Resultater: Valencia Half Marathon| Gråkallen Opp| Djupadalten| Fredrikstad Maraton| Øvrige resultater nedenfor nyhet 4| Status "tidlig-snø"-løyper| Langrenn Pluss| Uttak landslag og team| Podkast - Ski(d)nytt med Elin & Øyvind: Ep. 1| Ep. 2| Ep. 3| Ep. 4| Ep. 5|

Tord Asle Gjerdalen inn i mål som vinner av Vasaloppet 2021. Foto: Schmidt/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen inn i mål som vinner av Vasaloppet 2021. Foto: Schmidt/NordicFocus.

SLUTTSTILLING: VISMA SKI CLASSICS 2020/2021 – CHAMPION – MENN

112 LØPERE TOK POENG


Annonse

Tord Asle Gjerdalen fra Team XPND Fuel of Norway jubler i bildet ovenfor etter at han gikk solo inn til seier i Vasaloppet 2021.

Han ble også beste norske løper i langløpscupen Visma Ski Classics totalt gjennom sesongen 2020-2021 med sin andreplass.

* Disse 8 konkurransene har inngått etter at korona gjorde at det ble noen sjongleringer gjennom vinteren.

---

CHAMPION MENN - Visma Ski Classics sin hovedkonkurranse

(legg skjermen hvis hele tabellen ikke vises)

Plass Utøver Land Team Poeng
1 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM
1540 
2 TORD ASLE GJERDALEN TEAM XPND FUEL OF NORWAY
1302 
3 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM
1095 
4 ERMIL VOKUEV RUSSIAN WINTER TEAM
900 
5 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM NORDIC ATHLETE
809 
6 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM
730 
7 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM
664 
8 ARI LUUSUA VLTAVA FUND SKI TEAM
663 
9 MAXIM VYLEGZANIN RUSSIAN WINTER TEAM
640 
10 PETTER ELIASSEN TEAM RAGDE EIENDOM
602 
11 JOHANNES EKLÖFY TEAM RAMUDDEN
583 
12 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG
581 
13 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET
534 
14 ØYVIND MOEN FJELD LAGER 157 SKI TEAM
530 
15 MAX NOVAKY TEAM RAMUDDEN
515 
16 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM
481 
17 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM
442 
18 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM
440 
19 RUNAR SKAUG MATHISEN TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
418 
20 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET
362 
21 GABRIEL HÖJLINDY TEAM ENGCON
354 
22 ALEXIS JEANNEROD TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
344 
23 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM
318 
24 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG
305 
25 JOHAN HOEL TEAM NORDIC ATHLETE
288 
26 KARSTEIN JOHAUG TEAM RAGDE EIENDOM
281 
27 HERMAN PAUSY TEAM RAMUDDEN
269 
28 JIRÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM
255 
29 KLAS NILSSON TEAM CURIRA
254 
30 BASTIEN POIRRIER TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
240 
31 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN WINTER TEAM
233 
32 NILS PERSSON TEAM ENGCON
219 
33 DMITRIY BAGRASHOVY RUSSIAN WINTER TEAM
206 
34 MAURO BRIGADOI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
203 
35 STANISLAV REZÁC SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
197 
36 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN WINTER TEAM
184 
37 JAN ŠRAIL VLTAVA FUND SKI TEAM
171 
38 ANDREW MUSGRAVE TEAM KOTENG
170 
39 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM NORDIC ATHLETE
158 
40 ARNAUD DU PASQUIER TEAM FÉCLAZ FORMATION
147 
41 PETTER SOLENG SKINSTAD TEAM COOP
145 
42 THOMAS ØDEGAARDENY TEAM XPND FUEL OF NORWAY
144 
43 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
142 
43 NIKLAS HENRIKSSON TEAM CURIRA
142 
45 NIKO KOSKELA TEAM NORDIC ATHLETE
133 
46 FABIÁN ŠTOCEK VLTAVA FUND SKI TEAM
127 
47 ALEXEY SHEMIAKIN RUSSIAN WINTER TEAM
123 
48 ISAC HOLMSTRÖMY VLTAVA FUND SKI TEAM
120 
49 THÉO DESWAZIÈREY TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
118 
50 MART KEVIN PÕLLUSTE TEAM NORDIC JOBS WORLDWIDE
105 
51 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
100 
52 VÁCLAV SEDLÁCEK SILVINI MADSHUS TEAM
95 
53 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET
91 
54 BOB IMPOLA ED SYSTEM BAUER TEAM
89 
55 MATIS LERAYY TEAM ROBINSON TRENTINO
87 
56 FRANCESCO FERRARI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
84 
57 ANTOINE AUGERY TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
82 
58 THOMAS BING TEAM ZIPPS
80 
59 LORENZO BUSINY TEAM ROBINSON TRENTINO
75 
60 JOHAN LÖVGREN TEAM CURIRA
72 
61 PAUL COMBEYY TEAM FÉCLAZ FORMATION
66 
62 SIVERT BERGANY TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN
54 
63 THOMAS GIFSTAD TEAM RUSTAD IL OSLO
52 
64 HANNES MÄENPÄÄY TEAM NORDIC ATHLETE
46 
65 TONI LIVERS TEAM BSV IBEX
41 
66 VIKTOR BRÄNNMARK TEAM CURIRA
37 
67 EDVARD LAURITZ SÆTHERNY TEAM KAFFEBRYGGERIET
35 
67 JENS BURMAN TEAM KOTENG
35 
69 ANTOINE TARANTOLAY TEAM FÉCLAZ FORMATION
34 
70 RICCARDO MICH TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
32 
71 ERIC STORVALL TEAM ES ENDURANCE
29 
72 MATHIAS AAS ROLIDY TEAM TELEMARK
28 
72 ILYA CHERNOUSOV TEAM BSV IBEX
28 
74 FLORIAN ROHDE ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
27 
75 ADAM MATOUŠY ED SYSTEM BAUER TEAM
25 
76 CHRISTIAN WINKERY ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
24 
77 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG
23 
77 SIGURD SOLLIEN HULBAKY TEAM SYNNFJELL
23 
79 THOMAS FREIMUTH XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM
20 
80 PHILLIP BELLINGHAM SKIMARATHON TEAM AUSTRIA
18 
80 MICHAL SEDLÁCEK SILVINI MADSHUS TEAM
18 
82 JONATHAN HEDBYS TEAM SYNNFJELL
17 
82 FLORIAN GÖBEL ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
17 
82 THOMAS JOLYY TEAM DÉCATHLON EXPÉRIENCE
17 
85 ROBIN FROST ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
16 
85 GABRIEL KOEHLY SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
16 
87 MANUEL AMHOFY TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
15 
88 AMUND RIEGEY TEAM RUSTAD IL OSLO
14 
88 HENRI ROOSY TEAM NORDIC JOBS WORLDWIDE
14 
90 CHRISTIAN LORENZI SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
12 
90 ISAK AUGUSTSSONY TEAM ENGCON
12 
90 JONÁŠ BEŠTÁKY ED SYSTEM BAUER TEAM
12 
90 OLLI-MARKUS TAIVAINEN TEAM ELECTROFIT
12 
94 TOBIAS NILSSON TEAM ES ENDURANCE
11 
95 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREMY TEAM SYNNFJELL
10 
95 NILS-INGAR AADNE TEAM KAFFEBRYGGERIET
10 
95 MIROSLAV RYPL ED SYSTEM BAUER TEAM
10 
98 EUGENIY DEMENTIEV TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
98 STEFANO MICH TEAM FUTURA TRENTINO ALTA QUOTA
100 ERIK SILFVER TEAM ES ENDURANCE
101 NICO WALTHERY TEAM BSV IBEX
102 ANDRI SCHLITTLERY TEAM BSV IBEX
103 PAVEL JANECEK SILVINI MADSHUS TEAM
103 MÅRTEN SOLENG SKINSTADY TEAM COOP
103 OLAF TALMOY TEAM NTNUI SWECO
106 PER CHRISTIAN WESSEL TEAM STRAYE KÄSTLE
107 PATRICK OTTILINGER ENDLESS LOCAL NORDIC TEAM
108 MICHAEL EKLÖF TEAM ZIPPS
108 MICHAL VANK SLAVIA POJIŠTOVNA SPORT TEAM
108 FLORIAN CAPELLOY TEAM ROBINSON TRENTINO
111 SADURNI BETRIU BOIX SOTTOZERO TRENTINO TEAM ZORZI MAX
111 ALEXANDRE POUYÉ TEAM FÉCLAZ FORMATION
Annonse







Annonse