Emil Persson. Foto: Magnus Östh / Visma Ski Classics / NordicFocus.

Emil Persson. Foto: Magnus Östh / Visma Ski Classics / NordicFocus.

SLUTTSTILLING: VISMA SKI CLASSICS 2020/2021 – ALP TROPHY – MENN

4. PLASS FOR BESTE NORDMANN – POENG TIL 82 UTØVERE

Tips en venn  Skriv ut

I langløpscupen Visma Ski Classics er det en egen delkonkurranse hvor det måles hvem som drar inn flest poeng på rennene som går nedover i Mellom-Europa.

Beste nordmann ble Tord Asle Gjerdalen fra Team XPND Fuel of Norway på 4. plass. Seieren i denne kategorien gikk til Ermil Persson.

* Disse 8 konkurransene har inngått etter at korona gjorde at det ble noen sjongleringer gjennom vinteren.

---

VISMA ALP TROPHY - MENN - SKI CLASSICS

(legg skjermen hvis hele tabellen ikke vises)

Plass Utøver Nasjon Team Poeng
1 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM
570 
2 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM
520 
3 ERMIL VOKUEV RUSSIAN WINTER TEAM
500 
4 TORD ASLE GJERDALEN TEAM XPND FUEL OF NORWAY
440 
5 PETTER ELIASSEN TEAM RAGDE EIENDOM
385 
6 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM NORDIC ATHLETE
310 
7 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG
270 
8 MAX NOVAK TEAM RAMUDDEN
244 
9 JOHANNES EKLÖF TEAM RAMUDDEN
239 
10 MAXIM VYLEGZANIN RUSSIAN WINTER TEAM
222 
11 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM
220 
12 ARI LUUSUA VLTAVA FUND SKI TEAM
218 
13 RUNAR SKAUG MATHISEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
217 
14 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM
207 
15 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM
196 
16 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET
184 
17 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM
171 
18 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM
170 
19 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM
163 
20 GABRIEL HÖJLIND TEAM ENGCON
155 
21 ØYVIND MOEN FJELD LAGER 157 SKI TEAM
133 
21 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG
133 
23 BASTIEN POIRRIER TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
131 
24 JIRÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM
125 
25 HERMAN PAUS TEAM RAMUDDEN
117 
26 KLAS NILSSON TEAM CURIRA
111 
27 DMITRIY BAGRASHOV RUSSIAN WINTER TEAM
104 
28 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET
101 
29 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET
91 
30 MAURO BRIGADOI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
90 
31 JAN ŠRAIL VLTAVA FUND SKI TEAM
87 
32 NIKLAS HENRIKSSON TEAM CURIRA
86 
33 NILS PERSSON TEAM ENGCON
81 
34 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM NORDIC ATHLETE
79 
34 FABIÁN ŠTOCEK VLTAVA FUND SKI TEAM
79 
36 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN WINTER TEAM
72 
37 PETTER SOLENG SKINSTAD TEAM COOP
70 
37 ISAC HOLMSTRÖM VLTAVA FUND SKI TEAM
70 
39 MART KEVIN PÕLLUSTE TEAM NORDIC JOBS WORLDWIDE
68 
40 VÁCLAV SEDLÁCEK SILVINI MADSHUS TEAM
64 
41 ALEXIS JEANNEROD TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
60 
42 BOB IMPOLA ED SYSTEM BAUER TEAM
59 
43 MATIS LERAY TEAM ROBINSON TRENTINO
58 
44 THOMAS ØDEGAARDEN TEAM XPND FUEL OF NORWAY
52 
45 STANISLAV REZÁC SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
49 
46 ARNAUD DU PASQUIER TEAM FÉCLAZ FORMATION
46 
46 FRANCESCO FERRARI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
46 
46 THÉO DESWAZIÈRE TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
46 
49 TONI LIVERS TEAM BSV IBEX
41 
50 NIKO KOSKELA TEAM NORDIC ATHLETE
37 
51 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN WINTER TEAM
30 
52 MATHIAS AAS ROLID TEAM TELEMARK
28 
52 ILYA CHERNOUSOV TEAM BSV IBEX
28 
54 ANTOINE AUGER TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
24 
55 HANNES MÄENPÄÄ TEAM NORDIC ATHLETE
23 
56 RICCARDO MICH TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
21 
57 THOMAS FREIMUTH XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM
20 
58 PHILLIP BELLINGHAM SKIMARATHON TEAM AUSTRIA
18 
58 LORENZO BUSIN TEAM ROBINSON TRENTINO
18 
60 ERIC STORVALL TEAM ES ENDURANCE
16 
60 GABRIEL KOEHL SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
16 
60 VIKTOR BRÄNNMARK TEAM CURIRA
16 
63 MANUEL AMHOF TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
15 
64 PAUL COMBEY TEAM FÉCLAZ FORMATION
11 
65 CHRISTIAN WINKER ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
10 
65 FLORIAN ROHDE ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
10 
67 EUGENIY DEMENTIEV TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
67 ADAM MATOUŠ ED SYSTEM BAUER TEAM
69 FLORIAN GÖBEL ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
69 MICHAL SEDLÁCEK SILVINI MADSHUS TEAM
69 ANTOINE TARANTOLA TEAM FÉCLAZ FORMATION
69 MIROSLAV RYPL ED SYSTEM BAUER TEAM
73 NILS-INGAR AADNE TEAM KAFFEBRYGGERIET
74 CHRISTIAN LORENZI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
74 ANDRI SCHLITTLER TEAM BSV IBEX
76 MÅRTEN SOLENG SKINSTAD TEAM COOP
77 PER CHRISTIAN WESSEL TEAM STRAYE KÄSTLE
78 NICO WALTHER TEAM BSV IBEX
79 MICHAEL EKLÖF TEAM ZIPPS
79 FLORIAN CAPELLO TEAM ROBINSON TRENTINO
81 ROBIN FROST ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
81 SADURNI BETRIU BOIX SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX

SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse