-->
BLINK direktelinker rett under nyhet nr. 2
RESULTATER: Lysebotn Opp| BLINK (alle renn)| Andre konkurranser

Stian Berg fører an i klynga under Visma Ski Classics-rennet Marcialonga. Foto: Modica/NordicFocus.

Stian Berg fører an i klynga under Visma Ski Classics-rennet Marcialonga. Foto: Modica/NordicFocus.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Sprint - Menn

37 kapret poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.



Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

SPRINTKONKURRANSE - MENN

1 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 324
2 MAX NOVAK TEAM RAMUDDEN 224
3 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 180
4 ALEXANDER PANZHINSKIY TEAM ROBINSON TRENTINO 140
5 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN WINTER TEAM 86
6 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 73
7 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 68
8 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 54
9 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 50
9 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 50
11 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 48
12 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM KAFFEBRYGGERIET 42
13 PETTER ELIASSEN TEAM RAGDE EIENDOM 40
14 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 38
15 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 36
16 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 31
17 JAN ŠRAIL ED SYSTEM BAUER TEAM 28
18 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 27
18 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 27
20 GILBERTO PANISI TEAM ROBINSON TRENTINO 24
21 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 21
22 ERMIL VOKUEV RUSSIAN WINTER TEAM 19
22 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 19
24 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 18
25 CHRISTIAN WINKER TEAM NORDIC PEOPLE 15
25 MAXIM VYLEGZANIN RUSSIAN WINTER TEAM 15
27 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN WINTER TEAM 11
27 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 11
27 MAGNUS BLEKEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 11
27 KLAS NILSSON TEAM IGNE 11
31 PONTUS NORDSTRÖM TEAM SERNEKE 10
32 DARIO COLOGNA TEAM COOP 7
32 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 7
34 ALEXEY SHEMIAKIN RUSSIAN WINTER TEAM 5
35 HEIKKI KORPELA TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ 4
36 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 2
37 JAN ANTOLEC ED SYSTEM BAUER TEAM 1
37 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 1
37 MAURO BRIGADOI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 1
37 RUNAR SKAUG MATHISEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 1
37 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 1


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +