fredag, apr 12, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,727,163
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Amund Riege 23,583,626
11 Axel Jutterströ... 23,542,041
12 Torleif Syrstad 23,463,590
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Herman Paus 23,398,617
15 Oskar Kardin 23,295,927
16 Morten Eide Ped... 23,285,882
17 Runar Skaug Mat... 23,240,714
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,339,680
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Anikken Gjerde ... 21,371,471
30 Einar Kalland-O... 21,367,119
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Jenny Larsson 20,746,503
39 Karolina Hedens... 20,551,427
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Flere utmerkelser ble delt ut etter Bama Kvalfoss-sprinten

Kvalfoss-sprintens Vandrepokal og K.G Larsen Skytepokal ble delt ut etter søndagens renn i Holmenkollen. Her finner du resultatene fra et av Norges største skiskytterkonkurranser.

Foto: Christian Haukeli

Det var 522 påmelde utøvere på dag to av helgens Bama Kvalfoss-sprinten.

Flere nye dueller ble det når klassene jenter og gutter 12-16 år skulle ut og gå normal i Holmenkollen.

I tillegg til klassevinnere og nullerklubb-diplomer, skulle det også i dag deles ut Kvalfoss-sprintens vandrepokal og K.G Larsens Skytepokal

Vandrepokal
Hvert år deles det ut en vandrepokal til løperne med best plassering sammenlagt pr. klasse. I tilfeller med lik sammenlagt plassering, vil utøvere med best enkeltplassering vinne. Om dette også er likt, vil vandrepokalen gå til utøveren med best sammenlagt tid.

I år gikk vandrepokalen til følgende utøvere i respektive klasser:
J13: Ane Hjelmeset Kirkeeide
G13: Fredrik Hægeland
J14: Ragnhild Nygård Bjerkås
G14: Håkon Moen Karlstad
J15: Eline Gigstad-Bergene
G15: Jesper Maximilian Rud
J16: Anne Birgit Dokken
G16: Emil Skjellberg

K.G Larsen Skytepokal
Skytepokalen går til den utøveren som har best skyteresultat sammenlagt denne helgen. Jenter har fortrinn før gutter, og yngre utøvere har fortrinn før eldre utøvere ved likt skyteresultat.

Vinneren av K.G Larsen Skytepokal 2023: Ida Marie Wendler, J13 – Sprint (0-1) Normal (0-0)

Jenter 12 år
1. Carmen Aasvoll-Rognlien (Østre Toten Skilag) 11.47
2. Maria Istad Kristiansen (Voss Skiskytterlag) +15
3. Brita Svarstad Heggdal (Markane IL) +34

Gutter 12 år
1. Filip Kjørmo (Tonstad IL) 11.06
2. Syver Melheim Espe (Markane IL) +49
3. Audun Lindskog (Idrettslageet Dyre Vaa) +52

Jenter 13 år
1. Mari Vølstad (Figgjo IL) 14.37
2. Ane Hjelmeset Kirkeeide (Markane IL) +7
3. Maja Weber Eriksen (Lommedalens IL) +54

Gutter 13 år
1. Arian Snoensgjelen Skartlien (Vingrom IL) 14.31
2. Fredrik Hægeland (Øverbø IL) +4
3. Markus Steinmo (Bossmo og Yttern IL) +19

Jenter 14 år
1. Ragnild Nygård Bjerkås (Rennebu IL) 12.56
2. Tinde Nytun Helle (Skreutvål IL) +51
3. Nora Hennie Skog (Bjerkvik IF) +1.10

Gutter 14 år
1. Henrik Aasvoll-Rognlien (Østre Toten Skilag) 13.03
2. Håkon Moen Karistad (Målselv Skiskyttere) +4
3. Oskar Sletvold (Figgjo IL) +22

Jenter 15 år
1. Eline Gigstad-Bergene (Skrautvål IL) 19.52.
2. Hanna Vølstad (Figgjo IL) +2
3. Natasja Øksendal (Tonstad IL) +19

Gutter 15 år
1. Jesper Maximillian Rud (Fossum IF) 21.45
2. Torjus Håland (Figgjo IL) +1.11
3. mil Blikbjerg Gjerald (Eldar IL) +1.24

Jenter 16 år
1. Anne Birgit Dokken (Nordre Land IL) 18.27
2. Martine Sofie Skog (Bjerkvik IF) +11
3. Stine Hårstad (Rennebu IL) +50

Gutter 16 år
1. Magnus Wassbakk (Tromsø Skiskytterlag) 19.31
2. Andreas Lindgård Grønstad (Målselvs Skiskyttere) +42
3. Emil Skjellberg (Tromsø Skiskytterlag) +1.08

Komplette resultater

Slik gikk lørdagens sprint i Kvalfoss-sprinten

Mest lest
Bli medlem nå