Resultater Vestfold 2-dagers 2015 - dag 2



Resultater Vestfold 2-dagers, dag 2
Larvik/Sandefjord, Vestfold - 12. april 2015

Arrangemenstypde: Orientering

N-åpen

1 280 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Erlend Bakke Fossum IF 24:04   18:48
  Mats Olsen Bye Modum OL 11:59   9:21
  Martin Dybvik Stokke IL 20:58   16:22
  Kristoffer Eckdahl OK Horten 14:53   11:37
  Marte Eger Kongsberg OL 15:05   11:47
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 15:49   12:21
  Sindre Furland Sandefjord OK 14:45   11:31
  Henrik Kaiser Sturla, IF 13:48   10:46
  Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 15:03   11:45
  Mathilde Kristensen Stokke IL 21:25   16:43
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 25:20   19:47
  Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 14:54   11:38
  Ingeborg Kinck Rannem Fossum IF 16:02   12:31
  Magnus Sigurdsson Stokke IL 14:07   11:01
  Oda Skjelland Hegg Stokke IL 24:04   18:48
  Hanna Spangberg Konnerud IL 13:33   10:35
  Ole Magnus Storemyr IL Hauken 16:58   13:15
  Ask F. Sætnan Fossum IF 13:54   10:51

D -10

1 780 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Serine Dirdal Larvik OK 16:52   9:28
  Ingeborg Eikås Sandefjord OK 19:19   10:51
  Nora Christine Hansen Røyken OL 17:03   9:34
  Tora Kittilsen Freidig 17:48   10:00
  Una Kittilsen Freidig 16:10   9:04
  Ragne Klavenes Sandefjord OK 20:08   11:18
  Annika van Raaij Hedrum OL 27:16   15:19
  Anne Østvold Heming Orientering 20:36   11:34

D 11-12

2 410 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mille Jægtvik Konnerud IL 21:58   9:06
2 Konstanse Moholth Kongsberg OL 23:48 +1:50 9:52
3 Hedda Spangberg Konnerud IL 27:47 +5:49 11:31
4 Ida Marie Flågen Heming Orientering 28:38 +6:40 11:52
5 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 28:45 +6:47 11:55
6 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 29:33 +7:35 12:15
7 Noor Dirro-Helu Måren OK 30:00 +8:02 12:26
8 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 36:03 +14:05 14:57
9 Maren Bruserud OL Trollo 43:45 +21:47 18:09

D 11-12N

1 780 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 16:51   9:27
2 Emilie Johansen Sandefjord OK 17:37 +0:46 9:53
3 Louise Bentsen Malmquist Hedrum OL 17:45 +0:54 9:58
4 Malin H Liljebäck OL Tønsberg og omegn 18:04 +1:13 10:08
5 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 18:39 +1:48 10:28
6 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 21:20 +4:29 11:59
7 Lerke Hjelseth OL Tønsberg og omegn 23:40 +6:49 13:17
8 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 29:34 +12:43 16:36
  Luciana Svads Måren OK diskvalifisert    

D 13-16C

2 360 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 21:52   9:15
2 Mina Jørgensen IL Tyrving 22:47 +0:55 9:39
3 Silje Marie Våge Asker Skiklubb 26:51 +4:59 11:22
4 Kaja B. Konow Asker Skiklubb 32:47 +10:55 13:53
5 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 34:33 +12:41 14:38
6 Johanne Paaske Asker Skiklubb 39:56 +18:04 16:55
7 Hanne Elisabeth Fog Bråthen Fossum IF 39:59 +18:07 16:56
8 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 57:59 +36:07 24:34
  Emilie Støren Bø OL diskvalifisert    

D 13-16N

1 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Pernille Molteberg Hedrum OL diskvalifisert    

D 17-A kort

4 190 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marthe Peveri Eiker OL 53:00   12:38
2 Hanna E. Andersen Eiker OL 57:54 +4:54 13:49
3 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 59:45 +6:45 14:15
4 Pernille Nauf Hedrum OL 1:03:10 +10:10 15:04
5 Kari Rød Aakre Andebu IL 1:13:56 +20:56 17:38
6 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 1:18:18 +25:18 18:41
7 Magnhild Frydenlund Sturla, IF 1:29:10 +36:10 21:16

D 17-C

2 360 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 23:57   10:08
2 Elin Bordøy Hedrum OL 26:50 +2:53 11:22
3 Rita Raastad Skien OK 31:23 +7:26 13:17
4 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 33:13 +9:16 14:04
5 Susanne Strøm Hedrum OL 38:52 +14:55 16:28
6 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 41:18 +17:21 17:30
7 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 45:24 +21:27 19:14
8 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 50:11 +26:14 21:15

D 17-N

1 950 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Kinck Rannem Fossum IF 17:38   9:02
2 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 19:13 +1:35 9:51
3 Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 23:13 +5:35 11:54
4 Lene Spilde Hasaas Fossum IF 26:44 +9:06 13:42
5 Sissel Bentsen Hedrum OL 30:51 +13:13 15:49

D 17-18

5 720 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Siri Moholth Kongsberg OL 1:04:56   11:21
2 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:06:48 +1:52 11:40
3 Julie Nærestad Vegårshei IL 1:06:58 +2:02 11:42
4 Åse Bergan Nydalens SK 1:09:16 +4:20 12:06
5 Ida Aurebekk Torridal IL 1:11:55 +6:59 12:34
6 Emilie Westin Porsgrunn OL 1:11:57 +7:01 12:34
7 Stine Njåstein IL Tyrving 1:13:13 +8:17 12:48
8 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:16:43 +11:47 13:24
9 Fride Sørensen Sturla, IF 1:23:55 +18:59 14:40
10 Linn Hege Roso Lardal OL 1:26:31 +21:35 15:07
11 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:28:06 +23:10 15:24
12 Andrea Drangsholt Torridal IL 1:32:59 +28:03 16:15

D 35-

5 250 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Mila Zaharinova Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 40-

4 190 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 38:53   9:16
2 Kine Odden Østmarka OK 43:51 +4:58 10:27
3 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 44:18 +5:25 10:34
4 Ingvild Eckdahl OK Horten 47:04 +8:11 11:13
5 Sara Mathisen Porsgrunn OL 48:28 +9:35 11:34
6 Silje Island OL Tønsberg og omegn 50:18 +11:25 12:00
7 Kristin Eger Kongsberg OL 57:58 +19:05 13:50
8 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 59:18 +20:25 14:09
9 Lenka Westin Porsgrunn OL 59:26 +20:33 14:11
10 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:22:53 +44:00 19:46
  Monica Syrdal Heming Orientering diskvalifisert    

D 45-

4 190 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanne Lerche Raadal Halden SK 41:10   9:49
2 Hege Feiring IL Tyrving 46:45 +5:35 11:09
3 Sissel Skovly Ringerike OL 47:04 +5:54 11:13
4 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 47:48 +6:38 11:24
5 Hilde Vassend Porsgrunn OL 48:23 +7:13 11:32
6 Ida Vår Dirdal Larvik OK 53:06 +11:56 12:40
7 Torunn Ø. Jensen Ringerike OL 53:17 +12:07 12:43
8 Anne Mia Olsen Modum OL 57:02 +15:52 13:36
9 Katrine Bakke Fossum IF 57:05 +15:55 13:37
10 Ann Elin Flågen Heming Orientering 57:22 +16:12 13:41
11 Kristin Sørensen Sturla, IF 57:35 +16:25 13:44
12 Tone Skram Røyken OL 1:01:24 +20:14 14:39
13 Ida Syversen Røyken OL 1:03:59 +22:49 15:16
14 Elise Gisholt Fossum IF 1:05:04 +23:54 15:31
15 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:05:54 +24:44 15:43
16 Kristin Bruserud OL Trollo 1:06:38 +25:28 15:54
17 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 1:07:00 +25:50 15:59
18 Mette Spangberg Konnerud IL 1:08:50 +27:40 16:25
19 Åse Hanne Kristensen Stokke IL 1:17:55 +36:45 18:35
20 Jane Rødder Kongsberg OL 1:42:49 +1:01:39 24:32
  Marianne Reusch Heming Orientering diskvalifisert    

D 50-

4 010 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marianne Njåstein IL Tyrving 38:06   9:30
2 Ragnhild Dåsnes Os IL 41:00 +2:54 10:13
3 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 47:56 +9:50 11:57
4 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 49:16 +11:10 12:17
5 Eva Syversen Røyken OL 1:02:49 +24:43 15:39
6 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:18:39 +40:33 19:36

D 55-

4 010 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Grete Synnøve Hovi Skien OK 38:14   9:32
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 41:32 +3:18 10:21
3 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 53:20 +15:06 13:18
4 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:08:37 +30:23 17:06

D 60-

3 180 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Randi Kristin Nærum Larvik OK 40:56   12:52
2 Aud Kjemperud Eiker OL 41:37 +0:41 13:05
3 Randi Hansen Arnadal IL 44:19 +3:23 13:56
4 Anne Marit Nauf Hedrum OL 46:04 +5:08 14:29
5 Vigdis Andersen Eiker OL 55:26 +14:30 17:25
6 Elisabeth Rød Andebu IL 1:00:16 +19:20 18:57

D 65-

3 180 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 34:14   10:45
2 Linda Verde Sturla, IF 34:54 +0:40 10:58
3 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 38:03 +3:49 11:57
4 Anne Karin Jørgensen IL Imås 57:17 +23:03 18:00
5 Siri Wilberg Aabel Bækkelagets SK 1:14:14 +40:00 23:20

D 70-

2 610 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 35:38   13:39
2 Eli Klovning Porsgrunn OL 36:27 +0:49 13:57
3 Elin Dahlen Ringerike OL 36:38 +1:00 14:02
4 Sidsel Sandelien Heming Orientering 44:11 +8:33 16:55
5 Birgitte Bekkelund Røyken OL 46:12 +10:34 17:42
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 46:46 +11:08 17:55

D 75-

2 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 35:48   13:42
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 37:09 +1:21 14:14
  Tirill Liby Seip OK Skeidi diskvalifisert    

H -10

1 780 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Brage Eikås Sandefjord OK 16:08   9:03
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 15:13   8:32
  Henrik Storemyr IL Hauken 19:40   11:02
  Einar Østvold Heming Orientering 35:59   20:12

H 11-12

2 410 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 16:30   6:50
2 Gaute Bergan Nydalens SK 17:05 +0:35 7:05
3 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 18:09 +1:39 7:31
4 Birk F. Sætnan Fossum IF 19:13 +2:43 7:58
5 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 19:54 +3:24 8:15
6 Jonas Hasaas Fossum IF 24:31 +8:01 10:10
7 Johan Eger Kongsberg OL 25:05 +8:35 10:24
8 Fridtjof Reusch Heming Orientering 25:39 +9:09 10:38
9 Anders Klavenes Sandefjord OK 29:22 +12:52 12:11
10 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 29:24 +12:54 12:11
11 Ola Meen Porsgrunn OL 33:34 +17:04 13:55
12 Martin Kaiser Sturla, IF 38:29 +21:59 15:58
13 Theodor Bjørk Sandefjord OK 43:59 +27:29 18:15
  Simen Gravningen Stokke IL diskvalifisert    
  Martin Ausen Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 11-12N

1 780 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Christian Filip Selbo Malmquist Hedrum OL 16:57   9:31

H 13-16C

2 360 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Horvei Raumar Orientering 19:56   8:26
2 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 20:16 +0:20 8:35
3 Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL 22:50 +2:54 9:40
4 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 24:17 +4:21 10:17
5 Jesper Ugedal Østmarka OK 27:14 +7:18 11:32
6 Marius Sæther Mydland Hedrum OL 34:09 +14:13 14:28
7 Brynjel Heggernes Hedrum OL 48:09 +28:13 20:24
8 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:08:10 +48:14 28:53

H 17-A kort

5 250 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ola Lesteberg Kongsberg OL 53:34   10:12
2 Morten Tangen Måren OK 1:00:04 +6:30 11:26
3 Håkon Njåstein IL Tyrving 1:01:07 +7:33 11:38
4 Peter Carlsen Røyken OL 1:02:00 +8:26 11:48
5 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 1:03:12 +9:38 12:02
6 Eelco van Raaij Hedrum OL 1:14:31 +20:57 14:11
7 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:20:41 +27:07 15:22
8 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:57:27 +1:03:53 22:22
  Iver Sørensen Sturla, IF diskvalifisert    

H 17-C

2 360 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjetil Jacobsen Hamar OK 20:27   8:39
2 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 21:13 +0:46 8:59
3 Morten Andresen OK Skeidi 23:28 +3:01 9:56
4 Pål Espen Nordhaug Konnerud IL 25:35 +5:08 10:50
5 Stian Lillegård Lillomarka OL 28:47 +8:20 12:11
6 Knut Bjerknes Røyken OL 29:51 +9:24 12:38
7 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 34:33 +14:06 14:38

H 17-N

1 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 31:03   15:55

H 17-18

6 290 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 44:09   7:01
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 48:36 +4:27 7:43
3 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 52:41 +8:32 8:22
4 Tobias Kristensen Larvik OK 52:46 +8:37 8:23
5 Ole Flaatten OK Skeidi 53:32 +9:23 8:30
6 Sturla Frydenlund Sturla, IF 54:36 +10:27 8:40
7 Jostein Tandberg Nydalens SK 55:47 +11:38 8:52
8 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 58:41 +14:32 9:19
9 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 58:55 +14:46 9:22
10 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:02:41 +18:32 9:57
11 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 1:05:58 +21:49 10:29
12 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:07:06 +22:57 10:40
13 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:07:50 +23:41 10:47
14 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 1:10:46 +26:37 11:15
15 Toralf Grande Kongsberg OL 1:32:31 +48:22 14:42

H 40-

5 720 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Odin Tellesbø Østmarka OK 47:21   8:16
2 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 48:15 +0:54 8:26
3 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 49:33 +2:12 8:39
4 André Jægtvik Konnerud IL 58:18 +10:57 10:11
5 Jørgen Fjære Hedrum OL 1:05:37 +18:16 11:28
6 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 1:11:53 +24:32 12:34
7 Hans Petter Bettum Stokke IL 1:37:45 +50:24 17:05
8 Atle Borgersen Hedrum OL 1:45:58 +58:37 18:31
  Knut Jostein Sætnan Fossum IF diskvalifisert    

H 45-

5 250 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Haug Stokke IL 37:39   7:10
2 Helge Gisholt OK Skeidi 41:24 +3:45 7:53
3 Rune Scheele Nydalens SK 41:32 +3:53 7:54
4 Lars Enerhaugen Modum OL 44:50 +7:11 8:32
5 Einar Gisholt Fossum IF 45:54 +8:15 8:44
6 Øyvind Flaatten OK Skeidi 47:23 +9:44 9:01
7 Christian Jomaas Fossum IF 47:40 +10:01 9:04
8 Bjørnar Olsrød Stokke IL 48:49 +11:10 9:17
9 Christian Reusch Heming Orientering 48:58 +11:19 9:19
10 Anders Kristian Holt Hedrum OL 49:13 +11:34 9:22
11 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 51:14 +13:35 9:45
12 Knut Aurebekk Torridal IL 52:20 +14:41 9:58
13 Tom Kristensen Larvik OK 52:42 +15:03 10:02
14 Eirik Jørgensen IL Tyrving 52:54 +15:15 10:04
15 Morten Rannem Fossum IF 53:41 +16:02 10:13
16 Olav Hasaas Fossum IF 53:59 +16:20 10:16
17 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 55:30 +17:51 10:34
18 Jørn Myrland Notodden OL 56:12 +18:33 10:42
19 Svein Granerud Asker Skiklubb 57:31 +19:52 10:57
20 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 57:37 +19:58 10:58
21 Anders Flågen Heming Orientering 57:47 +20:08 11:00
22 Jon Terje Ekeland Oddersjaa SSK 58:00 +20:21 11:02
23 Pär Johansson Kolebackens IF 58:45 +21:06 11:11
24 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 59:32 +21:53 11:20
25 Torgeir E. Andersen Eiker OL 1:02:02 +24:23 11:48
26 Espen Johnsen Hedrum OL 1:02:39 +25:00 11:56
27 Ingar Aasestad Hedrum OL 1:03:11 +25:32 12:02
28 Rune Sørensen Sturla, IF 1:03:26 +25:47 12:04
29 Bent Sande Kverme Fossum IF 1:03:53 +26:14 12:10
30 Stig Wiest Vang OL 1:25:18 +47:39 16:14
31 Atle Wøllo Kongsberg OL 1:28:12 +50:33 16:48
  Øyvind Støren Bø OL diskvalifisert    

H 50-

5 250 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Knut Erling Øen Heming Orientering 42:15   8:02
2 Per Olav Nærestad IF Trauma 46:30 +4:15 8:51
3 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 50:41 +8:26 9:39
4 Roar Grande Kongsberg OL 51:15 +9:00 9:45
5 Roar Bye Modum OL 52:17 +10:02 9:57
6 Tom Aasrum Hedrum OL 54:02 +11:47 10:17
7 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 55:00 +12:45 10:28
8 Roger Lysnes Hedrum OL 55:07 +12:52 10:29
9 Njål Svingheim Konnerud IL 55:47 +13:32 10:37
10 Arne Kierulf Dirdal Larvik OK 55:59 +13:44 10:39
11 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 56:13 +13:58 10:42
12 Gunnar Pedersen Asker Skiklubb 1:01:02 +18:47 11:37
13 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 1:02:52 +20:37 11:58
14 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 1:02:58 +20:43 11:59
15 Snorre Frydenlund Sturla, IF 1:05:56 +23:41 12:33
16 Arne Kristensen Stokke IL 1:06:17 +24:02 12:37
17 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:08:47 +26:32 13:06
18 Arild Storheim Kongsberg OL 1:13:44 +31:29 14:02
19 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:21:01 +38:46 15:25
20 Christian Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:22:55 +40:40 15:47
21 Are Njåstein IL Tyrving 1:25:03 +42:48 16:12
  Mons Kr. Løvfald Nydalens SK diskvalifisert    
  Jan Ivar Gundersen Hedrum OL diskvalifisert    
  Børge Pedersen Nydalens SK diskvalifisert    
  Øyvind Drage Kongsberg OL diskvalifisert    

H 55-

4 190 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 37:23   8:55
2 Einar Jensen Nydalens SK 37:45 +0:22 9:00
3 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 37:46 +0:23 9:00
4 Trond Hegna Asker Skiklubb 41:09 +3:46 9:49
5 Inge Glittum OK Skeidi 41:59 +4:36 10:01
6 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 44:37 +7:14 10:38
7 Roy Gjerding OK Moss 51:08 +13:45 12:12
8 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 51:54 +14:31 12:23
  Roar Tønnessen Kongsberg OL diskvalifisert    
  Espen Raastad Skien OK diskvalifisert    
  Sigbjørn Modalsli Fossum IF diskvalifisert    

H 60-

4 010 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Harald Hovi Skien OK 30:37   7:38
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 31:08 +0:31 7:45
3 Morten Dåsnes Ringerike OL 33:06 +2:29 8:15
4 Per Chr. Hagen Bø OL 36:27 +5:50 9:05
5 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 36:38 +6:01 9:08
6 Terje Ludvigsen Larvik OK 37:28 +6:51 9:20
7 Dag Kristensen OK Skeidi 38:27 +7:50 9:35
8 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 38:43 +8:06 9:39
9 Hugo Christensen Notodden OL 39:24 +8:47 9:49
10 Kai Midtskogen Botne SK 40:52 +10:15 10:11
11 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 42:45 +12:08 10:39
12 Ole Johansson Porsgrunn OL 44:48 +14:11 11:10
13 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 45:59 +15:22 11:28
14 Sveinung Rekaa Notodden OL 49:19 +18:42 12:17
15 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 51:31 +20:54 12:50
16 Øystein Andersen Eiker OL 56:30 +25:53 14:05
  Harald Thon Sturla, IF diskvalifisert    

H 65-

4 010 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Dag Rønning Jensen OL Trollo 37:20   9:18
2 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 38:47 +1:27 9:40
3 Elling Aakre Andebu IL 41:42 +4:22 10:23
4 Atle Remme Porsgrunn OL 43:29 +6:09 10:50
5 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 43:39 +6:19 10:53
6 Runar Kittilsen Stokke IL 43:46 +6:26 10:54
7 Martin Nauf Hedrum OL 46:48 +9:28 11:40
8 Torgeir Sundby OK Skeidi 47:44 +10:24 11:54
9 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 47:52 +10:32 11:56
10 Paul Skjaker Hadeland OL 49:03 +11:43 12:13
11 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 49:36 +12:16 12:22
12 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 53:04 +15:44 13:14
  Helge Fossheim Hedrum OL diskvalifisert    
  Kjell Dolva Skien OK diskvalifisert    
  Helge Revhaug Ringerike OL diskvalifisert    

H 70-

3 180 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell Meen Porsgrunn OL 33:27   10:31
2 Bjørn Sandelien Heming Orientering 34:01 +0:34 10:41
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 34:17 +0:50 10:46
4 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 35:01 +1:34 11:00
5 John Ivar Kjellevold Modum OL 36:46 +3:19 11:33
6 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 37:04 +3:37 11:39
7 Anton Lomme Hedrum OL 37:08 +3:41 11:40
8 Per Øystein Andersen Larvik OK 37:16 +3:49 11:43
9 Lars Martin Gjein Stokke IL 38:01 +4:34 11:57
10 Carl Ove Berg OK Skeidi 41:07 +7:40 12:55
11 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 41:29 +8:02 13:02
12 Gunnar Olsen IL Imås 42:12 +8:45 13:16
13 Thorolf Trolsrud Botne SK 42:32 +9:05 13:22
14 Tormod Dahlen Ringerike OL 45:12 +11:45 14:12
15 Kåre Nilsen Sandefjord TIF 51:34 +18:07 16:12
16 Ronald Bjerva Drangedal OL 52:59 +19:32 16:39
17 Harald Wibye OK Moss 58:29 +25:02 18:23
  Svein Thorsen Sandefjord TIF diskvalifisert    
  Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF diskvalifisert    
  Magnar Øvreås Botne SK diskvalifisert    

H 75-

3 180 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Steinar Ruud Konnerud IL 40:05   12:36
2 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 42:09 +2:04 13:15
3 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 44:14 +4:09 13:54
4 Ronald Malcolm Larvik OK 49:09 +9:04 15:27
5 Arne D. Christensen Sandefjord TIF 56:55 +16:50 17:53
6 Helge Halvorsen Larvik OK 57:41 +17:36 18:08
7 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 1:10:54 +30:49 22:17

H 80-

2 610 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 39:13   15:01
2 Frithjof Robertsen OL Tønsberg og omegn 40:27 +1:14 15:29

H 85-

2 610 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 34:50   13:20

D13

3 110 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 31:43   10:11
2 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 35:34 +3:51 11:26
3 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 37:14 +5:31 11:58
4 Oda Scheele Nydalens SK 38:46 +7:03 12:27
5 Tina Kalleson Oppsal Orientering 41:34 +9:51 13:21
6 Ea Lunøe Nydalens SK 44:57 +13:14 14:27
7 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 54:39 +22:56 17:34
8 Iselin Sørensen Sturla, IF 57:04 +25:21 18:20
9 Live Østvold Heming Orientering 57:32 +25:49 18:29
10 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:11:10 +39:27 22:52
  Theresa Fürstenberg Nydalens SK diskvalifisert    
  Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering diskvalifisert    
  Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    

D14

3 320 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 27:19   8:13
2 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 29:38 +2:19 8:55
3 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 32:31 +5:12 9:47
4 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 34:24 +7:05 10:21
5 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 35:16 +7:57 10:37
6 Elise Ausen Porsgrunn OL 36:28 +9:09 10:59
7 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 36:58 +9:39 11:08
8 Carmen Dirro Måren OK 37:51 +10:32 11:24
9 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 41:46 +14:27 12:34
10 Elise Støren Bø OL 44:35 +17:16 13:25
11 Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering 1:30:33 +1:03:14 27:16
  Hanna Johansson Hedrum OL diskvalifisert    

D15

4 210 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Åsne Holo Fossum IF 40:07   9:31
2 Pernille Katla Fossum IF 40:30 +0:23 9:37
3 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 40:32 +0:25 9:37
4 Ragne Wiklund Nydalens SK 42:07 +2:00 10:00
5 Maren Norderud IL Tyrving 42:19 +2:12 10:03
6 Hanne Vassend Porsgrunn OL 42:40 +2:33 10:08
7 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 43:20 +3:13 10:17
8 Ingrid Hasaas Fossum IF 43:49 +3:42 10:24
9 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 44:35 +4:28 10:35
10 Helene Eger Kongsberg OL 44:44 +4:37 10:37
11 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 45:26 +5:19 10:47
12 Ragne Norrud Fossum IF 46:45 +6:38 11:06
13 Hanna Nysæter Skien OK 49:55 +9:48 11:51
14 Jorun Bækken Os IL 50:03 +9:56 11:53
15 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 50:21 +10:14 11:57
16 Solveig Eline Berg IL Tyrving 56:07 +16:00 13:19
17 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 57:47 +17:40 13:43
18 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 57:59 +17:52 13:46
19 Ingrid Madslien Nydalens SK 1:00:03 +19:56 14:15
20 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 1:02:41 +22:34 14:53
21 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 1:03:03 +22:56 14:58
22 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 1:04:49 +24:42 15:23
23 Anna Meen Porsgrunn OL 1:05:14 +25:07 15:29
24 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 1:05:29 +25:22 15:33
25 Lin Marte Andorsen Heming Orientering 1:07:04 +26:57 15:55
26 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:08:40 +28:33 16:18
27 Mona Engel Sjøvaag Kierulf Larvik OK 1:12:06 +31:59 17:07
28 Eline Bryne Heming Orientering 1:27:38 +47:31 20:48
29 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 1:28:40 +48:33 21:03
  Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL diskvalifisert    
  Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb diskvalifisert    

D16

4 560 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 37:34   8:14
2 Synne Strand Asker Skiklubb 38:35 +1:01 8:27
3 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 38:57 +1:23 8:32
4 Aurora Moholth Kongsberg OL 40:32 +2:58 8:53
5 Maria Prestbøen Sandefjord OK 41:36 +4:02 9:07
6 Ane Dyrkorn Eiker OL 44:50 +7:16 9:49
7 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 48:36 +11:02 10:39
8 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 52:21 +14:47 11:28
9 Heidi Therese Wiest Vang OL 52:39 +15:05 11:32
10 Ingrid Aaslund Fet OL 53:12 +15:38 11:40
11 Thea Feiring Haltia IL Tyrving 55:13 +17:39 12:06
12 Hedvig Vollset Heming Orientering 55:28 +17:54 12:09
13 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 57:02 +19:28 12:30
14 Julie Bakke Fossum IF 1:02:27 +24:53 13:41
15 Ingrid Bredalen Nittedal OL 1:08:24 +30:50 15:00
16 Katrine Gjestrum Hedrum OL 1:13:47 +36:13 16:10
  Thea Dyrkorn Eiker OL diskvalifisert    
  Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK diskvalifisert    
  Emma Eithun Paulsen Nittedal OL diskvalifisert    

D19

5 720 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Elin Bjerva Larvik OK 52:25   9:09
2 Marit Isachsen Asker Skiklubb 1:10:55 +18:30 12:23
3 Ida Hope Oslostudentenes IK 1:16:27 +24:02 13:21
4 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:29:33 +37:08 15:39
  Julie Hjortland Larvik OK diskvalifisert    
  Karoline Andersen Asker Skiklubb diskvalifisert    

H13

3 110 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 24:45   7:57
2 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 28:18 +3:33 9:05
3 August Syrdal Øen Heming Orientering 29:51 +5:06 9:35
4 Erlend Børli Fossum IF 31:56 +7:11 10:16
5 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 32:15 +7:30 10:22
6 Ferdinand Fremming Heming Orientering 32:52 +8:07 10:34
7 Vetle Drage Kongsberg OL 34:40 +9:55 11:08
8 Iver Ringheim Larvik OK 40:13 +15:28 12:55
9 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 40:32 +15:47 13:01
10 Jonas Eikås Sandefjord OK 40:39 +15:54 13:04
11 Olav Birkeland Fossum IF 42:30 +17:45 13:39
12 Kristoffer Fjære Hedrum OL 44:34 +19:49 14:19
13 Kristian Østermann Heming Orientering 44:36 +19:51 14:20
14 Marius Bakke Fossum IF 48:32 +23:47 15:36
15 Henrik Reusch Heming Orientering 53:51 +29:06 17:18
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    

H14

3 640 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Simen Spets Storhov Freidig 28:33   7:50
2 Vegard Kittilsen Freidig 28:53 +0:20 7:56
3 Isak Jonsson Nydalens SK 30:10 +1:37 8:17
4 Lars Young Vik Nydalens SK 30:19 +1:46 8:19
5 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:46 +5:13 9:16
6 Jonas Rolfsen Haugmo Heming Orientering 40:10 +11:37 11:02
7 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 42:25 +13:52 11:39
8 Even Gravningen Stokke IL 47:35 +19:02 13:04
9 Sivert Sande Kverme Fossum IF 49:48 +21:15 13:40
10 Per Anders Eckdahl OK Horten 59:55 +31:22 16:27

H15

5 480 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 47:16   8:37
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 53:04 +5:48 9:41
3 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 54:03 +6:47 9:51
4 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 55:52 +8:36 10:11
5 Per Wisløff Asker Skiklubb 55:53 +8:37 10:11
6 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 57:51 +10:35 10:33
7 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 59:08 +11:52 10:47
8 Skjalg Nysæter Skien OK 1:00:12 +12:56 10:59
9 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 1:03:26 +16:10 11:34
10 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:04:36 +17:20 11:47
11 Truls Wegner Hodt Fossum IF 1:05:26 +18:10 11:56
12 William Resvoll Skaug Oppsal Orientering 1:05:32 +18:16 11:57
13 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 1:05:40 +18:24 11:58
14 Peter Gisholt Fossum IF 1:06:09 +18:53 12:04
15 Andreas Ramberg Østmarka OK 1:06:30 +19:14 12:08
16 Knut Selstad Fossum IF 1:07:08 +19:52 12:15
17 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:13:59 +26:43 13:30
18 Sølve Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:43:23 +56:07 18:51
  Andreas Moldskred Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Trym B Island OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Sølve Drage Kongsberg OL diskvalifisert    
  Elias Lindhjem Mathisen Sandefjord OK diskvalifisert    
  Marius Aurebekk Kristiansand OK diskvalifisert    
  Petter Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    
  Nikolai Nordhaug Konnerud IL diskvalifisert    
  Kristoffer Bryne Heming Orientering diskvalifisert    

H16

5 520 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 40:01   7:14
2 Erling Hjermstad Fossum IF 43:22 +3:21 7:51
3 Jørgen Baklid Konnerud IL 43:42 +3:41 7:55
4 Einar Melsom Fossum IF 44:31 +4:30 8:03
5 Elias Jonsson Nydalens SK 44:55 +4:54 8:08
6 Øyvind Hjermstad Fossum IF 44:59 +4:58 8:08
7 Joar Oldernes Lillomarka OL 45:49 +5:48 8:18
8 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 46:19 +6:18 8:23
9 Sindre R Holt Hedrum OL 46:39 +6:38 8:27
10 Lukas Liland Nydalens SK 47:14 +7:13 8:33
11 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 50:42 +10:41 9:11
12 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 54:25 +14:24 9:51
13 Alf Gabriel Krohn Gjessing Heming Orientering 58:53 +18:52 10:40
14 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:00:34 +20:33 10:58
15 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:00:56 +20:55 11:02
16 Sjur Kvisle Asker Skiklubb 1:05:17 +25:16 11:49
17 Sebastian Eidem Heming Orientering 1:05:57 +25:56 11:56
18 Sindre Rolfsen Haugmo Heming Orientering 1:06:19 +26:18 12:00
19 Erik Rolfsen Haugmo Heming Orientering 1:09:41 +29:40 12:37
  Einar Ekeland Oddersjaa SSK diskvalifisert    
  Johan Teodor Westly Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Espen Hegstad Krüger Nydalens SK diskvalifisert    

H19

6 290 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 45:06   7:10
2 Jørn Sundby Larvik OK 47:20 +2:14 7:31
3 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 48:37 +3:31 7:43
4 Carl Henrik Bjørseth IL BUL-Tromsø 50:47 +5:41 8:04
5 David Løver Modum OL 53:16 +8:10 8:28
6 Dag Steinar Ragvin Bø OL 55:44 +10:38 8:51
7 Per Wiréhn Asker Skiklubb 56:07 +11:01 8:55
8 Dag Ausen Porsgrunn OL 58:11 +13:05 9:15
9 Ludovic Maillard Kongsberg OL 59:53 +14:47 9:31
10 Lars Henrik Thon Sturla, IF 1:11:45 +26:39 11:24
11 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:14:31 +29:25 11:50
12 Stein H. Hagen Fossum IF 1:16:31 +31:25 12:09
13 Robert Fredriksen Notodden OL 1:24:22 +39:16 13:24
14 Petter Tobias Bettum Stokke IL 1:57:49 +1:12:43 18:43
  Mathias Drage Kongsberg OL diskvalifisert    

Direkte A

5 720 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 50:33   8:50
2 Morgan Liljebäck OL Tønsberg og omegn 53:43 +3:10 9:23

Direkte B

3 320 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øistein Rapp Raumar Orientering 28:08   8:28
2 Monica Halden Nydalens SK 32:14 +4:06 9:42
3 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 38:04 +9:56 11:27
4 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 38:40 +10:32 11:38
5 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 40:49 +12:41 12:17
6 Rikke Nørgaard OL Tønsberg og omegn 40:59 +12:51 12:20
7 Alix Young Vike Nydalens SK 41:11 +13:03 12:24
8 Axel Hoveid Asker Skiklubb 49:10 +21:02 14:48
9 Thor Norderud IL Tyrving 51:24 +23:16 15:28
10 Linda Fredh Måren OK 55:34 +27:26 16:44
11 Hilde Moholth Kongsberg OL 56:11 +28:03 16:55
12 Simen Kalbækken Tynset IF 1:02:19 +34:11 18:46
13 Merete Ruud Lillomarka OL 1:03:50 +35:42 19:13
14 Jenni Byvald NOTEAM 1:27:00 +58:52 26:12

Direkte C

2 360 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Trond Ceberg Andebu IL 31:09   13:11
  Lill Ceeberg Porsgrunn OL diskvalifisert    

Åpen Lang Lett

4 950 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Magne Bekkelund Røyken OL 1:55:13   23:16


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +