Løfshus frykter uønsket sesongåpning

av rejlers • 10.11.2015

– Det er synd det ikke blir noen riktig test, sier landslagssjef Vidar Løfshus til Langrenn.com foran Beitosprintens åpningsrenn fredag.

Landslagssjef Vidar Løfshus tror han får oppleve noe helt annet enn det han ønsker under sesongåpningen i langrenn.

Løfshus tror nemlig at det ikke blir diagonalgang som gjelder på den klassiske distansen under Beitosprinten fredag 13. november.

– De fleste vil nok stake. Det er litt synd at det blir slik så det ikke blir noen riktig test i klassisk stil.

Siden det er lite snø blir ikke avstikkeren ned og opp til Abbortjernet brukt.

Dermed slipper utøverne en lang og tøff motbakke.

– Løypa skulle gjerne ha gått ned om Abbortjernet, sier Løfhus.

At det blir noe mer folksomt i løypa enn hva det normalt ville bli, siden rundene blir kortere, tror ikke Løfshus har noe å si.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Knuser Skistad i prologen i Falun

    Hun har ikke konkurrert på over en måned. Nå er hun tilbake i kanonslag og vinner prologen soleklart, bare halvannen uke før VM i Trondheim. Skistad beste norske.
    av Ingeborg Scheve
    14.02.2025
  • Kan Norge kjempe om medaljer i VM-sprinten?

    av Kjell-Erik Kristiansen
    14.02.2025
  • Startlister, tider og resultater fredag

    av Ingeborg Scheve
    14.02.2025
  • Bolshunov med stikk Norge etter seier i Italia: – Tror Klæbo savner meg

    av Ingeborg Scheve
    13.02.2025
  • Ola Lunde: – Tandrevold har snudd det tidligere

    av Kjell-Erik Kristiansen
    13.02.2025