Resultater Vestfold 2-dagers - Dag 2 - 2016



Resultater Vestfold 2-dagers - Dag 2
Sandefjord, Vestfold - 10. april 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 720 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Niclas Gunnerød Stokke IL 16:54   9:49  
0 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 25:26 +4:47 14:47  
0 Ingrid Aarhus Kinn Porsgrunn OL 51:26 +30:47 29:54  
0 Peder Mollerud Larvik OK 10:25   6:03  
0 Håkon Aarhus Kinn Porsgrunn OL 51:57 +31:18 30:12  
0 Vigdis Sigurdsdotter Stokke IL 27:26 +6:47 15:56  
0 Sturla Sigurdsson Stokke IL 27:32 +6:53 16:00  
0 Ida Pérez Rønnild Hedrum OL 31:47 +11:08 18:28  
0 Linn Strøm Sandefjord OK 14:46   8:35  
0 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 13:26   7:48  
0 Malin Johansson Henden Hedrum OL 19:24   11:16  
0 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 21:21 +0:42 12:24  
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 15:11   8:49  
0 Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 20:39   12:00  
0 Astrid Reusch Heming Orientering 23:06 +2:27 13:25  
0 Maren Sofie Fremstad Larvik OK 14:04   8:10  
0 Marte Eger Kongsberg OL 15:11   8:49  
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 15:55   9:15  
0 Eirik Lesteberg Kongsberg OL 31:08 +10:29 18:06  
0 Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 14:00   8:08  
0 Sindre Furland Sandefjord OK 15:53   9:14  
0 Magnus Sigurdsson Stokke IL 13:23   7:46  

D -10

1 920 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 40:33 +16:39 21:07  
0 Ragne Klavenes Sandefjord OK 23:07   12:02  
0 Elise Nilsen Berg Fossum IF 23:54   12:26  
0 Annika van Raaij Hedrum OL 23:12   12:05  
0 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 33:55 +10:01 17:39  

D 11-12

2 390 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 16:18   6:49  
2 Serine Kierulf Dirdal Larvik OK 24:44 +8:26 10:20  
3 Ylva Klausen Sturla, IF 26:41 +10:23 11:09  
4 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 29:58 +13:40 12:32  

D 11-12N

1 920 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 15:23   8:00  
2 Karoline Fjære Hedrum OL 23:10 +7:47 12:03  
3 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 24:27 +9:04 12:44  
4 Ane Kristine Eid Asker Skiklubb 27:37 +12:14 14:23  

D 13-14

3 180 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 25:35   8:02  
2 Mina Schjerven Lardal OL 26:14 +0:39 8:14  
3 Malene Nysæter Skien OK 28:12 +2:37 8:52  
4 Iselin Sørensen Sturla, IF 29:05 +3:30 9:08  
5 Ingrid Arentz Sturla, IF 30:40 +5:05 9:38  
6 Malene Instanes Sturla, IF 31:52 +6:17 10:01  
7 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 35:01 +9:26 11:00  
8 Maren Bruserud OL Trollo 41:37 +16:02 13:05  
9 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 46:22 +20:47 14:34  
10 Lise Strøm Sandefjord OK 49:43 +24:08 15:38  
11 Oda Isnes Tyse Eiker OL 1:27:21 +1:01:46 27:28  

D 13-16C

3 250 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Eline Schjerven Lardal OL 32:30   10:00  
2 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 35:00 +2:30 10:46  
3 Lita Lerke Leodine Hjelseth OL Tønsberg og omegn 42:35 +10:05 13:06  
4 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 47:55 +15:25 14:44  
5 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 52:50 +20:20 16:15  
6 Louise Bentsen Malmquist Hedrum OL 56:00 +23:30 17:13  
7 Anny Rogne OL Tønsberg og omegn 57:21 +24:51 17:38  
8 Tessa Verinder Sturla, IF 57:41 +25:11 17:44  
9 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 1:08:45 +36:15 21:09  
10 Emilie Kleppan Stampe Sandefjord OK 1:21:22 +48:52 25:02  
11 Maria Skeide Sturla, IF 1:34:59 +1:02:29 29:13  

D 13-16N

2 570 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 32:32   12:39  
2 Mona Lolland Sandefjord OK 37:45 +5:13 14:41  
  Ingvild Johnsen Hedrum OL diskvalifisert      
  Alexandra. T.Rognlidalen Sandefjord OK brutt      

D 15-16

5 060 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helene Eger Kongsberg OL 38:01   7:30  
2 Anna Meen Porsgrunn OL 47:40 +9:39 9:25  
3 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 47:41 +9:40 9:25  
4 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 47:48 +9:47 9:26  
5 Hanna Nysæter Skien OK 49:21 +11:20 9:45  
6 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 49:34 +11:33 9:47  
7 Elise Ausen Porsgrunn OL 52:22 +14:21 10:20  
8 Sarah Wøllo Kongsberg OL 56:18 +18:17 11:07  
9 Andrea Vanebo Kongsberg OL 56:19 +18:18 11:07  
10 Mina Jørgensen IL Tyrving 1:01:56 +23:55 12:14  
11 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:06:52 +28:51 13:12  
12 Solveig Letmolie Eiker OL 1:07:10 +29:09 13:16  
  Elisabeth Hesselberg Larvik OK diskvalifisert      
  Hanne Vassend Porsgrunn OL diskvalifisert      

D 17-A kort

4 080 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anna Isnes Tyse Eiker OL 42:10   10:20  
2 Pernille Nauf Hedrum OL 46:50 +4:40 11:28  
3 Katrine Gjestrum Hedrum OL 48:22 +6:12 11:51  
4 Benedikte Bøen Porsgrunn OL 50:10 +8:00 12:17  
5 Victoria Myklebust Strøm Hedrum OL 50:43 +8:33 12:25  
6 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 51:23 +9:13 12:35  
7 Ingrid Letmolie Eiker OL 53:57 +11:47 13:13  

D 17-C

3 250 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Janne Larsen Porsgrunn OL 34:12   10:31  
2 Kjersti Gullord Gjø-Vard OL 36:43 +2:31 11:17  
3 Rita Raastad Skien OK 37:54 +3:42 11:39  
4 May-Britt Reppesgård Hedrum OL 40:24 +6:12 12:25  
5 Kristin Johansson Hedrum OL 41:27 +7:15 12:45  
6 Nina Klausen Sturla, IF 41:42 +7:30 12:49  
7 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 42:16 +8:04 13:00  
8 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 42:28 +8:16 13:04  
9 Lise Eide Porsgrunn OL 46:27 +12:15 14:17  
10 May Nordkvelde Hedrum OL 49:25 +15:13 15:12  
11 Marianne Granum Helsvig Konnerud IL 53:30 +19:18 16:27  
12 Sissel Bentsen Hedrum OL 1:04:16 +30:04 19:46  
13 Heidi Eriksen Larvik OK 1:05:04 +30:52 20:01  
14 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:54:02 +1:19:50 35:05  

D 17-18

5 240 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 42:07   8:02  
2 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 42:16 +0:09 8:03  
3 Maria Prestbøen Sandefjord OK 43:35 +1:28 8:19  
4 Emilie Westin Porsgrunn OL 47:03 +4:56 8:58  
5 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 59:14 +17:07 11:18  
  Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF diskvalifisert      

D 19

5 240 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 36:08   6:53  
2 Bodil Helgerud Halden SK 36:57 +0:49 7:03  
3 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 38:08 +2:00 7:16  
4 Malin Sørensen Nydalens SK 39:35 +3:27 7:33  
5 Dorte Narum Hamar OK 40:56 +4:48 7:48  
6 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 42:58 +6:50 8:11  
7 Sigrid Bjørgen Hamar OK 43:24 +7:16 8:16  
8 Jenny Andreassen Moe Oppsal Orientering 46:44 +10:36 8:55  
9 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 48:34 +12:26 9:16  
10 Ingrid Disch Løset Ås-NMBU Orientering 48:39 +12:31 9:17  
11 Sølvi Fossøy Eiker OL 51:18 +15:10 9:47  
12 Tonje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 51:24 +15:16 9:48  
13 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 54:48 +18:40 10:27  
14 Kristin Nergaard Berg Fossum IF 1:04:48 +28:40 12:21  
  Siri Eidnes Oslostudentenes IK diskvalifisert      
  Louise Oram Bækkelagets SK brutt      

D 40-

4 080 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 36:12   8:52  
2 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 36:16 +0:04 8:53  
3 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 37:44 +1:32 9:14  
4 Ingvild Eckdahl OK Horten 40:41 +4:29 9:58  
5 Sara Mathisen Porsgrunn OL 46:25 +10:13 11:22  
6 Tanja Instanes Sturla, IF 46:43 +10:31 11:27  
7 Åse Nysæter Skien OK 48:39 +12:27 11:55  
8 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 51:17 +15:05 12:34  
9 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 53:01 +16:49 12:59  
10 Anette Firing Andebu IL 55:07 +18:55 13:30  
11 Linda Fredh Måren OK 1:09:30 +33:18 17:02  

D 45-

4 080 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 38:45   9:29  
2 Hilde Vassend Porsgrunn OL 39:33 +0:48 9:41  
3 Kristin Bruserud OL Trollo 40:36 +1:51 9:57  
4 Stine Arntzen Sandefjord OK 43:51 +5:06 10:44  
5 Kristin Sørensen Sturla, IF 45:04 +6:19 11:02  
6 Tone Skram Røyken OL 46:42 +7:57 11:26  
7 Lenka Westin Porsgrunn OL 47:17 +8:32 11:35  
8 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 48:19 +9:34 11:50  
9 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 49:00 +10:15 12:00  
10 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 55:33 +16:48 13:36  
11 Marianne Reusch Heming Orientering 58:56 +20:11 14:26  
12 Katrine van Raaij Hedrum OL 1:14:10 +35:25 18:10  

D 50-

3 950 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 37:10   9:24  
2 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 39:38 +2:28 10:02  
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 40:28 +3:18 10:14  
4 Tove Heimdal Konnerud IL 40:45 +3:35 10:18  
5 Tiri Rebård Sandefjord OK 43:53 +6:43 11:06  
6 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 43:55 +6:45 11:07  
7 Tone Stokland Sandefjord OK 45:42 +8:32 11:34  
8 Veslemøy Solberg Konnerud IL 47:27 +10:17 12:00  
9 Anniken Ausen Porsgrunn OL 48:07 +10:57 12:10  
10 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 50:47 +13:37 12:51  
11 Maria Persson Asker Skiklubb 52:13 +15:03 13:13  
12 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 52:22 +15:12 13:15  
13 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 56:46 +19:36 14:22  
14 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 58:08 +20:58 14:43  
15 Jane Rødder Kongsberg OL 1:29:30 +52:20 22:39  
  Hilde Kløvstad Sandefjord OK diskvalifisert      

D 55-

3 950 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Grete Hovi Skien OK 37:11   9:24  
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 42:47 +5:36 10:49  
3 Kjersti Skantze IL Tyrving 42:52 +5:41 10:51  
4 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 45:27 +8:16 11:30  
5 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 46:34 +9:23 11:47  
6 Elisabeth Meum Johansen OK Moss 47:04 +9:53 11:54  
7 Turid Vongraven Skien OK 1:02:38 +25:27 15:51  
8 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:16:39 +39:28 19:24  

D 60-

3 190 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sirpa Lilja Modum OL 30:54   9:41  
2 Anne Lise Andreassen Sandefjord OK 38:04 +7:10 11:55  
3 Randi Hansen Stokke IL 42:02 +11:08 13:10  
4 Aud Kjemperud Eiker OL 42:59 +12:05 13:28  
5 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:02:59 +32:05 19:44  
6 Vigdis Andersen Eiker OL 1:14:28 +43:34 23:20  
  Elisabeth Rød Andebu IL brutt      

D 65-

3 190 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Strande Ringerike OL 38:29   12:03  
2 Margareta Brynhildsen Stokke IL 48:36 +10:07 15:14  
3 Anne Karin Stigemo IL Imås 49:11 +10:42 15:25  
4 Karin Kittilsen Stokke IL 58:10 +19:41 18:14  
5 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 1:03:45 +25:16 19:59  
6 Marit Odden Drangedal OL 1:15:54 +37:25 23:47  

D 70-

2 920 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 37:36   12:52  
2 May Helene Hansen Sandefjord OK 42:20 +4:44 14:29  
3 Hanne Bræck Kongsberg OL 42:56 +5:20 14:42  
4 Henny Helgeland Reinhold Drangedal OL 53:05 +15:29 18:10  
5 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:18:23 +40:47 26:50  
6 Eli Jorid Klovning Porsgrunn OL 1:26:31 +48:55 29:37  
  Hjørdis Øvreås Botne SK diskvalifisert      

D 75-

2 920 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Drage Haugerud IF 36:04   12:21  
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 50:10 +14:06 17:10  
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 58:27 +22:23 20:01  
  Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL brutt      

H -10

1 920 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Gaute Nysæter Skien OK 14:11   7:23  

H 11-12

2 390 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Theodor Bjørk Sandefjord OK 16:57   7:05  
2 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 19:25 +2:28 8:07  
3 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 19:53 +2:56 8:19  
4 Børge Nilsen Berg Fossum IF 21:44 +4:47 9:05  
5 Eivind Arenth Sturla, IF 22:52 +5:55 9:34  
6 Anders Klavenes Sandefjord OK 24:41 +7:44 10:19  
7 Brage Eikås Sandefjord OK 25:34 +8:37 10:41  
8 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 25:37 +8:40 10:43  
9 Adrian Hagen Porsgrunn OL 30:10 +13:13 12:37  
10 Christian Filip Selbo Malmquist Hedrum OL 40:48 +23:51 17:04  
  Henrik Storemyr IL Hauken diskvalifisert      

H 11-12N

1 920 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristoffer Eckdahl OK Horten 17:03   8:52  
2 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 25:08 +8:05 13:05  

H 13-14

3 310 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 22:07   6:40  
2 Iver Ringheim Larvik OK 23:26 +1:19 7:04  
3 Viljan van Raaij Hedrum OL 24:22 +2:15 7:21  
4 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 24:55 +2:48 7:31  
5 Jonas Eikås Sandefjord OK 26:37 +4:30 8:02  
6 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 27:02 +4:55 8:10  
7 Johan Eger Kongsberg OL 27:43 +5:36 8:22  
8 Lukas Klausen Sturla, IF 29:39 +7:32 8:57  
9 Kristoffer Fjære Hedrum OL 31:12 +9:05 9:25  
10 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 32:16 +10:09 9:44  
11 Martin Ausen Porsgrunn OL 39:51 +17:44 12:02  
  Kristian Strøm Nydalens SK diskvalifisert      

H 13-16C

3 250 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Brynjel Heggernes Hedrum OL 39:31   12:09  
2 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 53:59 +14:28 16:36  

H 15-16

5 240 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 36:45   7:00  
2 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 37:36 +0:51 7:10  
3 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 40:10 +3:25 7:39  
4 Skjalg Nysæter Skien OK 41:04 +4:19 7:50  
5 Sølve Drage Kongsberg OL 41:19 +4:34 7:53  
6 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 41:59 +5:14 8:00  
7 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 42:10 +5:25 8:02  
8 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 44:05 +7:20 8:24  
9 Even Gravningen Stokke IL 46:25 +9:40 8:51  
  Per Anders Eckdahl OK Horten diskvalifisert      

H 17-A kort

5 060 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Morten Tangen Måren OK 43:23   8:34  
2 Ola Lesteberg Kongsberg OL 44:48 +1:25 8:51  
3 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 46:08 +2:45 9:07  
4 Robin Thorkildsen Hedrum OL 1:01:09 +17:46 12:05  
5 Roger Hagen Sandefjord OK 1:02:56 +19:33 12:26  
6 Erlend Gjestrum Hedrum OL 1:25:00 +41:37 16:47  

H 17-C

3 250 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ludvig Johnsen Hedrum OL 27:46   8:32  
2 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 30:49 +3:03 9:28  
3 Jørn Langerud Porsgrunn OL 35:24 +7:38 10:53  
4 Thor Magne Malmquist Hedrum OL 47:12 +19:26 14:31  
5 Arnfinn Sørum Skien OK 1:00:55 +33:09 18:44  
  Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn brutt      

H 17-18

5 850 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sindre R Holt Hedrum OL 39:35   6:45  
2 Sturla Frydenlund Sturla, IF 40:40 +1:05 6:57  
3 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 41:43 +2:08 7:07  
4 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 43:04 +3:29 7:21  
5 Håkon Lund Kongsberg OL 43:32 +3:57 7:26  
6 Ole Flaatten OK Skeidi 44:30 +4:55 7:36  
7 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 44:51 +5:16 7:40  
8 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 55:52 +16:17 9:32  
9 Simon Nysæter Skien OK 56:02 +16:27 9:34  
  Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert      

H 19

5 850 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Audun Heimdal Konnerud IL 33:27   5:43  
2 Øystein Sørensen Nydalens SK 34:06 +0:39 5:49  
3 Kristoffer Fiane Pedersen Oppsal Orientering 36:20 +2:53 6:12  
4 Øyvind Helgerud Halden SK 36:37 +3:10 6:15  
5 Thomas Nipen Nydalens SK 38:56 +5:29 6:39  
6 Magnus Aarhus Kinn Porsgrunn OL 39:24 +5:57 6:44  
7 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 39:43 +6:16 6:47  
8 Thore Kornmo Porsgrunn OL 41:47 +8:20 7:08  
9 David Løver Modum OL 42:15 +8:48 7:13  
10 Raphael Ferrand Bækkelagets SK 42:28 +9:01 7:15  
11 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 44:47 +11:20 7:39  
12 Harald Hovi Skien OK 51:58 +18:31 8:52  
13 Robert Fredriksen Notodden OL 53:29 +20:02 9:08  
14 Helge Bakkehøi Østmarka OK 54:47 +21:20 9:21  
15 Hans-Petter Eikedalen Porsgrunn OL 54:49 +21:22 9:22  
16 Eirik Ravnan OL Toten-Troll 1:03:24 +29:57 10:50  
  Fredrik Raastad Skien OK diskvalifisert      

H 40-

5 240 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Espen Røste Kongsberg OL 36:53   7:02  
2 Sturle Furland Sandefjord OK 40:24 +3:31 7:42  
3 Jørgen Fjære Hedrum OL 42:17 +5:24 8:04  
4 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 44:37 +7:44 8:30  
5 Kjetil Eckdahl OK Horten 47:02 +10:09 8:58  
6 Atle Borgersen Hedrum OL 55:58 +19:05 10:40  
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 59:02 +22:09 11:15  

H 45-

5 060 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Frode Nysæter Skien OK 33:21   6:35  
2 Øyvind Flaatten OK Skeidi 35:55 +2:34 7:05  
3 Dag Ausen Porsgrunn OL 37:38 +4:17 7:26  
4 Anders Kristian Holt Hedrum OL 37:57 +4:36 7:30  
5 Per Øivind Eger Kongsberg OL 39:36 +6:15 7:49  
6 Bjørn Polland OK Skeidi 40:56 +7:35 8:05  
7 Morten Hamre IL Hauken 41:31 +8:10 8:12  
8 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 42:08 +8:47 8:19  
9 Lars Erik Gjein Fossum IF 45:16 +11:55 8:56  
10 Anders Gustafsson Sturla, IF 46:01 +12:40 9:05  
11 Atle Strøm Hedrum OL 48:16 +14:55 9:32  
12 Per Erik Larsen Sandefjord OK 49:17 +15:56 9:44  
13 Christian Reusch Heming Orientering 49:59 +16:38 9:52  
14 Espen Johnsen Hedrum OL 52:02 +18:41 10:16  
15 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 52:10 +18:49 10:18  
16 Atle Wøllo Kongsberg OL 52:52 +19:31 10:26  
17 Rune Sørensen Sturla, IF 54:24 +21:03 10:45  
18 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 55:03 +21:42 10:52  
19 Jørn Myrland Notodden OL 1:06:32 +33:11 13:08  
  Trond Foss Sandefjord OK diskvalifisert      
  Eirik Jørgensen IL Tyrving diskvalifisert      
  Jo Børre Eikås Sandefjord OK diskvalifisert      

H 50-

5 060 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 35:34   7:01  
2 Gjermund Røren Eiker OL 36:44 +1:10 7:15  
3 Øyvind Drage Kongsberg OL 38:25 +2:51 7:35  
4 Kjell Westin Porsgrunn OL 38:59 +3:25 7:42  
5 Roger Lysnes Hedrum OL 41:37 +6:03 8:13  
6 Tom Gretteberg Botne SK 45:59 +10:25 9:05  
7 Harald Berge Løten o-lag 46:34 +11:00 9:12  
8 Tom Aasrum Hedrum OL 46:58 +11:24 9:16  
9 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 51:38 +16:04 10:12  
10 Sven Ohrvik Konnerud IL 52:53 +17:19 10:27  
11 Rune Røed Stokke IL 1:09:32 +33:58 13:44  
12 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:13:03 +37:29 14:26  
13 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:13:45 +38:11 14:34  
  Roar Nilsen Sandefjord OK diskvalifisert      
  Torgeir Brandal Kongsberg OL diskvalifisert      

H 55-

4 080 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Espen Raastad Skien OK 37:39   9:13  
2 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 38:21 +0:42 9:23  
3 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 40:02 +2:23 9:48  
4 Morten Johansen OK Moss 43:13 +5:34 10:35  
5 Jan Glittum OK Skeidi 43:43 +6:04 10:42  
6 Roy Gjerding OK Moss 48:08 +10:29 11:47  
7 Donald Skantze IL Tyrving 48:09 +10:30 11:48  
  Onno Verberne OL Toten-Troll diskvalifisert      

H 60-

3 950 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Arve Glittum OK Skeidi 28:10   7:07  
2 Rune Laurantsen Skien OK 32:17 +4:07 8:10  
3 Per Furuheim Skien OK 34:55 +6:45 8:50  
4 Morten Dåsnes Ringerike OL 35:07 +6:57 8:53  
5 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 36:44 +8:34 9:17  
6 Dag Kristensen OK Skeidi 36:46 +8:36 9:18  
7 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 38:59 +10:49 9:52  
8 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 40:20 +12:10 10:12  
9 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 41:09 +12:59 10:25  
10 Per Chr. Hagen Bø OL 44:21 +16:11 11:13  
11 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 47:49 +19:39 12:06  
12 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 48:35 +20:25 12:17  
13 Øystein Andersen Eiker OL 49:59 +21:49 12:39  
14 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 56:48 +28:38 14:22  
  Morten Aaltvedt Porsgrunn OL diskvalifisert      
  Rolf Lunde Eiker OL diskvalifisert      

H 65-

3 950 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Atle Remme Porsgrunn OL 39:25   9:58  
2 Ole Johansson Porsgrunn OL 39:47 +0:22 10:04  
3 Runar Kittilsen Stokke IL 41:45 +2:20 10:34  
4 Hans Roar Bakken Eiker OL 42:04 +2:39 10:38  
5 Dag Rønning Jensen OL Trollo 42:05 +2:40 10:39  
6 Elling Aakre Andebu IL 42:33 +3:08 10:46  
7 Paul Skjaker Hadeland OL 43:14 +3:49 10:56  
8 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 44:13 +4:48 11:11  
9 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 47:04 +7:39 11:54  
10 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 47:19 +7:54 11:58  
11 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 49:33 +10:08 12:32  
12 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 51:17 +11:52 12:58  
13 Kjell Dolva Skien OK 51:25 +12:00 13:01  
14 Tor-Eivind Bergsvåg Sandefjord OK 58:46 +19:21 14:52  
15 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 1:00:30 +21:05 15:18  
16 Martin Nauf Hedrum OL 1:05:34 +26:09 16:35  
17 Trond Ceeberg Andebu IL 1:11:08 +31:43 18:00  

H 70-

3 190 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Helge Fossheim Hedrum OL 30:15   9:28  
2 Helge Revhaug Ringerike OL 30:22 +0:07 9:31  
3 Widar Taxth Løland Hisøy OK 32:46 +2:31 10:16  
4 Kjell Meen Porsgrunn OL 33:35 +3:20 10:31  
5 Ragnar Hillestad Lardal OL 33:54 +3:39 10:37  
6 Thorolf Trolsrud Botne SK 37:38 +7:23 11:47  
7 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 37:44 +7:29 11:49  
8 Lars Martin Gjein Stokke IL 38:25 +8:10 12:02  
9 Ronald Bjerva Drangedal OL 39:09 +8:54 12:16  
10 Tormod Fjære Hedrum OL 43:42 +13:27 13:41  
11 Magnar Øvreås Botne SK 44:04 +13:49 13:48  
12 Svein Thorsen Sandefjord TIF 46:30 +16:15 14:34  
13 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:01:58 +31:43 19:25  
  Ole Richard Brattbakk Sandefjord OK diskvalifisert      
  Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK diskvalifisert      
  Carl Ove Berg OK Skeidi diskvalifisert      

H 75-

3 190 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 41:51   13:07  
2 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 42:00 +0:09 13:09  
3 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 44:11 +2:20 13:51  
4 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 44:28 +2:37 13:56  
5 Erling Tidemann Lommedalen 44:31 +2:40 13:57  
6 Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn 45:53 +4:02 14:23  
7 Per Meiland Lommedalen 53:41 +11:50 16:49  
8 Odd Gunbjørnsen Konnerud IL 1:09:07 +27:16 21:40  
9 Egil Ronæss Porsgrunn OL 1:09:59 +28:08 21:56  
  Steinar Ruud Konnerud IL diskvalifisert      
  Anton Lomme Hedrum OL diskvalifisert      
  Kåre Nilsen Sandefjord TIF diskvalifisert      

H 80-

2 920 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tor Drage Haugerud IF 37:08   12:43  
2 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 46:10 +9:02 15:48  

Direkte A

5 060 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Brynjar Fredheim Lillomarka 40:38   8:01  
2 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 41:02 +0:24 8:06 Last ned GPS-spor i gpx-format
3 Johan T Westly Asker Skiklubb 41:48 +1:10 8:15  
4 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 48:56 +8:18 9:40  

Direkte B

3 310 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Einar Klavenes Sandefjord OK 25:56   7:50  
2 Monica Melum Johansen OK Moss 30:44 +4:48 9:17  
3 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 31:14 +5:18 9:26  
4 Martin Lauransen Skien OK 31:26 +5:30 9:29  
5 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 35:56 +10:00 10:51  
6 Torbjørn Bogen Sturla, IF 40:03 +14:07 12:05  
7 Jorun Trømborg Kongsberg OL 40:31 +14:35 12:14  
8 Haakon Pettersen NOTEAM 40:51 +14:55 12:20  
9 Lillian Berge NOTEAM 43:46 +17:50 13:13  
10 Wenche Eikås Sandefjord OK 49:14 +23:18 14:52  
  Snorre Frydenlund Sturla, IF brutt      

Direkte C

3 280 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 34:09   10:24  
2 Hanne Fredheim Lillomarka 35:07 +0:58 10:42  
3 Harald Skurdal Hamar OK 37:21 +3:12 11:23  
4 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 46:17 +12:08 14:06  
5 Tine Vister NOTEAM 47:07 +12:58 14:21  
6 Knut Bjerknes Røyken OL 54:31 +20:22 16:37  
7 Ellen Ruud Eiker OL 1:23:34 +49:25 25:28  
  Rigmor Nordal NOTEAM brutt      

H17B

3 310 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tom André Alstadsæther Eiker OL 31:51   9:37  
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 35:05 +3:14 10:35  
  Morten Andresen OK Skeidi diskvalifisert      

D17B

3 180 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 29:27   9:15  
2 Christine Blix Ås-NMBU Orientering 35:34 +6:07 11:11  
3 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 47:18 +17:51 14:52  
4 Susanne Strøm Hedrum OL 53:26 +23:59 16:48  
5 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 1:04:51 +35:24 20:23  

H15-16B

3 310 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristian Juel Johannessen Hedrum OL 53:38   16:12


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +