Resultater Veteranmesterskapet, sprint 2014



Resultater Orientering
Veteranmesterskapet, langdistanse
Austlid, Oppland - 7. september 2014

D35

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Karen Omland IL Koll 20:27   12:01
2 Ida Natås Nydalens SK 20:30 +0:03 12:03

D40

1 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 12:09   7:08
2 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 14:41 +2:32 8:38
3 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 16:52 +4:43 9:55
4 Tonje Holm OK Moss 18:09 +6:00 10:40
  Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL ikke startet    

D45

1 700 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 14:33   8:33
2 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 15:35 +1:02 9:10
3 Hege Solerød Gjø-Vard OL 15:59 +1:26 9:24
4 Stine Arntzen Sandefjord OK 16:02 +1:29 9:25
5 Marit Egner Asker Skiklubb 16:03 +1:30 9:26
6 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 16:55 +2:22 9:57
7 Anita Stenseth Synnfjell OK 18:01 +3:28 10:35
8 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 19:41 +5:08 11:34
9 Laila Høiås Herlyng Grue IL 19:42 +5:09 11:35

D50

1 700 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Inger Tone Nygård Egersund OK 12:31   7:21
2 Kjersti Rønning Hamar OK 13:17 +0:46 7:48
3 Bente Landmark Fossum IF 15:14 +2:43 8:57
4 Bente Line Skaukameratene OL 15:29 +2:58 9:06
5 Tone Bakken Lillomarka OL 15:45 +3:14 9:15
6 Gunhild Aamli Sundtjønn Årvoll IL 15:53 +3:22 9:20
7 Unni Halvorsen Nustad Øyer-Tretten IF 16:03 +3:32 9:26
8 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 16:07 +3:36 9:28
9 Vanja Staff OL Toten-Troll 16:35 +4:04 9:45
10 Ingrid Opsahl Bredesen Fossum IF 17:14 +4:43 10:08
11 Ida Engen Raumar Orientering 18:21 +5:50 10:47
12 Kari Christiansen Sandefjord OK 21:04 +8:33 12:23
13 Turid Vongraven Skien OK 23:39 +11:08 13:54
14 May Nordkvelde Hedrum OL 24:03 +11:32 14:08
  Hanne Gjermo Vestre Akers SK ikke startet    
  Randi Fallbakken Berge Løten o-lag ikke startet    

D55

1 700 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kari Natvig Nittedal OL 13:57   8:12
2 Sirpa Lilja Modum OL 14:40 +0:43 8:37
3 Grete Synnøve Hovi Skien OK 14:45 +0:48 8:40
4 Heidi Falck IL Tyrving 15:43 +1:46 9:14
5 Berit Danielsen IL Tyrving 15:57 +2:00 9:22
6 Kjellrun Sporild Malvik IL 16:00 +2:03 9:24
7 Berit Berge IL Tyrving 16:20 +2:23 9:36
8 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 17:06 +3:09 10:03
9 Karin Galaaen Selbu OK 18:43 +4:46 11:00
10 Anne Sørum Ringsaker OK 19:08 +5:11 11:15
11 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 19:30 +5:33 11:28
12 Turid Giil Rond OL 19:44 +5:47 11:36
13 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 20:41 +6:44 12:10
14 Barbro Falck-Ytter Gjø-Vard OL 21:51 +7:54 12:51
15 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 23:52 +9:55 14:02
16 Elisabeth Ruud Fredrikstad SK 24:32 +10:35 14:25
  Sidsel Nørstebø IL Tyrving ikke startet    
  Wenche Bjørnstad Ringsaker OK ikke startet    

D60

1 500 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 15:01   10:00
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 15:40 +0:39 10:26
3 Sylvia Andersen Elverum OK 16:00 +0:59 10:40
4 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 18:01 +3:00 12:00
5 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 18:37 +3:36 12:24
6 Randi Hansen Arnadal IL 19:19 +4:18 12:52
7 Birgit Korvald Nydalens SK 19:35 +4:34 13:03
8 Aud Kjemperud Eiker OL 19:50 +4:49 13:13
9 Bente Tangen Wikstrøm Ringsaker OK 21:07 +6:06 14:04
10 Birgit Jensen Skien OK 21:11 +6:10 14:07
11 Kari Halvorsen Melbye Verdal OK 22:22 +7:21 14:54
12 Anne Marit Nauf Hedrum OL 22:47 +7:46 15:11
13 Sidsel Storihle Ringsaker OK 23:14 +8:13 15:29
14 Elisabeth Rød Andebu IL 24:06 +9:05 16:04
15 Elle M. Melbye Heming Orientering 26:48 +11:47 17:52
16 Kari Berg Larvik OK 31:55 +16:54 21:16
17 Eva Taraldrud Indre Østfold OK 35:21 +20:20 23:34
18 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 35:49 +20:48 23:52
19 Jorunn Kirsti Krosby Fredrikstad SK 39:34 +24:33 26:22
20 Lill Birkelund Porsgrunn OL 40:12 +25:11 26:48
  Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Bodil Klakegg Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Jessica Kathle Måren OK ikke startet    
  Elisabet Høgset Rise Ringsaker OK ikke startet    

D65

1 500 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 15:42   10:28
2 Bjørg Kocbach Bergens TF 17:43 +2:01 11:48
3 Liv Feiring Hamar OK 17:50 +2:08 11:53
4 Kjersti Tho Stabæk IF 17:53 +2:11 11:55
5 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 18:39 +2:57 12:26
6 Nora Ursin Fossum IF 18:40 +2:58 12:26
7 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 19:46 +4:04 13:10
8 Astrid Ormberg Fana IL 20:25 +4:43 13:36
9 Inger Lindløv OK Moss 21:10 +5:28 14:06
10 May Helene Hansen Sandefjord OK 22:34 +6:52 15:02
11 Randi Aas Fjæstad Hamar OK 23:02 +7:20 15:21
12 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 23:13 +7:31 15:28
13 Åse Karin Thorsberg Brandval/Kongsvinger OK 23:56 +8:14 15:57
14 Sidsel Sandelien Heming Orientering 25:36 +9:54 17:04
15 Tordis Rytter Jakobsen OK Moss 26:41 +10:59 17:47
16 Brynhild Fanuelsen Fossum IF 27:01 +11:19 18:00
17 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 28:23 +12:41 18:55
18 Siri Wilberg Aabel Bækkelagets SK 28:44 +13:02 19:09
19 Gry Bruland Vråle Sturla, IF 30:22 +14:40 20:14

D70

1 500 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torid Kvaal Freidig 15:31   10:20
2 Katharina Mo Berge Freidig 17:14 +1:43 11:29
3 Tea Forberg Rond OL 18:34 +3:03 12:22
4 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 19:52 +4:21 13:14
5 Birgitte Bekkelund Røyken OL 20:40 +5:09 13:46
6 Lajla Tidemann Gjø-Vard OL 21:57 +6:26 14:38
7 Synnøve Dalva Bø OL 22:01 +6:30 14:40
8 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 23:05 +7:34 15:23
9 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 24:14 +8:43 16:09
10 Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF 24:49 +9:18 16:32
11 Inger Elisabeth Kvaase Bækkelagets SK 26:14 +10:43 17:29
12 Margith Reppesgård Hedrum OL 26:15 +10:44 17:30
13 Hjørdis Egner Heming Orientering 27:33 +12:02 18:22
14 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 29:04 +13:33 19:22
15 Hjørdis Øvreås Botne SK 29:52 +14:21 19:54
16 Aase Tove Golden Måren OK 30:11 +14:40 20:07
17 Aud Margret Kirkhorn Måren OK 30:48 +15:17 20:32
18 Inger Lise Solberg Bø OL 31:19 +15:48 20:52
19 Astri Rogstad Fossum IF 32:08 +16:37 21:25
20 Åste Eggen Måren OK 46:35 +31:04 31:03
  Ingvill Vold Fana IL ikke startet    

D75

1 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Inger E. Vamnes Hamar OK 19:20   14:52
2 Unni Drage Haugerud IF 19:49 +0:29 15:14
3 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 20:18 +0:58 15:36
  Tirill Liby Seip OK Skeidi diskvalifisert    

D80

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Guldborg Søvik Gneist, IL 23:33   18:06

H35

2 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 15:35   6:14
2 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 17:30 +1:55 7:00
  Jan Sveen Raumar Orientering ikke startet    
  Sturla Stokkeland Ålgård Orientering ikke startet    

H40

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Paulsrud IL Koll 16:10   6:28
2 Hans Jevanord Fossum IF 18:02 +1:52 7:12
3 Robert Fredriksen Notodden OL 18:13 +2:03 7:17
4 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 19:05 +2:55 7:38
5 Rolf Pettersen Mo OL Toten-Troll 19:07 +2:57 7:38
6 Christian Reusch Heming Orientering 19:46 +3:36 7:54
7 Even Erlien Gjø-Vard OL 20:33 +4:23 8:13
8 Ole Johannes Nedrebø OK Moss 24:05 +7:55 9:38
9 Ingar Skogli Lillehammer OK 24:52 +8:42 9:56
  Lars Karelius Noer Brandval/Kongsvinger OK diskvalifisert    

H45

2 400 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 15:43   6:32
2 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 16:29 +0:46 6:52
3 Øyvind Schjelderup Freidig 16:48 +1:05 7:00
4 Svein Granerud Asker Skiklubb 17:25 +1:42 7:15
5 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 18:00 +2:17 7:30
6 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 18:13 +2:30 7:35
7 Per Erik Larsen Sandefjord OK 18:16 +2:33 7:36
8 Bjørn Idar Sætran IF Trauma 18:28 +2:45 7:41
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 18:49 +3:06 7:50
10 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 18:58 +3:15 7:54
11 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 19:25 +3:42 8:05
12 Einar Teslo Hadeland OL 20:18 +4:35 8:27
13 Trond Frøvoll Odal OL - Orientering 21:09 +5:26 8:48
14 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 21:24 +5:41 8:55
15 Per Ivar Sveheim Odal OL - Orientering 23:34 +7:51 9:49
  Roar Haug Hadeland OL ikke startet    

H50

2 400 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eskil Dahlen Øystre Slidre IL 15:47   6:34
2 Bjørn Solbergseter Austmarka IL 16:24 +0:37 6:50
3 Onno Verberne OL Toten-Troll 16:27 +0:40 6:51
4 Andreas Huber Hamar OK 17:25 +1:38 7:15
5 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 18:25 +2:38 7:40
6 Jarand Rystad Heming Orientering 18:34 +2:47 7:44
7 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 19:43 +3:56 8:12
8 Harald Berge Løten o-lag 19:53 +4:06 8:17
9 Roar Bye Modum OL 20:07 +4:20 8:22
10 Bjørn Baklid Konnerud IL 20:08 +4:21 8:23
11 Bjarte Lindstad OL Toten-Troll 20:21 +4:34 8:28
12 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 21:11 +5:24 8:49
13 Stein Arne Negård Vang OL 22:05 +6:18 9:12
14 Olav Bakken Lillomarka OL 24:22 +8:35 10:09
15 Per Einar Strøm Hedrum OL 24:57 +9:10 10:23
16 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 32:21 +16:34 13:28

H55

2 400 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 14:46   6:09
2 Leif Eriksson Modum OL 15:32 +0:46 6:28
3 Harald Hovi Skien OK 17:02 +2:16 7:05
4 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 17:34 +2:48 7:19
5 Arnfinn Pedersen Gjø-Vard OL 18:29 +3:43 7:42
6 Frode Hjorth Hamar OK 18:46 +4:00 7:49
7 Anton Plaian Asker Skiklubb 18:54 +4:08 7:52
8 Eirik Tandrevold Fossum IF 19:05 +4:19 7:57
9 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 19:12 +4:26 8:00
10 Morten Karlsen Måren OK 19:26 +4:40 8:05
11 Rune Laurantsen Skien OK 19:38 +4:52 8:10
12 Harald Volden Hamar OK 20:01 +5:15 8:20
13 Knut Engen Raumar Orientering 20:13 +5:27 8:25
14 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 20:16 +5:30 8:26
15 Tore Sundtjønn Årvoll IL 21:03 +6:17 8:46
16 Bjørn Olav Bergsløkken Grue IL 21:04 +6:18 8:46
17 Bård Natvig Nittedal OL 21:10 +6:24 8:49
18 Erik Haugen Ringsaker OK 22:04 +7:18 9:11
19 Erik Grøndalen Hamar OK 22:05 +7:19 9:12
20 Rolf Gunnar Bredesen Fossum IF 25:55 +11:09 10:47
21 Roy Gjerding OK Moss 26:53 +12:07 11:12
22 Herman Bakke Løten o-lag 26:56 +12:10 11:13
23 Rune Halke Vestre Akers SK 28:09 +13:23 11:43
  Frode Bergersen Hamar OK diskvalifisert    
  Sture Ottesen Skaukameratene OL ikke startet    

H60

1 700 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 11:56   7:01
2 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 12:09 +0:13 7:08
3 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 12:14 +0:18 7:11
4 Sigurd Dæhli Løten o-lag 12:28 +0:32 7:20
5 Are Eriksen Oslostudentenes IK 13:16 +1:20 7:48
6 Øystein Ruud Fredrikstad SK 13:31 +1:35 7:57
7 Tor Sørevik TIF Viking 13:37 +1:41 8:00
8 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 13:43 +1:47 8:04
9 Per Chr. Hagen Bø OL 13:53 +1:57 8:10
10 Torbjørn Nørbech Ringerike OL 14:08 +2:12 8:18
11 Jon Gunnar Henriksen Rudsbygd IL 14:11 +2:15 8:20
12 Karl Arne Melbye Verdal OK 14:25 +2:29 8:28
13 Bjørn Arnfinn Paulsen OK Moss 14:43 +2:47 8:39
14 Tore Watterdal OL Tønsberg og omegn 15:00 +3:04 8:49
15 Per Stenseth Fredrikstad SK 15:06 +3:10 8:52
16 Norvald Ospehaug IL Tambarskjelvar 15:09 +3:13 8:54
17 Rolf Lunde Eiker OL 16:34 +4:38 9:44
18 Elling Aakre Andebu IL 17:06 +5:10 10:03
19 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 18:25 +6:29 10:50
20 Sjur Gjestvang OL Toten-Troll 19:11 +7:15 11:17
21 Terje Sjøvaag Skien OK 19:34 +7:38 11:30
22 Eilef Landsverk Skien OK 20:36 +8:40 12:07
23 Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF 20:50 +8:54 12:15
24 Roar Sætaberget Lunderseter IL 20:54 +8:58 12:17
25 Martin Nauf Hedrum OL 23:46 +11:50 13:58
  Sveinung Rekaa Notodden OL diskvalifisert    
  Stein Klyve OK Moss ikke startet    
  Asbjørn Schjerve Løten o-lag ikke startet    

H65

1 700 m, 42 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Harry Breiland Ålgård Orientering 13:00   7:38
2 Edvin Helle Askvoll og Holmedal IL 13:29 +0:29 7:55
3 Eldar Børsum Bækkelagets SK 13:36 +0:36 8:00
4 Knut Skjeset Vang OL 13:44 +0:44 8:04
5 Atle Alvheim Fana IL 14:17 +1:17 8:24
6 John Thomas Petersen Nittedal OL 14:24 +1:24 8:28
7 Hans R. Bakken Eiker OL 14:34 +1:34 8:34
8 Helge Revhaug Ringerike OL 14:36 +1:36 8:35
9 Magnus Natås Bergens TF 14:39 +1:39 8:37
10 Tormod Prestrud Rudsbygd IL 14:40 +1:40 8:37
11 Trygve Løland Birkenes IL 15:00 +2:00 8:49
12 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 15:09 +2:09 8:54
13 Tore Angell-Petersen Freidig 15:34 +2:34 9:09
14 Finn-Morten Årstad Vaulen Orienteringsklubb 15:45 +2:45 9:15
15 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 15:59 +2:59 9:24
16 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 16:04 +3:04 9:27
17 Anders Johan Krosby Fredrikstad SK 16:27 +3:27 9:40
18 Paul Skjaker Hadeland OL 16:47 +3:47 9:52
19 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 16:57 +3:57 9:58
20 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 17:09 +4:09 10:05
20 Runar Kittilsen Stokke IL 17:09 +4:09 10:05
22 John Ivar Kjellevold Modum OL 17:14 +4:14 10:08
23 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 17:20 +4:20 10:11
24 Atle Remme Porsgrunn OL 17:21 +4:21 10:12
25 Rolf Gjølberg Larvik OK 17:27 +4:27 10:15
26 Ragnar Hillestad Lardal OL 17:46 +4:46 10:27
27 Knut Fjæstad Hamar OK 18:17 +5:17 10:45
28 Widar Taxth Løland IL Express 19:08 +6:08 11:15
29 Nils Olav Vennevik Freidig 19:13 +6:13 11:18
30 Terje Malm Hamar OK 19:19 +6:19 11:21
31 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 19:31 +6:31 11:28
32 Gunnar Knudsen TIF Viking 19:44 +6:44 11:36
33 Sigurd Vikebø TIF Viking 19:49 +6:49 11:39
34 Ludvig Bjerke-Narud Hamar OK 19:52 +6:52 11:41
35 Per Oscar Saugestad OK Moss 20:03 +7:03 11:47
36 Arne Lande Bø OL 20:04 +7:04 11:48
37 Jan Olav Ormberg Fana IL 20:20 +7:20 11:57
38 Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL 22:47 +9:47 13:24
39 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 22:50 +9:50 13:25
40 Harald Steinsland Vikebygd IL 23:42 +10:42 13:56
41 Thore Sundsetvik OL Trollelg 25:30 +12:30 15:00
  Jimmy Nordli Trøsken IL diskvalifisert    
  John Birger Skansen Rudsbygd IL ikke startet    
  Rolf Karset Steinkjer OK ikke startet    
  Geir Husdal TIF Viking ikke startet    
  Harald Bakke Gjø-Vard OL ikke startet    

H70

1 500 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Taraldrud Indre Østfold OK 13:10   8:46
2 Leidulv Vinje OK Nidarøst 13:14 +0:04 8:49
3 Roar Forbord Malvik IL 13:53 +0:43 9:15
4 Olav Høiås Vang OL 14:28 +1:18 9:38
5 Per Bjørkhaug TIF Viking 14:57 +1:47 9:58
5 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 14:57 +1:47 9:58
7 Henrik Hvoslef IK Stern 15:40 +2:30 10:26
8 Thor Palmgren Halden SK 15:57 +2:47 10:38
9 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 15:59 +2:49 10:39
10 Lars Buttingsrud Vingelen IL 16:04 +2:54 10:42
11 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 16:22 +3:12 10:54
12 Lars Martin Gjein Stokke IL 16:30 +3:20 11:00
13 Arne Kristensen Arnadal IL 17:01 +3:51 11:20
14 Magnus Landstad Freidig 17:18 +4:08 11:32
15 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 17:21 +4:11 11:34
16 Roar Bjordal Oppsal Orientering 17:32 +4:22 11:41
17 Kjell Røkke IL Tyrving 17:35 +4:25 11:43
18 Egill Knudsen TIF Viking 17:36 +4:26 11:44
19 Trond Feiring Hamar OK 17:58 +4:48 11:58
19 Helge Bjaaland Heming Orientering 17:58 +4:48 11:58
21 Arild Moen Konnerud IL 18:04 +4:54 12:02
22 Tormod Dahlen Ringerike OL 18:22 +5:12 12:14
23 Erling Tidemann Lommedalens IL 19:16 +6:06 12:50
24 Lasse Vråle Sturla, IF 19:52 +6:42 13:14
25 Anton Lomme Hedrum OL 19:59 +6:49 13:19
26 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 20:17 +7:07 13:31
27 Henry Sundsetvik OL Trollelg 20:57 +7:47 13:58
28 Thor Edvardsen Larvik OK 21:01 +7:51 14:00
29 Jakob Nygaard TIF Viking 21:10 +8:00 14:06
30 Klaus Engen Eidskog OL 21:29 +8:19 14:19
31 Olav Solberg Bø OL 21:45 +8:35 14:30
32 Magnar Øvreås Botne SK 22:07 +8:57 14:44
33 Knut Lindløv OK Moss 22:19 +9:09 14:52
34 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 26:04 +12:54 17:22
35 Lars Hestness TIF Viking 35:51 +22:41 23:54
  Johnny Eriksen Grue IL diskvalifisert    
  Per Vold Fana IL ikke startet    

H75

1 500 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jon Tyldum Rudsbygd IL 14:53   9:55
2 Anders Lauglo OL Trollelg 15:34 +0:41 10:22
3 Gunnar Østerbø Freidig 15:56 +1:03 10:37
4 Bjørn Egner Heming Orientering 16:32 +1:39 11:01
5 Svein Solerød OL Toten-Troll 17:14 +2:21 11:29
6 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 18:00 +3:07 12:00
7 Magnar Reppesgård Hedrum OL 18:11 +3:18 12:07
8 Tor Drage Haugerud IF 19:25 +4:32 12:56
9 Steinar Ruud Konnerud IL 19:45 +4:52 13:10
10 Axel Ingvaldsen TIF Viking 20:58 +6:05 13:58
11 Sveinung Fristad Askvoll og Holmedal IL 21:25 +6:32 14:16
  Arne Sæterhaug Byåsen IL diskvalifisert    
  Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Elling Frøvoll Sturla, IF diskvalifisert    
  Tore S. Rasmussen TIF Viking brutt    
  Finn Åge Østern Kongsberg OL ikke startet    
  Oddvar Erlien Vingelen IL ikke startet    

H80

1 300 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 17:03   13:06
2 Leiv Hope Kongsberg OL 17:29 +0:26 13:26
3 Hermann Kobbeltvedt TIF Viking 18:43 +1:40 14:23
4 Johannes Sollid Verdal OK 18:52 +1:49 14:30
5 Edgar Myrvold Hamar OK 19:22 +2:19 14:53
6 Svein Haukaas Årstad IL 20:06 +3:03 15:27
7 Kjell H. Eriksen Fossum IF 20:30 +3:27 15:46
8 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 20:59 +3:56 16:08
9 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 22:13 +5:10 17:05
10 Olaf Småstuen Gjø-Vard OL 23:30 +6:27 18:04
11 Gunnar Smistad OL Trollelg 26:16 +9:13 20:12
12 Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL 26:29 +9:26 20:22
13 Helge Kvaase Bækkelagets SK 30:30 +13:27 23:27
14 Per Mathismoen Fana IL 32:19 +15:16 24:51
  Kjell Andersen Varteig OL ikke startet    
  Per Gjermo Asker Skiklubb ikke startet    
  Oddmund Søvik Gneist, IL ikke startet    

H85

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mads Berg Nord-Østerdal OK 24:32   18:52
  Magne Bekkelund Røyken OL ikke startet    

H90

1 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Larsson Lillomarka OL 26:12   20:09


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +