Øystein Pettersen har signert skiavtale med Milslukern Sport foran sesongen 2018/2019. Foto: Erik Borg.

Øystein Pettersen har signert skiavtale med Milslukern Sport foran sesongen 2018/2019. Foto: Erik Borg.

Ski Classics 2018/2019 - Stilling sammenlagt etter Prolog

Etter individuell prolog og lagtempo i Livigno er dette stillingen for samtlige cuper i Ski Classics 2018/2019.



CHAMPIONMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 150
2 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 135
3 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 125
4 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 115
5 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 110
6 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 105
7 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 104
8 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 103
9 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 102
10 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 101
11 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 100
12 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 99
13 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 98
14 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 97
15 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 96
16 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 94
17 JOHN KRISTIAN DAHL TEAM KOTENG 92
18 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 91
19 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 90
20 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 89
21 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 88
22 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 87
23 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER 86
24 OSCAR PERSSON TEAM SERNEKE 85
25 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 84
26 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 83
27 BASTIEN POIRRIER TEAM JOBSTATION ROSSIGNOL 82
28 KLAS NILSSON TEAM IGNE 81
29 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 80
30 JIMMIE JOHNSSON TEAM SERNEKE 79

CHAMPIONWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 150
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 135
3 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 115
4 LAILA KVELI TEAM TYNELL 110
5 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 105
6 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM RAGDE EIENDOM 104
7 MARIA GRÄFNINGS TEAM PARKETTPARTNER 103
8 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 102
9 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 101
10 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 100
11 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 99
12 VIKTORIA MELINA RUSSIAN MARATHON TEAM 98
13 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 97
14 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 96
15 REBECCA IMMONEN RUSSIAN MARATHON TEAM 95
16 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 94
17 SANDRA SCHÜTZOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 93
18 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 92
19 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM 91
20 FRANZISKA MÜLLER TEAM FOREVER NORDIC 90
21 INGEBORG DAHL TEAM XPND 89
22 KLÁRA MORAVCOVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 88
23 EVELINA BÅNGMAN TEAM MÄENPÄÄ 87
24 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 86
25 TEREZA TVARŮŽKOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 85
26 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 84
27 CHIARA CAMINADA TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 83
28 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 82
29 KARIN WELTERT XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 80
30 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 78

YOUTHMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 102
2 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 94
3 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 84
4 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 83
5 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 78
6 FRANCESCO FERRARI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 77
7 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 74
8 THOMAS CHAMBELLANT TEAM JOBSTATION ROSSIGNOL 71
9 FABIÁN ŠTOČEK VLTAVA FUND SKI TEAM 68
10 MICHAEL KUISLE TEAM FOREVER NORDIC 66
11 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 58
12 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 50
12 ISAC HOLMSTRÖM TEAM MÄENPÄÄ 50
12 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 50
12 ROBIN FROST TEAM FOREVER NORDIC 50
12 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 50
12 HANNES MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 50
12 SIGURD SOLLIEN HULBAK TEAM SYNNFJELL 50
12 KJETIL TYROM TEAM PARKETTPARTNER 50
12 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREM TEAM SYNNFJELL 50
12 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 50
12 SIMONE VARESCO TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 50
12 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 50
12 PATRICK DUCI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
12 MARTIN ŠVARC SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 50
12 FELIX KAPPELSBERGER SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
12 ANTOINE AUGER E-LIBERTY SKI TEAM 50
12 ERLEND WIDERØE HENNIG TEAM XPND 50
12 NILS WEIRICH TEAM FOREVER NORDIC 50
12 FABIO LECHNER BSV PRO TEAM NORDIC 50

YOUTHWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 102
2 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 96
3 REBECCA IMMONEN RUSSIAN MARATHON TEAM 95
4 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 94
5 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 92
6 FRANZISKA MÜLLER TEAM FOREVER NORDIC 90
7 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 86
8 TEREZA TVARŮŽKOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 85
9 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 84
10 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 82
11 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 78
12 CONSTANCE VULLIET E-LIBERTY SKI TEAM 50
12 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 50
12 SELINA PFÄFFLI BSV PRO TEAM NORDIC 50
15 JESSICA WIRTH TEAM FOREVER NORDIC 31
16 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER 29

SPRINTMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM 44
1 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 44
3 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 30
4 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 20
5 JIŘÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM 12
6 JOHAN PERSSON TEAM RAMUDDEN 10
6 MAXIM KOVALEV RUSSIAN MARATHON TEAM 10
8 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 8
9 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 6
9 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 6
11 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 4
11 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 4
13 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 2
13 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 2
15 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 1
15 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 1

SPRINTWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 30
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 21
3 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 17
4 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 11
5 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 5
6 LAILA KVELI TEAM TYNELL 2

CLIMBMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 50
2 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 38
3 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 30
4 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 18
5 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 14
6 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 12
6 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 12
8 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 10
9 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 8
9 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 8
11 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 2
12 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 1
12 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 1