Team BN Bank-gutta jubler etter Ski Classics sin team-prolog i Livigno 2018. Fra venstre: Morten Eide Pedersen, Petter Eliassen, Øystein Pettersen og Simen Østensen. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Team BN Bank-gutta jubler etter Ski Classics sin team-prolog i Livigno 2018. Fra venstre: Morten Eide Pedersen, Petter Eliassen, Øystein Pettersen og Simen Østensen. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Ski Classics 2018/2019 - Stilling sammenlagt før La Diagonela

Etter Kaiser Maximilian Lauf for samtlige cuper i Ski Classics 2018/2019. Til helgen er det klart for La Diagonela i Sveits.



CHAMPIONMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 315
2 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 295
3 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 285
4 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 231
5 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 226
6 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 210
7 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 209
8 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 195
9 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 191
10 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 179
11 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 175
12 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 170
13 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 168
14 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 161
15 KLAS NILSSON TEAM IGNE 145
16 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 144
17 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 142
18 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 141
19 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 137
20 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 134
21 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 123
22 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN MARATHON TEAM 118
23 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 115
23 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 115
25 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 111
26 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER 110
27 PETR NOVÁK VLTAVA FUND SKI TEAM 108
28 FRANCESCO FERRARI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 106
29 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 105
30 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 104

CHAMPIONWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 350
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 305
3 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 235
4 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM RAGDE EIENDOM 234
5 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 225
6 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 205
7 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 195
8 MARIA GRÄFNINGS TEAM PARKETTPARTNER 188
9 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 181
10 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 156
11 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 154
12 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 145
13 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 144
14 INGEBORG DAHL TEAM XPND 143
15 ADÉLA BOUDÍKOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 126
16 CHIARA CAMINADA TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 116
16 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 116
16 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 116
19 LAILA KVELI TEAM TYNELL 110
19 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 110
21 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 108
22 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 105
23 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 102
24 VIKTORIA MELINA RUSSIAN MARATHON TEAM 98
25 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 97
26 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 96
27 REBECCA IMMONEN RUSSIAN MARATHON TEAM 95
28 SANDRA SCHÜTZOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 93
29 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM 91
30 FRANZISKA MÜLLER TEAM FOREVER NORDIC 90

VISMA ALP TROPHYMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 200
2 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 170
3 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 150
4 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 130
5 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 120
6 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 105
7 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 100
8 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 95
9 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 90
10 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 85
11 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 80
12 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 76
13 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 72
14 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 68
15 KLAS NILSSON TEAM IGNE 64
16 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 60
17 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 57
18 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 54
19 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 51
20 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 48
21 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN MARATHON TEAM 45
22 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 43
23 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 41
24 PONTUS NORDSTRÖM TEAM SERNEKE 39
25 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 37
26 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 35
27 JOHAN LÖVGREN TEAM IGNE 34
28 PETR NOVÁK VLTAVA FUND SKI TEAM 32
29 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 31
30 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 30

VISMA ALP TROPHYWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 200
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 170
3 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 150
4 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM RAGDE EIENDOM 130
5 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 120
6 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 105
7 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 100
8 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 95
9 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN MARATHON TEAM 90
10 MARIA GRÄFNINGS TEAM PARKETTPARTNER 85
11 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 80
12 ADÉLA BOUDÍKOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 76
13 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 72
14 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 68
15 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 64
16 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 60
17 MARTHE KRISTINE HAFSAHL KARSET VANG SKILØPERFORENING LONG DISTANCE XC TEAM 57
18 INGEBORG DAHL TEAM XPND 54
19 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 51
20 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 45
21 ANNA JENSEN TEAM NTNUI SWECO 43
22 JOGSCHA ABDERHALDEN BSV PRO TEAM NORDIC 41
23 SELINA PFÄFFLI BSV PRO TEAM NORDIC 39
24 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 34
25 CHIARA CAMINADA TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 33
26 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 32
27 CAMILLA LIE TEAM NTNUI SWECO 31
28 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 30
29 PETRA TANNER SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 27
30 JESSICA WIRTH TEAM FOREVER NORDIC 25

YOUTHMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 179
2 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 170
3 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 141
4 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 137
5 FRANCESCO FERRARI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 106
6 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 104
7 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 101
8 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 85
9 FABIÁN ŠTOČEK VLTAVA FUND SKI TEAM 81
10 MICHAEL KUISLE TEAM FOREVER NORDIC 77
11 THOMAS CHAMBELLANT TEAM JOBSTATION ROSSIGNOL 71
12 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 68
13 FABIO LECHNER BSV PRO TEAM NORDIC 66
14 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 65
15 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 64
16 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 58
16 MART KEVIN POLLUSTE TEAM SYNNFJELL 58
18 SIGURD SOLLIEN HULBAK TEAM SYNNFJELL 57
19 LAURO BRÄNDLI BSV PRO TEAM NORDIC 54
20 HANNES MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 53
21 ISAC HOLMSTRÖM TEAM MÄENPÄÄ 50
21 ROBIN FROST TEAM FOREVER NORDIC 50
21 KJETIL TYROM TEAM PARKETTPARTNER 50
21 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREM TEAM SYNNFJELL 50
21 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 50
21 SIMONE VARESCO TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 50
21 PATRICK DUCI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
21 MARTIN ŠVARC SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 50
21 FELIX KAPPELSBERGER SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
21 ANTOINE AUGER E-LIBERTY SKI TEAM 50

YOUTHWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 156
2 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 154
3 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 145
4 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 116
4 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 116
6 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 110
7 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 108
8 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 105
9 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 102
10 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 96
11 REBECCA IMMONEN RUSSIAN MARATHON TEAM 95
12 FRANZISKA MÜLLER TEAM FOREVER NORDIC 90
13 SELINA PFÄFFLI BSV PRO TEAM NORDIC 89
14 TEREZA TVARŮŽKOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 85
15 JESSICA WIRTH TEAM FOREVER NORDIC 56
16 CONSTANCE VULLIET E-LIBERTY SKI TEAM 50
17 ANNA JENSEN TEAM NTNUI SWECO 43
18 JOGSCHA ABDERHALDEN BSV PRO TEAM NORDIC 41
19 CAMILLA LIE TEAM NTNUI SWECO 31
20 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER 29
21 TEREZA TUŽILOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 24

SPRINTMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 50
2 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 45
3 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM 44
3 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 44
5 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 39
6 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 32
7 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 28
8 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 20
9 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 19
10 JIŘÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM 12
11 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 11
12 JOHAN PERSSON TEAM RAMUDDEN 10
12 MAXIM KOVALEV RUSSIAN MARATHON TEAM 10
14 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 8
15 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 7
16 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 6
16 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 6
18 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 4
18 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 4
20 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 2
20 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 2
22 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 1
22 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 1

SPRINTWOMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 60
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 45
3 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 28
4 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 17
5 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 9
5 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 9
7 LAILA KVELI TEAM TYNELL 2

CLIMBMEN

       
RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 80
2 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 62
3 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 51
4 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 50
5 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 49
6 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 19
6 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 19
8 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 15
9 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 14
10 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 12
10 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 12
12 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 10
13 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 8
14 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 2
15 KLAS NILSSON TEAM IGNE 1
15 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 1



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +