KLIKK FOR
800 SPESIALARTIKLER

VC Ruka snarveier rett under nyhet nr. 2

RESULTATER - VC Ruka: Totalt 2 av 3 etp: Kvinner- Menn| 10/15 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Øvrige mellom nyhet nr. 4 og 5

Andreas Nygaard. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

Andreas Nygaard. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Champion Menn

161 løpere tok poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.


Annonse

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

CHAMPION MENN (dette er hovedkonkurransen av Visma Ski Classics)

1 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 1195
2 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 1090
3 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 1055
4 PETTER ELIASSEN TEAM RAGDE EIENDOM 1022
5 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 948
6 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 945
7 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 808
8 MAX NOVAK TEAM RAMUDDEN 786
9 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 757
10 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 680
11 ARI LUUSUA VLTAVA FUND SKI TEAM 618
12 ØYVIND MOEN FJELD LAGER 157 SKI TEAM 611
13 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 568
14 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 550
15 KLAS NILSSON TEAM IGNE 489
15 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 489
17 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 475
18 ALEXEY SHEMIAKIN RUSSIAN WINTER TEAM 474
19 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 465
20 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 464
21 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 456
22 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 441
23 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN WINTER TEAM 409
24 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 373
25 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 369
26 MAXIM VYLEGZANIN RUSSIAN WINTER TEAM 347
27 ERMIL VOKUEV RUSSIAN WINTER TEAM 323
27 STANISLAV ŘEZÁČ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 323
29 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 316
30 NIKLAS HENRIKSSON TEAM IGNE 314
31 RUNAR SKAUG MATHISEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 294
31 JOHANNES EKLÖF TEAM RAMUDDEN 294
33 BASTIEN POIRRIER E-LIBERTY SKI TEAM 277
34 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN WINTER TEAM 266
35 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 261
36 JOHAN LÖVGREN TEAM IGNE 255
36 PONTUS NORDSTRÖM TEAM SERNEKE 255
38 NILS PERSSON TEAM ENGCON 252
39 MAURO BRIGADOI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 249
40 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 241
41 JIŘÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM 238
42 FABIÁN ŠTOČEK VLTAVA FUND SKI TEAM 221
43 VÁCLAV SEDLÁČEK SILVINI MADSHUS TEAM 211
44 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 197
45 ISAC HOLMSTRÖM VLTAVA FUND SKI TEAM 189
46 JAN ŠRAIL ED SYSTEM BAUER TEAM 183
47 THOMAS JOLY CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 177
48 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 173
49 JOHAN PERSSON TEAM RAMUDDEN 168
50 PETTER SOLENG SKINSTAD TEAM COOP 158
51 MAGNUS BLEKEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 142
52 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 139
53 GILBERTO PANISI TEAM ROBINSON TRENTINO 136
54 AMUND RIEGE TEAM RUSTAD IL OSLO 128
54 THOMAS CHAMBELLANT E-LIBERTY SKI TEAM 128
56 HANS MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 127
57 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 125
58 FRANCESCO FERRARI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 124
59 VELI-MATTI RÄSÄNEN SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 122
60 LORENZO BUSIN TEAM ROBINSON TRENTINO 121
61 KRISTOFFER NIELSEN TEAM XPND 118
62 MICHAEL KUISLE TEAM NORDIC PEOPLE 114
63 ANTOINE AUGER E-LIBERTY SKI TEAM 113
64 HALVOR KORBØL THONER TEAM XPND 112
65 KJETIL TYROM TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 110
66 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREM TEAM SYNNFJELL 108
67 SIVERT BERGAN TEAM SYNNFJELL 104
68 ALEXANDER PANZHINSKIY TEAM ROBINSON TRENTINO 103
69 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 99
70 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 98
70 MART KEVIN PÕLLUSTE TEAM SYNNFJELL 98
72 ARNAUD DU PASQUIER E-LIBERTY SKI TEAM 96
73 THOMAS GIFSTAD TEAM RUSTAD IL OSLO 95
73 PAUL GOALABRE CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 95
75 THOMAS ØDEGAARDEN TEAM XPND 91
76 JIŘÍ ROČÁREK VLTAVA FUND SKI TEAM 83
76 PAVEL JANEČEK SILVINI MADSHUS TEAM 83
76 STÅLE FENSTAD TEAM RUSTAD IL OSLO 83
76 JEREMY ROYER TEAM VERCORS ISERE 83
80 SIMONE VARESCO SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 82
81 TONI LIVERS TEAM BSV IBEX 81
82 FLORIAN ROHDE TEAM NORDIC PEOPLE 80
82 PAUL COMBEY CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 80
84 ERLEND WIDERØE HENNIG TEAM XPND 79
85 JAN ANTOLEC ED SYSTEM BAUER TEAM 78
85 MARIUS HARV TEAM RUSTAD IL OSLO 78
87 FLORIAN GÖBEL TEAM NORDIC PEOPLE 76
88 LUCAS GAILLARD TEAM VERCORS ISERE 73
89 IVER TILDHEIM ANDERSEN TEAM RUSTAD IL OSLO 72
90 ANDRI SCHLITTLER TEAM BSV IBEX 71
90 ERLING VILJUGREIN STØLEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 71
92 HEIKKI KORPELA TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ 70
93 MATTEO TANEL TEAM ROBINSON TRENTINO 69
94 PAVEL ONDRÁŠEK VLTAVA FUND SKI TEAM 68
94 PAWEL KLISZ ED SYSTEM BAUER TEAM 68
94 ANDREW MUSGRAVE TEAM KOTENG 68
97 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 67
98 ØYVIND RØGENES TEAM RYFYLKE 65
99 ILIA POROSHKIN ED SYSTEM BAUER TEAM 64
99 SIGURD SOLLIEN HULBAK TEAM SYNNFJELL 64
99 JEAN-MARC GAILLARD E-LIBERTY SKI TEAM 64
102 NICO WALTHER TEAM BSV IBEX 63
103 CHRISTIAN WINKER TEAM NORDIC PEOPLE 61
103 NILS WEIRICH TEAM TRI-NORDIC COACHING 61
105 LAURO BRÄNDLI TEAM BSV IBEX 60
106 SEVERIN BONOLINI TEAM BSV IBEX 59
107 FRANCESCO FUCCARO SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 56
108 MARIUS CEBULLA TEAM TRI-NORDIC COACHING 55
109 DANIEL RICHARDSSON LAGER 157 SKI TEAM 54
110 MIKA VERMEULEN SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 53
111 JAKOB MESTVEDTHAGEN TEAM NTNUI SWECO 52
112 JÖRGEN BRINK TEAM IGNE 50
112 PETER KIENE SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
112 MATHIAS DEFRANCESCO SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 50
112 ERLEND HAUGSTAD TEAM RYFYLKE 50
112 ATLE SMENES TEAM RUSTAD IL OSLO 50
112 ROBIN FROST TEAM NORDIC PEOPLE 50
112 MATIAS SØLVSBERG NOREN TEAM NTNUI SWECO 50
112 TERJE SVEUM TEAM SYNNFJELL 50
112 ARVID NELSON TEAM SYNNFJELL 50
112 ADAM FELLNER SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 50
112 MIKKO HARJU SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
112 OLE SOLLIEN HULBAK TEAM NTNUI SWECO 50
112 SADURNI BETRIU BOIX SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 50
112 FELIX KAPPELSBERGER SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
112 FLORIAN PLIESCHNEGGER SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
112 MARKUS DANKL SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50
112 YAN BELORGEY TEAM VERCORS ISERE 50
112 MATYÁŠ ALBRECHT SILVINI MADSHUS TEAM 50
112 FABIAN HARTIG TEAM TRI-NORDIC COACHING 50
112 ALEXANDRE POUYÉ CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 50
112 JULIEN BELLABOUVIER CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 50
112 THIBAUT DE MARRE TEAM VERCORS ISERE 50
112 PETR KNOP SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 50
112 TOMÁŠ KALIVODA SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 50
112 MIROSLAV RYPL SILVINI MADSHUS TEAM 50
137 FLORIAN CAPELLO TEAM ROBINSON TRENTINO 49
138 VEGARD VINJE LYN SKI MOSETERASEN 45
139 ROBIN DUVILLARD TEAM VERCORS ISERE 40
140 DARIO COLOGNA TEAM COOP 37
141 JIMMIE JOHNSSON TEAM SERNEKE 35
142 HANS PETTER ROLKE TEAM NTNUI SWECO 33
143 HANNES MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 31
143 ERIK MELIN SÖDERSTRÖM TEAM TRI-NORDIC COACHING 31
145 OSKAR SVENSSON TEAM SERNEKE 29
146 CLEMENT ARNAULT TEAM VERCORS ISERE 25
146 ALEKSANDER DE LANGE CLAUSSEN TEAM NTNUI SWECO 25
148 LARS SØRENSEN TEAM RUSTAD IL OSLO 20
149 TOR OLAV NESHEIM HÆGELAND TEAM RUSTAD IL OSLO 16
150 STEFAN SCHMID TEAM TRI-NORDIC COACHING 11
151 PHILIP BELLINGHAM SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 10
152 PETTER KAARBY LYN SKI MOSETERASEN 8
153 KARI VARIS TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ 7
154 RUNAR HERMO TEAM RUSTAD IL OSLO 6
155 SONDRE GRØNVOLD LYN SKI MOSETERASEN 3
155 JONAS GRANLUND TEAM MINKEN 3
157 OLLI TYRVÄINEN TEAM MINKEN 2
157 PATRICK OTTILINGER TEAM TRI-NORDIC COACHING 2
157 MÅRTEN SOLENG SKINSTAD TEAM COOP 2
160 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 1
160 ZEBASTIAN MODIN TEAM ENGCON 1
Annonse







Annonse