fredag, jan 28, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Lina Korsgren 25,118,872
2 Tord Asle Gjerd... 24,690,277
3 Emil Persson 24,639,090
4 Oskar Kardin 24,445,898
5 Ida Dahl 24,147,261
6 Stian Hoelgaard 24,004,951
7 Andreas Nygaard 23,896,802
8 Morten Eide Ped... 23,771,875
9 Max Novak 23,585,608
10 Emilie Fleten 23,467,113
11 Britta Johansso... 23,188,266
12 Johannes Eklöf 23,146,565
13 Vetle Thyli 23,067,692
14 Maxim Vylegzani... 22,819,906
15 Marcus Johansso... 22,806,745
16 Magnus Vesterhe... 22,106,355
17 Anders Aukland 21,920,223
18 Simen Engebrets... 21,796,898
19 Øyvind Moen Fje... 21,600,668
20 Joar Thele 21,559,566
21 Runar Skaug Mat... 21,405,624
22 Herman Paus 20,815,169
23 Torleif Syrstad 20,806,239
24 Stanislav Řezáč... 20,627,547
25 Andreas Holmber... 20,605,358
26 Nils Persson 20,518,513
27 Jiří Pliska 20,408,504
28 Petter Eliassen 19,685,400
29 Sofie Elebro 19,519,116
30 Bastien Poirrie... 19,518,684
31 Klas Nilsson 19,501,754
32 Jan Šrail 19,188,184
33 Gabriel Höjlind... 19,143,703
34 Ermil Vokuev 19,135,109
35 Kateřina Smutná... 18,824,781
36 Ari Luusua 18,743,193
37 Petter Soleng S... 18,592,377
38 Viktor Mäenpää... 18,399,841
39 Roxane Lacroix 18,209,024
40 Thomas Ødegaard... 18,161,452
41 Théo Deswazière... 18,053,628
42 Olga Tsareva 17,953,210
43 Alexis Jeannero... 17,861,456
44 Isac Holmström 17,832,142
45 Arnaud Du Pasqu... 17,831,436
46 Fabián Štoček... 17,763,614
47 Laila Kveli 17,271,744
48 Alexey Shemiaki... 17,231,875
49 Stian Berg 17,202,170
50 Václav Sedláček... 17,050,212
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

VM Håndball Kvinner 2021 – Program og kampoppsett

Håndball-VM i Spania for kvinner med komplett program og kampoppsett – Dag for dag gjennom hele mesterskapet.

VM i håndball for kvinner i Spania

Spilles fra 2. til 19. desember 2021

Nedenfor følger oversikt over kamper, datoer, nasjoner og tidspunkt for gruppespill, hovedrundekamper og finaler.

DATOER

Gruppespill: 2. til 7. desember 2021

Hovedrunde: 8. til 13. desember 2021

Kvartfinaler 14. og 15. desember 2021

Semifinaler 17. desember 2021

Finale og bronsefinale: 19. desember 2021

DETALJERT KAMPOPPSETT

Klikk her for resultater og kampoppsett for alle kampene (med dato og klokkeslett)

* Norges kamper i gruppespillet:

3. desember, kl 20.30 – Norge-Kasakhstan 46-18

5. desember, kl 20.30 – Iran – Norge 9-41

7. desember, kl 20.30 – Norge – Romania 33-22

* Norges kamper i mellomspillet

9. desember, kl 18.00 – Norge – Puerto Rico 43-7

11. desember, kl 20.30 – Sverige – Norge 30-30

13. desember, kl 20.30 – Nederland – Norge 34-37

* Kvartfinale:

15. desember, kl 17.30 – Russland – Norge 28-34

* Semifinale:

17. desember, kl 20.30 – Spania -Norge 21-27

* Finale:

19. desember, kl 17.30 – Frankrike – Norge

* Alle kampene sendes på TV3

SE OGSÅ

Resultatsiden fra Håndball-VM

Hjemmeside for VM Håndball Spania 2021

Toppscorere

Lagstatistikk

Kilde: VM-arrangøren. Forbehold om endringer.

Norges tropp til VM 2021 i Spania

Nr., Navn, Klubb, Kamper/mål (per 9.11.2021)

Målvakter
12 Silje Solberg, Györi Audi ETO, 165/003
16 Katrine Lunde, Våg Håndball Elite, 317/003

Bakspillere
02 Henny Ella Reistad, Team Esbjerg, 036/114
03 Emilie Hegh Arntzen, CSM Bucuresti, 118/200
04 Veronica Egebakken Kristiansen, Györi Audi ETO, 154/506
07 Stine Ruscetta Skogrand, Herning-Ikast Håndbold, 108/196
09 Nora Mørk, Våg Håndball Elite, 141/696
10 Stine Bredal Oftedal, Györi Audi ETO, 212/581
19 Moa Högdahl, Viborg HK, 024/029
25 Kristine Breistøl, Team Esbjerg, 028/026

Kantspillere
20 Marit Røsberg Jacobsen, Team Esbjerg, 083/143
23 Camilla Herrem, Sola HK, 274/763
24 Sanna Solberg-Isaksen, Team Esbjerg, 170/309

Linjespillere
13 Kari Brattset Dale, Györi Audi ETO, 088/221
15 Vilde Mortensen Ingstad, Team Esbjerg, 076/056
30 Maren Aardahl, Odense HC, 001/002

Reserver
28 Rikke Granlund, Chambray Touraine HB, 008/000
27 Emilie Hovden, Storhamar Elite, 000/000

Lagledelse
Thorir Hergeirsson, landslagssjef
Tonje Larsen, landslagstrener
Mats Olsson, trenerteam
Grethe Ingels, teamadministrator
Henning Krøger, analyse
Joar Gjerde, trenerressurs/analyse (5.–20.12)
Aina Emaus, lege (30/11–12/12)
Nils Leraand, lege (24.–28.11 og 16.–20.12)
Morten Fjeldskår, fysioterapeut (3.–20.12)
Nina A. Markussen, fysioterapeut (22.11–4.12)
Marius Eriksrud, massør (03.–20.12)
Tania Longe, massør (22.11–03.12 og 12.–20.12)
Mads Stian Hansen, hovedleder (25.11–20.12)
Halvor Lea, OLT, medier
Gita Simonsen, SoMe

Kilde: Norges Håndballforbund

Grunnspill

Gruppe A

Frankrike, Montenegro, Angola, Slovenia

Gruppe B

RHF, Serbia, Kamerun, Polen

Gruppe C

Norge, Romania, Kasakhstan, Iran

Gruppe D

Nederland, Sverige, Puerto Rico, Usbekistan

Gruppe E

Tyskland, Ungarn, Tsjekkia, Slovakia

Gruppe F

Danmark, Sør-Korea, Tunisia, Republikken Kongo

Gruppe G

Kroatia, Japan, Brasil, Paraguay

Gruppe H

Spania, Østerrike, Argentina, Kina

Hovedrunden:

Gruppe I

Frankrike, RHF, Slovenia, Serbia, Polen, Montenegro

Gruppe II

Norge, Nederland, Sverige, Romania, Kazakhstan, Puerto Rico

Gruppe III

Danmark, Tyskland, Sør Kores, Ungarn, Tsjekkia, Kongo

Gruppe IV

Spania, Brasil, Japan, Argentina, Kroatia, Østerrike

* Hele kampoppsettet:

Torsdag 2. desember

18.00: Tyskland – Tsjekkia

18.00: Sør-Korea – Kongo

18.00: Kroatia – Brasil

20.30: Ungarn – Slovakia

20.30: Danmark -Tunisia

20.30: Japan – Paraguay

Fredag 3. desember

18.00: RHF – Kamerun

18.00: Romania – Iran

18.00: Nederland – Puerto Rico

20.30: Montenegro – Slovenia

20.30: Norge – Kasakhstan

20.30: Sverige – Usbekistan

Lørdag 4. desember

18.00: Slovakia – Tyskland

18.00: Sør-Korea – Tunisia

18.00: Paraguay – Kroatia

20.30: Ungarn – Tsjekkia

20.30: Republikken Kongo – Danmark

20.30: Japan – Brasil

Søndag 5. desember

18.00: Slovenia – Frankrike

18.00: Polen – RHF

18.00: Romania – Kasakhstan

18.00: Sverige – Puerto Rico

20.30: Angola – Montenegro

20.30: Serbia – kamerun

20.30: Iran -Norge

20.30: Usbekistan – Nederland

Mandag 6. desember

18.00: Tsjekkia – Slovakia

18.00: Tunisia – Republikken Kongo

18.00: Brasil – Paraguay

20.30. Tyskland – Ungarn

20.30: Danmark – Sør-Korea

20.30: Kroatia – Japan

Tirsdag 7. desember

18.00: Angola -Slovenia

18.00: Kamerun – Polen

18.00: Kasakhstan – Iran

18.00: Puerto Rico – Usbekistan

20.30: Frankrike – Montenegro

20.30: RHF – Serbia

20.30: Norge – Romania

20.30: Nederland – Sverige

Hovedrunde 8. – 13. desember

Gruppe I:

Torsdag 9/12:
15.30: RHF – Slovenia
18.00: Montenegro – Serbia
20.30: Frankrike – Polen

Lørdag 11/12:
15.30: Montenegro – RHF
18.00: Serbia – Frankrike
20.30: Slovenia – Polen

Mandag 13/12:
15.30: Polen – Montenegro
18.00: Serbia – Slovenia
20.30: RHF – Frankrike

Gruppe II:

Torsdag 9/12:
15.30: Nederland – Romania
18.00: Norge – Puerto Rico
20.30: Kasakhstan – Sverige

Lørdag 11/12:
15.30: Romania – Puerto Rico
18.00: Kasakhstan – Nederland
20.30: Sverige – Norge

Mandag 13/12:
15.30: Puerto Rico – Kasakhstan
18.00: Sverige – Romania
20.30: Nederland – Norge

Gruppe III:

Onsdag 8/12:
15.30: Tsjekkia – Sør-Korea 26-32
18.00: Tyskland – Kongo 29-18
20.30: Danmark – Ungarn 30-19

Fredag 10/12:
15.30: Sør-Korea – Tyskland
18.00: Ungarn – Kongo
20.30: Tsjekkia – Danmark

Søndag 12/12:
15.30: Kongo – Tsjekkia
18.00: Sør-Korea – Ungarn
20.30: Danmark – Tyskland

Gruppe IV:

Onsdag 8/12:
Kroatia – Argentina: 28-22
Brasil – Østerrike: 38-31
Spania – Japan: 28-26

Fredag 10/12:
15.30: Argentina – Brasil
18.00: Japan – Østerrike
20.30: Kroatia – Østerrike

Søndag 12/12:
15.30: Argentina – Japan
18.00: Østerrike – Kroatia
20.30: Spania – Brasil

Tirsdag 14. desember

17.30: Kvartfinale

20.30: Kvartfinale

Onsdag 15. desember

17.30: Kvartfinale

20.30: Kvartfinale

Fredag 17. desember

17.30: Semifinale

20.30: Semifinale

Søndag 19. desember

14.30: Bronsefinale

17.30: Finale

Mest lest
Bli medlem nå