-->
Britta Johansson Norgren. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

Britta Johansson Norgren. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Champion Kvinner

71 løpere tok poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

CHAMPION KVINNER (dette er hovedkonkurransen av Visma Ski Classics)

1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 1445
2 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM KOTENG 1295
3 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 1160
4 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 1125
5 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 999
6 EMILIE FLETEN TEAM RAGDE EIENDOM 995
7 IDA DAHL TEAM RAMUDDEN 934
8 SOFIE ELEBRO TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 731
9 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 707
10 THEA KROKAN MURUD TEAM RAGDE EIENDOM 702
11 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 663
12 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 628
13 LAILA KVELI TEAM ENGCON 523
14 MAGDALENA PAJALA TEAM SERNEKE 501
15 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 474
16 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 455
17 ANASTASIA RYGALINA RUSSIAN WINTER TEAM 452
18 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM XPND 421
19 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 408
20 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN WINTER TEAM 363
21 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 361
22 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 353
22 OLGA TSAREVA RUSSIAN WINTER TEAM 353
24 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM 302
25 INGEBORG DAHL TEAM XPND 286
26 SELINA PFÄFFLI TEAM BSV IBEX 276
27 EVELINA BÅNGMAN TEAM RUSTAD IL OSLO 254
28 ANNA SIXTOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 249
29 NICOLE DONZALLAZ TEAM ROBINSON TRENTINO 243
30 KLÁRA MORAVCOVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 240
31 CHIARA CAMINADA TEAM ROBINSON TRENTINO 201
32 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 195
33 KARIN WELTERT XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 184
34 REBECCA IMMONEN RUSSIAN WINTER TEAM 181
35 ANNA-MARIE HEJNÁ SILVINI MADSHUS TEAM 178
36 CARINE HEUBERGER TEAM BSV IBEX 173
37 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 172
38 SOFIA LINDBERG TEAM IGNE 163
39 FRANZISKA MÜLLER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 157
40 MAGDALENA MAIERHOFER TEAM SYNNFJELL 132
41 LENKA BLAŽKOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 124
42 ODA NERDRUM TEAM XPND 121
43 KATI ROIVAS E-LIBERTY SKI TEAM 118
44 NIINA VIRTANEN TEAM MINKEN 115
45 ANN-CATHRIN UHL TEAM NORDIC PEOPLE 113
46 KAROLÍNA BÍCOVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 110
47 TEREZA HUJEROVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 102
48 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 101
49 CÉLINE CHOPARD LALLIER CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 100
49 MELINA SCHÖTTES TEAM TRI-NORDIC COACHING 100
51 KATEŘINA MORAVCOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 98
52 MELINA MAYER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 90
53 MEG LANE TEAM TRI-NORDIC COACHING 77
54 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM ROBINSON TRENTINO 76
55 JESSICA WIRTH TEAM NORDIC PEOPLE 75
56 ANNA-MARIA WÖRNDLE SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 71
57 FRIDA ØYGARD TEAM NTNUI SWECO 61
58 MARI STØEN GUSSIÅS TEAM NTNUI SWECO 60
59 REBECCA ÖHRN LAGER 157 SKI TEAM 57
59 KATJA BIERI XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 57
61 STEFANIA CORRADINI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 50
61 SOLEA SIMONNEAU TEAM VERCORS ISERE 50
61 IDA MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 50
61 MARTINE EK HAGEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 50
65 MARITA KLEVMOEN TEAM SYNNFJELL 45
66 CLAIRE MOYSE CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 35
67 BERIT GJELTEN TEAM SYNNFJELL 34
68 EEVAKAISA LOUKUSA TEAM MÄENPÄÄ 32
68 BARBRO SAETHA LYN SKI MOSETERASEN 32
70 ELIN HAGAVOLD TEAM XPND 31
71 ELISE HAY OPSAHL TEAM RYFYLKE 20

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus