Emilie Fleten ble beste norske løper i Visma Ski Classics sammenlagt for sesongen 2020/2021. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics/NordicFocus.

Emilie Fleten ble beste norske løper i Visma Ski Classics sammenlagt for sesongen 2020/2021. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics/NordicFocus.

SLUTTSTILLING: VISMA SKI CLASSICS 2020/2021 – ALP TROPHY – KVINNER

2. PLASS FOR BESTE NORSKE – POENG TIL 52 UTØVERE

Tips en venn  Skriv ut

I langløpscupen Visma Ski Classics er det en egen delkonkurranse hvor det måles hvem som drar inn flest poeng på rennene som går nedover i Mellom-Europa.

Emilie Fleten fra Team Koteng ble best av de norske damene med sin 2. plass. Seieren i denne kategorien gikk til Lina Korsgren.

* Disse 8 konkurransene har inngått etter at korona gjorde at det ble noen sjongleringer gjennom vinteren.

---

VISMA ALP TROPHY - MENN - SKI CLASSICS

(legg skjermen hvis hele tabellen ikke vises)

Plass Utøver Nasjon Team Poeng
1 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN
670 
2 EMILIE FLETEN TEAM KOTENG
550 
3 IDA DAHLY TEAM RAMUDDEN
500 
4 JENNY LARSSONY TEAM RAMUDDEN
430 
5 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM
325 
6 KATERINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM
320 
7 OLGA TSAREVA RUSSIAN WINTER TEAM
315 
8 SOFIE ELEBRO TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
285 
9 ANASTASIA RYGALINAY RUSSIAN WINTER TEAM
252 
10 ROXANE LACROIX TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
244 
11 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG
195 
12 HEDDA BÅNGMANY TEAM NORDIC ATHLETE
191 
13 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM
173 
14 HELI HEISKANEN SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
170 
15 MARIA GRÄFNINGS VLTAVA FUND SKI TEAM
162 
16 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN WINTER TEAM
158 
17 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM RAGDE EIENDOM
152 
18 LAILA KVELI TEAM ENGCON
136 
19 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
125 
20 TEREZA HUJEROVÁY SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
123 
21 LINN SÖMSKAR TEAM NORDIC ATHLETE
100 
22 ADÉLA BOUDÍKOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM
97 
23 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM
95 
24 SARA PELLEGRINI TEAM ROBINSON TRENTINO
93 
25 ANDREA KLEMENTOVÁY VLTAVA FUND SKI TEAM
89 
26 KLÁRA MORAVCOVÁ SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
78 
26 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM
78 
28 HELENA KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM
77 
29 CARINE HEUBERGERY TEAM BSV IBEX
72 
30 KAROLINA HEDENSTRÖMY LAGER 157 SKI TEAM
71 
31 SELINA PFÄFFLIY TEAM BSV IBEX
67 
32 CHIARA CAMINADA TEAM ROBINSON TRENTINO
61 
32 ANNA-MARIE HEJNÁY SILVINI MADSHUS TEAM
61 
34 KATI ROIVAS TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
60 
35 KATERINA PAULY TEAM BSV IBEX
59 
36 CLAIRE MOYSEY TEAM FÉCLAZ FORMATION
57 
36 PIRET PÄRNIK TEAM NORDIC JOBS WORLDWIDE
57 
38 ILENIA DEFRANCESCOY SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
54 
39 MEG LANEY ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
51 
39 MELINA SCHÖTTESY TEAM ZIPPS
51 
41 MERILIN JÜRISAARY TEAM NORDIC JOBS WORLDWIDE
48 
42 CÉLINE CHOPARD LALLIER TEAM FÉCLAZ FORMATION
45 
43 LENKA BLAŽKOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM
41 
44 JOGSCHA ABDERHALDENY TEAM BSV IBEX
39 
45 KATERINA MORAVCOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM
37 
46 KARIN WELTERT XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM
34 
47 ANOUK WIBAULT TEAM FÉCLAZ FORMATION
33 
48 ANNA SIXTOVÁY ED SYSTEM BAUER TEAM
32 
49 STEFANIA CORRADINIY SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
30 
50 JULIA ROHRERY ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
25 
51 MELINA MAYERY XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM
21 
52 HANNA NÖHMEIER TEAM ZIPPS
20 

SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse