Resultater VM-uttak junior, Kongsberg, mellomdistanse 2014



Resultater Orientering
VM-uttak junior, Kongsberg, mellomdistanse
Kongsberg, Buskerud - 7. juni 2014

D 17-20E

3 160 m, 90 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 27:55   8:50
2 Kristine Berglia Eiker OL 28:06 +0:11 8:53
3 Ingeborg Eide Byåsen IL 28:19 +0:24 8:57
4 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 29:00 +1:05 9:10
5 Runa Fremstad Larvik OK 30:02 +2:07 9:30
6 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 30:11 +2:16 9:33
7 Tonje Vassend Porsgrunn OL 30:17 +2:22 9:35
8 Emma Arnesen Byåsen IL 30:32 +2:37 9:39
9 Marie Olaussen Fredrikstad SK 30:47 +2:52 9:44
10 Ingrid Lundanes Emblem IL 30:53 +2:58 9:46
11 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 30:57 +3:02 9:47
12 Synnøve Bråten Vegårshei IL 31:41 +3:46 10:01
13 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 32:01 +4:06 10:07
14 Frida Sæther Freidig 32:08 +4:13 10:10
15 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 32:16 +4:21 10:12
16 Julie Hjortland Larvik OK 32:53 +4:58 10:24
16 Heidi Mårtensson Modum OL 32:53 +4:58 10:24
18 Karen Oline Kolstad Freidig 33:08 +5:13 10:29
19 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 33:23 +5:28 10:33
20 Gry Granstedt Halden SK 33:41 +5:46 10:39
21 Evine Westli Andersen Løten O-Lag 33:52 +5:57 10:43
22 Ingvild Torgersen Halden SK 33:59 +6:04 10:45
23 Siri Kollerud Lillomarka OL 35:12 +7:17 11:08
24 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 35:14 +7:19 11:08
25 Jorunn Kvakland NTNUI 35:30 +7:35 11:14
26 Sabine Rothaug Halden SK 35:48 +7:53 11:19
27 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 35:49 +7:54 11:20
28 Kristin Brekke Lillomarka OL 36:18 +8:23 11:29
29 Solveig Hegstad Krüger Nydalens SK 36:34 +8:39 11:34
30 Ingunn Egeberg Vári Sturla, IF 36:37 +8:42 11:35
31 Sigrid Bjørgen Hamar OK 36:40 +8:45 11:36
32 Nanna Norderud IL Tyrving 36:42 +8:47 11:36
32 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 36:42 +8:47 11:36
34 Christine Williksen Høiland Fossum IF 36:58 +9:03 11:41
35 Nina Asheim Birkeland Halden SK 37:07 +9:12 11:44
36 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 37:52 +9:57 11:58
37 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 37:58 +10:03 12:00
38 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 38:06 +10:11 12:03
39 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 38:19 +10:24 12:07
40 Astrid Fiskum IL Tyrving 38:30 +10:35 12:11
41 Åshild Kolstad Mo OK 38:59 +11:04 12:20
42 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 39:54 +11:59 12:37
43 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 40:22 +12:27 12:46
44 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 40:26 +12:31 12:47
45 Dorte Narum Hamar OK 40:35 +12:40 12:50
46 Idun Bækken Nord-Østerdal OK 40:43 +12:48 12:53
47 Siri Grandal IL Tyrving 41:02 +13:07 12:59
48 Ida Berg Hanssen Byåsen IL 41:04 +13:09 12:59
49 Tuva Bjerketvedt OK Moss 41:20 +13:25 13:04
50 Siri Moholth Kongsberg OL 41:23 +13:28 13:05
51 Emilie Westli Andersen Løten O-Lag 41:58 +14:03 13:16
52 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 42:00 +14:05 13:17
53 Silje Arntzen Asker Skiklubb 42:16 +14:21 13:22
54 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 42:27 +14:32 13:26
55 Ingrid Peikli Sandnes IL (Rogaland) 43:16 +15:21 13:41
56 Hedvig Åstebøl NTNUI 43:27 +15:32 13:45
57 Ingvild Wang Lillomarka OL 44:15 +16:20 14:00
58 Nora Hui Andersen Hamar OK 44:20 +16:25 14:01
59 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 44:55 +17:00 14:12
60 Anneli Grindstad Halden SK 44:59 +17:04 14:14
61 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 45:33 +17:38 14:24
62 Aurora Fossøy NTNUI 45:41 +17:46 14:27
63 Gina Granstedt Halden SK 46:15 +18:20 14:38
64 Beate Berg Porsgrunn OL 46:47 +18:52 14:48
65 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 47:10 +19:15 14:55
66 Marianne Opsahl Bredesen Fossum IF 47:27 +19:32 15:00
67 Hedda Vonen Nittedal OL 48:03 +20:08 15:12
68 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 48:38 +20:43 15:23
69 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 49:14 +21:19 15:34
70 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 49:34 +21:39 15:41
71 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 51:46 +23:51 16:22
72 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 52:38 +24:43 16:39
73 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 53:28 +25:33 16:55
74 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 54:00 +26:05 17:05
75 Julia Plaian Asker Skiklubb 54:09 +26:14 17:08
76 Lene Therese Myrland Notodden OL 54:35 +26:40 17:16
77 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 54:38 +26:43 17:17
78 Lovise Fremstad Larvik OK 55:34 +27:39 17:35
79 Pia Blake Byåsen IL 57:51 +29:56 18:18
80 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 59:27 +31:32 18:48
81 Ingrid Holte Porsgrunn OL 1:00:41 +32:46 19:12
82 Ingvild Brekke Lillomarka OL 1:01:20 +33:25 19:24
83 Marit Nersten Fossum IF 1:01:49 +33:54 19:33
84 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:02:50 +34:55 19:53
85 Ingrid Nygård Notodden OL 1:04:25 +36:30 20:23
86 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:05:12 +37:17 20:37
87 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 1:14:10 +46:15 23:28
88 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 1:16:14 +48:19 24:07
  Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Maren Grande Verdal OK diskvalifisert    

 

H 17-20E

4 210 m, 113 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 30:04   7:08
2 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 31:02 +0:58 7:22
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 31:13 +1:09 7:24
4 Andreas Sølberg OL Trollelg 31:16 +1:12 7:25
5 Gaute Friestad Kristiansand OK 31:30 +1:26 7:28
6 Markus Holter Halden SK 31:39 +1:35 7:31
7 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 32:17 +2:13 7:40
8 Magne Haga Raumar Orientering 32:18 +2:14 7:40
9 Audun Heimdal Konnerud IL 32:22 +2:18 7:41
10 Håvard Irgens Fossum IF 33:10 +3:06 7:52
11 Anders Felde Olaussen Halden SK 33:27 +3:23 7:56
12 Steinar Kollerud Lillomarka OL 33:36 +3:32 7:58
12 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 33:36 +3:32 7:58
14 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 33:58 +3:54 8:04
15 Magne Jutulstad NTNUI 34:01 +3:57 8:04
16 Eivind Høydal Nydalens SK 34:12 +4:08 8:07
17 Paul Sirum Frol IL 34:13 +4:09 8:07
18 Sindre Sandven Kongsberg OL 34:22 +4:18 8:09
19 Mathias Drage Kongsberg OL 34:25 +4:21 8:10
20 Simen Bordal Ringsaker OK 34:51 +4:47 8:16
21 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 34:54 +4:50 8:17
21 Stian Sundsvik Frol IL 34:54 +4:50 8:17
23 Knut Aasheim Oppsal Orientering 34:59 +4:55 8:18
24 Jonas Ressem Frol IL 35:29 +5:25 8:25
25 Ove Baardsgaard OL Trollelg 35:57 +5:53 8:32
26 Jakob Eikner Fana IL 36:04 +6:00 8:34
27 Claus Martinsen Heming Orientering 36:09 +6:05 8:35
28 Einar Lund Kongsberg OL 36:27 +6:23 8:39
28 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 36:27 +6:23 8:39
30 Henrik Upsal Kristiansand OK 36:33 +6:29 8:40
31 Magnus Sandven Notodden OL 36:35 +6:31 8:41
32 Vetle Christiansen Raumar Orientering 36:37 +6:33 8:41
33 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 36:50 +6:46 8:44
34 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og Omegn 36:56 +6:52 8:46
35 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 37:06 +7:02 8:48
36 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 37:07 +7:03 8:48
37 Erland Kvisle Asker Skiklubb 37:21 +7:17 8:52
38 Sigurd Melsom Fossum IF 37:24 +7:20 8:53
39 Ola Jordheim Hemsedal IL 37:31 +7:27 8:54
40 Elias Wiklund Nydalens SK 37:45 +7:41 8:58
41 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 37:56 +7:52 9:00
42 Oskar Størmer Fossum IF 38:03 +7:59 9:02
43 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 38:06 +8:02 9:02
44 Morten Jørgensen Kristiansand OK 38:26 +8:22 9:07
45 Peter Nordbrøden Halden SK 38:52 +8:48 9:13
46 Petter Norsted Kildebo Halden SK 39:00 +8:56 9:15
47 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 39:03 +8:59 9:16
48 Rein Helle Mårdalen Freidig 39:06 +9:02 9:17
49 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 39:22 +9:18 9:21
50 Karl Fremstad Kongsberg OL 39:28 +9:24 9:22
51 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 39:31 +9:27 9:23
52 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 39:48 +9:44 9:27
53 Vegard Ressem Frol IL 39:53 +9:49 9:28
54 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 40:06 +10:02 9:31
55 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 40:14 +10:10 9:33
56 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 40:15 +10:11 9:33
57 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 40:39 +10:35 9:39
58 Sverre Bang Støeng Hamar OK 40:48 +10:44 9:41
59 Kristoffer Nygård Haugesund IL Orientering 41:11 +11:07 9:46
60 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og Omegn 41:12 +11:08 9:47
61 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 41:17 +11:13 9:48
62 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 41:21 +11:17 9:49
63 Øyvind Wiggen Byåsen IL 41:25 +11:21 9:50
64 Thomas Schive Bækkelagets SK 41:35 +11:31 9:52
65 Jon Nilsen Kristiansand OK 41:36 +11:32 9:52
66 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 41:39 +11:35 9:53
67 Are Wigaard Oppsal Orientering 41:41 +11:37 9:54
68 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 42:06 +12:02 10:00
69 Johan Otto Munkeby Frol IL 42:13 +12:09 10:01
70 Vegard Rønning Huber Hamar OK 42:14 +12:10 10:01
71 Einar Lofthus Hamar OK 42:23 +12:19 10:04
72 Olav Vestøl Vegårshei IL 42:46 +12:42 10:09
73 John Kasper Svergja Nord-Østerdal OK 42:52 +12:48 10:10
74 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 43:04 +13:00 10:13
75 Magnus Wølneberg IL Tyrving 43:07 +13:03 10:14
76 Håvard Bakke Ringerike OL 43:59 +13:55 10:26
77 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 44:17 +14:13 10:31
78 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 45:32 +15:28 10:48
79 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 45:41 +15:37 10:51
80 Gustav Fiskum IL Tyrving 46:05 +16:01 10:56
81 Herman Kirste Skien OK 46:12 +16:08 10:58
82 Vegard Landsverk Skien OK 46:19 +16:15 11:00
83 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 47:31 +17:27 11:17
84 Herman Moe Fet OL 48:09 +18:05 11:26
85 Ole Kostøl Kristiansand OK 49:37 +19:33 11:47
86 Truls Sildnes Baklid Konnerud IL 49:43 +19:39 11:48
87 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 50:02 +19:58 11:53
88 Håvard Nummedal Os Førde IL 50:11 +20:07 11:55
89 Tarjei Vollset Heming Orientering 50:50 +20:46 12:04
90 Matias Sølvsberg Noren Hamar OK 50:58 +20:54 12:06
91 Lars Henrik Thon Sturla, IF 51:28 +21:24 12:13
92 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 52:17 +22:13 12:25
93 Mattis Holt Freidig 53:55 +23:51 12:48
94 Trygve Heggedal Kongsberg OL 54:04 +24:00 12:50
95 Brage Hellen TIF Viking 54:06 +24:02 12:51
96 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 55:00 +24:56 13:03
97 Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering 55:14 +25:10 13:07
98 Sondre Damm TIF Viking 55:41 +25:37 13:13
99 William Ekberg Kongsberg OL 57:17 +27:13 13:36
100 Fredrik Moe Sandefjord OK 57:44 +27:40 13:42
101 Andreas Alvem Gimle IF 58:40 +28:36 13:56
102 Lars Treekrem Heming Orientering 59:48 +29:44 14:12
103 Arne Johannes Løkken Flosta IL 59:53 +29:49 14:13
104 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 1:00:03 +29:59 14:15
105 Lars Kringlebotn Hamar OK 1:04:24 +34:20 15:17
106 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:04:43 +34:39 15:22
107 Einar Moe Tandberg Modum OL 1:05:24 +35:20 15:32
108 Jørgen Wingerei Porsgrunn OL 1:05:29 +35:25 15:33
109 Gard-Martin Udnesseter Johnson Bækkelagets SK 1:05:32 +35:28 15:33
110 Håvard Ulsaker Hemsedal IL 1:06:09 +36:05 15:42
111 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 1:13:22 +43:18 17:25
112 Pål Spone Modum OL 1:19:23 +49:19 18:51
  Aksel Madslien Nydalens SK brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +