Resultater Veteranmesterskapet, mellomdistanse 2014



Resultater Orientering
Veteranmesterskapet, mellomdistanse
Austlid, Oppland - 5. september 2014

D35

4 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Zsuzsa Fey IL Tyrving 39:27   8:46
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:11:29 +32:02 15:53

D40

4 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 42:24   9:25
2 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 53:37 +11:13 11:54
  Tonje Holm OK Moss brutt    
  Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

D45

4 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 40:34   9:53
2 Isa Heggedal Konnerud IL 41:07 +0:33 10:01
3 Hege Solerød Gjø-Vard OL 47:31 +6:57 11:35
4 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Røyken OL 49:31 +8:57 12:04
5 Tone Skram Røyken OL 50:26 +9:52 12:18
6 Marit Egner Asker Skiklubb 51:25 +10:51 12:32
7 Anita Stenseth Synnfjell OK 51:38 +11:04 12:35
8 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 53:24 +12:50 13:01
9 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 55:32 +14:58 13:32
10 Marianne Reusch Heming Orientering 1:14:07 +33:33 18:04
11 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 1:27:45 +47:11 21:24

D50

3 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 34:34   8:51
2 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 35:17 +0:43 9:02
3 Inger Tone Nygård Egersund OK 36:12 +1:38 9:16
4 Christine Gjermo Østmarka OK 37:46 +3:12 9:41
5 Bente Line Skaukameratene OL 38:08 +3:34 9:46
6 Kjersti Rønning Hamar OK 38:20 +3:46 9:49
7 Vanja Staff OL Toten-Troll 40:38 +6:04 10:25
8 Tone Bakken Lillomarka OL 42:57 +8:23 11:00
9 Åshild Stuve Strandlie Gjø-Vard OL 43:19 +8:45 11:06
10 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 44:42 +10:08 11:27
11 Bente Landmark Fossum IF 46:46 +12:12 11:59
12 Gunhild Aamli Sundtjønn Årvoll IL 48:41 +14:07 12:28
13 Ida Engen Raumar Orientering 49:22 +14:48 12:39
14 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 55:15 +20:41 14:10
15 Trude Fixdal IL Koll 59:02 +24:28 15:08
16 Randi Fallbakken Berge Løten o-lag 1:26:59 +52:25 22:18

D55

3 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Grete Synnøve Hovi Skien OK 39:37   10:42
2 Kari Natvig Nittedal OL 40:41 +1:04 10:59
3 Kjellrun Sporild Malvik IL 41:01 +1:24 11:05
4 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 42:02 +2:25 11:21
5 Berit Berge IL Tyrving 42:17 +2:40 11:25
6 Sirpa Lilja Modum OL 42:43 +3:06 11:32
7 Berit Danielsen IL Tyrving 46:01 +6:24 12:26
8 Karin Galaaen Selbu OK 47:43 +8:06 12:53
9 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 51:10 +11:33 13:49
10 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 54:52 +15:15 14:49
11 Anne Sørum Ringsaker OK 59:00 +19:23 15:56
12 Mona Hesselberg Løten o-lag 1:04:28 +24:51 17:25
13 Turid Giil Rond OL 1:13:58 +34:21 19:59
14 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:14:46 +35:09 20:12
15 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:19:41 +40:04 21:32
16 Elisabeth Ruud Fredrikstad SK 1:27:53 +48:16 23:45
  Barbro Falck-Ytter Gjø-Vard OL brutt    

D60

3 200 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 29:49   9:19
2 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 37:40 +7:51 11:46
3 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 37:50 +8:01 11:49
4 Sylvia Andersen Elverum OK 38:49 +9:00 12:07
5 Sidsel Storihle Ringsaker OK 40:29 +10:40 12:39
6 Anne Marit Nauf Hedrum OL 40:32 +10:43 12:40
7 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 44:16 +14:27 13:50
8 Randi Hansen Arnadal IL 45:25 +15:36 14:11
9 Birgit Korvald Nydalens SK 46:22 +16:33 14:29
10 Brit Nilsen Ringebu-Fåvang Skiklubb 48:49 +19:00 15:15
11 Elle M. Melbye Heming Orientering 49:21 +19:32 15:25
12 Aud Kjemperud Eiker OL 50:41 +20:52 15:50
13 Inger A Tiltnes IL Tyrving 51:16 +21:27 16:01
14 Berit Røste Ringsaker OK 51:27 +21:38 16:04
15 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 54:11 +24:22 16:55
16 Kari Undrum Elverum OK 1:01:27 +31:38 19:12
17 Bodil Klakegg Kolbotn og Skimt OL 1:07:54 +38:05 21:13
  Jessica Kathle Måren OK ikke startet    

D65

3 200 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 37:54   11:50
2 Kjersti Tho Stabæk IF 39:58 +2:04 12:29
3 Liv Feiring Hamar OK 41:34 +3:40 12:59
4 Nora Ursin Fossum IF 42:04 +4:10 13:08
5 Bjørg Kocbach Bergens TF 42:25 +4:31 13:15
6 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 44:32 +6:38 13:55
7 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 44:59 +7:05 14:03
8 Inger Lindløv OK Moss 46:09 +8:15 14:25
9 Astrid Ormberg Fana IL 50:04 +12:10 15:38
10 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 50:06 +12:12 15:39
11 Marit Tyldum Rudsbygd IL 50:16 +12:22 15:42
12 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 53:36 +15:42 16:45
13 Berit Saxhaug Raumar Orientering 55:21 +17:27 17:17
14 Unn Ellefsen IL Tyrving 55:35 +17:41 17:22
15 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 56:30 +18:36 17:39
16 May Helene Hansen Sandefjord OK 57:23 +19:29 17:55
17 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 1:01:05 +23:11 19:05
18 Åse Karin Thorsberg Brandval/Kongsvinger OK 1:01:47 +23:53 19:18
19 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 1:02:31 +24:37 19:32
20 Inger Halck Måren OK 1:03:28 +25:34 19:50
21 Sidsel Sandelien Heming Orientering 1:04:24 +26:30 20:07
22 Siri Wilberg Aabel Bækkelagets SK 1:12:18 +34:24 22:35
  Aud I Spjelkavik IL Tyrving diskvalifisert    

D70

2 400 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tea Forberg Rond OL 32:52   13:41
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 35:31 +2:39 14:47
3 Margith Reppesgård Hedrum OL 36:02 +3:10 15:00
4 Torid Kvaal Freidig 36:26 +3:34 15:10
5 Katharina Mo Berge Freidig 38:18 +5:26 15:57
6 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 39:37 +6:45 16:30
7 Astri Rogstad Fossum IF 40:29 +7:37 16:52
8 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 40:42 +7:50 16:57
9 Aase Tove Golden Måren OK 43:49 +10:57 18:15
10 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 48:09 +15:17 20:03
11 Ragnhild Wenger Haugen Ringebu-Fåvang Skiklubb 49:21 +16:29 20:33
12 Synnøve Dalva Bø OL 50:36 +17:44 21:05
13 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 53:57 +21:05 22:28
14 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 55:10 +22:18 22:59
15 Inger Lise Solberg Bø OL 57:08 +24:16 23:48
16 Hjørdis Øvreås Botne SK 59:25 +26:33 24:45
17 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 1:08:08 +35:16 28:23
18 Åste Eggen Måren OK 1:30:46 +57:54 37:49
19 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:51:02 +1:18:10 46:15
  Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL diskvalifisert    
  Ingvill Vold Fana IL ikke startet    

D75

2 400 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 46:57   19:33
2 Tirill Liby Seip OK Skeidi 51:05 +4:08 21:17
3 Unni Drage Haugerud IF 55:15 +8:18 23:01
4 Inger E. Vamnes Hamar OK 1:05:53 +18:56 27:27
5 Solveig Aasen Tormod Skilag 1:08:22 +21:25 28:29

D80

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Guldborg Søvik Gneist, IL 58:47   24:29
2 Eva Fixdal Heming Orientering 1:32:11 +33:24 38:24

H35

5 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 36:55   6:28
2 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 41:38 +4:43 7:18
3 Henning Spjelkavik IL Tyrving 48:52 +11:57 8:34
  Sturla Stokkeland Ålgård Orientering ikke startet    

H40

5 700 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Paulsrud IL Koll 42:30   7:27
2 Kenneth Bilstad Vang OL 44:26 +1:56 7:47
3 Endre Stokseth Nydalens SK 53:22 +10:52 9:21
4 Robert Fredriksen Notodden OL 59:00 +16:30 10:21
5 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:02:33 +20:03 10:58
6 Even Erlien Gjø-Vard OL 1:09:20 +26:50 12:09

H45

5 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Roar Haug Hadeland OL 37:32   7:13
2 Jan Ola Pedersen Vang OL 39:22 +1:50 7:34
3 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 39:42 +2:10 7:38
4 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 41:31 +3:59 7:59
5 Morten Heir Fossum IF 42:22 +4:50 8:08
6 Sigmund Vister Indre Østfold OK 42:57 +5:25 8:15
7 Are Strandlie Gjø-Vard OL 43:21 +5:49 8:20
8 Øyvind Schjelderup Freidig 43:23 +5:51 8:20
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 43:56 +6:24 8:26
10 Tom Røise Ringsaker OK 48:31 +10:59 9:19
11 Svein Granerud Asker Skiklubb 48:34 +11:02 9:20
12 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 52:21 +14:49 10:04
13 Per Erik Larsen Sandefjord OK 52:25 +14:53 10:04
14 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 53:16 +15:44 10:14
15 Jon Fixdal IL Koll 53:46 +16:14 10:20
16 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 55:06 +17:34 10:35
17 Svein Thorsberg Grue IL 1:06:15 +28:43 12:44
18 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:07:03 +29:31 12:53
  Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK ikke startet    

H50

5 200 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bo Engdahl IL Koll 36:32   7:01
2 Nils Petter Fremming Heming Orientering 40:53 +4:21 7:51
3 Eskil Dahlen Øystre Slidre IL 42:46 +6:14 8:13
4 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 43:02 +6:30 8:16
5 Eivind Hoff IL Tyrving 45:11 +8:39 8:41
6 Onno Verberne OL Toten-Troll 46:18 +9:46 8:54
7 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 47:38 +11:06 9:09
8 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 50:24 +13:52 9:41
9 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 50:30 +13:58 9:42
10 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 51:02 +14:30 9:48
11 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 52:18 +15:46 10:03
12 Torbjørn Hals Kongsberg OL 54:39 +18:07 10:30
13 Roar Bye Modum OL 55:50 +19:18 10:44
14 Harald Berge Løten o-lag 56:03 +19:31 10:46
15 Terje Næss Fossum IF 59:07 +22:35 11:22
16 Johan Lunde IL Koll 59:30 +22:58 11:26
17 Stein Arne Negård Vang OL 59:33 +23:01 11:27
18 Bjørn Offigstad Øyer-Tretten IF 1:01:43 +25:11 11:52
19 Per Aasen Tormod Skilag 1:12:59 +36:27 14:02
20 Per Einar Strøm Hedrum OL 1:20:29 +43:57 15:28
21 Olav Bakken Lillomarka OL 1:24:52 +48:20 16:19
  Bjørn Hølleland Fana IL brutt    
  Fridtjof Jebsen Øystre Slidre IL ikke startet    
  Oskar Kaaløy Sandefjord OK ikke startet    

H55

4 500 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 34:12   7:36
2 Audun Strandlie Gjø-Vard OL 35:33 +1:21 7:54
3 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 39:27 +5:15 8:46
4 Kjell Markset IL Koll 40:10 +5:58 8:55
5 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 40:39 +6:27 9:02
6 Tore Sagvolden Østmarka OK 40:47 +6:35 9:03
7 Leif Eriksson Modum OL 41:11 +6:59 9:09
8 Hallvard Fjær Lillomarka OL 42:06 +7:54 9:21
9 Frode Hjorth Hamar OK 42:26 +8:14 9:25
10 Egil Rundberget Nydalens SK 44:24 +10:12 9:52
11 Petter Gullikstad Røros IL 45:45 +11:33 10:10
12 Tore Sundtjønn Årvoll IL 45:55 +11:43 10:12
13 Rune Laurantsen Skien OK 46:01 +11:49 10:13
14 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 46:26 +12:14 10:19
15 Torgeir Volden Løten o-lag 46:31 +12:19 10:20
16 Sture Ottesen Skaukameratene OL 47:29 +13:17 10:33
17 Eirik Tandrevold Fossum IF 47:43 +13:31 10:36
18 Tor Strand Raumar Orientering 47:59 +13:47 10:39
19 Knut Engen Raumar Orientering 48:23 +14:11 10:45
20 Arild Bjarkø Nord-Østerdal OK 48:26 +14:14 10:45
21 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 50:15 +16:03 11:10
22 Øyvind Sørlie Hadeland OL 50:32 +16:20 11:13
23 Anton Plaian Asker Skiklubb 50:40 +16:28 11:15
24 Harald Hovi Skien OK 51:21 +17:09 11:24
25 Bård Natvig Nittedal OL 55:08 +20:56 12:15
26 Erik Haugen Ringsaker OK 58:20 +24:08 12:57
27 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 58:22 +24:10 12:58
28 Roy Gjerding OK Moss 1:04:17 +30:05 14:17
29 Harald Volden Hamar OK 1:10:31 +36:19 15:40
  Per Osen Vestre Akers SK diskvalifisert    

H60

4 100 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 32:32   7:56
2 Øystein Ruud Fredrikstad SK 34:09 +1:37 8:19
3 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 34:18 +1:46 8:21
4 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 34:45 +2:13 8:28
5 Bjørn Steinbekken Odal OL - Orientering 36:26 +3:54 8:53
6 Tor Sørevik TIF Viking 37:57 +5:25 9:15
7 Are Eriksen Oslostudentenes IK 38:06 +5:34 9:17
8 Petter Næss Oppsal Orientering 40:10 +7:38 9:47
9 Arne Tiltnes IL Tyrving 41:45 +9:13 10:10
10 Jørgen Frønsdal TIF Viking 43:12 +10:40 10:32
11 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 43:45 +11:13 10:40
12 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 44:11 +11:39 10:46
13 Magne Vollen Oslostudentenes IK 45:17 +12:45 11:02
14 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 45:29 +12:57 11:05
15 Stein Klyve OK Moss 45:30 +12:58 11:05
16 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 46:09 +13:37 11:15
17 Tore Rambøl Indre Østfold OK 46:16 +13:44 11:17
18 Rolf Lunde Eiker OL 47:02 +14:30 11:28
19 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 47:50 +15:18 11:40
20 Per Chr. Hagen Bø OL 51:07 +18:35 12:28
21 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 51:33 +19:01 12:34
22 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 53:46 +21:14 13:06
23 Martin Nauf Hedrum OL 54:08 +21:36 13:12
24 Odd Arne Blystad Løten o-lag 55:21 +22:49 13:30
25 Rune Halke Vestre Akers SK 1:25:49 +53:17 20:55
  Sveinung Rekaa Notodden OL diskvalifisert    
  Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF diskvalifisert    
  Sigurd Dæhli Løten o-lag ikke startet    

H65

3 900 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kjell Winther Oppsal Orientering 35:01   8:58
2 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 35:33 +0:32 9:06
3 Tore Angell-Petersen Freidig 36:34 +1:33 9:22
4 Knut Skjeset Vang OL 37:21 +2:20 9:34
4 Hans R. Bakken Eiker OL 37:21 +2:20 9:34
6 Eldar Børsum Bækkelagets SK 37:26 +2:25 9:35
7 Egil Eriksen Grong IL 38:00 +2:59 9:44
8 Helge Revhaug Ringerike OL 38:12 +3:11 9:47
9 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 38:47 +3:46 9:56
10 John Thomas Petersen Nittedal OL 38:58 +3:57 9:59
11 Leif Billingsø Eidskog OL 39:22 +4:21 10:05
12 Helge Lye IL Tyrving 40:05 +5:04 10:16
13 Arve Smestad Løten o-lag 41:21 +6:20 10:36
14 Atle Remme Porsgrunn OL 42:07 +7:06 10:47
15 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 42:35 +7:34 10:55
16 Einar Skåre Nittedal OL 42:41 +7:40 10:56
17 Einar Lund Hamar OK 43:51 +8:50 11:14
18 Harry Breiland Ålgård Orientering 44:31 +9:30 11:24
19 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 44:57 +9:56 11:31
20 Ragnar Hillestad Lardal OL 45:05 +10:04 11:33
21 Erik Johan Grorud Haslum IL 46:43 +11:42 11:58
22 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 47:11 +12:10 12:05
23 Widar Taxth Løland IL Express 47:23 +12:22 12:08
24 Svein Endre Hove Byåsen IL 47:33 +12:32 12:11
25 Finn-Morten Årstad Vaulen Orienteringsklubb 47:44 +12:43 12:14
26 John Ivar Kjellevold Modum OL 50:31 +15:30 12:57
27 Knut Fjæstad Hamar OK 50:42 +15:41 13:00
28 Nils Olav Vennevik Freidig 50:49 +15:48 13:01
29 Atle Alvheim Fana IL 50:58 +15:57 13:04
30 Paul Skjaker Hadeland OL 51:11 +16:10 13:07
31 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 51:42 +16:41 13:15
32 Geir Husdal TIF Viking 52:21 +17:20 13:25
33 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 53:10 +18:09 13:37
34 Sigurd Vikebø TIF Viking 53:38 +18:37 13:45
35 Anders Johan Krosby Fredrikstad SK 54:48 +19:47 14:03
36 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 56:32 +21:31 14:29
37 Tor Arne Stokseth Fredrikstad SK 56:33 +21:32 14:30
38 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 56:41 +21:40 14:32
39 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 58:55 +23:54 15:06
40 Magnus Natås Bergens TF 59:31 +24:30 15:15
41 Arne Lande Bø OL 1:01:18 +26:17 15:43
42 Harald Steinsland Vikebygd IL 1:02:55 +27:54 16:07
43 Terje Malm Hamar OK 1:03:00 +27:59 16:09
44 Thore Sundsetvik OL Trollelg 1:05:23 +30:22 16:45
45 Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL 1:05:33 +30:32 16:48
46 Per Oscar Saugestad OK Moss 1:13:10 +38:09 18:45
47 Jan Olav Ormberg Fana IL 1:14:44 +39:43 19:09
48 Gunnar Knudsen TIF Viking 1:15:38 +40:37 19:23
49 Lars Saxhaug Raumar Orientering 1:26:48 +51:47 22:15
  Trygve Løland Birkenes IL diskvalifisert    
  John Birger Skansen Rudsbygd IL diskvalifisert    
  Øyvind Stene Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Roar Løken Sandefjord OK brutt    
  Jimmy Nordli Trøsken IL brutt    
  Steinar Skoglund Fossum IF ikke startet    

H70

3 700 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Leidulv Vinje OK Nidarøst 37:35   10:09
2 Lars Buttingsrud Vingelen IL 38:57 +1:22 10:31
3 Henrik Hvoslef IK Stern 39:42 +2:07 10:43
4 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 39:48 +2:13 10:45
5 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 39:56 +2:21 10:47
6 Olav Høiås Vang OL 40:05 +2:30 10:50
7 Trond Feiring Hamar OK 41:23 +3:48 11:11
8 Kjell Røkke IL Tyrving 42:21 +4:46 11:26
9 Thor Palmgren Halden SK 47:21 +9:46 12:47
10 Arne Kristensen Arnadal IL 47:27 +9:52 12:49
11 Helge Bjaaland Heming Orientering 49:21 +11:46 13:20
12 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 49:42 +12:07 13:25
13 Per Vold Vang OL 50:20 +12:45 13:36
14 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 50:35 +13:00 13:40
15 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 51:25 +13:50 13:53
16 Egill Knudsen TIF Viking 51:39 +14:04 13:57
17 Erling Tidemann Lommedalens IL 51:42 +14:07 13:58
18 Arild Moen Konnerud IL 52:11 +14:36 14:06
19 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 52:29 +14:54 14:11
20 Magne Smeland Vang OL 53:24 +15:49 14:25
21 Lasse Vråle Sturla, IF 53:31 +15:56 14:27
22 Magnus Landstad Freidig 54:04 +16:29 14:36
23 Knut Lindløv OK Moss 54:05 +16:30 14:37
24 Magnar Øvreås Botne SK 55:12 +17:37 14:55
25 Henry Sundsetvik OL Trollelg 56:00 +18:25 15:08
26 Bjørn Sandelien Heming Orientering 56:49 +19:14 15:21
27 Lars Martin Gjein Stokke IL 58:10 +20:35 15:43
28 Anton Lomme Hedrum OL 59:26 +21:51 16:03
29 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 1:00:07 +22:32 16:14
30 Thor Edvardsen Larvik OK 1:00:29 +22:54 16:20
31 Roar Bjordal Oppsal Orientering 1:01:43 +24:08 16:40
32 Johnny Eriksen Grue IL 1:05:32 +27:57 17:42
33 Kåre Knudsen IL GeoForm 1:06:28 +28:53 17:57
34 Klaus Engen Eidskog OL 1:06:57 +29:22 18:05
35 Jakob Nygaard TIF Viking 1:07:51 +30:16 18:20
36 Reidar Bjørnstad Grue IL 1:08:52 +31:17 18:36
37 Olav Solberg Bø OL 1:09:53 +32:18 18:53
38 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 1:10:13 +32:38 18:58
39 Einar Stensby Løten o-lag 1:10:20 +32:45 19:00
40 Per Bjørkhaug TIF Viking 1:10:57 +33:22 19:10
41 Lars Hestness TIF Viking 1:17:51 +40:16 21:02
  Roar Forbord Malvik IL diskvalifisert    
  Sven Marken Løten o-lag diskvalifisert    
  Tormod Dahlen Ringerike OL brutt    
  Per Vold Fana IL ikke startet    
  Jonny Halvorsrud Eidskog OL ikke startet    

H75

3 200 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Østerbø Freidig 33:18   10:24
2 Jon Tyldum Rudsbygd IL 36:32 +3:14 11:25
3 Svein Solerød OL Toten-Troll 38:03 +4:45 11:53
4 Arne Sæterhaug Byåsen IL 40:58 +7:40 12:48
5 Anders Lauglo OL Trollelg 43:23 +10:05 13:33
6 Bjørn Myhrmoen Rond OL 44:41 +11:23 13:57
7 Axel Ingvaldsen TIF Viking 45:30 +12:12 14:13
8 Tor Drage Haugerud IF 46:16 +12:58 14:27
9 Knut Kjemhus Kongsberg OL 47:03 +13:45 14:42
10 Harald Wibye OK Moss 47:31 +14:13 14:50
11 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 48:15 +14:57 15:04
12 Elling Frøvoll Sturla, IF 51:23 +18:05 16:03
13 Knut Kristen Hangeraas IL GeoForm 52:01 +18:43 16:15
14 Bjørn Egner Heming Orientering 52:09 +18:51 16:17
15 Iver Rognstad Hadeland OL 54:44 +21:26 17:06
16 Sturle Hånes IL GeoForm 55:47 +22:29 17:25
17 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 57:01 +23:43 17:49
18 Magnar Reppesgård Hedrum OL 57:47 +24:29 18:03
19 Ole Einar Dalen Ringerike OL 59:45 +26:27 18:40
20 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:01:47 +28:29 19:18
21 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:03:36 +30:18 19:52
22 Hallstein Ødegård Løten o-lag 1:16:36 +43:18 23:56
23 Tor Kaurin Måren OK 1:22:46 +49:28 25:51
  Tore S. Rasmussen TIF Viking diskvalifisert    
  Sveinung Fristad Askvoll og Holmedal IL brutt    
  Oddvar Erlien Vingelen IL ikke startet    
  Edvin Berg Bodø og Omegn IF Orientering ikke startet    
  Ronald Inglingstad Oppsal Orientering ikke startet    
  Finn Åge Østern Kongsberg OL ikke startet    

H80

2 400 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 37:15   15:31
2 Edgar Myrvold Hamar OK 39:02 +1:47 16:15
3 Erling Bakken Asker Skiklubb 39:50 +2:35 16:35
4 Johannes Sollid Verdal OK 40:22 +3:07 16:49
5 Paul Forseth OL Trollelg 41:51 +4:36 17:26
6 Gunnar Smistad OL Trollelg 42:06 +4:51 17:32
7 Svein Haukaas Årstad IL 43:36 +6:21 18:10
8 Ingvald Sevaldson IL GeoForm 46:32 +9:17 19:23
9 Kjell Andersen Varteig OL 46:40 +9:25 19:26
10 Hermann Kobbeltvedt TIF Viking 48:13 +10:58 20:05
11 Kjell H. Eriksen Fossum IF 48:29 +11:14 20:12
12 Helge Kvaase Bækkelagets SK 50:14 +12:59 20:55
13 Einar Larsen Sturla, IF 50:23 +13:08 20:59
14 Einar Hoff IL Tyrving 53:37 +16:22 22:20
15 Per Gjermo Asker Skiklubb 56:02 +18:47 23:20
16 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 56:19 +19:04 23:27
17 Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL 1:06:19 +29:04 27:37
18 Per Mathismoen Fana IL 1:07:08 +29:53 27:58
  Arne Strandlie Gjø-Vard OL diskvalifisert    
  Oddmund Søvik Gneist, IL diskvalifisert    
  Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK brutt    
  Ivar Christiansen Sandefjord OK brutt    
  Leiv Hope Kongsberg OL brutt    
  Herleik Nylund Løten o-lag ikke startet    

H85

2 400 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mads Berg Nord-Østerdal OK 55:52   23:16
2 Magne Bekkelund Røyken OL 1:37:54 +42:02 40:47

H90

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Larsson Lillomarka OL 58:13   24:15

DIREKTE A

5 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Magne Dæhli Halden SK 44:33   7:48
2 Kine Hallan Steiwer Halden SK 55:12 +10:39 9:41

DIREKTE B

2 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tone Aamli Sundtjørn Lillehammer OK 27:01   10:48
2 Paul Hinsch Øystre Slidre IL 28:55 +1:54 11:34
3 Tor-Arve Bjørnstad Strand Raumar Orientering 32:12 +5:11 12:52
4 Emil Bjørnstad Strand Raumar Orientering 38:13 +11:12 15:17
5 Kristen Dahlen Lillehammer OK 44:06 +17:05 17:38
6 Ingunn Gåsodden Skien OK 51:22 +24:21 20:32
7 Ingar Skogli Lillehammer OK 55:53 +28:52 22:21
8 Jorunn Kirsti Krosby Fredrikstad SK 1:50:32 +1:23:31 44:12
  Karen Omland IL Koll ikke startet    

DIREKTE N

2 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tine Bjørnstad Raumar Orientering 44:07   20:03
2 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:05:20 +21:13 29:41
3 Gina Skogli Lillehammer OK 1:25:52 +41:45 39:01
4 Sofie Holm Nedrebø OK Moss 1:25:58 +41:51 39:04
  Magnus Skogli Lillehammer OK diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +