---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater VM-uttak junior, Kongsberg, langdistanse 2014



Resultater Orientering
VM-uttak junior, Kongsberg, langdistanse
Kongsberg, Buskerud - 8. juni 2014

D 17-20E

6 270 m, 77 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 59:16   9:27
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 59:43 +0:27 9:31
3 Mathilde Rundhaug Frol IL 1:00:12 +0:56 9:36
4 Marie Olaussen Fredrikstad SK 1:00:14 +0:58 9:36
5 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 1:00:45 +1:29 9:41
6 Gina Granstedt Halden SK 1:00:54 +1:38 9:42
7 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 1:00:59 +1:43 9:43
8 Emilie Westli Andersen Løten O-Lag 1:01:06 +1:50 9:44
9 Emma Arnesen Byåsen IL 1:02:34 +3:18 9:58
10 Karen Oline Kolstad Freidig 1:03:52 +4:36 10:11
11 Kristine Berglia Eiker OL 1:04:10 +4:54 10:14
12 Tonje Vassend Porsgrunn OL 1:04:19 +5:03 10:15
13 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:05:02 +5:46 10:22
14 Sabine Rothaug Halden SK 1:06:37 +7:21 10:37
15 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:07:19 +8:03 10:44
16 Siri Kollerud Lillomarka OL 1:07:37 +8:21 10:47
17 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:07:41 +8:25 10:47
18 Lucy Butt Lillomarka OL 1:07:43 +8:27 10:48
19 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:07:52 +8:36 10:49
20 Synnøve Bråten Vegårshei IL 1:08:19 +9:03 10:53
21 Evine Westli Andersen Løten O-Lag 1:08:49 +9:33 10:58
22 Ingunn Egeberg Vári Sturla, IF 1:08:50 +9:34 10:58
23 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 1:09:00 +9:44 11:00
24 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:09:36 +10:20 11:06
25 Solveig Hegstad Krüger Nydalens SK 1:09:56 +10:40 11:09
26 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 1:11:20 +12:04 11:22
27 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 1:12:01 +12:45 11:29
28 Ingvild Torgersen Halden SK 1:12:15 +12:59 11:31
29 Hedvig Åstebøl NTNUI 1:12:41 +13:25 11:35
30 Julie Hjortland Larvik OK 1:12:48 +13:32 11:36
31 Anneli Grindstad Halden SK 1:13:26 +14:10 11:42
32 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:14:26 +15:10 11:52
33 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:14:55 +15:39 11:56
34 Frida Sæther Freidig 1:15:20 +16:04 12:00
35 Josefine Lind OK Pan Århus 1:16:10 +16:54 12:08
36 Ingrid Peikli Sandnes IL (Rogaland) 1:16:26 +17:10 12:11
37 Nanna Norderud IL Tyrving 1:16:50 +17:34 12:15
38 Åshild Kolstad Mo OK 1:17:16 +18:00 12:19
39 Gry Granstedt Halden SK 1:17:38 +18:22 12:22
40 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 1:17:51 +18:35 12:24
41 Kristin Brekke Lillomarka OL 1:18:46 +19:30 12:33
42 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 1:18:50 +19:34 12:34
43 Jorunn Kvakland NTNUI 1:19:04 +19:48 12:36
44 Maren Grande Verdal OK 1:19:22 +20:06 12:39
45 Siri Moholth Kongsberg OL 1:19:33 +20:17 12:41
46 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:19:42 +20:26 12:42
47 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:20:03 +20:47 12:46
48 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:21:01 +21:45 12:55
49 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:21:08 +21:52 12:56
50 Ingrid Landmark Tandrevold Fossum IF 1:21:34 +22:18 13:00
51 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:24:25 +25:09 13:27
52 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 1:26:40 +27:24 13:49
53 Siri Grandal IL Tyrving 1:26:45 +27:29 13:50
54 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 1:26:51 +27:35 13:51
55 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 1:27:15 +27:59 13:54
56 Silje Arntzen Asker Skiklubb 1:29:04 +29:48 14:12
57 Ingvild Wang Lillomarka OL 1:29:05 +29:49 14:12
58 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:30:12 +30:56 14:23
59 Ida Berg Hanssen Byåsen IL 1:30:52 +31:36 14:29
60 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:31:48 +32:32 14:38
61 Idun Bækken Nord-Østerdal OK 1:31:49 +32:33 14:38
62 Hedda Vonen Nittedal OL 1:32:19 +33:03 14:43
63 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:32:39 +33:23 14:46
64 Aurora Fossøy NTNUI 1:33:16 +34:00 14:52
65 Tuva Bjerketvedt OK Moss 1:33:27 +34:11 14:54
66 Marianne Opsahl Bredesen Fossum IF 1:35:47 +36:31 15:16
67 Beate Berg Porsgrunn OL 1:40:49 +41:33 16:04
68 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:42:32 +43:16 16:21
69 Ingvild Brekke Lillomarka OL 1:45:27 +46:11 16:49
70 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 1:48:32 +49:16 17:18
71 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 1:49:34 +50:18 17:28
72 Pia Blake Byåsen IL 1:51:02 +51:46 17:42
73 Nora Hui Andersen Hamar OK 1:52:07 +52:51 17:52
74 Lene Therese Myrland Notodden OL 1:52:35 +53:19 17:57
75 Anne Marte Enerstvedt Haugesund IL Orientering 1:59:42 +1:00:26 19:05
  Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn brutt    
  Lovise Fremstad Larvik OK brutt    

H 17-20E

9 830 m, 92 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:15:54   7:43
2 Markus Holter Halden SK 1:17:53 +1:59 7:55
3 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:18:11 +2:17 7:57
4 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:18:34 +2:40 7:59
5 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:18:37 +2:43 7:59
6 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:18:41 +2:47 8:00
7 Sindre Sandven Kongsberg OL 1:19:02 +3:08 8:02
8 Magne Haga Raumar Orientering 1:19:13 +3:19 8:03
9 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:19:54 +4:00 8:07
10 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 1:19:59 +4:05 8:08
11 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:20:00 +4:06 8:08
12 Stian Sundsvik Frol IL 1:20:26 +4:32 8:10
13 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:20:35 +4:41 8:11
14 Magne Jutulstad NTNUI 1:21:29 +5:35 8:17
15 Håvard Irgens Fossum IF 1:22:19 +6:25 8:22
16 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 1:22:28 +6:34 8:23
17 Eivind Høydal Nydalens SK 1:22:29 +6:35 8:23
18 Ove Baardsgaard OL Trollelg 1:22:41 +6:47 8:24
19 Vetle Christiansen Raumar Orientering 1:23:44 +7:50 8:31
20 Audun Heimdal Konnerud IL 1:24:38 +8:44 8:36
21 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:25:35 +9:41 8:42
22 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:26:32 +10:38 8:48
23 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:27:10 +11:16 8:52
24 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:28:23 +12:29 8:59
25 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 1:28:55 +13:01 9:02
26 Elias Wiklund Nydalens SK 1:28:57 +13:03 9:02
27 Simen Bordal Ringsaker OK 1:29:42 +13:48 9:07
28 Jonas Ressem Frol IL 1:29:51 +13:57 9:08
29 Lars Henrik Thon Sturla, IF 1:30:57 +15:03 9:15
30 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og Omegn 1:31:02 +15:08 9:15
31 Jon Nilsen Kristiansand OK 1:31:35 +15:41 9:19
32 Peter Nordbrøden Halden SK 1:31:53 +15:59 9:20
33 Håvard Myhre Kongsberg OL 1:32:59 +17:05 9:27
34 Sigurd Rønning Modum OL 1:33:31 +17:37 9:30
35 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 1:33:50 +17:56 9:32
36 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 1:34:07 +18:13 9:34
37 Karl Fremstad Kongsberg OL 1:34:16 +18:22 9:35
38 Ola Jordheim Hemsedal IL 1:34:23 +18:29 9:36
39 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:34:43 +18:49 9:38
40 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:35:35 +19:41 9:43
41 Sigurd Melsom Fossum IF 1:35:43 +19:49 9:44
42 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 1:38:17 +22:23 9:59
43 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:38:50 +22:56 10:03
44 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:40:44 +24:50 10:14
45 Erland Kvisle Asker Skiklubb 1:40:50 +24:56 10:15
46 Henrik Upsal Kristiansand OK 1:41:10 +25:16 10:17
47 Magnus Wølneberg IL Tyrving 1:41:22 +25:28 10:18
48 Einar Lofthus Hamar OK 1:42:10 +26:16 10:23
49 Oskar Størmer Fossum IF 1:42:32 +26:38 10:25
50 Thomas Schive Bækkelagets SK 1:42:52 +26:58 10:27
51 Rein Helle Mårdalen Freidig 1:43:09 +27:15 10:29
52 Jakob Eikner Fana IL 1:43:57 +28:03 10:34
53 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 1:44:37 +28:43 10:38
54 Magnus Sandven Notodden OL 1:45:14 +29:20 10:42
55 Olav Vestøl Vegårshei IL 1:45:47 +29:53 10:45
56 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:46:08 +30:14 10:47
57 Ole Kostøl Kristiansand OK 1:46:09 +30:15 10:47
58 Petter Norsted Kildebo Halden SK 1:47:34 +31:40 10:56
59 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 1:48:34 +32:40 11:02
59 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 1:48:34 +32:40 11:02
61 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:50:33 +34:39 11:14
62 Herman Kirste Skien OK 1:50:34 +34:40 11:14
63 Vegard Ressem Frol IL 1:51:51 +35:57 11:22
64 Håvard Nummedal Os Førde IL 1:52:37 +36:43 11:27
65 Lars Treekrem Heming Orientering 1:56:41 +40:47 11:52
66 Claus Martinsen Heming Orientering 1:56:59 +41:05 11:54
67 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og Omegn 1:57:01 +41:07 11:54
68 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 1:57:53 +41:59 11:59
69 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:58:12 +42:18 12:01
70 Lars Kringlebotn Hamar OK 1:58:40 +42:46 12:04
71 Matias Sølvsberg Noren Hamar OK 2:00:33 +44:39 12:15
72 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 2:00:45 +44:51 12:17
73 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 2:04:20 +48:26 12:38
74 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 2:07:33 +51:39 12:58
75 Aksel Madslien Nydalens SK 2:08:48 +52:54 13:06
76 Sverre Bang Støeng Hamar OK 2:12:03 +56:09 13:26
77 William Ekberg Kongsberg OL 2:13:49 +57:55 13:36
78 John Kasper Svergja Nord-Østerdal OK 2:18:35 +1:02:41 14:05
79 Sondre Damm TIF Viking 2:21:32 +1:05:38 14:23
80 Gard-Martin Udnesseter Johnson Bækkelagets SK 2:23:40 +1:07:46 14:36
81 Tarjei Vollset Heming Orientering 2:24:41 +1:08:47 14:43
82 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 2:34:19 +1:18:25 15:41
83 Andreas Alvem Gimle IF 2:35:32 +1:19:38 15:49
84 Arne Johannes Løkken Flosta IL 2:41:05 +1:25:11 16:23
  Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL diskvalifisert    
  Herman Moe Fet OL diskvalifisert    
  Vegard Rønning Huber Hamar OK diskvalifisert    
  Fredrik Moe Sandefjord OK diskvalifisert    
  Morten Jørgensen Kristiansand OK diskvalifisert    
  Mathias Drage Kongsberg OL diskvalifisert    
  Borger Melsom Fossum IF diskvalifisert    
  Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL brutt    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +