Resultater Vestlandsmesterskapet - Langdistanse 2015



Resultater Vestlandsmesterskapet - Langdistanse
Førde, Sogn og Fjordane - 5. september 2015

Arrangementstype: Orientering

N-OPEN

1 490 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Astrid Ormberg Fana IL 24:53 +2:49 16:42
0 Tonje Rykkje Stord Orientering 19:46   13:15
0 Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 28:28 +6:24 19:06
0 Hanne-Emilie Svanberg Helle TIF Viking 24:19 +2:15 16:19
0 Elias Eliassen Fink Førde IL 37:44 +15:40 25:19
0 Andreas Strømme Lid TIF Viking 24:51 +2:47 16:40
0 Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 22:04   14:48
0 Theodor Fink Førde IL 50:05 +28:01 33:36

 

D -10

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Solveig Da-Yeon Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 30:04   17:41

 

D 11-12

1 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Kjellevold Malde IL Gular 19:48   11:38
2 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 20:11 +0:23 11:52
3 Anja Hole Førde IL 21:23 +1:35 12:34
4 Mathea Patterson Møklebust Gneist, IL 21:28 +1:40 12:37
5 Anny Patterson Møklebust Gneist, IL 24:59 +5:11 14:41
6 Victoria Torsvik Gneist, IL 26:58 +7:10 15:51
7 Andrea Skage Gneist, IL 32:11 +12:23 18:55
  Johanna Mjelstad TIF Viking diskvalifisert    

 

D 13-14

2 850 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 37:49   13:16
2 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 41:47 +3:58 14:39
3 Mari Strømme Lid TIF Viking 42:01 +4:12 14:44
4 Marie Aadland Samnanger IL 57:54 +20:05 20:18
5 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:14:28 +36:39 26:07

 

D 15-16

3 790 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 45:53   12:06
2 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 46:30 +0:37 12:16
3 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 56:04 +10:11 14:47
4 Runa Almeland Fana IL 56:57 +11:04 15:01
5 Ida Lehmann Varegg Fleridrett 1:04:40 +18:47 17:03

 

D 17-A kort

3 790 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olena Strugalova Varegg Fleridrett 39:54   10:31
2 Jannike Bremar Johannessen Gneist, IL 45:41 +5:47 12:03
3 Trude Kyrkjebø TIF Viking 52:36 +12:42 13:52
4 Ylva Svanberg Helle TIF Viking 52:59 +13:05 13:58
5 Anne Westergård Varegg Fleridrett 53:20 +13:26 14:04
6 Nina Christin Næsheim TIF Viking 54:11 +14:17 14:17
7 Lene Rykkje Varegg Fleridrett 56:08 +16:14 14:48
8 May-lill Damm TIF Viking 57:03 +17:09 15:03
9 Torild Myrli TIF Viking 1:00:37 +20:43 15:59
10 Inger Anette Vik Olsen Larvik OK 1:04:23 +24:29 16:59
11 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 1:04:24 +24:30 16:59
12 Inger K Nesbø Gneist, IL 1:04:32 +24:38 17:01
13 Ina Hopland Skage Gneist, IL 1:10:32 +30:38 18:36
14 Siren Hopland Gneist, IL 1:13:24 +33:30 19:22

 

D 17-18

5 180 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 52:33   10:08
2 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 56:25 +3:52 10:53
3 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 57:38 +5:05 11:07
4 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 57:49 +5:16 11:09
5 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 1:01:11 +8:38 11:48
6 Vilde Hopland Skage Gneist, IL 1:06:44 +14:11 12:52

 

D 21-

6 210 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aija Skrastina Emblem IL 1:00:48   9:47
2 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 1:03:45 +2:57 10:15
3 Helen Martinsen IL Gular 1:09:44 +8:56 11:13

 

D 40-

5 180 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karianne Strømme TIF Viking 53:05   10:14
2 Vigdis Sætren Markane IL 55:14 +2:09 10:39
3 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 57:32 +4:27 11:06
4 Tove Aasheim Askøy OL 1:12:55 +19:50 14:04
5 Åshild Sætren Bøe Markane IL 1:15:34 +22:29 14:35
6 Valèrie Aughuet Sveits 2:11:39 +1:18:34 25:24

 

D 50-

4 220 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lise Roll Fana IL 53:16   12:37
2 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 54:01 +0:45 12:48
3 Hege Fjellbirkeland IL Gular 1:02:41 +9:25 14:51
4 Mai Helen Linga IL Gular 1:05:03 +11:47 15:24
5 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 1:09:39 +16:23 16:30
6 Lisbeth Aadland Samnanger IL 1:17:37 +24:21 18:23
  Turid Vrålstad Varegg Fleridrett diskvalifisert    

 

D 60-

2 890 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siren Greve Bergens TF 36:51   12:45
2 Nina Soligard Bergens TF 37:37 +0:46 13:00
3 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 40:12 +3:21 13:54
4 Berit Hegdal Bergens TF 46:14 +9:23 15:59
5 Herdis Alvheim Fana IL 52:58 +16:07 18:19
6 Edel Slettemark Stord Orientering 55:29 +18:38 19:11
7 Kari Secher Bergens TF 58:18 +21:27 20:10
8 Astri Ese Hole Bergens TF 1:12:31 +35:40 25:05

 

D 70-

2 890 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørg Kocbach Bergens TF 41:32   14:22
2 Ingvill Vold Fana IL 2:25:37 +1:44:05 50:23
  Brita Eilertsen Grønli Førde IL diskvalifisert    

 

D 80-

2 890 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Roll Fana IL 1:21:08   28:04

 

H -10

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Iver Sollid Hafslo IL 20:10   11:51
0 Erlend Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 24:40   14:30

 

H 11-12

1 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Dale Bergens TF 13:56   8:11
2 Magnus Strømme Lid TIF Viking 18:48 +4:52 11:03
3 Brage Bell Lysaker Fana IL 20:08 +6:12 11:50
4 Jørgen Westerheim Stord Orientering 23:03 +9:07 13:33
5 Sondre Batalden Fana IL 23:25 +9:29 13:46
6 Trym Sollid Hafslo IL 23:40 +9:44 13:55
7 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 23:56 +10:00 14:04
8 Oscar Eliassen Fink Førde IL 42:00 +28:04 24:42
9 Brage Bueie Dalin Førde IL 43:42 +29:46 25:42

 

H 11-12N

1 490 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Christian Dale Bergens TF 18:14   12:14

 

H 13-14

2 850 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Bergset IL Veten 24:46   8:41
2 Ulrik Hellen TIF Viking 31:43 +6:57 11:07
3 Trygve Nummedal Os Førde IL 32:20 +7:34 11:20
4 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 32:50 +8:04 11:31
5 Aksel Mjelstad TIF Viking 34:15 +9:29 12:01
6 Magnar Slagstad Fjellhug/Vereide IL 34:44 +9:58 12:11
7 Martin Stautland Stord Orientering 36:07 +11:21 12:40
8 Sven Bergset Langvik IL Veten 38:23 +13:37 13:28
9 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 41:41 +16:55 14:37
10 Leif-Inge Jevnlid IL Veten 43:57 +19:11 15:25
11 Vegar Hole Førde IL 44:21 +19:35 15:33
12 Eirik Bjerke Otterå TIF Viking 47:43 +22:57 16:44

 

H 15-16

5 180 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Rykkje Stord Orientering 47:32   9:10
2 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 49:15 +1:43 9:30
3 Knut Kyrkjebø TIF Viking 49:39 +2:07 9:35
4 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 53:46 +6:14 10:22
5 Andreas Grønbech Askøy OL 1:02:14 +14:42 12:00
6 Magnus Gjerstad Osterøy IL 1:06:05 +18:33 12:45
7 Magnus Eide Fjellhug/Vereide IL 1:07:31 +19:59 13:02
8 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 1:19:13 +31:41 15:17

 

H 17-A kort

5 180 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristian Bråten Voss IL 50:42   9:47
2 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 51:24 +0:42 9:55
3 Vemund Hansen TIF Viking 1:01:52 +11:10 11:56
4 Olav Herstad IL Tambarskjelvar 1:27:18 +36:36 16:51

 

H 17-18

6 210 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jakob Eikner Fana IL 53:49   8:39

 

H 21-

9 190 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alan Cherry Varegg Fleridrett 1:08:16   7:25
2 Andreas G. Polden Gneist, IL 1:17:08 +8:52 8:23
3 Rune Nygaard IL Gular 1:17:44 +9:28 8:27
4 Trygve Buanes TIF Viking 1:17:58 +9:42 8:29
5 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:17:59 +9:43 8:29
6 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 1:21:46 +13:30 8:53
7 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:23:56 +15:40 9:07
8 Oskar Røen Varegg Fleridrett 1:24:55 +16:39 9:14
9 Asgeir Årdal Førde IL 1:37:52 +29:36 10:38
10 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 1:42:36 +34:20 11:09
11 Daniel Blomster Varegg Fleridrett 1:44:43 +36:27 11:23
12 Andreas Haug Førde IL 1:49:15 +40:59 11:53
13 Janis Malcans Emblem IL 1:58:47 +50:31 12:55
  Christian Frøyd Sogndal IL diskvalifisert    
  Eigil Instebø IL Tambarskjelvar diskvalifisert    

 

H 40-

6 210 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tom Eirik Eikanger IL Gular 53:55   8:40
2 Tore Nymark Askøy OL 57:08 +3:13 9:12
3 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 57:34 +3:39 9:16
4 Kristian Løvås Varegg Fleridrett 58:11 +4:16 9:22
5 Sveinung Rykkje Stord Orientering 1:02:19 +8:24 10:02
6 Bjart Are Hellen TIF Viking 1:02:56 +9:01 10:08
7 Jan Petter Hansen IL Gular 1:04:40 +10:45 10:24
8 Tom Johannessen Gneist, IL 1:06:12 +12:17 10:39
9 Ketil Malde IL Gular 1:06:53 +12:58 10:46
10 Kjetil Damm TIF Viking 1:14:57 +21:02 12:04
11 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:15:20 +21:25 12:07
12 Stig Mjelstad TIF Viking 1:17:55 +24:00 12:32
13 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 1:21:38 +27:43 13:08
14 Tor Christopher Fink Førde IL 1:27:30 +33:35 14:05
15 Rune Vassenden Halsnøy OL 1:28:27 +34:32 14:14
16 Yves Gomree Sveits 1:54:52 +1:00:57 18:29
17 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 2:00:20 +1:06:25 19:22

 

H 50-

4 220 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Bergset IL Veten 38:23   9:05
2 Arne Johannesen IL Gular 38:45 +0:22 9:10
3 Sigurd Eikner Fana IL 39:20 +0:57 9:19
4 Ingar Hals Sogndal IL 41:13 +2:50 9:46
5 Vidar Eide Fjellhug/Vereide IL 44:23 +6:00 10:31
6 Bjørn-Inge Skage Gneist, IL 46:50 +8:27 11:05
7 Arne Wilhelm Knudsen Gneist, IL 47:54 +9:31 11:21
8 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 50:23 +12:00 11:56
9 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 53:34 +15:11 12:41
10 Knut A Molvik Gneist, IL 55:40 +17:17 13:11
11 Ivar Bergset IL Veten 58:51 +20:28 13:56
12 Tore Lid TIF Viking 1:06:20 +27:57 15:43
  Håkon Otterå TIF Viking diskvalifisert    

 

H 60-

4 220 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 44:28   10:32
2 Svein Linga IL Gular 46:10 +1:42 10:56
3 Atle Bergseth Kvernbit IL 50:10 +5:42 11:53
4 Atle Alvheim Fana IL 53:14 +8:46 12:36
5 Atle Støyva Breimsbygda IL 58:18 +13:50 13:48
6 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:17:00 +32:32 18:14
7 Jan Olav Ormberg Fana IL 1:22:00 +37:32 19:25
  Sverre Aasen Sogndal IL diskvalifisert    
  Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal IL diskvalifisert    
  Per Øivind Husby Varegg Fleridrett diskvalifisert    

 

H 70-

2 890 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigved Gramstad Haugesund IL Orientering 34:28   11:55
2 Per Vold Fana IL 35:20 +0:52 12:13
3 Sveinug Fristad Askvoll og Holmedal IL 37:11 +2:43 12:51
4 Dagfinn Hole Bergens TF 37:17 +2:49 12:54
5 Per Vikane Fana IL 38:19 +3:51 13:15
6 Per Bjørkhaug TIF Viking 39:33 +5:05 13:41
7 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 39:56 +5:28 13:49
8 Ingolf Dybvik Stord Orientering 42:17 +7:49 14:37
9 Geir Husdal TIF Viking 43:34 +9:06 15:04
10 Steinar Slettemark Stord Orientering 48:18 +13:50 16:42
11 Axel Ingvaldsen TIF Viking 1:03:26 +28:58 21:56

 

C-OPEN

1 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Eikanger IL Gular 14:06   8:17
2 Fabian Bergqvist Jølster IL 15:40 +1:34 9:12
3 Knut Even Hole Førde IL 20:07 +6:01 11:50
4 Kathrin Jakobsen Fana IL 24:44 +10:38 14:32
5 Anders Os Mallasvik IL Tambarskjelvar 26:25 +12:19 15:32
6 Laila Gjengedal IL Tambarskjelvar 27:23 +13:17 16:06
7 Anne Beate Smith Rønning Gneist, IL 28:15 +14:09 16:37
8 Gry Sveri Lier TIF Viking 30:37 +16:31 18:00
9 Victoria Popsueva TIF Viking 32:29 +18:23 19:06
10 Egil Lokøen Knudsen Gneist, IL 38:20 +24:14 22:32
  Bente Torsvik Gneist, IL diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +