Resultater Veteranmesterskapet, langdistanse 2014



Resultater Orientering
Veteranmesterskapet, langdistanse
Austlid, Oppland - 6. september 2014

D35

6 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 52:33   7:57
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 56:15 +3:42 8:31
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 57:43 +5:10 8:44

D40

6 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 53:26   8:05
2 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:08:48 +15:22 10:25
3 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 1:09:12 +15:46 10:29
4 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 1:10:50 +17:24 10:43
5 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1:21:34 +28:08 12:21
6 Hege Gunnerød Asker Skiklubb 2:12:19 +1:18:53 20:02
  Tonje Holm OK Moss ikke startet    

D45

5 800 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 58:12   10:02
2 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 1:01:00 +2:48 10:31
3 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1:02:27 +4:15 10:46
4 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 1:02:46 +4:34 10:49
5 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 1:03:29 +5:17 10:56
6 Marit Egner Asker Skiklubb 1:03:44 +5:32 10:59
7 Anita Stenseth Synnfjell OK 1:11:03 +12:51 12:15
8 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:19:59 +21:47 13:47
9 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:30:14 +32:02 15:33
10 Marianne Reusch Heming Orientering 1:33:41 +35:29 16:09

D50

5 800 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 45:05   7:46
2 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 47:56 +2:51 8:15
3 Kjersti Rønning Hamar OK 49:21 +4:16 8:30
4 Inger Tone Nygård Egersund OK 50:19 +5:14 8:40
5 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 52:42 +7:37 9:05
6 Christine Gjermo Østmarka OK 54:17 +9:12 9:21
7 Bente Landmark Fossum IF 55:26 +10:21 9:33
8 Gunhild Aamli Sundtjønn Årvoll IL 57:30 +12:25 9:54
9 Bente Line Skaukameratene OL 58:58 +13:53 10:10
10 Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL 1:00:08 +15:03 10:22
11 Vanja Staff OL Toten-Troll 1:02:26 +17:21 10:45
12 Tone Bakken Lillomarka OL 1:09:30 +24:25 11:58
13 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 1:09:38 +24:33 12:00
14 Ida Engen Raumar Orientering 1:11:39 +26:34 12:21
15 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 1:20:29 +35:24 13:52
16 Trude Fixdal IL Koll 1:26:04 +40:59 14:50
17 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 1:26:24 +41:19 14:53
18 Turid Vongraven Skien OK 2:01:26 +1:16:21 20:56
  Hanne Gjermo Vestre Akers SK diskvalifisert    

D55

4 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ellen Marie Turter Nydalens SK 42:13   8:58
2 Sirpa Lilja Modum OL 44:20 +2:07 9:25
3 Kari Natvig Nittedal OL 44:25 +2:12 9:27
4 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 45:27 +3:14 9:40
5 Kjellrun Sporild Malvik IL 46:52 +4:39 9:58
6 Berit Berge IL Tyrving 47:32 +5:19 10:06
7 Heidi Falck IL Tyrving 49:05 +6:52 10:26
8 Berit Danielsen IL Tyrving 50:34 +8:21 10:45
9 Anne Sørum Ringsaker OK 51:39 +9:26 10:59
10 Grete Synnøve Hovi Skien OK 53:19 +11:06 11:20
11 Mona Hesselberg Løten o-lag 54:13 +12:00 11:32
12 Karin Galaaen Selbu OK 54:36 +12:23 11:37
13 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 56:18 +14:05 11:58
14 Turid Giil Rond OL 1:11:37 +29:24 15:14
15 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:14:17 +32:04 15:48
  Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert    
  Sidsel Nørstebø IL Tyrving diskvalifisert    

D60

4 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 48:53   10:24
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 49:17 +0:24 10:29
3 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 50:20 +1:27 10:42
4 Sidsel Storihle Ringsaker OK 53:05 +4:12 11:17
5 Birgit Korvald Nydalens SK 55:04 +6:11 11:42
6 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 55:14 +6:21 11:45
7 Sylvia Andersen Elverum OK 55:19 +6:26 11:46
8 Anne Marit Nauf Hedrum OL 57:53 +9:00 12:18
9 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 1:00:39 +11:46 12:54
10 Bodil Klakegg Kolbotn og Skimt OL 1:03:22 +14:29 13:28
11 Randi Hansen Arnadal IL 1:05:23 +16:30 13:54
12 Aud Kjemperud Eiker OL 1:05:57 +17:04 14:01
13 Elle M. Melbye Heming Orientering 1:06:50 +17:57 14:13
14 Birgit Jensen Skien OK 1:10:44 +21:51 15:02
15 Bente Tangen Wikstrøm Ringsaker OK 1:15:40 +26:47 16:05
  Eva Taraldrud Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Elisabeth Rød Andebu IL diskvalifisert    
  Jessica Kathle Måren OK ikke startet    
  Elisabet Høgset Rise Ringsaker OK ikke startet    
  Inger A Tiltnes IL Tyrving ikke startet    

D65

4 400 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 54:00   12:16
2 Nora Ursin Fossum IF 55:06 +1:06 12:31
3 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 57:44 +3:44 13:07
4 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 59:05 +5:05 13:25
5 Liv Feiring Hamar OK 1:00:52 +6:52 13:49
6 Bjørg Kocbach Bergens TF 1:04:15 +10:15 14:36
7 Berit Saxhaug Raumar Orientering 1:04:27 +10:27 14:38
8 Marit Tyldum Rudsbygd IL 1:04:59 +10:59 14:46
9 Astrid Ormberg Fana IL 1:05:02 +11:02 14:46
10 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 1:11:50 +17:50 16:19
11 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 1:11:52 +17:52 16:20
12 Kjersti Tho Stabæk IF 1:13:38 +19:38 16:44
13 Inger Halck Måren OK 1:17:58 +23:58 17:43
14 Randi Stokseth Fredrikstad SK 1:19:16 +25:16 18:00
15 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:22:29 +28:29 18:44
16 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:25:50 +31:50 19:30
17 Åse Karin Thorsberg Brandval/Kongsvinger OK 1:46:25 +52:25 24:11
18 Kari Natås Bergens TF 2:31:31 +1:37:31 34:26
  Tordis Rytter Jakobsen OK Moss diskvalifisert    
  Inger Lindløv OK Moss diskvalifisert    
  Anne Marie Ceeberg Hedrum OL diskvalifisert    
  May Helene Hansen Sandefjord OK brutt    

D70

4 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 46:11   11:32
2 Margith Reppesgård Hedrum OL 51:41 +5:30 12:55
3 Torid Kvaal Freidig 52:16 +6:05 13:04
4 Birgitte Bekkelund Røyken OL 54:16 +8:05 13:34
5 Tea Forberg Rond OL 55:31 +9:20 13:52
6 Aase Tove Golden Måren OK 57:50 +11:39 14:27
7 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 57:53 +11:42 14:28
8 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 59:07 +12:56 14:46
9 Synnøve Dalva Bø OL 59:33 +13:22 14:53
10 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 1:05:03 +18:52 16:15
11 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:17:32 +31:21 19:23
12 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 1:20:00 +33:49 20:00
13 Åste Eggen Måren OK 1:25:21 +39:10 21:20
14 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:28:18 +42:07 22:04
15 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:30:37 +44:26 22:39
  Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Astri Rogstad Fossum IF brutt    
  Ingvill Vold Fana IL ikke startet    

D75

3 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 45:21   14:10
2 Inger E. Vamnes Hamar OK 1:04:07 +18:46 20:02
3 Unni Drage Haugerud IF 1:09:21 +24:00 21:40
4 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:14:08 +28:47 23:10

D80

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Guldborg Søvik Gneist, IL 1:08:28   21:23
2 Eva Fixdal Heming Orientering 2:05:21 +56:53 39:10

H35

9 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 1:00:54   6:37
2 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 1:07:20 +6:26 7:19
3 Henning Spjelkavik IL Tyrving 1:21:06 +20:12 8:48
4 Henrik Bleken Rud Vang OL 1:29:49 +28:55 9:45
  Sturla Stokkeland Ålgård Orientering ikke startet    

H40

9 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håvard Telstø Etnedal IL 1:09:32   7:33
2 Kenneth Bilstad Vang OL 1:11:46 +2:14 7:48
3 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 1:14:20 +4:48 8:04
4 Lars Karelius Noer Brandval/Kongsvinger OK 1:15:48 +6:16 8:14
5 Erik Paulsrud IL Koll 1:17:23 +7:51 8:24
6 Anders Sollien OL Toten-Troll 1:19:20 +9:48 8:37
7 Robert Fredriksen Notodden OL 1:22:20 +12:48 8:56
8 Hans Jevanord Fossum IF 1:23:54 +14:22 9:07
9 Christian Reusch Heming Orientering 1:26:20 +16:48 9:23
10 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 1:37:31 +27:59 10:35
  Pål Skogedal Asker Skiklubb ikke startet    

H45

7 400 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jan Ola Pedersen Vang OL 53:21   7:12
2 Roar Haug Hadeland OL 53:33 +0:12 7:14
3 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 53:42 +0:21 7:15
4 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 55:50 +2:29 7:32
5 Sigmund Vister Indre Østfold OK 57:24 +4:03 7:45
6 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 57:52 +4:31 7:49
7 Are Strandlie Gjø-Vard OL 59:49 +6:28 8:05
8 Øyvind Schjelderup Freidig 1:00:33 +7:12 8:10
9 Morten Heir Fossum IF 1:01:29 +8:08 8:18
10 Tom Røise Ringsaker OK 1:01:48 +8:27 8:21
11 Svein Granerud Asker Skiklubb 1:04:17 +10:56 8:41
12 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 1:04:31 +11:10 8:43
13 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 1:06:03 +12:42 8:55
14 Jon Fixdal IL Koll 1:06:05 +12:44 8:55
15 Per Erik Larsen Sandefjord OK 1:06:31 +13:10 8:59
16 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:06:38 +13:17 9:00
17 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:06:46 +13:25 9:01
18 Einar Teslo Hadeland OL 1:08:47 +15:26 9:17
19 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 1:14:57 +21:36 10:07
20 Svein Thorsberg Grue IL 1:19:26 +26:05 10:44
21 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:21:01 +27:40 10:56

H50

7 400 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bo Engdahl IL Koll 45:50   6:11
2 Gjermund Røren Eiker OL 51:37 +5:47 6:58
3 Nils Petter Fremming Heming Orientering 53:03 +7:13 7:10
4 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 53:45 +7:55 7:15
5 Eskil Dahlen Øystre Slidre IL 57:29 +11:39 7:46
6 Onno Verberne OL Toten-Troll 58:43 +12:53 7:56
7 Eivind Hoff IL Tyrving 59:51 +14:01 8:05
8 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:02:44 +16:54 8:28
9 Paul Hinsch Øystre Slidre IL 1:04:57 +19:07 8:46
10 Jarand Rystad Heming Orientering 1:06:37 +20:47 9:00
11 Roar Bye Modum OL 1:08:44 +22:54 9:17
12 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 1:09:06 +23:16 9:20
13 Torbjørn Hals Kongsberg OL 1:10:51 +25:01 9:34
14 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 1:11:14 +25:24 9:37
15 Johan Lunde IL Koll 1:11:58 +26:08 9:43
16 Bjørn Offigstad Øyer-Tretten IF 1:13:52 +28:02 9:58
17 Terje Næss Fossum IF 1:14:55 +29:05 10:07
18 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 1:18:30 +32:40 10:36
19 Stein Arne Negård Vang OL 1:20:28 +34:38 10:52
20 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 2:05:43 +1:19:53 16:59
  Fridtjof Jebsen Øystre Slidre IL diskvalifisert    
  Per Einar Strøm Hedrum OL diskvalifisert    
  Olav Bakken Lillomarka OL diskvalifisert    
  Jan Petter Hansen IL Gular diskvalifisert    

H55

6 600 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 43:14   6:33
2 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 46:09 +2:55 6:59
3 Leif Eriksson Modum OL 46:37 +3:23 7:03
4 Jens Olav Kløvrud Lillomarka OL 47:54 +4:40 7:15
5 Tore Sagvolden Østmarka OK 49:02 +5:48 7:25
6 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 49:56 +6:42 7:33
7 Hallvard Fjær Lillomarka OL 51:05 +7:51 7:44
8 Harald Hovi Skien OK 51:51 +8:37 7:51
9 Anders Gjermo Asker Skiklubb 51:53 +8:39 7:51
10 Rune Laurantsen Skien OK 53:49 +10:35 8:09
11 Eirik Tandrevold Fossum IF 54:42 +11:28 8:17
12 Torgeir Volden Løten o-lag 55:04 +11:50 8:20
13 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 55:58 +12:44 8:28
14 Frode Hjorth Hamar OK 56:33 +13:19 8:34
15 Martin Granly Lillomarka OL 56:34 +13:20 8:34
16 Petter Gullikstad Røros IL 57:55 +14:41 8:46
17 Egil Rundberget Nydalens SK 58:32 +15:18 8:52
18 Knut Engen Raumar Orientering 59:44 +16:30 9:03
19 Claes-H. Unger Lillomarka OL 59:54 +16:40 9:04
20 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 59:56 +16:42 9:04
21 Tor Strand Raumar Orientering 1:00:15 +17:01 9:07
22 Tore Sundtjønn Årvoll IL 1:01:11 +17:57 9:16
23 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:01:24 +18:10 9:18
24 Kjell Markset IL Koll 1:03:57 +20:43 9:41
25 Per Osen Vestre Akers SK 1:05:43 +22:29 9:57
26 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 1:06:44 +23:30 10:06
27 Bård Natvig Nittedal OL 1:07:46 +24:32 10:16
28 Anton Plaian Asker Skiklubb 1:08:21 +25:07 10:21
29 Arild Bjarkø Nord-Østerdal OK 1:08:36 +25:22 10:23
30 Harald Volden Hamar OK 1:09:18 +26:04 10:30
31 Sture Ottesen Skaukameratene OL 1:09:48 +26:34 10:34
32 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 1:19:32 +36:18 12:03
33 Jan Sveen Raumar Orientering 1:19:52 +36:38 12:06
34 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 1:21:15 +38:01 12:18
35 Roy Gjerding OK Moss 1:22:37 +39:23 12:31
  Frode Bergersen Hamar OK ikke startet    

H60

5 800 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 44:17   7:38
2 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 46:07 +1:50 7:57
3 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 49:34 +5:17 8:32
4 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 54:59 +10:42 9:28
5 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 55:34 +11:17 9:34
6 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 56:53 +12:36 9:48
7 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 57:01 +12:44 9:49
8 Karl Arne Melbye Verdal OK 57:02 +12:45 9:50
9 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 57:19 +13:02 9:52
10 Magne Vollen Oslostudentenes IK 58:05 +13:48 10:00
11 Per Chr. Hagen Bø OL 58:13 +13:56 10:02
12 Arne Tiltnes IL Tyrving 58:21 +14:04 10:03
13 Rolf Lunde Eiker OL 1:03:48 +19:31 11:00
14 Tore Rambøl Indre Østfold OK 1:04:35 +20:18 11:08
15 Per Stenseth Fredrikstad SK 1:04:40 +20:23 11:08
16 Elling Aakre Andebu IL 1:11:00 +26:43 12:14
17 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 1:11:39 +27:22 12:21
18 Johan Swärd Hadeland OL 1:11:54 +27:37 12:23
19 Sveinung Rekaa Notodden OL 1:12:03 +27:46 12:25
20 Terje Sjøvaag Skien OK 1:12:12 +27:55 12:26
21 Martin Nauf Hedrum OL 1:13:02 +28:45 12:35
22 Odd Arne Blystad Løten o-lag 1:21:55 +37:38 14:07
23 Roar Sætaberget Lunderseter IL 1:27:46 +43:29 15:07
24 Rune Halke Vestre Akers SK 1:44:01 +59:44 17:56
  Sjur Gjestvang OL Toten-Troll diskvalifisert    
  Are Eriksen Oslostudentenes IK diskvalifisert    
  Jørgen Frønsdal TIF Viking diskvalifisert    
  Tor Sørevik TIF Viking diskvalifisert    
  Petter Næss Oppsal Orientering brutt    
  Eilef Landsverk Skien OK brutt    
  Sigurd Dæhli Løten o-lag ikke startet    
  Stein Klyve OK Moss ikke startet    

H65

5 400 m, 51 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Trygve Løland Birkenes IL 46:32   8:37
2 Kjell Winther Oppsal Orientering 46:49 +0:17 8:40
3 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 48:14 +1:42 8:55
4 Tore Angell-Petersen Freidig 49:08 +2:36 9:05
5 Hans R. Bakken Eiker OL 50:00 +3:28 9:15
6 Knut Skjeset Vang OL 50:24 +3:52 9:20
7 Egil Eriksen Grong IL 50:59 +4:27 9:26
8 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 51:28 +4:56 9:31
9 Leif Billingsø Eidskog OL 52:12 +5:40 9:40
10 John Thomas Petersen Nittedal OL 52:49 +6:17 9:46
11 Arve Smestad Løten o-lag 53:46 +7:14 9:57
12 Eldar Børsum Bækkelagets SK 53:52 +7:20 9:58
13 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 54:11 +7:39 10:02
14 Tor Arne Stokseth Fredrikstad SK 55:03 +8:31 10:11
15 Helge Revhaug Ringerike OL 55:21 +8:49 10:15
16 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 55:38 +9:06 10:18
17 Terje Malm Hamar OK 58:14 +11:42 10:47
18 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 58:15 +11:43 10:47
19 Einar Lund Hamar OK 58:22 +11:50 10:48
20 Anders Johan Krosby Fredrikstad SK 59:16 +12:44 10:58
21 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 59:32 +13:00 11:01
22 Gunnar Knudsen TIF Viking 59:37 +13:05 11:02
23 Knut Vidar Johansen Måren OK 1:01:47 +15:15 11:26
24 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:02:09 +15:37 11:30
25 Atle Remme Porsgrunn OL 1:02:44 +16:12 11:37
26 Paul Skjaker Hadeland OL 1:03:22 +16:50 11:44
27 Ragnar Hillestad Lardal OL 1:03:47 +17:15 11:48
28 Erik Johan Grorud Haslum IL 1:04:02 +17:30 11:51
29 Svein Endre Hove Byåsen IL 1:04:25 +17:53 11:55
30 Einar Skåre Nittedal OL 1:06:27 +19:55 12:18
31 Widar Taxth Løland IL Express 1:06:32 +20:00 12:19
32 Rolf Gjølberg Larvik OK 1:07:01 +20:29 12:24
33 Magnus Natås Bergens TF 1:07:17 +20:45 12:27
34 John Ivar Kjellevold Modum OL 1:07:25 +20:53 12:29
35 Finn-Morten Årstad Vaulen Orienteringsklubb 1:07:30 +20:58 12:29
36 Hogne Kjærås Andebu IL 1:10:29 +23:57 13:03
37 Harald Steinsland Vikebygd IL 1:11:13 +24:41 13:11
38 Lars Saxhaug Raumar Orientering 1:11:27 +24:55 13:13
39 Nils Olav Vennevik Freidig 1:12:11 +25:39 13:22
40 Arne Lande Bø OL 1:14:25 +27:53 13:46
41 Sigurd Vikebø TIF Viking 1:14:36 +28:04 13:48
42 Ludvig Bjerke-Narud Hamar OK 1:14:45 +28:13 13:50
43 Geir Husdal TIF Viking 1:18:11 +31:39 14:28
44 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:24:05 +37:33 15:34
45 Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL 1:24:58 +38:26 15:44
46 Per Oscar Saugestad OK Moss 1:27:06 +40:34 16:07
47 Thore Sundsetvik OL Trollelg 1:34:15 +47:43 17:27
48 Jan Olav Ormberg Fana IL 2:01:58 +1:15:26 22:35
  Jimmy Nordli Trøsken IL diskvalifisert    
  Atle Alvheim Fana IL diskvalifisert    
  Harry Breiland Ålgård Orientering diskvalifisert    
  John Birger Skansen Rudsbygd IL ikke startet    
  Steinar Skoglund Fossum IF ikke startet    
  Øyvind Stene Asker Skiklubb ikke startet    

H70

5 000 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Leidulv Vinje OK Nidarøst 46:28   9:17
2 Henrik Hvoslef IK Stern 48:22 +1:54 9:40
3 Olav Høiås Vang OL 49:47 +3:19 9:57
4 Trond Feiring Hamar OK 50:49 +4:21 10:09
5 Roar Bjordal Oppsal Orientering 51:30 +5:02 10:18
6 Roar Forbord Malvik IL 52:56 +6:28 10:35
7 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 54:18 +7:50 10:51
8 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 54:20 +7:52 10:52
9 Tormod Dahlen Ringerike OL 55:47 +9:19 11:09
10 Helge Bjaaland Heming Orientering 56:04 +9:36 11:12
11 Magne Smeland Vang OL 56:17 +9:49 11:15
12 Thor Palmgren Halden SK 56:24 +9:56 11:16
13 Arne Kristensen Arnadal IL 57:41 +11:13 11:32
14 Lars Martin Gjein Stokke IL 57:42 +11:14 11:32
14 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 57:42 +11:14 11:32
16 Kjell Røkke IL Tyrving 58:15 +11:47 11:39
17 Per Bjørkhaug TIF Viking 58:36 +12:08 11:43
18 Egill Knudsen TIF Viking 58:38 +12:10 11:43
19 Lars Buttingsrud Vingelen IL 59:06 +12:38 11:49
20 Reidar Bjørnstad Grue IL 1:01:07 +14:39 12:13
21 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 1:02:13 +15:45 12:26
22 Klaus Engen Eidskog OL 1:02:30 +16:02 12:30
23 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 1:03:02 +16:34 12:36
24 Henry Sundsetvik OL Trollelg 1:03:50 +17:22 12:46
25 Knut Lindløv OK Moss 1:04:09 +17:41 12:49
26 Erling Tidemann Lommedalens IL 1:05:44 +19:16 13:08
27 Arild Moen Konnerud IL 1:07:17 +20:49 13:27
28 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 1:09:57 +23:29 13:59
29 Lasse Vråle Sturla, IF 1:10:09 +23:41 14:01
30 Kåre Knudsen IL GeoForm 1:12:26 +25:58 14:29
31 Olav Solberg Bø OL 1:15:28 +29:00 15:05
32 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 1:16:18 +29:50 15:15
33 Lars Hestness TIF Viking 1:18:43 +32:15 15:44
34 Thor Edvardsen Larvik OK 1:30:22 +43:54 18:04
35 Jakob Nygaard TIF Viking 1:40:14 +53:46 20:02
  Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF diskvalifisert    
  Magnar Øvreås Botne SK diskvalifisert    
  Magnus Landstad Freidig diskvalifisert    
  Per Vold Fana IL ikke startet    
  Anton Lomme Hedrum OL ikke startet    

H75

4 400 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Østerbø Freidig 44:21   10:04
2 Elling Frøvoll Sturla, IF 48:11 +3:50 10:57
3 Edvin Berg Bodø og Omegn IF Orientering 51:02 +6:41 11:35
4 Bjørn Egner Heming Orientering 52:09 +7:48 11:51
5 Anders Lauglo OL Trollelg 52:38 +8:17 11:57
6 Sveinung Fristad Askvoll og Holmedal IL 56:53 +12:32 12:55
7 Ronald Inglingstad Oppsal Orientering 58:28 +14:07 13:17
8 Svein Solerød OL Toten-Troll 58:33 +14:12 13:18
9 Knut Kjemhus Kongsberg OL 59:00 +14:39 13:24
10 Arne Sæterhaug Byåsen IL 59:14 +14:53 13:27
11 Steinar Ruud Konnerud IL 1:00:42 +16:21 13:47
12 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 1:00:48 +16:27 13:49
13 Tore S. Rasmussen TIF Viking 1:02:27 +18:06 14:11
14 Axel Ingvaldsen TIF Viking 1:03:45 +19:24 14:29
15 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 1:05:06 +20:45 14:47
16 Tor Drage Haugerud IF 1:05:56 +21:35 14:59
17 Harald Wibye OK Moss 1:06:54 +22:33 15:12
18 Bjørn Myhrmoen Rond OL 1:07:08 +22:47 15:15
19 Magnar Reppesgård Hedrum OL 1:15:48 +31:27 17:13
20 Ole Einar Dalen Ringerike OL 1:22:05 +37:44 18:39
21 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:29:15 +44:54 20:17
22 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:46:54 +1:02:33 24:17
23 Tor Kaurin Måren OK 1:53:07 +1:08:46 25:42
  Willy Johansen Ringsaker OK diskvalifisert    
  Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Sturle Hånes IL GeoForm diskvalifisert    
  Finn Åge Østern Kongsberg OL ikke startet    
  Jon Tyldum Rudsbygd IL ikke startet    
  Oddvar Erlien Vingelen IL ikke startet    

H80

3 200 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 40:04   12:31
2 Leiv Hope Kongsberg OL 51:00 +10:56 15:56
3 Johannes Sollid Verdal OK 51:59 +11:55 16:14
4 Einar Hoff IL Tyrving 52:29 +12:25 16:24
5 Ingvald Sevaldson IL GeoForm 54:38 +14:34 17:04
6 Svein Haukaas Årstad IL 54:43 +14:39 17:05
7 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 55:29 +15:25 17:20
8 Gunnar Smistad OL Trollelg 56:51 +16:47 17:45
9 Einar Larsen Sturla, IF 1:00:37 +20:33 18:56
10 Herleik Nylund Løten o-lag 1:02:05 +22:01 19:24
11 Per Gjermo Asker Skiklubb 1:02:44 +22:40 19:36
12 Kjell H. Eriksen Fossum IF 1:05:23 +25:19 20:25
13 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 1:06:24 +26:20 20:45
14 Arne Strandlie Gjø-Vard OL 1:07:23 +27:19 21:03
15 Hermann Kobbeltvedt TIF Viking 1:11:05 +31:01 22:12
16 Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL 1:11:07 +31:03 22:13
17 Per Mathismoen Fana IL 1:22:41 +42:37 25:50
18 Helge Kvaase Bækkelagets SK 1:25:37 +45:33 26:45
19 Erik Endeberg Modum OL 2:23:32 +1:43:28 44:51
  Johan Theisen Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Kjell Andersen Varteig OL diskvalifisert    
  Erling Bakken Asker Skiklubb brutt    
  Hans Larsen Raumar Orientering ikke startet    
  Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK ikke startet    
  Oddmund Søvik Gneist, IL ikke startet    

H85

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mads Berg Nord-Østerdal OK 1:12:21   22:36

H90

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Larsson Lillomarka OL 1:27:04   27:12


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +