Resultater: SKIRENN (snø): Tjuvstarten| RULLESKI: KS Rulleskirenn| Øvrige ligger mellom nyhet nr. 4 og 5| SKIPLUKKER'N SVARER
Andreas Nygaard. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

Andreas Nygaard. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Alp Trophy - Menn

104 løpere tok poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Tips en venn  Skriv ut

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

ALP TROPHY - MENN
(Alp Trophy er de rennene i Visma Ski Classics som går nede i Alpene, denne sesongen var dette Livigno Prologue, La Venosta, Kaiser Maximilian Lauf, La Diagonela, Marcialonga, og Toblach-Cortina)

1 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 790
2 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 745
3 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 710
4 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 697
5 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 678
6 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 617
7 PETTER ELIASSEN TEAM RAGDE EIENDOM 601
8 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 571
9 MAX NOVAK TEAM RAMUDDEN 518
10 ARI LUUSUA VLTAVA FUND SKI TEAM 441
11 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 429
12 ALEXEY SHEMIAKIN RUSSIAN WINTER TEAM 424
13 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 391
13 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 391
15 ØYVIND MOEN FJELD LAGER 157 SKI TEAM 387
16 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 372
17 ERMIL VOKUEV RUSSIAN WINTER TEAM 323
18 KLAS NILSSON TEAM IGNE 319
19 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN WINTER TEAM 316
20 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 303
21 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 279
22 MAXIM VYLEGZANIN RUSSIAN WINTER TEAM 256
23 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 232
24 RUNAR SKAUG MATHISEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 220
25 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 216
26 NIKLAS HENRIKSSON TEAM IGNE 213
27 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 209
28 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 201
29 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 196
30 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN WINTER TEAM 181
31 MAURO BRIGADOI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 180
32 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 161
33 JOHANNES EKLÖF TEAM RAMUDDEN 159
34 PONTUS NORDSTRÖM TEAM SERNEKE 152
35 BASTIEN POIRRIER E-LIBERTY SKI TEAM 150
36 STANISLAV ŘEZÁČ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 148
37 JOHAN LÖVGREN TEAM IGNE 141
38 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 140
39 PETTER SOLENG SKINSTAD TEAM COOP 126
40 JIŘÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM 124
41 NILS PERSSON TEAM ENGCON 118
42 JAN ŠRAIL ED SYSTEM BAUER TEAM 111
43 FABIÁN ŠTOČEK VLTAVA FUND SKI TEAM 103
44 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 102
45 THOMAS JOLY CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 100
46 VÁCLAV SEDLÁČEK SILVINI MADSHUS TEAM 98
47 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 85
48 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 84
49 ISAC HOLMSTRÖM VLTAVA FUND SKI TEAM 77
50 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 71
50 LORENZO BUSIN TEAM ROBINSON TRENTINO 71
52 GILBERTO PANISI TEAM ROBINSON TRENTINO 67
53 JEAN-MARC GAILLARD E-LIBERTY SKI TEAM 64
54 FRANCESCO FERRARI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 57
55 MICHAEL KUISLE TEAM NORDIC PEOPLE 54
56 ANDREW MUSGRAVE TEAM KOTENG 53
56 JOHAN PERSSON TEAM RAMUDDEN 53
56 ALEXANDER PANZHINSKIY TEAM ROBINSON TRENTINO 53
59 HANS MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 52
60 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 48
60 MART KEVIN PÕLLUSTE TEAM SYNNFJELL 48
62 HEIKKI KORPELA TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ 45
62 AMUND RIEGE TEAM RUSTAD IL OSLO 45
64 MAGNUS BLEKEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 40
65 DARIO COLOGNA TEAM COOP 37
66 HALVOR KORBØL THONER TEAM XPND 35
67 JIŘÍ ROČÁREK VLTAVA FUND SKI TEAM 33
67 THOMAS CHAMBELLANT E-LIBERTY SKI TEAM 33
69 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 32
69 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 32
69 IVER TILDHEIM ANDERSEN TEAM RUSTAD IL OSLO 32
72 VELI-MATTI RÄSÄNEN SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 27
73 STÅLE FENSTAD TEAM RUSTAD IL OSLO 25
73 FLORIAN GÖBEL TEAM NORDIC PEOPLE 25
73 ANTOINE AUGER E-LIBERTY SKI TEAM 25
76 ARNAUD DU PASQUIER E-LIBERTY SKI TEAM 23
76 KRISTOFFER NIELSEN TEAM XPND 23
78 KJETIL TYROM TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 20
78 LARS SØRENSEN TEAM RUSTAD IL OSLO 20
80 PAVEL ONDRÁŠEK VLTAVA FUND SKI TEAM 18
80 ANDRI SCHLITTLER TEAM BSV IBEX 18
82 PAVEL JANEČEK SILVINI MADSHUS TEAM 16
82 SIMONE VARESCO SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 16
82 TOR OLAV NESHEIM HÆGELAND TEAM RUSTAD IL OSLO 16
82 JAN ANTOLEC ED SYSTEM BAUER TEAM 16
82 FLORIAN CAPELLO TEAM ROBINSON TRENTINO 16
87 ERLEND WIDERØE HENNIG TEAM XPND 15
88 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREM TEAM SYNNFJELL 14
88 SIVERT BERGAN TEAM SYNNFJELL 14
90 NICO WALTHER TEAM BSV IBEX 13
91 PAWEL KLISZ ED SYSTEM BAUER TEAM 11
92 LAURO BRÄNDLI TEAM BSV IBEX 10
93 SEVERIN BONOLINI TEAM BSV IBEX 9
93 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 9
95 PETTER KAARBY LYN SKI MOSETERASEN 8
96 KARI VARIS TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ 7
97 SIGURD SOLLIEN HULBAK TEAM SYNNFJELL 5
97 MARIUS HARV TEAM RUSTAD IL OSLO 5
97 THOMAS ØDEGAARDEN TEAM XPND 5
97 PAUL COMBEY CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 5
101 SONDRE GRØNVOLD LYN SKI MOSETERASEN 3
101 JONAS GRANLUND TEAM MINKEN 3
101 MIKA VERMEULEN SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 3
104 OLLI TYRVÄINEN TEAM MINKEN 2

* LANGRENN PLUSS (+): Elite-intervjuer, trening, teknikk, utstyr, smøring med mye mere
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus












Erik Eide i Skiforeningen og Ingulf Horn i Ultimate Nordic inngår samarbeid. Foto: Christian Haukeli.

SKIFORENINGEN TEAMER OPP MED MERKEVAREHUSET ULTIMATE NORDIC

Alpina / Rode / KV+ / Buff / Camelbak / Led Lenser / Leatherman med mange flere

Ny mann i rødt hos Atomic etter at Olav Holter har blitt Key Account Manager / Area Sales Manager XC for Atomic i Norge. Foto: Joakim Dokka.

ATOMIC SATSER HARDT PÅ LANGRENN I NORGE

Flere nyansettelser og større slagkraft

Terminlistens Hovedpunkter 2020/2021

OPPDATERT 13. oktober

Trysil har aldri startet langrennssesongen så tidlig. 24. oktober ser det slik ut på langrennsarenaen. Foto: Destinasjon Trysil.

ÅPNER LANGRENNSLØYPENE NÅ: TRYSIL STARTER SESONGEN 24. OKTOBER 2020

REKORDTIDLIG: 6,5 kilometer langrennsløyper klare