-->
50 min. med Petter Eliassen

Ida Dahl. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

Ida Dahl. Foto: Visma Ski Classics / Magnus Östh.

SLUTTSTILLING: Visma Ski Classics 2019/2020 - Ungdom - Kvinner

33 løpere tok poeng

Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.



Langløpscupen Visma Ski Classics består av konkurranser i mange kategorier.

Som følge av koronaviruset og COVID-19 måtte de 3 siste arrangementene annuleres.

Men selv om Birkebeinerrennet, Reistadløpet og Ylläs-Levi ble innstilt, så ble faktisk så mange som 9 renn gjennomført fra starten i Livigno i november og frem til Vasaloppet første søndagen i mars.

Når poengene for de ulike delkonkurransene summeres opp får vi et sett kategorivinnere.

Nedenfor presenteres en av disse kategoriene:

YOUTH - UNGDOMSKONKURRANSE - KVINNER
(løpere opp til 26 år i alder)

1 IDA DAHL TEAM RAMUDDEN 934
2 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 707
3 THEA KROKAN MURUD TEAM RAGDE EIENDOM 702
4 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 455
5 ANASTASIA RYGALINA RUSSIAN WINTER TEAM 452
6 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM XPND 421
7 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 353
8 SELINA PFÄFFLI TEAM BSV IBEX 276
9 ANNA SIXTOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 249
10 REBECCA IMMONEN RUSSIAN WINTER TEAM 181
11 ANNA-MARIE HEJNÁ SILVINI MADSHUS TEAM 178
12 CARINE HEUBERGER TEAM BSV IBEX 173
13 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 172
14 FRANZISKA MÜLLER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 157
15 MAGDALENA MAIERHOFER TEAM SYNNFJELL 132
16 ODA NERDRUM TEAM XPND 121
17 KATI ROIVAS E-LIBERTY SKI TEAM 118
18 ANN-CATHRIN UHL TEAM NORDIC PEOPLE 113
19 TEREZA HUJEROVÁ SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM 102
20 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN 101
21 CÉLINE CHOPARD LALLIER CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 100
21 MELINA SCHÖTTES TEAM TRI-NORDIC COACHING 100
23 MELINA MAYER XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 90
24 MEG LANE TEAM TRI-NORDIC COACHING 77
25 JESSICA WIRTH TEAM NORDIC PEOPLE 75
26 ANNA-MARIA WÖRNDLE SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 71
27 FRIDA ØYGARD TEAM NTNUI SWECO 61
28 MARI STØEN GUSSIÅS TEAM NTNUI SWECO 60
29 REBECCA ÖHRN LAGER 157 SKI TEAM 57
29 KATJA BIERI XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 57
31 STEFANIA CORRADINI SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC 50
31 SOLEA SIMONNEAU TEAM VERCORS ISERE 50
33 CLAIRE MOYSE CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ 35


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +