Johannes Høsflot Klæbo vant eldste juniorklasse og leverte best tid på 10-kilometeren uansett klasse. her underveis på 10 km fristil i klasse 19-20 år under norgescupen på Lygna 2015. Foto: Erik Borg.

Johannes Høsflot Klæbo vant eldste juniorklasse og leverte best tid på 10-kilometeren uansett klasse. her underveis på 10 km fristil i klasse 19-20 år under norgescupen på Lygna 2015. Foto: Erik Borg.

Rindalsrennet med Snildalsli og Bøen Grave på topp

Seniorklassene i Rindalsrennet lørdag ble vunnet av Wenche A. Snildalsli og Nils Magnus Bøen Grave. Beste herretid kom i juniorklassen - her topp 6 alle junior- og seniorklasser:

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Rindalsrennets 54. utgave ble reddet av dugnadsinnsats lørdag og kunne dermed gjennomføres med 375 påmeldte løpere søndag.

I damenes seniorklasse på 5 kilometer var Wenche A. Snildalsli fra Strindheim IL raskest.

Hun vant foran klubbkamreat Berit Mogstad, som er en del avTeam Veidekke Trøndelag, og Trude Nonstad Fornes fra Ranheim SK.

Seniorklassen for herrer ble vunnet av Nils Magnus Bøen Grave fra IL Korlevoll-Odda og Team Veidekke Vest.

Eirik Telebond fra Klæbu IL og Team Veidekke Trøndelag ble nummer to, mens arrangørklubb Rindal IL sin beste representant ble Lars Moholdt på tredjeplass.

Sistnevnte vant for øvrig stakeduellen mot Tore Bjørseth Berdal fra Team United Bakeries og Byåsen IL med halvannet sekund. Berdal ble nummer fire.

Beste tid på 10-kilometeren var det derimot Johannes Høsflot Klæbo fra Byåsen IL i eldste juniorklasse som leverte.

Etter det Langrenn.com får opplyst skal det heller ikke ha vært merkbar forskjell på forholdene da Klæbo gikk kontra løperne seniorklassen.

Topp 6 med tider for alle junior- og seniorklasser følger nedenfor.

---
Rindalsrennet
Rindal, Møre og Romsdal - 20. desember 2015

Kvinner 17 år 
- 5 km, klassisk
1. Mali Moslet, Øverbygda IL 15:04,5
2. Torunn Taksgaard, Strindheim IL 15:04,9
3. Astrid Stav, IL Varden Meråker 15:11,0
4. Ragnhild Eide, Byåsen IL 15:21,7
5. Maren Furutangvik, IL Leik 15:47,0
6. Guro Myrset, Molde og Omegn IF - Ski 15:55,6

Kvinner 18 år - 5 km, klassisk
1. Hilvi Emerense Hamar, Byaasen Skiklub 14:45,8
2. Lone Johansen, Melhus IL 15:03,4
3. Sigrid Ertresvåg Jakobsen, Emblem IL 15:04,5
4. Ingrid Haugland, Strindheim IL 15:17,4
5. Synne Brovold, Byåsen IL 15:39,6
6. Elin Aune Forbord, Strindheim IL 15:54,2

Kvinner 19-20 år - 5 km, klassisk
1. Julie Victoria Berg, Leksvik IL 14:19,7
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL 14:20,9
3. Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL 14:25,0
4. Julie Stendahl Spets, Strindheim IL 14:29,2
5. Marte Skaanes, Strindheim IL 14:32,7
6. Hanne Skulbru, Strindheim IL 14:40,6

Kvinner senior - 5 km, klassisk
1. Wenche A. Snildalsli, Strindheim IL 13:57,2    
2. Berit Mogstad, Strindheim IL/Team Veidekke Trøndelag 14:05,8
3 Trude Nonstad Fornes, Ranheim SK 14:10,5    
4. Tine Marit Renå, Hommelvik IL 15:00,7    
5. Hanne Bøgseth, Henning Skilag 15:37,7    
6. Kristin Haugland, Strindheim IL 15:54,3

Menn 17 år - 10 km, klassisk
1. Magnus Øyaas Håbrekke, Melhus IL 26:14,7
2. Håkon Skaanes, Strindheim IL 26:27,7
3. Peter Haddon, Byåsen IL 26:43,3
4. Kristoffer Berset, Surnadal IL 26:44,6
5. Henrik Tanem ,Strindheim IL 28:15,4
6. Johan Tøndel Hammer, Børsa IL 28:27,0

Menn 18 år - 10 km, klassisk
1. Vegard Sivertsgård, Ålen IL 25:58,1
2. Brage Tannvik Skei, Byaasen Skiklub 26:08,2
3. Martin Julian Buvarp, Byåsen IL 26:14,1
4. Magnus Norøy, Frol IL 26:18,9
5. Kjetil Mølnvik, Byaasen Skiklub 27:26,1
6. Kristian Bygland-Hansen, Byaasen Skiklub 27:26,2

Menn 19-20 år - 10 km, klassisk
1. Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL 23:46,1
2. Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL 24:49,2
3. Aleksander Wisløff, Ranheim SK 25:25,7
4. Kornelius Grøv, Byaasen Skiklub 25:27,4
5. Jørgen Vold, Byåsen IL 25:45,2
6. Anders Quist Nyrnes, Byåsen IL 25:50,9

Menn senior - 10 km, klassisk
1. Nils Magnus Bøen Grave, IL Korlevoll - Odda/Team Veidekke Vest 24:19,7    
2. Eirik Telebond, Klæbu IL/Team Veidekke Trøndelag 24:28,9
3. Lars Moholdt, Rindal IL 24:49,4
4 Tore Bjørseth Berdal, Byåsen IL/Team United Bakeries 24:50,9
5. Fredrik Riseth, Byåsen IL/Team Veidekke Trøndelag 24:51,7
6. Gjermund Løfald, Rindal IL 25:00,3

Komplette resultater alle klasser


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut