-->
BLINK direktelinker rett under nyhet nr. 2
RESULTATER: Meråker Mountain Challenge| Andre konkurranser
Anders Aukland. Foto: Geir Nilsen / Langrenn.com.

Anders Aukland. Foto: Geir Nilsen / Langrenn.com.

Startlister Jizerska

Første renn i Ski Classics 2011

Startlistene for det 50 km lange Jizerska Padesatka er klare. 120 nordmenn stiller, blant dem mange som ventes å slåss helt i toppen. Her ser du liste over alle påmeldte i eliteklassene, samt også alle nordmenn.
Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Blant de 32 nasjonene som deltar i Jizerska søndag 8. januar er det kun arrangørlandet Tsjekkia med sine 3.190 påmeldte og Tyskland med 689 som er større enn Norge hva gjelder antall løpere til start.

Kvinner Elite

Elite   Z40   Hansson, Sandra 1980   SWE   Team Moelven
Elite   Z40   Boner, Seraina 1982   SUI   Team Exspirit
Elite   Z40   Nystroem, Susanne 1982   SWE   Team Exspirit
Elite   Z40   Hansson, Jenny 1980   SWE   Team Exspirit
Elite   Z40   Mischol, Seraina 1981   SUI   Engadin Skimarathon
Elite   Z40   Lintzen, Nina 1978   SWE   Arsunda IF
Elite   Z40   Moravcova, Klara 1983   CZE   Ski Klub Jablonec nad Nisou
Elite   Z40   Jambaeva, Tatjana 1980   RUS   Ski-Club SK Chimki
Elite   Z40   Badilatti, Ursina 1982   SUI   Engadin Skimarathon
Elite   Z40   Kocumová, Zuzana 1979   CZE   Liberec
Elite   Z50   Valbusa, Sabina 1971   ITA   Long Distance FMC
Elite   Z40   Confortola, Wyatt Antonella 1975   ITA   Long Distance FMC
Elite   Z40   Santer, Stephanie 1981   ITA   Long Distance FMC
Elite   Z40   Svendsen, Sara 1980   NOR   Team Xtra Personen
Elite   Z40   Kveli, Laila 1987   NOR   Team Xtra Personell


Menn Elite

Elite   M40   Aukland, Anders   1972   NOR   Team Xtra personell
Elite   M40   Svaerd, Oskar   1976   SWE   Team Exspirit
Elite   M40   Rezac, Stanislav   1973   CZE   Patria Direct Team
Elite   M40   Fredriksson, Mathias   1973   SWE   Team Exspirit
Elite   M40   Laugaland, Audun   1981   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Aukland, Joergen   1975   NOR   Team Xtra personell
Elite   M40   Henriksen, Thomas Magne   1978   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Myrland, Anders   1983   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Alsgaard, Thomas   1972   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Brink, Joergen   1974   SWE   Team United Bakeries
Elite   M40   Hansen, Haavard   1976   NOR   Team NPRO
Elite   M40   Joensson, Markus   1981   SWE   Tranemo IF Skidor
Elite   M40   Santus, Fabio   1976   ITA   Long distance FMC
Elite   M40   Koukal, Martin   1978   CZE   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Sinnes, Svein Tore   1979   NOR   Team NPRO
Elite   M40   Andreasson, Rikard   1979   SWE   Team Exspirit
Elite   M40   Novotny, Viktor   1982   CZE   Fischer Subaru Team
Elite   M40   Keplinger, Markus   1981   AUT   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Carrara, Bruno   1977   ITA   Long Distance FMC
Elite   M40   Ljung, Lars   1986   SWE   Helsinge Ski Team
Elite   M40   Cattaneo, Marco   1974   ITA   Long Distance FMC
Elite   M40   Bonaldi, Sergio   1978   ITA   Long Distance FMC
Elite   M40   Wickstroem, Erik   1982   SWE   Ulricehamns IF
Elite   M40   Kaluzny, Tomasz   1980   POL   Enervit
Elite   M40   Utistog, Svein Olav   1984   NOR   Maxpulse
Elite   M40   Dammen, Kjetil   1983   NOR   Team Xtra Personell
Elite   M40   Rosvall, Martin   1978   SWE   Lycksele IF
Elite   M40   Ahrlin, Jerry   1978   SWE   Team Xtra personell
Elite   M40   Tynell, Daniel   1976   SWE   Team Tynell
Elite   M40   Callesen, Christoffer   1988   NOR   Team Xtra Personell
Elite   M40   Ivanou, Aliaksei   1980   BLR   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Jaernberg, Anton   1984   SWE   Helsinge Ski Team
Elite   M40   Tynell, Rikard   1986   SWE   Team Tynell
Elite   M40   Freimuth, Thomas   1980   GER   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Krska, Jan   1986   CZE   SK Nové Město na Mor
Elite   M40   Hlaváček, Arnošt   1987   CZE   Nordic Team
Elite   M40   Post, Arne   1983   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Bianchi, Eugenio   1985   ITA   Enervit
Elite   M50   Strandbakke, Geir   1964   NOR   Team Sport 1 /lilleh
Elite   M40   Pazdersky, Marek   1981   CZE   Ski Trab Mára
Elite   M40   Jakoubek, Tomas   1979   CZE   TOMSPORT
Elite   M40   Eberharter, Michael   1983   AUT   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Eberharter, Christian   1977   AUT   Skinfit Racing Team
Elite   M40   Janosec, Miroslav   1987   CZE   Rossignol Racing Team
Elite   M40   Seidel, Thomas   1983   GER   VSC Klingenthal
Elite   M40   Jansson, David   1985   SWE   Sc New Sweden
Elite   M40   Kyncl, Tomas   1989   CZE   Team Rossignoll Racing Team
Elite   M40   Ivanov, Sergey   1979   RUS   Long-distance
Elite   M40   Mikus, Martin   1982   CZE   Ski Klub Jablonec n. N
Elite   M40   Horalek, Radek   1980   CZE   Ski klub Jablonec
Elite   M40   Alm, Henrik   1982   SWE   Idre SK
Elite   M40   Sikora, Jakub   1984   CZE   Rossignol Racing team
Elite   M40   Karlsson, Mattias   1988   SWE   Ulricehamns IF
Elite   M40   Pliska, Jiri   1981   CZE   Ski klub Šumava
Elite   M50   Petr, Pavel   1969   CZE   Ski Klub Šumperk
Elite   M40   Zorzi, Cristian   1972   ITA   Long Distance FMC
Elite   M40   Paredi, Simone   1982   ITA   Long Distance FMC
Elite   M40   Novak, Petr   1982   CZE   Patria Direct Team
Elite   M40   Kostner, Florian   1979   ITA   Long Distance FMC
Elite   M50   Kiene, Peter   1969   AUT   Atomic Ski Team
Elite   M40   Lobanov, Evgeniy   1988   RUS   Vershina
Elite   M40   Nilsson, Klas   1986   SWE   Bodens Sk
Elite   M40   Nesvadba, Petr   1986   CZE   ČSK Vysoké nad Jizer
Elite   M40   Aasen Ouren, Geir Ludvig   1974   NOR   Team NPRO
Elite   M40   Johnsson, Jimmie   1985   SWE   Team Exspirit
Elite   M40   Rejzek, Martin   1972   GER   Eintracht Braunschwe
Elite   M40   Norlen, Samuel   1982   SWE   Ulricehamns If
Elite   M40   Tyrnov, Igor   1976   RUS   Sportclub Vesna
Elite   M50   Vuori, Pasi   1970   FIN   Hevoskuuri.fi
Elite   M70   Thonstad, Jarle   1951   NOR   Heimdal IF/PWT Travel
Elite   M40   Thonstad, Audun   1980   NOR   Strindheim IL/PWT
Elite   M40   Bystroem, Fredrik   1982   SWE   New Sweden
Elite   M40   Oestensen, Simen   1984   NOR   Team Xtra personell
Elite   M40   Naess, Boerre   1982   NOR   Team NPRO
Elite   M40   Goetzel, Conrad   1982   GER   Salomon Leki Racing Team
Elite   M40   Sjoeholm, Anton   1987   SWE   Team Exspirit
Elite   M40   Westgaard, Christian   1990   NOR   Rustad IL
Elite   M40   Grude, Jan Erik   1979   NOR   Helleland IL /PWT Travel
Elite   M40   Hagen, Carl Fredrik   1991   NOR   Rustad IL
Elite   M40   Devjatiarov, Valentin   1988   RUS    
Elite   M40   Bjerke, Espen Harald   1980   NOR   Team Birken
Elite   M40   Djupvik, Roger Aa   1981   NOR   Team Birken
Elite   M40   Teisala, Hannu   1980   FIN   Team Hevoskuuri.fi
Elite   M40   Ijaes, Aki   1981   FIN   Team Hevoskuuri.fi
Elite   M40   Naettinen, Niko   1985   FIN   Team Hevoskuuri.fi
Elite   M40   Rissanen, Jarmo   1979   FIN   Team Hevoskuuri.fi
Elite   M40   Varis, Kari   1983   FIN   Team Hevoskuuri


Norske deltakere

Elite   M40   Aasen Ouren, Geir Ludvig   1974   NOR   Team NPRO
633/2   M50   Alfheim, Geir   1962   NOR   Team Extreme
Elite   M40   Alsgaard, Thomas   1972   NOR   Team United Bakeries
1096/2   M40   Amdahl, Sondre   1972   NOR   Trysil
1122/2   M40   Andersen, Erik   1974   NOR   Maxpulse
3268/6   M60   Andersen, Ole Kristian   1957   NOR   Underdog
217/1   M50   Andreassen, Morten   1967   NOR   TFL
4300/8   M40   Anundsen, Thorgeir   1983   NOR   Turrennklubben Rogal
597/1   M70   Arnesen, Arne   1946   NOR    
3189/6   Z40   Arnulf, Maren Christine   1981   NOR   Team Arnulf
4539/8   Z40   Arnulf, Rikke Carine   1983   NOR   Team Arnulf
384/1   M40   Arnulf, Thomas   1988   NOR   Lyn Ski
3458/6   M60   Arnulf, Tom Christian   1952   NOR   Lyn And Team Arnulf
Elite   M40   Aukland, Anders   1972   NOR   Team Xtra personell
Elite   M40   Aukland, Joergen   1975   NOR   Team Xtra personell
891/2   M70   Austgarden, Harald   1945   NOR   Vestringen Il
1118/2   M40   Bentzen, Eirik   1973   NOR   Maxpulse
251/1   M50   Berg, Nils   1969   NOR   Rustad IL
538/1   M40   Bergholt, Bjorn   1987   NOR   Ntnui
Elite   M40   Bjerke, Espen Harald   1980   NOR   Team Birken
1475/3   M60   Brandslien, Arne   1957   NOR   Vestringen Il
625/2   M50   Bredesen, Frank Arild   1971   NOR   EIF
422/1   M40   Brikselli, Tomas   1981   NOR   Ntnui
Elite   M40   Callesen, Christoffer   1988   NOR   Team Xtra Personell
598/1   M70   Dalhaug, Sverre Arne   1950   NOR   Grovfjord Il
3986/7   M40   Dalsgard, Lars Martin   1985   NOR   TAH SK
Elite   M40   Dammen, Kjetil   1983   NOR   Team Xtra Personell
Elite   M40   Djupvik, Roger Aa   1981   NOR   Team Birken
237/1   M50   Dyngen, Stein Idar   1967   NOR   Syril IL / PWT Travel
499/1   M40   Eide, Ole Ivar Stakvik   1984   NOR   Ntnui Langren
813/2   M60   Eriksson, Leif   1959   NOR   Modum
226/1   M50   Evensen, Torfinn   1971   NOR   Rustad Il Norway
2938/5   Z70   Farbu, Bjoerg   1943   NOR   Hamar sk
1089/2   M70   Farbu, Leif   1942   NOR   Hamar sk
481/1   M40   Farestveit, Odd Eirik   1987   NOR   Ntnui-langrenn
436/1   M70   Finsrudlien, Steinar   1950   NOR   Vestringen Il
1005/2   M70   Fjell, Jan Harry   1949   NOR   Korlevoll Il
238/1   M70   Fuglestveit, Ragnvald   1949   NOR    
503/1   M40   Gaasemyr, Dag Gaute   1979   NOR   Osi
569/1   Z40   Gjelten, Berit   1987   NOR   Ntnui
1285/3   M50   Gran, Bjorn Axel   1968   NOR   Halden SK / PWT Travel
916/2   M50   Grottum, Olav Robert   1966   NOR   Egge Idrettslag
Elite   M40   Grude, Jan Erik   1979   NOR   Helleland IL /PWT Travel
570/1   M40   Gullhav, Anders Nordby   1987   NOR   Ntnui
2330/4   M50   Gundersen, Bjarne   1966   NOR   Maxpulse
Elite   M40   Hagen, Carl Fredrik   1991   NOR   Rustad IL
483/1   M40   Hallberg, Martin   1990   NOR   Ntnui
Elite   M40   Hansen, Haavard   1976   NOR   Team NPRO
539/1   M40   Hanssen-Bauer, Oyvind Waage   1989   NOR   Ntnui
354/1   M40   Hasvoll, Balder Carstens   1972   NOR   Skiforeningen
242/1   M50   Hellerud, Gjermund   1966   NOR   Vikersund IF / PWT Travel
Elite   M40   Henriksen, Thomas Magne   1978   NOR   Team United Bakeries
239/1   M60   Hogas, Geier   1956   NOR    
152/1   M50   Hokstad, Vegard   1970   NOR   Eidsvoll Turn
3872/7   M60   Holm, Oivind   1953   NOR   Nordea Bank Bil
4402/8   M40   Hovdhaugen, Havard   1973   NOR   Ringebu
1291/3   M50   Christoffersen, Erik   1962   NOR   Team Extreme
3062/6   M50   Inselseth, Steinar   1964   NOR   Sandefjord Pil
3399/6   M40   Jakobsen, Sigurd Hofsmo   1989   NOR    
1121/2   M70   Jensen, Odd Harald   1943   NOR   Maxpulse
431/1   Z40   Kahrs, Katharina   1985   NOR   Ntnui
3631/7   M70   Kjelvik, hans Kristen   1950   NOR   Tistedalen Friluftsl
3457/6   Z60   Kjendlie, Kathrine   1956   NOR   Lyn And Team Arnulf
149/1   M50   Kjoss, Morten   1969   NOR   Team Extreme
2469/5   Z40   Klokkerud, Mona   1979   NOR    
2451/5   M40   Kloster, Bard   1986   NOR   Turrennklubben Rogal
667/2   M60   Kloster, Ivar   1960   NOR   Turrennklubben Rogal
148/1   M60   Kristiansen, Espen   1961   NOR   Rustad IL
2327/4   M50   Kristoffersen, Atle   1969   NOR   Runar Il
563/1   M70   Kroken, Arne Johan   1943   NOR   Narvik Sk
1079/2   M40   Kumpf, Robert   1982   NOR   Görlitz
119/1   M50   Kvaale, Steinar   1970   NOR   Brandbu IF Norway
Elite   Z40   Kveli, Laila   1987   NOR   Team Xtra Personell
872/2   M40   Kvestad, Kaare   1977   NOR   Underdogs
727/2   M40   Lag, Orjan   1972   NOR   Bislett Turn Og Gymn
366/1   M50   Lag, Steinar   1968   NOR   Veritas Bil
679/2   M60   Larsson, Eirik   1961   NOR   Turrennklubben I Rog
Elite   M40   Laugaland, Audun   1981   NOR   Team United Bakeries
2370/4   M40   Lauritsen, Ole Martin   1983   NOR   Team Arnulf
4350/8   M60   Lemhag, Lars Lennart   1953   NOR   Gjovik Knivlag
624/2   M60   Lingelem, Petter   1961   NOR   Team Extreme
3226/6   M50   Loekeboe, Ola   1967   NOR   Underdog
222/1   M50   Meyer, Roger   1966   NOR   Team Extreme
163/1   M50   Moen, Erik   1965   NOR   Team extreme
1120/2   M40   Mork, Per Erik   1987   NOR   Maxpulse
Elite   M40   Myrland, Anders   1983   NOR   Team United Bakeries
Elite   M40   Naess, Boerre   1982   NOR   Team NPRO
Elite   M40   Oestensen, Simen   1984   NOR   Team Xtra personell
1615/3   M60   Osthus, Petter   1953   NOR   Stotet
626/2   M50   Pedersen, Geir   1969   NOR   Team Extreme
1049/2   M60   Persen, Goran   1961   NOR   Tromso Sk
Elite   M40   Post, Arne   1983   NOR   Team United Bakeries
240/1   M70   Prestrud, Ole   1946   NOR   Rudsbygd IL / PWT Travel
241/1   M60   Rakstad, Odd Arve   1954   NOR   Syril IL / PWT Travel
387/1   M40   Riise, Oystein   1975   NOR   Sk Rye/folkehelseins
458/1   M40   Rimstad, Sigmund   1988   NOR   Ntnui
2333/4   Z40   Ristvedt, Hege Elise   1972   NOR   Maxpulse
1048/2   Z60   Roll, Anne Margrethe   1956   NOR   Narvik Skiklubb
818/2   M50   Rommetveit, Mikkjell   1971   NOR   Strommen Og Lillestr
459/1   M40   Sandbakk, Sindre   1981   NOR   Ntnui-langrenn
3870/7   M80   Sandnes, Ole Morten   1937   NOR   Frol Il
3010/6   M50   Seljevik, Per   1969   NOR   TTIF
135/1   M50   Setlo, Gylve   1965   NOR   Team Extreme
Elite   M40   Sinnes, Svein Tore   1979   NOR   Team NPRO
475/1   M40   Solberg, Erik Langaard   1989   NOR   Ntnui-langrenn
1564/3   Z40   Solem, Kjersti   1983   NOR   Ntnui-langrenn
494/1   M40   Solheim, Lars   1984   NOR   Storen Sportsklubb
Elite   M50   Strandbakke, Geir   1964   NOR   Team Sport 1 /lilleh
2352/4   M60   Sundero, Andre   1960   NOR   Tessanden il
Elite   Z40   Svendsen, Sara   1980   NOR   Team Xtra Personen
207/1   M50   Tendal, Lars   1967   NOR   Rustad IL
Elite   M40   Thonstad, Audun   1980   NOR   Strindheim IL/PWT
Elite   M70   Thonstad, Jarle   1951   NOR   Heimdal IF/PWT Travel
2329/4   M50   Thorud, Roar   1968   NOR   Maxpulse
Elite   M40   Utistog, Svein Olav   1984   NOR   Maxpulse
190/1   M50   Vandsemb, Amund   1966   NOR   Hvam Il
1119/2   M40   Walle Simonsen, Morten   1985   NOR   Maxpulse
4471/8   M40   Westeren, Ketil   1972   NOR   Fet
Elite   M40   Westgaard, Christian   1990   NOR   Rustad IL
1817/4   M40   Wilner, Christoffer   1978   NOR   Rustad IL


---

Slik gikk det i Jizerská 2011
Kvinner

1. Hansson Sandra, TUB 2:36:49.9
2. Boner Seraina, ENG 2:38:20.4
3. Nyström Susanne, EXS 2:39:24.1

Menn
1. Aukland Anders, XTR 2:05:40.4
2. Svärd Oskar, EXS 2:07:30.9
3. Řezáč Stanislav, PAT 2:09:53.5

Se hjemmeside for Jizerská Padesatka for komplette startlister og eventuelle senere endringer.

 


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus