Ole Kristian Sørland jubler etter å ha kommet først til mål i FredagsBirken 2013. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Ole Kristian Sørland jubler etter å ha kommet først til mål i FredagsBirken 2013. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Sørland aller raskest i FredagsBirken

Turrenn - Langløp

RESULTATER BEGGE HERREKLASER - NÅ MED 314 + 690 TIDER: Ole Kristian Sørland fra Skiforeningen og Team Skigo vant FredagsBirken på 3:12:16. - Det var minus 24 grader en halv time før start og trått hele veien, sier Sørland som gikk alene i front.

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

Det ble en løper i klassen fra 40 år og oppover som vant FredagsBirken 2013.

- Dette var en annerledes måte å gå Birken på, i dag var det ikke noe søl eller annet rusk i sporet, smiler Ole Kristian Sørland fra Skiforeningen og Team Skigo.

Sørland har tidligere tatt seg gjennom den 54 km lange løypa fra Rena til Lillehammer i selve Birkebeinerrennet. Persen er 2 timer og 47 minutter. I dag noterte han seg for 3:12:16.

Grunnen til at vinneren som jobber i Skiforeningen valgte å gå FredagsBirken i dag og ikke morgendagens Birken har sin naturlig forklaring.

- I morgen skal jeg på jobb i forbindelse med verdenscupen i Holmenkollen.

- Da skal jeg sørge for at Petter Northug og de andre får en fin tur.

Sandpapir
- Hva med forholdene?

- I dag var det ikke noe å få gratis. Det var 24,5 kuldegrader en halv time før start (starten var 0830).

- Det var som å gå på sandpapir. Jeg kunne vel egentlig tenkt meg å få litt flere gli-strekk for å kunne strekke ut litt, forklarer Ole Kristian Sørland.

- Hva hadde du under skiene?

- Grønn Toko som var brent inn, med tynt lag grønn Swix spesial over. Så fulgte 7-8 syltynne lag med V30 og Rode Blå Multigrade. På toppen hadde jeg Star Target Blue for å dempe tråheten i snøen (forhåpentligvis korrekt og fullstendig gjenngitt av Langrenn.com i en rask intervjusituasjon rett etter målgang..).

- Ble det kaldt underveis?

- Nei, jeg frøs ikke. Jeg gikk med vintersko og klo-hansker. Jeg ble ikke kald, sier seiersherren avslutningsvis.

---

FredagsBirken - 54 km klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 15. mars 2013


Menn 40 år og oppover - nb! Klasse 16 til 39 år følger nedenfor

1 Ole Kristian Sørland Skiforeningen/Team Skigo 3:12:16
2 Christian Grotnes   3:24:30
3 Per Torgeir Oshaug Os IL 3:25:46
4 Vidar Løbak Rundtom Racingteam 3:42:53
5 Gunnar Amdal Team Aktiv 3:43:34
6 Ulf Holberg Det gyldne triangel 3:44:49
7 Jøran Ivarson   3:46:08
8 Jørgen Johannessen Forsvaret Kolsås BIL 3:46:08
9 Knut Pedersen Nybygda 3:49:12
10 Geir Verpeide Stranda IL 3:49:43
11 Finn Klepsvik   3:50:24
12 Thomas Os Norcem/Leca/Bygg.no 3:50:35
13 Øystein Engen Klubb Klubbløs 3:50:38
14 Jan Skogheim Furutangen Ski&Ball 3:51:07
15 Trond Brevik Fossum IF 3:51:15
16 Gjert Fisknes FFSF 3:51:19
17 Henning Roland Sweco BIL 3:52:16
18 Terje Hansen Team Milslukern 3:52:27
19 Johnny Lie   3:52:35
20 Claes Dahlén Eksjö Garnisons IF 3:52:42
21 Stein Eriksen   3:52:46
22 Bjørn Erik Kleiven   3:53:04
23 Tor Arne Haugen Finnmark Fisk & Diesel B.I.L 3:54:19
24 Espen Jaavall Rødenes IL 3:54:22
25 Terje Jonny Sveen   3:54:27
26 Christen Seeberg Sure Sokk SF 3:54:30
27 Per Gunnarsson Försvarets SK 3:55:57
28 Tobby Voilås   3:56:17
29 Ingar Høglien SK Rye 3:57:14
30 Ståle Bokalrud Gjøvik skiklubb 3:57:31
31 Rune Buer Johansen Vang Skiløperforening 3:57:31
32 Vidar Eine   3:57:40
33 Per Olav Andersen Bjørn Myhre Sport 3:58:37
34 Jon Sigurd Leine Gausdal 3:59:17
35 Arne Stray-Pedersen REPA 4:00:00
36 Endre Haugen Sectra 4:00:11
37 Stein Guriby Asker og Bærum brannvesen 4:00:36
38 Jan Ekern LØRENSKOG SKIKLUBB 4:00:38
39 Bjørnar Sørgård Ceres/ Coca-Cola 4:01:00
40 Terje Thorsvik Nittedal 4:02:20
41 Per Morstad Lommedalens IL 4:02:36
42 Ole Blom Konnerud Bandy 4:03:03
43 Bjørn Arild Vestly Lillehammer Skiklub 4:03:37
44 Øyvind Hartveit Volkswagen 4:04:25
45 Lars Olsen Finstad Fortløpende/SKD BIL 4:05:17
46 Andrè Warming Oslo Båtmannsforretning AS 4:05:18
47 Erik Stanger   4:06:05
48 Rune Bjerke Campus Kristiania 4:06:25
49 Espen Quillfeldt Schulze   4:06:33
50 Trond Lishagen Telenor BIL 4:06:52
51 Vidar Haugen   4:07:43
52 Henning Haugerud Finstad fortløpende 4:08:12
53 Odd Pedersen   4:08:45
54 Øyvind Evensen Åsbygda IL 4:09:05
55 Anders Gaarder Kolbotn IL 4:10:14
56 Stig Hellesnes   4:10:18
57 Stig Kjenaas TESS 4:10:55
58 Jan Frode Bjørvik Frol IL 4:11:09
59 Geir Nygård Førde il 4:11:15
60 Jørn Sørheim   4:11:17
61 Hans Petter Ranvik   4:11:35
62 Per Stian Olsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:11:44
63 Håvard Kalvåg   4:12:06
64 Kjell Magne Ryen IL NANSEN 4:12:15
65 Glenn Gahr Lunde FMC Technologies 4:12:42
66 Béla Jr Bors Hellboys CK 4:12:57
67 Aadne Smidesang   4:13:01
68 Geir Frode Leden R179/Skiforeningen 4:14:10
69 Jon Thomas Kringlebotn Rognes IL 4:14:33
70 Karl Erik Melbye Skjærdalen Ski 4:14:56
71 Kjetil Lisland Skiforeningen 4:15:06
72 Inge Ugland OPIL 4:16:33
73 Bjørn Myran Eidsvold Værks Skiklub 4:16:51
74 Sverre Michael Frøshaug Østerdal Garnison 4:16:54
75 Hans Gunnar Lien Forsvaret FLO Kolsås BIL 4:16:55
76 Tore Omvang   4:17:29
77 Sjur Kjetil Bakken OPIL 4:17:44
78 Terje Tamnes Vang Skiløperforening 4:17:59
79 Knut Magnus Lund Gran IL 4:18:23
80 Terje Bratheim Multiconsult BIL 4:18:37
81 Bjarne Aurstad Osl Bil 4:19:06
82 Lars-Petter Myklebost Geilo 4:19:37
83 Geir Stensrud Drøbak Frogn IL Ski 4:20:20
84 Dag Snorre Jentoft Team Reno Bil Oslo 4:20:27
85 Sigurd Holt Noil 4:20:35
86 Geir Høsøien SK Verket 4:20:50
87 Helge Lindstad Asker og Bærum brannvesen 4:21:22
88 Stein Olav Bredli Drammen politiidrettslag 4:21:37
89 Tom Rotegård Kongsberg 4:21:41
90 Hans S Hagen Moen Sportsklubb 4:21:47
91 Tore Bye Norcem/Leca/Bygg.no 4:21:59
92 Magne Løseth Turoteknikk 4:22:16
93 Geir Horn Skiforeningen / Mekonomen 4:23:09
94 Jostein Buraas Lillehammer Skiklub 4:23:16
95 Kjetil Amundsen FLO-BIL 4:23:41
96 Tore Hagen   4:24:47
97 Steinar Faanes   4:24:52
98 Terje Holt SI,Kongsvinger 4:25:23
99 Kjell Harald Gullord Biri Pjall & Pedal 4:25:36
100 Helge Johannessen Volkswagen 4:25:39
101 Helge Holen Njård 4:25:53
102 Svein Rud Johansen Skiforeningen 4:26:15
103 Morten Knudsen   4:26:20
104 Steinar Myhr Forsvaret Kolsås BIL 4:26:24
105 Terje Wuttudal Larsen Nordre Eidsvoll 4:26:29
106 Alfred Håvemoen Rudsbygd IL 4:26:32
107 Thomas Rønningen Rinna il 4:26:42
108 Harald Giesebrecht Team ADRA 4:27:15
109 Paul Myhre MjøsSki 4:27:27
110 Erik Berger Husem Team Knusem 4:27:30
111 Pål Gordon Nilsen NRK 4:27:41
112 Petter Sætherbakken Lyn Ski 4:27:56
113 Jordi  Guitart CEFUC 4:28:11
114 Dirk Lørken Gausdal skilag 4:28:30
115 Olav Heggard Leo Revisjon DA 4:29:02
116 Torbjørn Dahl IF BIL 4:29:21
117 Arild Lande   4:29:45
118 Frode Burmann Ullensaker skiklubb 4:29:47
119 Thomas Borthen Hey'di 4:29:47
120 Tor Olav Trefjord Eidsvoll Sykkelklubb 4:29:50
121 Torbjørn Steen Gubbetreningen 4:30:01
122 Lars-Arne Mørk Telenor / Roterud 4:30:20
123 Svein Reistad Telenor BIL 4:30:20
124 Jens Even Højlund Pedersen Skiforeningen 4:30:31
125 Artis Pinkis   4:30:37
126 Kjetil Holtet   4:31:31
127 Thomas Grindstad NBR 4:31:48
128 Kai Ståle Sørensen Medi3 4:32:07
129 Jarle Løberg Skiforningen 4:32:28
130 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:32:38
131 Mads Kjølen Veidekke BIL 4:32:46
132 Vidar Nomerstad Sparebanken Hedmark BIL 4:32:51
133 Ole Magnus Strandum Team Pålstuen 4:33:21
134 Tore Steingrimsen Drammen Golfklubb 4:33:44
135 Tore Geir Iversen OUS BIL 4:34:04
136 Thomas Nore   4:34:10
137 Erik Tuhus Statskog 4:34:27
138 Per-Gunnar Mosand DNV 4:34:30
139 Hung Ngoc Nguyen   4:34:45
140 Ola Listad   4:34:50
141 Rune Høgsveen   4:36:16
142 Øystein Hagen   4:36:17
143 Jarle Skår Sparebanken Hedmark 4:36:20
144 Frode Alfheim Nes Ski 4:36:21
145 Kjell Marius Mathisen FYK 4:36:25
146 Kjetil Bjørge   4:36:34
147 Tore M. Andresen Team VFL 4:36:37
148 Erik Granum   4:36:57
149 Bjørn Erik Bergseng Fredrikstad Skiklubb 4:37:35
150 Dag Johannessen   4:37:51
151 Glenn Jeppesen Strømmen og Lillestrøm sk 4:37:52
152 Stiig Otto Melzer   4:38:07
153 Inge Reinertsen SpareBank 1 SR-Bank 4:38:08
154 Rune Kristiansen Norcem/Leca/Bygg.no 4:38:18
155 Erik Aasen Volkswagen 4:38:19
156 Kjell Turøy Statoil BIL 4:38:32
157 Vidar Sanderud   4:38:43
158 Svein Adolfsen Romedal IL 4:38:49
159 Odd Svarstad Sørum IL 4:39:14
160 Einar Kirkebø Høvik 4:39:35
161 Ketil Ørndahl Hanssen Stor-Elvdal sk 4:40:26
162 Roger Aune Norcem/Leca/Bygg.no 4:40:35
163 Halvard Dybvig Ottestad IL 4:40:39
164 Carles València Nebot   4:40:52
165 Robert Palliser   4:40:56
166 Lars Kristian Hemstad Flimmer & Trimmer 4:41:04
167 Trond Selboe Team Foss Sport 4:41:06
168 Jan-Henrik Bäck Försvarets SK 4:41:18
169 Sigmund Bjørkhaug Teleplan BIL 4:41:20
170 Lars Karlsen IBM Norge 4:41:24
171 Jogeir Munkeby Nalco 4:41:29
172 Ole Frivik   4:41:54
173 Frode Søbye   4:42:02
174 Geir Olav Lisle Skiforeningen/Team VFL 4:42:04
175 Lars Bredby HSIL / Aftenposten 4:42:12
176 Magne Faleide Førde il 4:42:31
177 Trond Arne Børsting Holmlia SK 4:42:41
178 Tore Egil Sundt Fredrikstad Skiklubb 4:42:48
179 Øystein Helsvig Moen Sportsklubb 4:42:48
180 Svein Manskow Moss skiklubb 4:42:52
181 Erik Finstuen Torpa Ski 4:43:09
182 Thor Linberg Norcem/Leca/Bygg.no 4:43:17
183 Gunnar Haug Haug Ski 4:43:18
184 Ole Aksel Andrè Karlsen   4:43:20
185 Jørn Simonsen   4:43:32
186 Martin  Skramstad Nordbygda/Løten Skiklubb 4:43:50
187 Knut-Erik Jacobsen Bækkelagets SK ski 4:44:07
188 Dag Henning Kleven Bærums Verk IF 4:45:05
189 Antoni Miquel CEFUC 4:45:43
190 Ragnar Hansen   4:45:53
191 Frode Nilssen Hurdal IL 4:45:56
192 Odd Arild Lehne Team Coremine 4:46:29
193 Reidar Seim Hamar Skiklubb 4:46:42
194 Helge Strandbakke AXA Sportclub 4:46:43
195 Rolv Birketvedt Stortingets Idrettslag 4:46:53
196 Stein De Lange Team VFL 4:46:54
197 Helge Haave IBM Oppdrag 4:47:07
198 Ronny Warming Oslo Båtmannsforretning 4:47:11
199 Ronny Bohrmann Team Innit 4:47:15
200 Claus Nerhagen   4:47:24
201 Harald Taarud   4:47:33
202 Lars Lysenstøen Lunner FK 4:47:43
203 Cato Are Jakobsen Bø I.L. 4:48:14
204 Johan Kleivi   4:48:27
205 Truls Ingebrigtsen   4:48:32
206 Jørn Five Skedsmo Skiklubb 4:48:35
207 Steinar Johnsen teamnpro2/ragnar ness bil 4:48:49
208 Anders Ellegård Husby VBIL 4:48:56
209 Jon Andersen Toro bil 4:49:08
210 Sverre Junker Asker og Bærum brannvesen 4:49:08
211 Pål Syversen Volkswagen 4:49:16
212 Paul Are Killie IBM Klubben 4:49:19
213 Vidar Eide Fjellhug/Vereide IL 4:49:20
214 Frode Stifjell Skorovas IL 4:49:44
215 Ola Torgrim Bjørntvedt Ringerike videregående skole 4:49:49
216 Raymond Myhre AFSK 4:49:50
217 Carl Christiansen   4:49:51
218 Jan Erik Bakåsmoen Kjellmyra IL/ Forestia BIL 4:50:00
219 Yngve Andreassen TINE SA / Veldre Håndball 4:50:08
220 Jan Brenna Telenor 4:50:10
221 Tommy Larsen Langhus 4:50:26
222 Frode Olav Gjerstad Enova BIL 4:50:36
223 Lars Sandstad   4:50:51
224 Mikael Wøien   4:51:10
225 Erik Wanvik   4:51:17
226 Trond B. Holt Noil 4:51:25
227 Geir Oluf Hareland Gjesdal IL 4:51:59
228 Kjetil Rytter Myrseth   4:52:36
229 Kåre Pettersen NIPAS 4:52:37
230 Kolbjørn Høyland Bærums skiklub 4:52:38
231 Tom Arne Johansen Magnor UL 4:52:40
232 Morten Dyrberg   4:52:59
233 Leif Steinar Andersen   4:53:14
234 Bjørn Hovde LAND CK 4:53:49
235 Tore Adolfsen Romedal Regnskap AS 4:53:50
236 Jon Egenes Erlig LH 4:54:00
237 Bjarte Grøteide Torvikbukt IL 4:54:11
238 Bredo Borstad   4:54:18
239 Arne Strandbakke Moelven IL 4:54:27
240 Tam Nygen Norges Banks IL 4:54:57
241 Geir Gysler team elektrikergruppen 4:55:16
242 Harald Lillevik   4:55:30
243 Anders Larsen Hamar Kommune 4:55:52
244 Arnfinn Moen Sel IL 4:55:57
245 Reidar Thue Hertz Lease 4:55:57
246 Tor Kjørholt Asker og Bærum brannvesen 4:56:00
247 John Arne Åmot Gausdal skilag 4:56:02
248 Per Thorsvald   4:56:17
249 Øystein Olimb   4:56:22
250 Trond Dalsheim Norcem/Leca/Bygg.no 4:56:46
251 Tor Kolden Advokatfirmaet Alver 4:56:50
252 Halvor Haga Volkswagen 4:56:53
253 Victor Aspelund Ringeriksbadet 4:56:56
254 Harald Sørensen Lillomarka skiklubb 4:56:56
255 Erlend Hvattum GE Healthcare 4:57:24
256 Morten Sandberg Virke Bil 4:57:24
257 Espen Relbo   4:57:33
258 Terje Flobergseter Kjellmyra IL 4:57:35
259 Geirulv Stoveland   4:57:40
260 Jon Ekeren Gran il. 4:57:41
261 Knut Skollerud Noil 4:57:53
262 Espen Haraldsen Hauken IL 4:58:17
263 Morten Bøås   4:58:27
264 Tor Grønvik Hurdal IL 4:58:27
265 Nils-Inge Kruhaug   4:58:30
266 Ole Christian Myhren S.Ål il 4:58:52
267 Ole Kristian Langård Blaker IL 4:59:27
268 Kåre Brudal   4:59:50
269 Bernt Christian Lie Team Mekonomen 5:00:01
270 Ketil Mosbakk Osl Bil 5:00:26
271 Tor Ivar Kandal Norcem/Leca/Bygg.no 5:00:31
272 Johan Dahlgren Sjåstad Vestre Lier 5:00:31
273 Erik Hunder Øyer-Tretten IF 5:00:40
274 Harald Guldahl   5:01:09
275 Trond Arne Bjerke Vind IL 5:01:20
276 Frank Olsen IL NOEN 5:01:36
277 Ulf Melby Gnædden IL 5:01:41
278 Tore Kristiansen Moelven IL 5:01:44
279 Tor Gasmann Privat 5:02:24
280 Arne Heimdal Tine 5:02:40
281 Terje Rustad   5:02:43
282 Stein Roger Pettersen Norcem/Leca/Bygg.no 5:02:45
283 Richard Noble BilXtra 5:02:53
284 Leif Petter Eltvik CK Nitteal 5:02:59
285 Boris Petroff Rollerski France 5:03:22
286 Jan Frydenlund Treningskompaniet 5:03:36
287 Erik Meland Statoil Bergen BIL 5:03:45
288 Willy Haug   5:04:03
289 Jon Fjellanger   5:04:28
290 Kristian  Birk   5:04:33
291 Erik Westby Østerdal Politiidrettslag 5:04:41
292 Tor Erling Smedberg Asker 5:04:41
293 Hans Sandbu Eidsiva Energi BIL 5:04:44
294 Ola Stulen Næroset 5:04:53
295 Lars Andre Røkke Oppsal IF 5:05:00
296 Øyvind Gårud   5:05:07
297 Erling Dokk Holm   5:05:12
298 Erik E. Evensen Totens Sparebank BIL 5:05:22
299 David Tofthagen Lillehammer ck 5:05:38
300 Svend Gundersen DNB BIL 5:05:40
301 Hans Sauge   5:05:47
302 Tom Ness Bonus ski og golf 5:06:00
303 Arne Ødegård Festina Lente 5:06:30
304 Jan Erik Åseth Nybygda IL 5:06:39
305 Van Ha Doan   5:07:11
306 Jan Kurås Brekken IL 5:07:32
307 Anders Bruce Asker Skiklubb 5:07:41
308 Arve Solberg Osterøy 5:07:42
309 Willy Tangen Odal SK 5:08:02
310 Per Håvard Stubbraaten Haugsbygd IF 5:08:12
311 Lars Fredrik Karlsen Skotbu Racing Team 5:09:02
312 Rune Ludvigsen Skedsmo Skiklubb 5:09:03
313 Bjørn Gjerde Emblem IL 5:09:14
314 Frank Strand Bodø 5:09:27
315 Svein Terje Bakkeng Alvdal IL 5:09:34
316 Paul Arne Finneid Økonor 5:10:12
317 Åsmund Aslaksen nordsia i.l. 5:10:41
318 Egil Alnes Ålesund symfoniorkester 5:10:46
319 Erling Rytter Statoil BIL 5:11:00
320 Anders Falch Dahl SpareBank 1 SMN 5:11:03
321 Knut Olav Olsen FST 5:11:06
322 Leif Otterholm Team NH90 5:11:11
323 Per Olav Løken   5:11:18
324 Eirik Hopland Norcem/Leca/Bygg.no 5:11:29
325 Daniel Nguyen Helse Sør-Øst 5:11:34
326 Stein Dahle Norcontrol BIL 5:12:32
327 Ingolf Thorbjørnsen Funken Il 5:12:39
328 Christian Frimann Volkswagen 5:13:09
329 Eduard  Sanchez CEFUC 5:13:11
330 Svein Oskar Jansen Fredrikstad SK 5:13:13
331 Tore Nesje-Haugli Rambøll,Lillehammer/Søre Ål IL 5:14:00
332 Fredrik Kristiansen DE Service 5:14:12
333 Petter Myrvold Eidsiva BIL 5:14:28
334 Tom Tell Norcem/Leca/Bygg.no 5:14:35
335 Dag Storm Henriksen Sulland BIL 5:14:37
336 Jon Arne Schjetne Redalen il 5:15:50
337 John-Are Lindstad   5:15:52
338 Arek Bieniewski   5:15:55
339 Espen Eriksen Volkswagen 5:16:22
340 Anders Monsson   5:16:26
341 Jørgen Bøhn Boc 5:16:26
342 Jan Ivar Hansen HS News, Kongsberg 5:16:28
343 Halvor Thurn-Basberg Sauradnkameratadn 5:16:52
344 Ola Reidar Gulli Sparebanken Hedmark BIL 5:17:14
345 Jan Magnus Kleven Ålesund skiklubb 5:17:29
346 Anders Lundgren Aarø   5:17:32
347 Oddbjørn Skogsrud BRUKARA 5:17:33
348 Tore Bråten Eidsiva 5:18:26
349 Thor Kjølhamar Sana Bygg AS 5:18:51
350 Egil Theodorsen Sealed Air Norge 5:18:56
351 Tore Freddy Bæk   5:19:03
352 Nils Jørgen Sundal   5:19:04
353 Knut Rutlin   5:20:07
354 Bjørn Biribakken   5:20:09
355 Odd Morten Reitan   5:20:10
356 Bjørn Inge Liberg Hamar privat 5:20:13
357 Kjell Bjarne Midtbø   5:20:27
358 Olav Brunstad JH 5:20:34
359 Hans Berg Leeds United 5:20:41
360 Sven Erik Hatleskog Synsam 5:20:41
361 Bent Olsby Berg-Hansen 5:20:42
362 Petter Holskjær Sandefjord Sykleklubb 5:20:45
363 Vidar Brenden   5:20:47
364 Øystein Larsen RGK 1995 5:21:02
365 Sven Schulz   5:21:11
366 Per Jan Haursett Bergkrystallen Øl og Spadserclub 5:21:23
367 Eyvind Røst VFL 5:21:32
368 Dag Mathisen Norconsult BIL 5:22:09
369 Harry Aure Åndalsnes If 5:22:27
370 Kjetil Bjørge   5:23:07
371 Arne Martin Skyrud Grue IL 5:23:59
372 Morten Brinchmann   5:24:34
373 Arne Mo   5:24:49
374 Jan Tore Borch Andersen Team Caos 5:25:27
375 Ole Martin Stensli   5:26:21
376 Pål Henning Torgersen TESS 5:26:23
377 Trond Erik Bognø Grimstad thriathlon 5:26:42
378 Jan Ole Evensen Filtvet Fremad 5:26:48
379 Bjørn Erik Lennestad tofte/fremad if 5:26:48
380 Bjørnar Broderstad NCC Bil 5:26:48
381 Oddmund Hansen Isachsen Gruppen AS 5:26:53
382 Ole Christian Lier   5:27:23
383 Jens Helge Hareide   5:27:33
384 Erik Helgesen Flisa 5:27:35
385 Odd Erik Skjølberg Svorkmo/NOI 5:27:37
386 Odd Arne Ludvigsen   5:27:59
387 Gorm Fossum Statoil BIL 5:28:01
388 Tom Berg   5:28:13
389 Petter Thams Ruud Oops 5:28:23
390 Poul Jensen Danmark 5:28:28
391 Åge Reidar Haugen MjøsSki 5:28:42
392 Erik Kristiansen Vaaler IF 5:29:00
393 Carl Fredrik Lundiin Volkswagen 5:29:04
394 Karl Røine Damli Skiforeningen 5:29:05
395 Birger Baisgård Tubba Racing 5:29:17
396 Trond Magne Gaaserud   5:29:34
397 Jan Erik Larsen skælskør kajakklub 5:30:28
398 Glenn Melby   5:30:41
399 Rune Paulsen   5:30:48
400 Geir H Moshuus Røyken CK 5:31:01
401 Olav Haugen Vårdalen S.L. 5:31:04
402 Jens Øyvind Solheim   5:31:09
403 Morten Berg   5:31:31
404 Morten Knudsen Holmen IF 5:31:33
405 Jan-Olof Aronsson Försvarets SK 5:32:13
406 Stig Kjeldsrud   5:32:15
407 Tormod Høydahl Bærums Verk IF 5:32:44
408 Torkel Solberg   5:32:48
409 Kurt Fløan NAMSOS 5:32:55
410 Øyvind Sandstad   5:33:04
411 Jan-Erik Kleven Camfil Norge AS 5:33:12
412 Dag Frode Bråthen Hultengreen Greåker vgs. 5:33:15
413 Stein Willy Andreassen Ingen 5:33:19
414 Knut Pettersen Mjønvald Ski & Ball Klubb 5:33:26
415 Morten Nykaas   5:33:28
416 Thomas V. Lorentzen Team Skjetten Påfugl 5:33:30
417 Atle Schjøtt Asker 5:33:54
418 Helge Otto Mathisen   5:34:25
419 Dag Årtun Fred Olsen Sportsklubb 5:34:42
420 Per Harald Sandberg   5:35:26
421 Cameron Smith   5:35:35
422 Bjørn Bakkeløkken Team Sørumsandranchen 5:36:02
423 Jarle Smestad romerike runnes 5:36:13
424 Per-Kristian Stoltenberg Oops 5:36:24
425 Tor Sveine IL NOEN 5:36:49
426 Bjørn Skogstad   5:36:52
427 Hans Even Helgerud Norsk Energi 5:36:53
428 Marcel Garreta CEFUC 5:36:56
429 Kalmar Olsen Greåker videregående skole 5:37:35
430 Bjørn Rusten Brøttum IL 5:37:36
431 Jarle Bjørnerud Vest-Torpa UL 5:37:41
432 Christian Richardsen Spenst Moss 5:38:04
433 Arve Vikør Brøttum 5:38:09
434 Øyvind Tengesdal Skjåk Idrettslag 5:38:37
435 Bjørn Hugo Hansen Østerdal Garnison 5:38:41
436 Terje Arnesen Turrenngutta 5:39:01
437 Magnar Pedersen Larvik politiidrettslag 5:39:05
438 Nils-Eino Langhelle Stanghelle IL 5:39:05
439 Øystein Skalleberg Tjølling 5:39:28
440 Kurt Skage Feiring IL 5:39:45
441 Erling Bendiksen   5:39:46
442 Tom Rune Jacobsen   5:39:47
443 Jan Trygg Norcem/Leca/Bygg.no 5:39:47
444 Audun Bye Norcem/Leca/Bygg.no 5:39:51
445 Per Nygaard   5:39:54
446 Andreu  Estany CEFUC 5:40:18
447 Jørn Bergeland   5:40:22
448 Sverre Sunnset Sokna i.l 5:40:26
449 Rolf Kleiven Eidsiva Energi BIL 5:40:27
450 Nils-Einar Stenmyren   5:40:28
451 Arve Øverli   5:40:35
452 Svenn Andersen Team S3 5:40:36
453 Nils Fostvedt   5:40:40
454 Helge Opsvik Stranda 5:40:43
455 Stig Skjøstad   5:41:01
456 Kjell Magne Heide   5:41:48
457 Knut Helge Vestre Ørskog IL 5:42:20
458 Roar Antonsen Aurskog-Høland Triatlonteam 5:42:44
459 Jon Hognestad HS News 5:42:57
460 Morten Halvorsen Peab BIL 5:43:10
461 Knut Arild Løberg OPIL 5:43:17
462 Erik Harald Loe Stabæk 5:43:23
463 Frank Myhren strandtorget 5:44:21
464 Sven Kristoffersen Soknedalen IL 5:44:31
465 Frank Pettrém NCC Bil 5:44:53
466 Petter Østbye Nesodden IF 5:44:53
467 Helge Ommundsen   5:46:02
468 Oddbjørn Labråten   5:46:04
469 Espen Stampe HM-BIL 5:46:13
470 Anders Tveraaen Øfsti Brumunddal SK 5:46:29
471 Magnus Haandlykken Pinnerud støl og strekk 5:46:30
472 Helge Legernes   5:46:38
473 Arne Granrud Alvdal IL 5:46:39
474 Espen Krogh Aker Solutions 5:46:57
475 Torbjørn Mæland Petoroaktiv 5:47:39
476 Tormod Snekkerhaugen EVS 5:47:48
477 Grant Mcleod   5:47:57
478 Helge Olsen Odfjell BIL 5:48:22
479 Arild Hokstad   5:48:30
480 Yngvar Mæhre Evry 5:48:36
481 Morten Kamperhaug Siljan 5:48:57
482 Henry Meyer Heggedal 5:49:05
483 Terje Dyngen   5:49:22
484 Amund Trøstheim Nes.spklubb 5:49:27
485 Gunnar Børge Pedersen Bjoneroa IL 5:49:30
486 Bjørn Kjærnes   5:49:39
487 Even Østheim kif alpin 5:49:57
488 Fredrik Stangebye-Nielsen Norcem/Leca/Bygg.no 5:50:00
489 Frode Bjørklund Bjørklund VVS 5:50:02
490 Lars Halleraker   5:50:20
491 Morten Eide   5:50:43
492 Bernt Terje Evensen Norcem/Leca/Bygg.no 5:50:54
493 Stig Rindal Norcem/Leca/Bygg.no 5:50:55
494 Steinar Ekrann   5:51:23
495 Karl Arne Stemsrudhagen Namnå IL 5:52:06
496 Runar Kirkerud Berg-Hansen 5:52:16
497 Trond Vaagan Team Skjetten Påfugl 5:52:52
498 Ole Kristian Wåtland   5:52:56
499 Olav Tofte   5:53:10
500 Jan Kjetil Andersen SG Finans 5:54:19
501 Dag A. Tønsberg Norcem/Leca/Bygg.no 5:55:23
502 Rune Smidesang Ringebu Fåvang Skiklubb 5:55:29
503 Kim Alexander Kopperud   5:56:31
504 Henning Mostue SpareBank 1 SMN 5:56:36
505 Tron Eid   5:57:11
506 Rune Bjørnar Lund   5:57:44
507 Terje Nordhagen   5:57:56
508 Knut Gunnar Dissen   5:59:06
509 Bjørn Inge Dissen Telenor Bedriftsidrettslag 5:59:27
510 Dag Martin Bakken IF BIL 5:59:35
511 Arne Bergdal   5:59:38
512 Kjell Øvrebø Noen IL 5:59:41
513 Janne Gustavsson Norcem/Leca/Bygg.no 5:59:59
514 Eirik Eldegard Eriksen Kjærstad Il 6:00:26
515 Knut Wellerop   6:01:07
516 Dag Gundersen Frokostkameratene 6:01:35
517 Ole Døhlen Bjerke IL / Bori 6:01:40
518 Øivind Gundersen Frokostkammeratene 6:01:44
519 Sindre Norderhaug   6:01:47
520 Hans Øivind Dalby Berg & Dalby 6:01:52
521 Pål Henning Berg Berg & Dalby 6:01:53
522 Roar Ensrudhagen Team TOPRO 6:02:04
523 Gudbrand Framgården   6:02:14
524 Øystein Hauge Bækkelagets Sportsklub 6:02:43
525 Ingvald Garbo   6:03:05
526 Kjetil Bjørnhaug Team Kokkos 6:03:12
527 Tor Erling Møstad   6:03:26
528 Paal Hylin Fred. Olsen Sportsklubb 6:03:53
529 Ole Studsgård Frisk Bris 6:04:21
530 Albert  Bonfill CEFUC 6:04:39
531 Håvard Hovdhaugen   6:04:59
532 Pelle Bruun   6:05:14
533 Jan Rune Hurlen   6:05:30
534 Jan Gjerde   6:05:44
535 Stig Arild Rønningen Stasjonskameratene 6:06:00
536 Terje Lunder   6:06:46
537 Knut Gulliksen   6:06:56
538 Morten D Hansen Seco Tools Norge 6:07:25
539 Morten Georgsen   6:07:40
540 Hans-Martin Solberg NAV Buskerud 6:08:07
541 Oddvar Grindahl Brumunddal SK 6:08:16
542 Morten Bakken   6:08:23
543 Magne Nordheim Team Dell 6:08:36
544 Atle Fæmundshytten Røros il 6:08:45
545 Thomas R. Simonsen LLENTAB 6:08:50
546 Ignace Corthouts   6:09:01
547 Jørn Aasgaard   6:09:06
548 Toni Gasset CEFUC 6:09:16
549 Alf Skjelstad Roterud 6:09:24
550 Eivind Straalberg NCC Bil 6:09:39
551 Arne Sauar Grane 6:10:00
552 Jarle Sørby   6:10:08
553 Vidar Gustavsen TESS 6:10:08
554 Per Holm Nordheim Team Coop 6:10:54
555 Geir Holløkken   6:11:03
556 Nils Andresen   6:12:19
557 Magnus Nilsen   6:13:08
558 Rolf Baisgård   6:13:18
559 Rune Blomhoff Lyn Ski 6:13:35
560 Richard Røed Hpil 6:13:49
561 Kim Anders Aas Røyken CK 6:14:00
562 Svein Hertzenberg ABB BIL 6:14:05
563 Amund Bø HRA tur og trim 6:14:12
564 Håvard Jensen Team Coop 6:15:34
565 Arne Lind   6:15:35
566 Tom Borgen Østre Toten Skilag 6:15:52
567 Nils Erik Almestrand NMK SØR GUDBRANDSDAL 6:16:36
568 Tom Ivar Borgen TESS 6:16:43
569 Terje Sivesind Seco Tools Norge 6:16:54
570 Rune Grindal BRUKARA 6:17:01
571 Stein Ove Thorkildsen   6:17:04
572 Albert Hufenreuter Snowloew 6:18:34
573 Åge Odden   6:19:40
574 Ole Alvim Spydeberg IL 6:20:25
575 Per-Trygve Krossholm Bærums Verk IF 6:21:54
576 Erling Løkken Raufoss IL 6:22:03
577 Helge Simonsen Ringvoll og Høyden BHT 6:22:26
578 Håkon Skjørland   6:23:13
579 Per Wiik Madshus 6:23:30
580 Petter  Heia   6:24:07
581 Per Ivar Kjølnes   6:24:43
582 Dag Midtfjord   6:24:44
583 Knut Ola Halvorsen Privat 6:24:52
584 Svein Aage Helander Tyrili 6:25:57
585 Gunnar Schjønsby   6:26:29
586 Tom Fjeldstad Team Solland 6:27:30
587 Øyvind Lindtun Bjerklind il 6:27:45
588 Tore Andresen NRK bil 6:27:49
589 Fred Antonsen   6:27:52
590 Frank Foyn   6:28:15
591 Svein Erik Moe   6:28:39
592 Espen Kirkhorn   6:28:50
593 Ketil Haugan   6:29:00
594 Peter Groule   6:29:14
595 Dag Audun Fiskvik Drøbak Frogn IL 6:29:59
596 Ketil Karijord Posten Trondheim 6:30:09
597 Kjell Sindre Johansen Tennfjord Mannskor 6:30:19
598 Finn Halvorsen Aker Subsea 6:30:57
599 Hermund Danielsen Norcem/Leca/Bygg.no 6:31:05
600 Vigleik Vikane Telenor BIL 6:31:35
601 Ørjan Haugsbø   6:31:38
602 Espen Bengston Trvann Skisenter AS 6:32:18
603 Arild Mork Skjeltorp   6:33:30
604 Arne Lund Mangen Turlag 6:33:35
605 Askjell Hjellvik Hjellvik I.L. 6:34:20
606 Atle Tandberg TESS 6:34:33
607 Johan Bergqvist Siljansnäs IF 6:34:38
608 Jonny Arntsen   6:34:48
609 Joan Garreta CEFUC 6:34:57
610 Niclas Roos SK Verket 6:37:29
611 Morten Vegel AGA BIL 6:37:55
612 Ivar Western Grindvoll idrettslag 6:38:41
613 Hans Christian Thagaard   6:38:48
614 Tor Edvard Solberg Spydeberg IL 6:39:05
615 Hans Bjarne Øen   6:39:17
616 Erling Nyvoll   6:40:18
617 Jens Westby Svelvik 6:41:40
618 Rune Bjerkeng   6:41:45
619 Lars N Johansen Åskollen Sykkelklubb 6:41:46
620 Erik Vollen   6:41:47
621 Josep Naudó CEFUC 6:42:01
622 Francisco  Navarro CEFUC 6:42:02
623 Willy Grøndalen Freia BIL 6:42:20
624 Ole Anders Authen Securitas AS 6:42:52
625 Geir Nordby   6:45:32
626 Stig Rune Dalane Vestringen 6:45:36
627 Magnus Larsen   6:45:58
628 Hans Reidar Gulliksrud Eltek BIL 6:47:37
629 Arild Sch. Rustad Vingrom Bygg BIL 6:47:43
630 Frank Arne Moen   6:47:57
631 Minoru Matsuyama   6:48:32
632 Hannes Larsson Suomi Team 6:48:33
633 Jan Erik Bergløkken Raufoss IL 6:48:45
634 Knut Gjerløw Danske Bank 6:49:10
635 Jon Sigurd Olsen GIF 6:49:10
636 Ove Myhre   6:50:55
637 Lars Hagen Jensen   6:51:07
638 Arnt Myran   6:51:48
639 Roar B. Nilsen Vingrom Bygg BIL 6:51:51
640 John Erik Bekkelund Vingrom Bygg BIL 6:51:54
641 Thorer Egeland Spydeberg IL 6:52:12
642 Bjørn Esbjørnsen By-Bo-Il 6:53:24
643 Kurt Ole Andersen Dansk Skiforbund 6:54:20
644 Nils Olav Owren Toppen IL 6:55:56
645 Atle Tømta Toppen IL 6:55:59
646 Rune Andre Skarning IFE Atomen BIL / Skjeberg CK 6:56:45
647 Arne Røsdal   6:56:51
648 Amund Grønhaug   6:56:57
649 Svein Gunnar Huset Hedalen IL 6:56:58
650 Anders Jacobsen Schmidt   6:59:42
651 Gudbrand Bolstad   7:02:20
652 Helge Larsen   7:02:30
653 Stein Erik Sætran 173 7:02:38
654 Gunnar Ramdahl   7:05:01
655 Håkan Lager Team OTC 7:05:28
656 Jørgen Flou   7:08:12
657 Chr. N. Frandsen   7:08:12
658 Anders Hansen   7:09:46
659 Rune Hjelseng telenor / Driv 7:09:47
660 Henning Andersen Norcem/Leca/Bygg.no 7:10:30
661 Thomas Berger Norcem/Leca/Bygg.no 7:10:32
662 Börje Skoog JIK Sundsvall 7:11:03
663 Bjørn Lien Privat 7:11:23
664 Tore Solvar Karlsen Stilla Tørsten 7:13:06
665 Carl Eivind Bjørndal   7:16:17
666 Gunnar Gullaksen Laksevåg 7:16:46
667 Ole Vidar Moen   7:17:26
668 Jon Arne Markhus I.L.GRO 7:17:57
669 Tore Skar   7:19:14
670 Geir Kjetil Finneide   7:19:32
671 Ronny Engan 09:59 7:19:33
672 Svein Erik Frøne Team Trikken 7:21:44
673 Rolf Lønstad Gjøvik & Toten golfklubb 7:22:17
674 Torleiv Berglid Dirt team 7:23:29
675 Stig Wilhelm Asplin Team Asplin 7:23:41
676 Bjørnar Ås Livsstil Norge 7:24:43
677 Odd Jarle Strønen   7:31:34
678 Karstein Fauskanger Statens Vegvesen BIL 7:32:56
679 Per Olav Skjølsvold Dirt team 7:33:20
680 Jon Syver Norbye   7:36:09
681 Øyvind Nordmoen   7:44:58
682 Trond Erland Hovdenes Vingrom BIL 7:48:45
683 Glenn Norli Jørgensen IF Frøy 7:53:08
684 Jan Eken   7:54:29
685 Bjørn Einar Hansen Aker Aktiv 7:56:57
686 Terje Høitomt GLØR 8:09:29
687 Paul Buckley västergärdet grill&sport 8:28:01
688 Geirr Gustavsen västergärdet grill&sport 8:28:05
689 Gunnar Sundal   8:28:29
690 Frank Opsahl   8:36:08

Menn 16 til 39 år - nb! Klasse 40 år og eldre er ovenfor

1 Ole-Christian Fagerli   3:16:09
2 Stein-Erik Eriksen   3:19:07
3 Daniel Skjønsfjell Nordreisa IL 3:19:56
4 Cato Steinsvåg Eidsdal IL 3:23:15
5 Simen Bjørstad Telenor BIL 3:24:26
6 Christian Amdahl Sjusjøen IL 3:29:23
7 Kjartan Medle SK Rye 3:44:22
8 Erling Evenstuen Nøk Bil/Rendalen 3:46:09
9 Erlend Hoel Stange SK 3:46:09
10 Erik Lokreim Slapgard Østre Toten Skilag 3:47:09
11 Fred Lund   3:49:43
12 Pål Sørensen VG 3:50:02
13 Glenn Roger Tjernø   3:50:28
14 Kjetil Bergh Sportsland.no 3:50:47
15 Simen Robsahm Brumunddal elektro as 3:51:57
16 Martin Blomhoff Holm   3:53:36
17 Kjetil Skullerud Toppen I.L 3:54:37
18 Rune Kværndal Toten Sparebank BIL 3:55:01
19 Kenneth Skjønhaug Coca-Cola 3:55:17
20 Jørn Erik Kirkeeide Stryn Sykkelklubb 3:55:18
21 Glenn-Håvard Sønju   3:55:54
22 Håkon Kruse Ludvigsen   3:56:55
23 Håkon Gjendem Moen Skjåk IL 3:57:53
24 Magnus Johnsson Karlbergs SIF 3:58:25
25 Vegar Koch Lie Granli IL 3:58:57
26 Jakob Simonhjell Kråkstad 3:59:28
27 Eirik Bøckmann NTNU-BIL 3:59:57
28 Mikael Praagman Moe OSI langrenn 4:00:57
29 Svein Storlien Lillehammer 4:01:07
30 Håvard Mæland   4:01:29
31 Sindre Weydahl Båstad IL, Ski 4:01:53
32 Jens Olav Leirvik Rustad IL 4:02:00
33 Aksel Skaar Skogvang Reinertsen BIL 4:04:41
34 Anders M Galaasen   4:06:25
35 Eirik Smidt Sagstuen   4:06:53
36 Geir Børli Nyhus Lillehammer ck 4:07:02
37 Kjetil Meldahl Bråten Åsa Il 4:07:06
38 Bjørn Espen Vatne Humbil 4:07:29
39 Jeremy Toussaint NIL 4:08:28
40 Jonatan Engeskaug Nilsen Biri IL 4:08:36
41 Christer Opsann Rudsbygd IL 4:08:58
42 Harald Aasen Leeds FC 4:10:49
43 Joakim Aalberg Team Aalberg 4:10:52
44 Trygve Berg Høegh Sport 4:11:20
45 Magnus Molstad Olsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:11:44
46 Jan Gaute Lie Øyer-Tretten 4:11:57
47 Stian Ørbæk Nordre Eidsvoll IL 4:12:06
48 Simen Andreas Tveter TveterGutta 4:12:28
49 Stian Sandtorv Lørenskog CK 4:12:33
50 Erik Thorshaug Nordbygda Ski 4:13:30
51 Tor Eirik Ombustvedt Gullungene 4:15:10
52 Frank-Jakob Sandbakk Markane IL 4:15:16
53 Tormod Evje Harestua IL 4:15:41
54 Audun Markeng Regnskapsconsult 4:17:27
55 Peter Solvoll Lyby Sunnaas sykehus 4:17:52
56 Andreas Haaland Ckvansjø 4:18:50
57 Stian Helgerud   4:19:07
58 Petter Berg   4:19:49
59 Erik Marius Nygaard   4:22:45
60 Atle Paulen Førde 4:22:47
61 Magnus Kyrkjebø TIF Viking 4:23:02
62 Kenneth Kongsvold TINE SA/IL TRY 4:23:30
63 Simen Hexeberg   4:24:22
64 Torbjørn Harstad Medtronic Global Heroes 2012 4:24:52
65 Gunnar Alvim Spydeberg IL 4:25:10
66 Jacob Mollatt Team Beastmode 4:25:15
67 Halvor Olstad Vingrom Bygg BIL 4:26:11
68 Anders Engelstad Team Kaffetid Rykkinn 4:26:18
69 Magnus Lundell Larsen Langhus IL 4:27:10
70 Børre Tvedt Olsen Forsvaret Kolsås BIL 4:27:12
71 Lars Kristian Klemetsaune Utgård Østerdal Garnison 4:27:29
72 Steinar Muggerud   4:28:02
73 Leif Martin Brodahl   4:28:09
74 Hans-Peter Johansson Håby IF 4:28:29
75 Eirik Vollen Imtech Lørenskog CK 4:29:05
76 Kenneth Warming Oslo Båtmannsforretning AS 4:30:01
77 Vegard Gillebo Coca-Cola 4:30:11
78 Christian Thanh Tran   4:30:36
79 Svein Gøran Bortne SK Verket 4:31:22
80 Clas Leman Siljansnäs IF 4:31:25
81 Petter Bergstrøm Soon Ck Ski/ SK Verket 4:31:38
82 Jørund Farner   4:31:39
83 Hans Petter Kvarsnes Romerike politiidrettslag 4:34:18
84 Karl Fredrik Holter   4:34:24
85 Christian Offstad Stekestad 4:34:41
86 Bernt Jevne   4:34:53
87 Harald Michelsen   4:35:21
88 Ole Christian Haugen Hornindal IL 4:35:38
89 Fredrik Gottenborg Larsen Flisa 4:35:57
90 Roy Lien MjøsSki 4:36:41
91 Magnus Karge Statens kartverk BIL 4:37:12
92 Audun Hasås Borg Grüner IL/Høgtun FHS 4:37:14
93 Anders Helseth Heggedal IL 4:37:23
94 Andreas Søreng  Høiby   4:37:51
95 Jørn Berg   4:37:51
96 Mindaugas Lukauskas Berg-Hansen 4:38:15
97 Joachim Christensen Team GT 4:38:32
98 Espen Viken Dyngen   4:38:58
99 Alexander Smedås   4:39:50
100 Morten Seberg DB Schenker 4:40:03
101 Martin Grevle Haug   4:41:25
102 Knut Storvik GD bil 4:41:33
103 Vegard Aanonsen Troll Karateklubb Bushido 4:42:23
104 Knut Olav Sundby   4:42:24
105 Per Willy Loso Kautokeino IL 4:42:41
106 Henrik Hertzman   4:43:47
107 Kjetil Jr. Bjørge   4:43:53
108 Fredrik Borg Johannessen Team Borg 4:44:14
109 Per Christian Moe   4:44:40
110 Kristian Skallerud   4:45:10
111 Jan Tore Brastad   4:45:54
112 Christian Bakke Norcem/Leca/Bygg.no 4:46:31
113 Nils Kristian Aker Vestfossen IF 4:46:54
114 Jørn Hindklev Norcem/Leca/Bygg.no 4:47:34
115 Per Anders Kindberg Team KSRØR 4:47:49
116 Marco Hunstad   4:48:14
117 Chris Henrik Olsen   4:48:29
118 Lage Lervold   4:49:02
119 Thomas Danielsen   4:49:45
120 Geir Gunnesmæl Vind IL 4:50:16
121 Bent Evensen Sørum 4:50:16
122 Lars Alhaug Svea skilag 4:50:27
123 Jonas Emil Tveter TveterGutta 4:50:43
124 Morten Røsjø Handelsbanken 4:52:33
125 Arne Ragnvald Smidesang Vingrom Bygg BIL 4:52:47
126 Jøran Laukeland   4:52:53
127 Nikolai Løvstad   4:53:27
128 Vegar Antonsen Sofiemyr judokwai 4:54:02
129 Eirik Strønen Bergen Triathlon Club 4:55:20
130 Espen Arnesen Norsk Tipping BIL 4:55:22
131 Daniel Rosenlund Eidsiva bredbånd 4:55:59
132 Jan Øyvind Woldene IBM Club 4:56:43
133 Anders Waaler Mørch Skrepstad 4:57:14
134 Kai-Rune Bjella-Fosshaug Klikk klakk klikk klakk 4:57:44
135 Mick Semb Wever Ingen 4:57:46
136 Kai Magnus Fauske   4:57:51
137 Emil Andreas Kvarsnes   4:58:12
138 Tor Eirik Nydahl Norske fjompenisser 4:58:38
139 Kristian Skovsbøl Jensen   4:59:41
140 Magnus Haldorsen Moss skiklubb 5:00:09
141 Simen Walbye Gjerstad FINN.no 5:00:28
142 Kristian  Korsmo KORK 5:01:50
143 Steffen Bergli   5:02:59
144 Petter Handeland   5:03:11
145 Cato Olsen Bolla Bein 5:03:24
146 Ole Christian Espedal TESS 5:03:26
147 Kasper Jacobsen Bækkelagets SK ski 5:03:40
148 Jostein Angeltvedt   5:03:49
149 Bernhard Böckl   5:04:03
150 Karsten Holt Simonsen Moss 5:04:04
151 Pål Bakke   5:05:26
152 Henrik Torp   5:06:14
153 Hans Trøstheim Nes sportsklubb 5:06:17
154 Svein-Erik Losnegård SK Bakglatt 5:07:38
155 Martin Wold   5:07:45
156 Martin Biribakken   5:08:52
157 Steffen Isaksen   5:09:52
158 Roar Hoelset Synnøve Finden 5:09:54
159 Karl Axnäs Axa sportklubb 5:10:45
160 Tor-Andre Hansen Åsbygda Idrettslag 5:11:36
161 Vegard Hestdalen NCC 5:12:11
162 Amund Haugstulen Sel IL 5:13:06
163 Thomas Offstad Stekestad 5:13:33
164 Lars Erik Aamodt   5:15:12
165 Marius O. Andresen   5:15:16
166 Even Skirstad KLP BIL 5:15:25
167 Per Arne Davidsen Rema Distribusjon AS 5:15:35
168 Espen Bakken Kongsberg 5:15:57
169 Joakim Ekseth   5:16:05
170 Ole Anders Reistad TESS 5:16:16
171 Tom Susnjar   5:16:57
172 Dan Paulsen   5:17:07
173 Kristoffer Davey Dalsgaard   5:17:09
174 Torstein Heggstad   5:17:09
175 André Solheim Telenor BIL 5:17:21
176 Stig Arne Tronsgård   5:17:41
177 Pål Aril Olsen il vestringen 5:17:49
178 Tobias Fagerland   5:18:07
179 Tommy Tungevåg   5:18:31
180 Martin Sagstuen   5:18:57
181 Geir Kamsvåg   5:19:13
182 Mads Schondel-Andersen Dansk Skiforbund 5:20:07
183 Tor Harald Nordnes   5:20:13
184 Bjørn Torgersen   5:20:18
185 John Haukåen   5:20:23
186 Johan Larsson Försvarsmakten 5:20:54
187 Andre Kristiansen DE Service 5:20:56
188 Annbjørn Vasdal   5:21:00
189 Stig Jacobsen   5:21:31
190 Hans Tore Eggum   5:21:34
191 Martin Klungland BSK 5:21:38
192 Andreas Aure Åndlasnes IF 5:22:26
193 Håkon Thiis-Evensen Norcem/Leca/Bygg.no 5:22:43
194 Reidar Kveine BK Bil 5:22:59
195 Lars Øyvind Aasgaard   5:23:11
196 Nicolai Melvær Karlsen Vingrom Bygg BIL 5:23:14
197 Ole Andreas Nygaard   5:25:00
198 Ole Martin Johnsen   5:26:13
199 Øystein R Simonsen Mjøsen Skog SA 5:27:11
200 Kjell Anders Storsand Orkanger IF 5:27:35
201 Marius Tuverud Gangnes Gangneskroken 5:28:12
202 Ivar Leifsson DnB 5:29:14
203 Fredrik Johansen   5:30:09
204 Brede Fosshaug Bad Boys 5:30:09
205 Jon-Steinar Sjøvik Hanstad   5:30:46
206 Magnus Aasjord   5:31:32
207 Roger Gården   5:32:17
208 Ola Ulvolden   5:32:18
209 Lars Løvholm   5:32:56
210 Karl Emil Utnes   5:34:40
211 Dag Andre Hjellvik Hjellvik I.L. 5:35:05
212 Stig Uthushagen   5:36:04
213 Ole-Jørgen Hannestad   5:36:39
214 Per Arne Kvaalen Totens Sparebank BIL 5:39:27
215 Raymond Gustu ILKS 5:39:42
216 Alexander Ommedal   5:39:44
217 Magnus Krohg Brevig   5:39:53
218 Svein Arild Vadøy Plantasjen 5:40:47
219 Andreas Kollvangsnes   5:41:20
220 Tony Dalsheim Pedersen   5:41:29
221 Thomas Nergård   5:41:32
222 Bjørnar Seim   5:41:41
223 Tore Østerbø SpareBank 1 SMN 5:42:07
224 Anders Juliussen Milslukern 5:43:44
225 Gisle Digernes SkiOrDie 5:44:44
226 Erland Stakvik   5:46:26
227 Are Christian Terjesen Sport 1 5:46:43
228 Bård Selsås   5:47:22
229 Fredrik Bruun Volkswagen 5:48:01
230 Thomas Angell Plantasjen Norge 5:48:26
231 Stig Myrmel Førde 5:48:39
232 Elias Leikvam Gausdal skilag 5:49:04
233 Svend Jørgen Martinsen Vang Skiløperforening 5:49:13
234 Olav Henning Kapstad Klæbu IL 5:49:14
235 Martin Leikvam Gausdal skilag 5:49:26
236 Christian Aanerud   5:49:52
237 Bjørn Kristian Bråten NCC Bil 5:50:14
238 Heine Mohn SkiOrDie 5:51:20
239 Ørjan Bergan Running Gunners 5:53:07
240 Nils Jørgen  Vordahl   5:53:16
241 Morten Johannessen Nittedal Banquet Racers 5:54:17
242 Fredrik Midttømme Høgtun Fokehøgskole 5:54:54
243 Viktor Forss FINLAND 5:55:56
244 Jan Haglund FINLAND 5:55:56
245 Kenneth Gillberg FINLAND 5:55:58
246 Terje Gammelsæter Volkswagen 5:56:48
247 Thomas Kjeldsberg   5:57:06
248 Runar Groven   5:57:24
249 Eirik Laberg Agnitio BIL 5:57:48
250 Alf Olevik Ulvan   5:57:56
251 Sean Monaghan   5:58:22
252 Audun Barsten Johnsen   5:59:10
253 Dan Øyvind Bergløkken Kristiansen Raufoss I.L. 5:59:55
254 Knut Ove Eggum   6:01:08
255 Erik Svensrud   6:01:36
256 Håvard Gulliksen   6:06:56
257 Sander Bratlie Team Powerade 6:08:56
258 Henning Weider Hauken IL 6:09:27
259 Knut Erik Blankenborg   6:09:35
260 Frode Kristiansen Granli IL 6:09:38
261 Ole Anton Røyne   6:11:06
262 Steffen Dymbe   6:11:53
263 Eivind Flesland   6:13:00
264 Alexis Merino   6:14:02
265 Anders Hellerud   6:14:11
266 Harald Slemdal Berg-Hansen 6:14:45
267 Arne Hellebostad SkiOrDie 6:15:46
268 Jo Andreas Nordli Microsoft Norge 6:15:59
269 Audun Andreassen Peab BIL 6:17:09
270 Henrik Brosvik SkiOrDie 6:18:31
271 Jørgen Andersen Peab BIL 6:22:10
272 Mathias Falkevik   6:23:03
273 Mathias Haug Førde 6:23:08
274 Ole-Mats Moskvil Team Tungpusta 6:23:13
275 Kin Rune Hagen   6:24:43
276 Vegard Asphoug   6:27:48
277 Henrik Tronstad   6:28:05
278 Marius Røed Antonsen   6:29:58
279 Niklas Antonsen   6:30:56
280 Jonathan Bratt   6:30:56
281 Christoffer Odden   6:30:58
282 Jonas Ramsli Hansen   6:31:36
283 Cato Berthling   6:31:43
284 Mats Knudsen   6:33:30
285 Kjetil Isaksen Peab BIL 6:34:36
286 Tor Trondsen SK Verket 6:37:45
287 Alexander Nicolaisen   6:37:50
288 Ketil Gjerde Evry BIL 6:38:37
289 Lars-Robin Haugen Mæland   6:39:30
290 Vidar Kalsund TORO 6:43:48
291 Knut S. S. Wettre Team Skjetten Påfugl 6:44:35
292 Lars Henrik Eikehaugen   6:45:53
293 Martin Lindberg Sørensen   6:51:22
294 Ben Samuel Samuelsen   6:55:13
295 Simen Tørstad Thommesen Snøapekattene 6:56:46
296 Jomar Hermstad Høgtun fhs 7:00:02
297 Ronny Valldal Benteler BIL 7:06:52
298 Ken Morgan Evensen Rakkestad motorsportklubb 7:07:55
299 Christopher Sperbund   7:09:19
300 Lasse Braathen Team Nittedal Lightning 7:14:34
301 Emil Hovsløkken   7:23:26
302 Kjetil Dalby Lien TESS 7:23:30
303 Jon Andreas Berentsen   7:34:23
304 Rasmus Guldager   7:37:00
305 Henrik Isaksen DFI 7:37:03
306 Hans Einar Gran   7:37:23
307 Sigbjørn Eide Strand Eide IL 7:38:36
308 Jan Ragnvald Eide Eide IL 7:38:41
309 Geir Thøgersen   7:42:25
310 Sondre Klungland BSK 7:56:58
311 Julius Asplin Team Asplin 8:00:41
312 Marius Tyr Stene   8:01:19
313 Andreas Nordlinder   8:28:07
314 Sindre Strandum BUSMORAMP 8:31:21

 


* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse