John Kristian Dahl fra Team United Bakeries og Laila Kveli fra Team Centric, vinnere av Vasaloppet 2014. Foto: Madshus.

John Kristian Dahl fra Team United Bakeries og Laila Kveli fra Team Centric, vinnere av Vasaloppet 2014. Foto: Madshus.

Swix Ski Classics foran finalen

Birken ble som kjent avlyst grunnet værforholdene, så da er stillingen i Swix Ski Classics fortsatt den samme foran lørdagens finale i Årefjällsloppet. Det vil si at norske løpere innehar 5 av de 6 trøyene. Se listene her:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Swix Ski Classics Champion

Menn
#   country name team points
1 (1) JOHAN KJØLSTAD UNBA 660
2 (3) JOHN KRISTIAN DAHL UNBA 543
3 (1) SIMEN ØSTENSEN CENT 506
4 (4) DANIEL TYNELL TTYN 385
5 (6) STANISLAV ŘEZÁČ CENT 380
6 (13) JÖRGEN BRINK LEAS 318
7 (10) CHRISTOFFER CALLESEN LEAS 300
8 (4) ANDERS AUKLAND CENT 295
9 (9) JØRGEN AUKLAND CENT 273
10 (7) TORE BJØRSETH BERDAL UNBA 265
11 (8) RIKARD TYNELL TTYN 259
12 (18) AUDUN LAUGALAND LEAS 246
13 (12) KJETIL DAMMEN LEAS 206
14 (14) BRUNO DEBERTOLIS ROSS 193
15 (19) GEIR LUDVIG AASEN OUREN NPRO 193
16 (22) OSKAR SVÄRD COOP 188
17 (11) ALEXEY DVOSKIN VITA 186
18 (26) STIAN HOELGAARD NPRO 169
19 (15) JIMMIE JOHNSSON COOP 164
20 (20) NIKOLAY BOLOTOV VITA 148
21 (23) BILL IMPOLA COOP 141
22 (21) MORTEN EIDE PEDERSEN COOP 138
23 (16) EGOR SORIN RUSM 137
24 (23) JENS ERIKSSON CENT 130
25 (17) EUGENIY DEMENTIEV VITA 127
26 (35) IVAR TVEITEN BMYH 94
27 (38) MARTIN ROSVALL MILA 90
28 (34) MARKUS JÖNSSON SKIR 88
29 (25) ROGER AA DJUPVIK COOP 87
30 (28) FREDRIK BYSTRÖM HELS 86
31 (45) ANDERS HØST CETA 81
32 (53) DAN MOBERG SYSA 79
33 (27) TONI LIVERS ROSS 78
34 (30) THOMAS HENRIKSEN LEAS 75
35 (30) ELDAR RØNNING UNBA 66
36 (32) KLAS NILSSON MILA 60
37 (29) SVEIN TORE SINNES NPRO 57
38 (31) SERGEY SHIRIAEV RUSM 54
39 (32) RICCARDO MICH ROSS 53
40 (50) JERRY AHRLIN CENT 49
41 (36) LARS LJUNG HELS 49
42 (40) ERIK MELIN SÖDERSTRÖM SKIR 45
43 (37) ESPEN HARALD BJERKE COOP 38
44 (39) ALGO KÄRP VITA 35
45 (50) BJÖRN RYDVALL MILA 35
46 (41) IVAN PAVLOV VITA 33
47 (42) ALEXANDER ARTEMYEV VITA 32
48 (43) IVAN ARTEEV RUSM 29
49 (46) MARTIN HOLMSTRAND AXAS 28
50 (46) ESPEN UDJUS FRORUD LEAS 24
51 (44) JONAS NIELSEN NPRO 24
52 (44) ØYSTEIN PETTERSEN UNBA 23
53 (46) THOMAS ALSGAARD LEAS 22
54 (48) BØRRE NÆSS NPRO 20
55 (49) MARTIN KOUKAL SNPR 19
56 (50) ANTTI LAMPINEN SNPR 18
57 (50) KALLE GRÄFNINGS SYSA 18
58 (54) ANDREY TYUTEREV RUSM 16
59 (61) JOAR THELE CETA 11
60 (55) NICOLA MORANDINI COOP 7
61 (56) VASSILI ROTCHEV RUSM 6
62 (57) PASI VUORI ELEC 5
63 (58) LORENZO CERUTTI ROSS 3
64 (58) IVAN DEBERTOLIS ROSS 3
65 (60) VADIM NESTEROV RUSM 2


Damer

#   country name team points
1 (1) SERAINA BONER COOP 670
2 (2) LAILA KVELI CENT 560
3 (3) SUSANNE NYSTRÖM CENT 455
4 (9) ANNIKA LÖFSTRÖM SKIP 365
5 (4) OLGA ROTCHEVA RUSM 325
6 (8) KRISTINA ROBERTO SYSA 321
7 (5) LARISA SHAIDUROVA RUSM 294
8 (7) SOLFRID BRAATHEN SKIP 276
9 (10) TATJANA JAMBAEVA VITA 270
10 (11) JULIA TIKHONOVA RUSM 270
11 (13) INGER LIV BJERKREIM NILSEN UNBA 265
12 (6) TUVA TOFTDAHL STAVER COOP 265
13 (12) NINA LINTZÉN SKIP 265
14 (14) MARIA GRÄFNINGS SYSA 245
15 (21) BRITTA JOHANSSON NORGREN SKIP 170
16 (16) LINA KORSGREN SKIP 165
17 (15) NATALIA ZERNOVA VITA 140
18 (17) ŠÁRKA ZELENKOVÁ SILV 107
19 (18) SANDRA HANSSON MOEL 80
20 (19) VIBEKE SKOFTERUD NPRO 47
21 (20) SATU SIKANEN ELEC 41

Swix Ski Classics Sprint

#   country name team points
1 (1) JOHN KRISTIAN DAHL UNBA 180
2 (2) MORTEN EIDE PEDERSEN COOP 160
3 (3) THOMAS HENRIKSEN LEAS 75
4   ESPEN HARALD BJERKE COOP 60
5 (3) RIKARD TYNELL TTYN 45
6   ELDAR RØNNING UNBA 45
7 (3) EUGENIY DEMENTIEV VITA 45
8 (6) STANISLAV ŘEZÁČ CENT 30
9 (7) DANIEL TYNELL TTYN 25
10 (7) ANDREY TYUTEREV RUSM 25
11 (7) SIMEN ØSTENSEN CENT 25
12 (10) NIKOLAY BOLOTOV VITA 20
13 (10) KLAS NILSSON MILA 20
14 (12) BRUNO DEBERTOLIS ROSS 20
15 (12) ANDERS AUKLAND CENT 15
16   ANDREAS MYRAN STEEN SMRT 10
17 (14) VASSILI ROTCHEV RUSM 10
18 (14) ROGER AA DJUPVIK COOP 10
19   MARTIN ROSVALL MILA 10
20   LUKÁŠ BAUER COOP 5
21 (16) IVAN PAVLOV VITA 5

Swix Ski Classics Team

#   team points
1 (2) TEAM UNITED BAKERIES 1740
2 (1) TEAM CENTRIC 1633
3 (3) TEAM COOP 1331
4 (7) TEAM LEASEPLAN GO 816
5 (4) RUSSIAN MARATHON TEAM 788
6 (6) TEAM TYNELL 714
7 (5) TEAM VITARGO 714
8 (8) TEAM SKIPROAM 480
9 (9) TEAM NPRO 443
10 (11) TEAM SYSARB ONEWAY 423
11 (10) TEAM ROSSIGNOL 316
12 (12) TEAM 7-MILA 192
13 (12) HELSINGE SKI TEAM 135
14 (15) TEAM SKI&RUN 133
15 (14) SILVINI SKI TRAB TEAM 107
16 (18) TEAM BJØRN MYHRE SPORT 94
17 (20) TEAM CENTRIC TALENT 92
18 (16) TEAM OSLO SPORTSLAGER - MOELVEN 80
19 (17) TEAM ELECTROFIT 46
20 (19) SNOWPROOF RACING TEAM 37
21 (21) AXA SPORTS CLUB 28
22 (21) TEAM SMARTPANEL 10

Swix Ski Classics Youth

Menn
#   country name team points
1 (2) CHRISTOFFER CALLESEN LEAS 300
2 (1) TORE BJØRSETH BERDAL UNBA 265
3 (4) STIAN HOELGAARD NPRO 169
4 (3) BILL IMPOLA COOP 141
5 (7) ANDERS HØST CETA 81
6 (5) RICCARDO MICH ROSS 53
7 (6) IVAN PAVLOV VITA 33
8 (6) ESPEN UDJUS FRORUD LEAS 24
9 (9) JOAR THELE CETA 11
10 (8) LORENZO CERUTTI ROSS 3
Damer
#   country name team points
1 (2) INGER LIV BJERKREIM NILSEN UNBA 265
2 (1) TUVA TOFTDAHL STAVER COOP 265
3 (3) LINA KORSGREN SKIP 165

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus