KIRKEBAKKEN GP: Resultater alle klasser| TOTEN SKIFESTIVAL: RESULTATER: Lørdag 50 km: Kvinner- Menn| Fredag 10 km: Kvinner- Menn| Program| Startliste| VELDIG MANGE ANDRE RESULTATER mellom nyhet 4 og 5| LANGRENN PLUSS| SKIPLUKKER'N SVARER| FØLG LINDESNES - NORDKAPP
Ola Vigen Hattestad jubler vilt etter å ha vunnet OL-sprinten i Sotsji 2014. Foto: NordicFocus.

Ola Vigen Hattestad jubler vilt etter å ha vunnet OL-sprinten i Sotsji 2014. Foto: NordicFocus.

Startliste OL Menn Lagsprint

OL Sotsji 2014

Lagoppstillingene for guttas teamsprint onsdag viser at det er 23 lag skal kjempe om medaljene. Fullstendig oversikt får du på neste side.

Tips en venn  Skriv ut

Det norske laget går i første semifinale, som starter klokken 11:05.

Det blir gått 6 etapper á 1,8 kilometer og de to beste tidene fra hver av de to semifinale kvalifiserer seg direkte til finale. De 6 beste tidene blant lagene som er plassert fra 3.-8. i sin semifinale går også videre, slik at det blir 10 lag i finalen.

Slik er løypeprofilen per runde/etappe
Klassisk

1800 meter
35 meter høydeforskjell
32 meter i maksimal klatring
62 høydemeter totalt

Startnr Nasjon og navn Født
 1 NORWAY  
    HATTESTAD Ola Vigen  1982
    NORTHUG Petter jr.  1986
 2 GERMANY  
    DOTZLER Hannes  1990
    TSCHARNKE Tim  1989
 3 ITALY  
    PELLEGRINO Federico  1990
    NOECKLER Dietmar  1988
 4 CANADA  
    KERSHAW Devon  1982
    HARVEY Alex  1988
 5 SWITZERLAND  
    COLOGNA Dario  1986
    COLOGNA Gianluca  1990
 6 CZECH REPUBLIC  
    JAKS Martin  1986
    RAZYM Ales  1986
 7 AUSTRIA  
    WURM Harald  1984
    HAUKE Max  1992
 8 GREAT BRITAIN  
    YOUNG Andrew  1992
    MUSGRAVE Andrew  1990
 9 ESTONIA  
    KUMMEL Peeter  1982
    RANKEL Raido  1990
 10 ROMANIA  
    PRIPICI Florin Daniel  1995
    PEPENE Paul Constantin  1988
 11 CHINA  
    SUN Qinghai  1988
    XU Wenlong  1987
 12 FRANCE  
    MANIFICAT Maurice  1986
    GAILLARD Jean Marc  1980
 13 RUSSIAN FEDERATION  
    VYLEGZHANIN Maxim  1982
    KRIUKOV Nikita  1985
 14 KAZAKHSTAN  
    CHEBOTKO Nikolay  1982
    POLTORANIN Alexey  1987
 15 SWEDEN  
    JOENSSON Emil  1985
    PETERSON Teodor  1988
 16 FINLAND  
    NISKANEN Iivo  1992
    JAUHOJAERVI Sami  1981
 17 UNITED STATES OF AMERICA  
    HAMILTON Simeon  1987
    BJORNSEN Erik  1991
 18 POLAND  
    KRECZMER Maciej  1981
    STAREGA Maciej  1990
 19 JAPAN  
    MIYAZAWA Hiroyuki  1991
    ONDA Yuichi  1980
 20 SLOVAKIA  
    MLYNAR Peter  1988
    BAJCICAK Martin  1976
 21 BULGARIA  
    GRIDIN Andrey  1988
    TSINZOV Veselin  1986
 22 AUSTRALIA  
    BELLINGHAM Phillip  1991
    WATSON Callum  1989
 23 UKRAINE  
    PEREKHODA Ruslan  1987
    KRASOVSKYI Oleksii  1994

SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse