vard OL 44:34   11:49
2 Marit Wenseth Kure Bø OL 44:44 +0:10 11:51
3 Monica Meum Johansen OK Moss 47:52 +3:18 12:41
4 Lenka Westin Porsgrunn OL 52:39 +8:05 13:57
5 Ingrid Holte Porsgrunn OL 59:52 +15:18 15:52
6 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 1:12:12 +27:38 19:09
7 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:17:30 +32:56 20:33
8 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:17:58 +33:24 20:40
9 Melissa Trout Nydalens SK 1:47:20 +1:02:46 28:28
  Katrine van Raaij Hedrum OL diskvalifisert    

D 17-C

2 250 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 26:14   11:39
2 Lise Eide Porsgrunn OL 32:07 +5:53 14:16
3 Lene Meen Porsgrunn OL 34:07 +7:53 15:09
4 Elin Bordøy Hedrum OL 35:09 +8:55 15:37
5 Rita Kirste Skien OK 36:47 +10:33 16:20
6 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 43:30 +17:16 19:20
7 Linda Fredh Hamar OK 45:12 +18:58 20:05
8 Annemarie Ranvik Konnerud IL 49:24 +23:10 21:57
9 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 49:31 +23:17 22:00
10 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 49:32 +23:18 22:00
11 Rita Raastad Skien OK 50:47 +24:33 22:34
12 Anne Moian Nydal Asker Skiklubb 51:08 +24:54 22:43
13 Lise Hørtvedt Kongsberg OL 58:22 +32:08 25:56
  Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL ikke startet    
  Hilde Moholth Kongsberg OL ikke startet    

D 17-N

1 960 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 38:28   19:37
  Nina Irene Guttormsen Sørum Skien OK diskvalifisert    

D 17-18

5 320 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 57:05   10:43
2 Beate Berg Porsgrunn OL 1:02:50 +5:45 11:48
3 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:04:52 +7:47 12:11
4 Siri Moholth Kongsberg OL 1:04:53 +7:48 12:11
5 Hanna E. Andersen Eiker OL 1:05:46 +8:41 12:21
6 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:07:05 +10:00 12:36
  Martine Topstad OL Tønsberg og omegn ikke startet    

D 19

5 320 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristine Berglia Eiker OL 47:46   8:58
2 Louise Oram Nydalens SK 50:23 +2:37 9:28
3 Marte Grande Østby Porsgrunn OL 51:16 +3:30 9:38
4 Kristine Fjeldbo NTNUI 52:00 +4:14 9:46
5 Synnøve Bråten Vegårshei IL 52:46 +5:00 9:55
6 Kaja Torpe Lien Porsgrunn OL 53:03 +5:17 9:58
7 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 54:50 +7:04 10:18
8 Elin-Kristin Hem NTNUI 58:22 +10:36 10:58
9 Karen Kristoffersen Porsgrunn OL 58:46 +11:00 11:02
10 Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK 59:41 +11:55 11:13
11 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 1:04:06 +16:20 12:02
12 Cristina Luis Nydalens SK 1:07:45 +19:59 12:44
13 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 1:15:35 +27:49 14:12
  Eirin Haugen Eiker OL diskvalifisert    
  Ingrid Tronshaug Stokke IL ikke startet    

D 35-

4 790 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mona Holte Porsgrunn OL 1:03:32   13:15
2 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:17:19 +13:47 16:08
3 Alexandra Wennerstrand Porsgrunn OL 1:34:58 +31:26 19:49
  Trude Hansen Berger og Svelvik OL ikke startet    

D 40-

4 790 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 51:33   10:45
2 Sara T. Mathisen Porsgrunn OL 1:03:01 +11:28 13:09
3 Kristin Eger Kongsberg OL 1:06:37 +15:04 13:54
4 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 1:09:12 +17:39 14:26
5 Åse Nysæter Skien OK 1:09:33 +18:00 14:31
6 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 1:10:17 +18:44 14:40
7 Anette Firing Andebu IL 1:19:30 +27:57 16:35
  May Ingela Hope Modum OL diskvalifisert    
  Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb ikke startet    
  Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK ikke startet    

D 45-

3 770 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Heidi Arnesen Freidig 34:53   9:15
2 Hilde Vassend Porsgrunn OL 40:14 +5:21 10:40
3 Aud Ellen Brevik IF Sturla 40:20 +5:27 10:41
4 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 40:44 +5:51 10:48
5 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 42:30 +7:37 11:16
6 Marit Egner Asker Skiklubb 44:17 +9:24 11:44
7 Arnhild Bråten Vegårshei IL 46:04 +11:11 12:13
8 Stine Arntzen Sandefjord OK 47:53 +13:00 12:42
9 Maria Persson Asker Skiklubb 1:05:38 +30:45 17:24
10 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:08:17 +33:24 18:06
11 Åshild Flatebakken IL Tyrving 1:09:54 +35:01 18:32
12 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:20:33 +45:40 21:21
  Anniken Ausen Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Tove Heimdal Konnerud IL ikke startet    
  Inger Styrvold Porsgrunn OL ikke startet    
  Jane Rødder Kongsberg OL ikke startet    

D 50-

3 560 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 36:39   10:17
2 Tiri Rebård Sandefjord OK 43:00 +6:21 12:04
3 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 43:02 +6:23 12:05
4 Tone Stokland Sandefjord OK 46:10 +9:31 12:58
4 Kjersti Skantze IL Tyrving 46:10 +9:31 12:58
6 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 47:12 +10:33 13:15
7 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 48:08 +11:29 13:31
8 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 53:47 +17:08 15:06
9 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 53:54 +17:15 15:08
10 Gro Ellegaard Hamar OK 1:05:32 +28:53 18:24

D 55-

3 560 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Elisabeth Meum Johansen OK Moss 46:10   12:58
2 Turid Rustand Olsen Kongsberg OL 49:26 +3:16 13:53
3 Kristil Kristensen OK Skeidi 57:55 +11:45 16:16
4 Tone Grande Porsgrunn OL 1:02:15 +16:05 17:29
  Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Anne Lise Andreassen Sandefjord OK ikke startet    
  Marianne Spanli Lierbygda OL ikke startet    

D 60-

2 860 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Linda Verde IF Sturla 35:39   12:27
2 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 46:11 +10:32 16:08
3 Inger Nergaard Stokke IL 46:59 +11:20 16:25

D 65-

2 860 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 36:51   12:53
2 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 38:48 +1:57 13:33
3 Anne Karin Jørgensen Lia IL 44:46 +7:55 15:39
4 Margareta Brynhildsen Stokke IL 45:05 +8:14 15:45
5 May Helene Hansen Sandefjord OK 52:50 +15:59 18:28
6 Astrid Lunde Drangedal OL 54:01 +17:10 18:53
7 Brit Sundby Sandefjord OK 57:07 +20:16 19:58

D 70-

2 730 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Liv Horntvedt IL Imås 51:16   18:46
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 51:26 +0:10 18:50
3 Elin Dahlen Ringerike OL 54:11 +2:55 19:50
4 Hjordis Øvreås Botne SK 1:33:01 +41:45 34:04
  Eli Klovning Porsgrunn OL brutt    

D 75-

2 730 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 43:57   16:05
2 Inger E. Vamnes Hamar OK 55:07 +11:10 20:11
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 55:56 +11:59 20:29
4 Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL 1:28:55 +44:58 32:34

H -10

1 540 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Børge Nilsen Berg Fossum IF 20:12   13:07
  Theodor Bjørk Sandefjord OK 12:58   8:25
  Sander Breyholtz Lauritzen Larvik OK 32:53   21:21
  Ola Meen Porsgrunn OL 13:45   8:55

H 11-12

2 130 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 18:30   8:41
2 Johan Eger Kongsberg OL 18:40 +0:10 8:45
3 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 19:18 +0:48 9:03
4 Viljan van Raaij Hedrum OL 19:35 +1:05 9:11
5 Henrik R Holt Hedrum OL 21:26 +2:56 10:03
6 Kristoffer Fjære Hedrum OL 22:20 +3:50 10:29
7 Iver Ringheim Larvik OK 23:09 +4:39 10:52
8 Martin Ausen Porsgrunn OL 24:22 +5:52 11:26
9 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 25:13 +6:43 11:50
10 Birk F. Sætnan Fossum IF 25:39 +7:09 12:02
11 Johannes Halvorsen Nydalens SK 26:36 +8:06 12:29
12 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 26:46 +8:16 12:33
13 Halvor Løken Kongsberg OL 28:25 +9:55 13:20
14 Jonas Hasaas Fossum IF 39:46 +21:16 18:40
15 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 42:32 +24:02 19:58

H 11-12N

1 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Thomas Evensen IL Hauken 22:34   14:39
1 Anders Ljådal IL Hauken 22:34   14:39

H 13-14

3 040 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 24:28   8:02
2 Skjalg Nysæter Skien OK 29:04 +4:36 9:33
3 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 29:05 +4:37 9:34
4 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 30:21 +5:53 9:59
  Jakob Schia Løe Notodden OL ikke startet    
  Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL ikke startet    
  Rasmus Mathisen Porsgrunn OL ikke startet    

H 13-16C

2 250 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 August Borgvad Kornerud Eiker OL 27:48   12:21
2 Ludvig Johnsen Hedrum OL 30:48 +3:00 13:41
3 Henrik Herø Eiker OL 33:26 +5:38 14:51
4 Even Haugstuen Hedrum OL 35:04 +7:16 15:35
5 Ulrik Andre Strøm Hedrum OL 35:38 +7:50 15:50
6 Brynjel Heggernes Hedrum OL 39:41 +11:53 17:38
7 Stian Breyholtz Lauritzen Larvik OK 1:00:55 +33:07 27:04
8 Andreas Hegg Stokke IL 1:01:58 +34:10 27:32
  Jonas Solem Tronrud Eiker OL diskvalifisert    
  Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL ikke startet    

H 13-16N

1 960 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marius Sæther Mydland Hedrum OL 24:34   12:32
2 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 30:49 +6:15 15:43
3 Herman Firing Simonsen Andebu IL 1:16:32 +51:58 39:02

H 15-16

5 320 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ole Flaatten OK Skeidi 40:35   7:37
2 Jørgen Baklid Konnerud IL 43:48 +3:13 8:13
3 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 46:50 +6:15 8:48
4 Sturla Frydenlund IF Sturla 49:44 +9:09 9:20
5 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 49:55 +9:20 9:22
6 Sindre R Holt Hedrum OL 50:22 +9:47 9:28
7 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 50:55 +10:20 9:34
8 Fredrik Polland OK Skeidi 51:54 +11:19 9:45
9 Tobias Kristensen Larvik OK 52:17 +11:42 9:49
10 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 52:38 +12:03 9:53
11 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 56:33 +15:58 10:37
12 Jens Didrik Berg Larvik OK 58:22 +17:47 10:58
13 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 59:52 +19:17 11:15
14 Robin Thorkildsen Hedrum OL 1:22:09 +41:34 15:26
  Simon Nysæter Skien OK ikke startet    
  Simen Åmodt Amundsen Lardal OL ikke startet    

H 17-A kort

4 790 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mindaugas Lukauskas Fossum IF 41:07   8:35
2 Olav Hasaas Fossum IF 53:04 +11:57 11:04
3 DanEgil Ljådal IL Hauken 57:49 +16:42 12:04
4 Ingar Aasestad Hedrum OL 58:12 +17:05 12:09
5 Børge Styrvold Porsgrunn OL 59:26 +18:19 12:24
6 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:02:13 +21:06 12:59
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 1:13:39 +32:32 15:22
  Morten Tangen Hamar OK diskvalifisert    
  Ola Lesteberg Kongsberg OL ikke startet    

H 17-C

2 250 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 27:57   12:25
2 Hans Herman Herø Eiker OL 28:07 +0:10 12:29
3 Einar Klavenes Sandefjord OK 30:39 +2:42 13:37
4 Knut Bjerknes Røyken OL 31:14 +3:17 13:52
5 Arnfinn Sørum Skien OK 34:16 +6:19 15:13
6 Kenneth Dybvik Stokke IL 36:49 +8:52 16:21
7 Dagfinn Norshus Stokke IL 40:34 +12:37 18:01

H 17-N

1 960 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Kjell Gjølberg Hedrum OL ikke startet    

H 17-18

5 840 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 43:36   7:27
2 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 44:33 +0:57 7:37
3 Karl Fremstad Kongsberg OL 47:09 +3:33 8:04
4 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 48:36 +5:00 8:19
5 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 50:53 +7:17 8:42
6 Herman Kirste Skien OK 59:20 +15:44 10:09
  Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL brutt    
  Jarle Lysnes Hedrum OL ikke startet    
  Einar Lofthus Hamar OK ikke startet    
  Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF ikke startet    
  Jørgen Wingerei Porsgrunn OL ikke startet    

H 19

5 840 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn Orientering 38:58   6:40
2 Thore Kornmo Porsgrunn OL 42:34 +3:36 7:17
3 Martin Hoset NTNUI 44:35 +5:37 7:38
4 Thomas Nipen IL Tyrving 47:43 +8:45 8:10
5 Pål Skogedal Asker Skiklubb 48:30 +9:32 8:18
6 Jonatan Aronsson OK Tisaren 50:37 +11:39 8:40
7 Trygve Olsen NTNUI 50:50 +11:52 8:42
8 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 51:23 +12:25 8:47
9 Lars Henrik Thon IF Sturla 52:37 +13:39 9:00
10 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:00:28 +21:30 10:21
11 Andreas Alvem Gimle IF 1:09:02 +30:04 11:49
12 Robert Fredriksen Notodden OL 1:30:52 +51:54 15:33
  Mathias Drage Kongsberg OL diskvalifisert    
  Niklas Gustafsson OK Tisaren diskvalifisert    

H 35-

5 320 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Fjære Hedrum OL 52:13   9:48
  Henrik Wennerstrand Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 40-

5 320 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gisle Nysæter Skien OK 39:47   7:28
2 Pål Kittilsen Freidig 40:06 +0:19 7:32
3 Steinar Lande Bø OL 44:52 +5:05 8:26
4 Anders Kristian Holt Hedrum OL 45:48 +6:01 8:36
5 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 45:53 +6:06 8:37
6 Torstein Hole Nydalens SK 46:13 +6:26 8:41
7 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 48:37 +8:50 9:08
8 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 49:33 +9:46 9:18
9 Tor Ringstad Hedrum OL 53:23 +13:36 10:02
10 Espen Røste Kongsberg OL 53:26 +13:39 10:02
11 Atle Strøm Hedrum OL 56:25 +16:38 10:36
12 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 59:19 +19:32 11:08
13 Truls Fjeldstad Porsgrunn OL 1:00:27 +20:40 11:21
14 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:24:59 +45:12 15:58

H 45-

4 790 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Flaatten OK Skeidi 38:11   7:58
2 Trond Gjelstad Sandefjord OK 39:47 +1:36 8:18
3 Syver Løken Kongsberg OL 41:28 +3:17 8:39
4 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 41:41 +3:30 8:42
5 Per Olav Nærestad IF Trauma 42:12 +4:01 8:48
6 Bjørnar Olsrød Stokke IL 43:25 +5:14 9:03
7 Svein Granerud Asker Skiklubb 45:59 +7:48 9:35
8 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 46:45 +8:34 9:45
9 Jørn Myrland Notodden OL 47:13 +9:02 9:51
10 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 48:17 +10:06 10:04
11 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 50:11 +12:00 10:28
12 Roger Lysnes Hedrum OL 50:12 +12:01 10:28
13 Bjørn Richard Kirste Skien OK 51:17 +13:06 10:42
14 Bjørn Polland OK Skeidi 52:56 +14:45 11:03
15 Geir Bråten Vegårshei IL 53:20 +15:09 11:08
16 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 54:22 +16:11 11:21
17 Ian Ringheim OL Trollo 54:51 +16:40 11:27
18 Per Erik Larsen Sandefjord OK 55:01 +16:50 11:29
19 Torgeir E. Andersen Eiker OL 57:50 +19:39 12:04
20 Espen Johnsen Hedrum OL 59:02 +20:51 12:19
21 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 1:00:31 +22:20 12:38
22 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:01:50 +23:39 12:54
23 Roar Hagen Sandefjord OK 1:05:16 +27:05 13:37
24 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:06:06 +27:55 13:47
25 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:06:09 +27:58 13:48
26 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 1:06:57 +28:46 13:58
27 Trond Foss Sandefjord OK 1:10:01 +31:50 14:37
  Atle Wøllo Kongsberg OL diskvalifisert    

H 50-

4 790 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Roar Fjeldbo Sandefjord OK 39:01   8:08
2 Onno Verberne OL Toten-Troll 43:48 +4:47 9:08
3 Petter Løe Notodden OL 44:43 +5:42 9:20
4 Roar Grande Kongsberg OL 44:51 +5:50 9:21
5 Espen Raastad Skien OK 49:03 +10:02 10:14
6 Tom Aasrum Hedrum OL 51:01 +12:00 10:39
7 Harald Berge Løten o-lag 52:00 +12:59 10:51
8 Njål Svingheim Konnerud IL 52:15 +13:14 10:54
9 Gunnar Hope Modum OL 52:40 +13:39 10:59
10 Håkon Løvli Asker Skiklubb 54:07 +15:06 11:17
11 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 54:47 +15:46 11:26
12 Snorre Frydenlund IF Sturla 54:58 +15:57 11:28
13 Roar Nilsen Sandefjord OK 56:12 +17:11 11:43
14 Arne Kristensen Stokke IL 1:01:26 +22:25 12:49
15 Arild Storheim Kongsberg OL 1:04:14 +25:13 13:24
16 Per Ivar Halvorsen Sandefjord OK 1:05:40 +26:39 13:42
17 Trond Ivar Tømmervold Hamar OK 1:05:54 +26:53 13:45
18 Øyvind Styrvold Porsgrunn OL 1:06:08 +27:07 13:48
19 Jan Ivar Gundersen Hedrum OL 1:10:24 +31:23 14:41
20 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:25:57 +46:56 17:56

H 55-

3 770 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 30:16   8:01
2 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 31:32 +1:16 8:21
3 Harald Hovi Skien OK 32:51 +2:35 8:42
4 Torgeir Strandhagen Røyken OL 34:36 +4:20 9:10
5 Inge Glittum OK Skeidi 35:21 +5:05 9:22
6 Morten Berglia Eiker OL 37:09 +6:53 9:51
7 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 37:25 +7:09 9:55
8 Morten Dåsnes Ringerike OL 39:36 +9:20 10:30
9 Morten Aaltvedt Porsgrunn OL 40:58 +10:42 10:51
10 Roy Gjerding OK Moss 53:56 +23:40 14:18
11 Morten Johansen OK Moss 55:17 +25:01 14:39
12 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 56:39 +26:23 15:01
13 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:02:19 +32:03 16:31
14 Roar Nydal Asker Skiklubb 1:03:33 +33:17 16:51
15 Donald Skantze IL Tyrving 1:06:58 +36:42 17:45
16 Rune Moian Asker Skiklubb 1:47:43 +1:17:27 28:34

H 60-

3 560 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 30:23   8:32
2 Harald Thon IF Sturla 31:50 +1:27 8:56
3 Per Chr. Hagen Bø OL 35:50 +5:27 10:03
4 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 39:17 +8:54 11:02
5 Are Eriksen Oslostudentenes IK 40:39 +10:16 11:25
6 Hugo Christensen Notodden OL 41:26 +11:03 11:38
7 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 42:40 +12:17 11:59
8 Olav Nipen IL Tyrving 44:45 +14:22 12:34
9 Elling Aakre Andebu IL 47:03 +16:40 13:12
10 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 50:08 +19:45 14:04
11 Trond Ceeberg Andebu IL 1:41:34 +1:11:11 28:31
  Sveinung Rekaa Notodden OL brutt    
  Ragnar Niemi Berg Stokke IL ikke startet    

H 65-

3 560 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Sundby OK Skeidi 39:56   11:13
2 Atle Remme Porsgrunn OL 41:10 +1:14 11:33
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 41:45 +1:49 11:43
4 Runar Kittilsen Stokke IL 41:55 +1:59 11:46
5 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 42:02 +2:06 11:48
6 Helge Revhaug Ringerike OL 43:27 +3:31 12:12
7 Kjell Dolva Skien OK 47:38 +7:42 13:22
8 Paul Skjaker Hadeland OL 47:42 +7:46 13:23
9 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 50:08 +10:12 14:04
10 Roar Løken Sandefjord OK 52:23 +12:27 14:42
11 Tor-Eivind Bergsvåg Sandefjord OK 53:18 +13:22 14:58
12 Svein Børge Haugberg Sandefjord OK 55:31 +15:35 15:35
13 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 55:34 +15:38 15:36
14 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 58:08 +18:12 16:19
15 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 59:51 +19:55 16:48
16 Arne Lande Bø OL 1:02:49 +22:53 17:38
  Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL diskvalifisert    

H 70-

2 860 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 32:56   11:30
2 Kjell Røkke IL Tyrving 33:26 +0:30 11:41
3 Frank Eliassen Sandefjord OK 35:32 +2:36 12:25
4 Gunnar Olsen IL Imås 36:28 +3:32 12:45
5 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 40:07 +7:11 14:01
6 Tormod Dahlen Ringerike OL 40:25 +7:29 14:07
7 Carl-Ove Berg OK Skeidi 41:12 +8:16 14:24
8 Bjørn W. Ludvigsen IF Sturla 42:54 +9:58 15:00
9 Ronald Bjerva Drangedal OL 43:49 +10:53 15:19
10 Magnar Øvreås Botne SK 46:29 +13:33 16:15
11 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 46:30 +13:34 16:15
12 Kåre Nilsen Sandefjord TIF 51:33 +18:37 18:01
13 Egil Ronæss Porsgrunn OL 52:05 +19:09 18:12
  Anton Lomme Hedrum OL brutt    
  Thore Eilertsen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Svein Thorsen Sandefjord TIF ikke startet    

H 75-

2 860 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Magnar Reppesgård Hedrum OL 42:26   14:50
2 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 42:55 +0:29 15:00
3 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 43:04 +0:38 15:03
4 Tor Drage Haugerud IF 47:01 +4:35 16:26
5 Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn 51:03 +8:37 17:50
  Bjørn Haugen Sandefjord OK diskvalifisert    
  Hans G. Rønne Sandefjord OK ikke startet    

Åpen Lang

4 190 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håkon Pettersen Sandefjord OK 55:48   13:19
2 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 1:02:27 +6:39 14:54
3 Lillian Berge Sandefjord OK 1:12:23 +16:35 17:16
4 Ingrid Vad Stord 2:20:40 +1:24:52 33:34
5 Magnus Skånøy Stord 2:22:36 +1:26:48 34:02

Åpen mellom

2 620 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mona Dalegård Løken Kongsberg OL 1:05:53   25:08

Direkte A

3 770 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 34:17   9:05
2 Line Drange Ruud Asker Skiklubb 52:55 +18:38 14:02


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +