-->
50 min. med Petter Eliassen

Britta Johansson Norgren. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

Britta Johansson Norgren. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Alp Trophy - Kvinner

61 løpere tok poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.



Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

ALP TROPHY - KVINNER
(Alp Trophy er de rennene i Visma Ski Classics som går nede i Alpene, denne sesongen var dette Livigno Prologue, La Venosta, Kaiser Maximilian Lauf, La Diagonela, Marcialonga, og Toblach-Cortina)

1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 975
2 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM KOTENG 945
3 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 904
4 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 790
5 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 675
6 EMILIE FLETEN TEAM RAGDE EIENDOM 650
7 IDA DAHL TEAM RAMUDDEN 604
8 THEA KROKAN MURUD TEAM RAGDE EIENDOM 519
9 SOFIE ELEBRO TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 496
10 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 453
11 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 417
12 ANASTASIA RYGALINA RUSSIAN WINTER TEAM 402
13 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 371
14 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN WINTER TEAM 363
15 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 352
16 LAILA KVELI TEAM ENGCON 318
17 MAGDALENA PAJALA TEAM SERNEKE 313
18 OLGA TSAREVA RUSSIAN WINTER TEAM 285
19 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 282
20 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM XPND 278
21 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 247
22 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 218
23 ANNA SIXTOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 185
24 SELINA PFÄFFLI TEAM BSV IBEX 176
25 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 175
26 NICOLE DONZALLAZ TEAM ROBINSON TRENTINO 164
26 EVELINA BÅNGMAN TEAM RUSTAD IL OSLO 164
28 KLÁRA MORAVCOVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 145
29 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM 141
30 ANNA-MARIE HEJNÁ SILVINI MADSHUS TEAM 139
31 KARIN WELTERT XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 134
32 CARINE HEUBERGER TEAM BSV IBEX 130
33 CHIARA CAMINADA TEAM ROBINSON TRENTINO 125
34 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 112
35 FRANZISKA MÜLLER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 107
36 INGEBORG DAHL TEAM XPND 103
37 TEREZA HUJEROVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 102
38 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 100
39 KATEŘINA MORAVCOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 98
40 MELINA MAYER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 90
41 REBECCA IMMONEN RUSSIAN WINTER TEAM 86
42 MAGDALENA MAIERHOFER TEAM SYNNFJELL 82
43 NIINA VIRTANEN TEAM MINKEN 80
44 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM ROBINSON TRENTINO 76
45 LENKA BLAŽKOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 70
46 SOFIA LINDBERG TEAM IGNE 68
47 KATI ROIVAS E-LIBERTY SKI TEAM 64
48 MARI STØEN GUSSIÅS TEAM NTNUI SWECO 60
49 REBECCA ÖHRN LAGER 157 SKI TEAM 57
50 FRIDA ØYGARD TEAM NTNUI SWECO 53
51 KAROLÍNA BÍCOVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 49
52 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 45
53 MEG LANE TEAM TRI-NORDIC COACHING 44
54 ANN-CATHRIN UHL TEAM NORDIC PEOPLE 42
55 ODA NERDRUM TEAM XPND 37
56 ANNA-MARIA WÖRNDLE SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 36
57 EEVAKAISA LOUKUSA TEAM MÄENPÄÄ 32
58 BARBRO SAETHA LYN SKI MOSETERASEN 30
59 JESSICA WIRTH TEAM NORDIC PEOPLE 25
60 ELISE HAY OPSAHL TEAM RYFYLKE 20
61 MARITA KLEVMOEN TEAM SYNNFJELL 13


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +